Amendoim, (Pterogyne nitens),Amendoim,Cocal, Tipa Colorado, Pau fava (Brezilya), Guiaro, Ibiraro, Viraro, (Arjantin),Palo  Mortero,Tipa,Tipilla,Amendoim Bravo,Cocal,Guiraró,Madeira nova,Palo koka,

Amendoim, (Pterogyne nitens),Amendoim,Cocal, Tipa Colorado, Pau fava (Brezilya), Guiaro, Ibiraro, Viraro, (Arjantin),Palo Mortero,Tipa,Tipilla,Amendoim Bravo,Cocal,Guiraró,Madeira nova,Palo koka,

amendoimAmendoim (Pterogyne nitens)

Ortak İsim (ler): Amendoim,Cocal, Tipa Colorado, Pau fava (Brezilya), Guiaro, Ibiraro, Viraro, (Arjantin),Palo  Mortero,Tipa,Tipilla,Amendoim Bravo,Cocal,Guiraró,Madeira nova,Palo koka, Cocal, ibiraro, palo rosa, palo koka,Pau amendoim, amendoim bravo, viraró, pau de fava, óleo branco, carne de vaca, bálsamo, bassourinha, sucupira, vilão, amendoim do campo,Guiaro, Guiaro, Ibiraro, Ibiraró, Ibiráro, Pau Fava, Vivaro

Bilimsel Adı: Pterogyne nitens

Amendoim1234

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Dağıtım: Güney Amerika Güney boyunca dağılmış,Arjantin, Paraguay, Brezilya ve Bolivya, güneyde kuzey dağıtılacak bildirilmiştir. Aynı zamanda Bolivya sınırına Parana Nehri havzasından oluşur. Ağaç yüksek rakımlarda ve Paraguay Havzası’nda kumlu topraklarda genellikle büyümeye bildirilmiştir. Diğer sitelerde genellikle azdır, ve nadiren ıslak killi topraklarda yetişir.

Ağaç Boyutu: boyunda 50-75 ft (15-23 m), 2-3 ft (0,6-1,0 m) gövde çapı

Ortalama Kuru Ağırlık: 50 £ / ft 3 (800 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .66, .80

Janka Sertlik: 1780 £ f (7.940 N)

Kopma Modülü: 15.780 £ f / içinde 2 (108.8 MPa)

Elastik Modülü: £ 1.771.000 f / içinde 2 (12.21 GPa)

Kırma Gücü: 7500 £ f / içinde 2 (51.7 Mpa)..Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsAmendoim12

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Çekme: Radyal:% 3.4, Teğet:% 6.0, Volumetrik:% 10.0, T / R Oranı: 1.8…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Renk / Görünüm: Heartwood bazen koyu çizgili, orta kırmızımsı kahverengi bir ışıktır. Renk yaş karartmak eğilimindedir. Soluk sarımsı kahverengi diri odun her zaman açıkça hearwtwood ayırt edilmez. Genel bir görünüm için çok benzer maun .

Tahıl / Doku: Tahıl düz bir orta doku ve yüksek doğal parlaklık ile kilitlenir.

Endgrain: Yaygın gözenekli; özel düzenleme orta gözenekler; 2-3 yalnız ve radyal katları; Öz odun sakız / mevduat (sarı, kırmızımsı kahverengi, ve / veya siyah) ortak; Büyüme farklı yüzük; lens olmadan görünmez ışınları; parankima vasicentric, (marjinal) bantlı.

Rot Direnç: orta dayanıklı ilişkin çürüme direnci Anma.

İşlenebilirlik: kilitlemeli tahıl, özellikle laning ve diğer işleme işlemleri sırasında, koparma neden olsa, hem el ve makine aletleri ile çalışmak için Genel oldukça kolay. Amendoim nedeniyle doğal olarak yüksek silika içeriği kesiciler üzerinde köreltme bir etkiye sahiptir. , Açar yapıştırıcılar ve iyi bitirir. Buhar-bükme iyi cevap verir.

Koku: yok karakteristik koku.

Alerjiler / Toksisite: Amendoim ile ilişkili herhangi bir olumsuz sağlık etkileri olmuştur. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: bu kereste şeklinde bazen mevcut olsa da, Amendoim öncelikle döşeme plakalar olarak satılmaktadır. Fiyatlar bir ithal Güney Amerika türler için orta aralığında olmalıdır.

Sürdürülebilirlik:  Bu ağaç türleri CITES Ekler listelenen değil, ama yakın tehdit ediliyor gibi IUCN tarafından bildirilmektedir. Teknik olarak bir savunmasız ya da nesli tükenmekte olan türlerin Kırmızı Listesi kriterlerini karşılayan, ancak eleme yakın ve / veya yakın gelecekte hak kazanabilirsiniz değildir.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsAmendoim33

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ortak Kullanım Alanları: Döşeme, mobilya, marangozluk, iç trim ve açık nesneler.Ağaç , ağaç, süs. Dolap, tablolar, karoser, inşaat, kiriş, lambri, dekorasyon, uyuyanlar, direkleri, araç kolları, parke zemin, machimbres için.Bent Parçaları, Dolap, Mobilya, Dekorasyon, Tornacılık, Yatak odası suit, İnşaat malzemeleri, Sandalyeler, Sandıklar, Gizli parçaları (Mobilya), Masaları, Yemek odası mobilyaları, Dowell pimleri, Dowells, Çekmece yanları, Güzel mobilya, Taban lambaları, Mobilya Döşeme bileşenleri, Mobilya kareler veya hisse senedi, Hatracks, İç inşaat, Mutfak dolapları, Oturma odası suit, doğrama, Kalıplarda, Ofis mobilyaları, Radyo, stereo, TV kabinleri, rustik mobilya, Tabureler, Masalar, Kırpma, Yardımcı mobilya, lambri, dolaplar.

