Anjan,(Hardwickia binata), Anjan,Hardwickia binata, Roxb,Anjan Tami,Hint Blackwood, Hint Siyah Ahşap, Kammara, Kamra, Aacha, Achamaram,

Anjan,(Hardwickia binata), Anjan,Hardwickia binata, Roxb,Anjan Tami,Hint Blackwood, Hint Siyah Ahşap, Kammara, Kamra, Aacha, Achamaram,

indian-anjan-sAnjan (Hardwickia binata)

Ortak İsim (ler): Anjan,Hardwickia binata, Roxb,Anjan Tami,Hint Blackwood, Hint Siyah Ahşap, Kammara, Kamra, Aacha, Achamaram, Aacha, acha, Karaçi, Yepi, anjan (Hintçe); acha (Tamilce).

Bilimsel Adı: Hardwickia binata

Dağıtım: Coğrafi Dağılım Anadili: Afganistan, Bangladeş, Kamboçya, Hindistan, Endonezya, İran, Laos, Malezya, Myanmar, Nepal, Pakistan, Filipinler, Tayland, Vietnam.Andra Pradeş, Bihar, Delhi, Goa, Gujarat, Karnataka, Kerala, Madya Pradeş, Maharashtra, Pencap, Rajasthan, Tamil Nadu, Uttar Pradesh..Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

2460Anjan (Hardwickia binata)

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

TANIMI: Bu uzun boylu 24-30 m, 12-15 m temiz bir