Ağaç Veri:Ağaç fazla 100 feet (30 metre) yüksekliğe kadar olgun bildirildi, ama iyi 24-36 inç (60 cm 90) ve bir gövde çapı, genellikle yaklaşık 75 metre (23 m) mesafesindedir -formed kaynaklanmaktadır. Çok nadir durumlarda, çapı 48 inç (120 cm) ulaşabilir.Diri odun sarımsı-kahverengi ve net bir şekilde öz odun gelen tahdit edilmiştir.Öz odun kırmızımsı kahverengi ve maun bazı benzerlikler olduğu bildirilmiştir.ahşap genellikle parlak olduğunu.Karakteristik koku ya da tat vardır.

Doğal Dayanıklılık  :Malzeme çürüme organizmalar tarafından attact karşı ılımlı doğal direnci bildirilmiştir. Zemin ve herhangi bir kimyasal koruması olmadan temas Heartwood 10 ve 15 yaş arasında sürebilir.Tecrübeli ahşap boyutsal kararlı olduğu bildirildi ve kullanımda de onun şeklini tutar.Dayanıklılık Özellikleri hava kuru durumda, bu tür eğilme mukavemeti yetenekler maun kişilerce çok daha üstün, çok yüksektir. Tahıl sıkıştırma paralel gücü yüksek aralığındadır. Bu aralıktaki diğer türler Tik, Beyaz meşe, akçaağaç ve Hard bulunmaktadır. ahşap yoğunluğu yüksektir.Planya özellikleri iyi olduğu bildirildi.Malzeme dönüm iyi cevap verir.Kalıp nitelikleri iyi olduğu bildirildi.Ahşap sıkıcı operasyonlar iyi cevap verir.Yönlendirme özellikleri iyi olarak derecelendirilir.ahşap delik olacak oldukça kolay olduğu rapor edilmektedir.Oyma özellikleri iyi olarak derecelendirilir.ahşap iyi kum bildirilmiştir .T / R Oranı 2,00 diğer kurutma bilgi ve teğetsel ve radyal yönde gerçek çekme verileri ile birlikte kullanıldığında, bu gösterge daha anlamlı olacaktır.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsAmendoim443

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Döşeme Dayanıklılık ve Kararlılık:Amendoim döşeme dayanıklı ve tarak ve trafik de yıpranmaz. Kuzey Amerika Kızıl Meşe daha nedeniyle yoğunluğun zor ve nispeten istikrarlı. Amendoim döşeme metrekare başına yaklaşık 3 kilo ağırlığında, çok ağır.

Amendoim Döşeme İşlenebilirlik:Son derece sert ve dayanıklı olmasına rağmen, Amendoim hem el ve güç aletleri ile sınırlı zorluk ile çalışır. Amendoim döşeme kurarken, bir manuel Nailer kullanmak en iyisidir, ancak zımbalar ve havalı çivi çakma makineleri kullanılabilir. Çok iyi vidaları tutan, ve bir çok cazip bitirmek için, lekeleri ve cila yürür. Çünkü onun sertlik ekipman döşeme ile kum biraz zor olabilir. Yağ bazlı bitirir Amendoim daha derin bir kırmızı renge yaş için izin verir. Lak veya de-mumlu şellak ilk ahşap özgü kırmızı renk korumaya yardımcı olmak için uygulanabilir; o da kuruma süresi ile yardımcı olacaktır. Su bazlı yüzeyler uzun doğal rengini korur. Profesyonel zımpara ve terbiye tavsiye edilir. Bu ahşap çürümeye ve böceklere karşı çok dayanıklıdır; Bu dirençli özellikleri toz olası alerjik yanıta katkıda bulunabilir. Amendoim ile çalışırken malzeme olası bir alerjik reaksiyon önlemek için, bir toz maskesi ve uzun kollu gömlek giymek. ..Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsAmendoim445

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Amendoim Parke Başlıca Kullanım Alanları:Amendoim döşeme dramatik zarif zemin için orta ve high-end konut ve ticari uygulamalarda kullanılır. Ayrıca nedeniyle benzer bir renk ve tahıl Kızıl Birch dayanıklı bir alternatif olarak kullanılmaktadır. Amendoim kereste elde etmek zor olduğu gibi sık sık Kırmızı Birch, Döşeme için kullanılır.

Yorum: Bu ağaç, yerel ve bölgesel isimleri sayısız tarafından çağrılan, ancak sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde “Amendoim” olarak pazarlanan var.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates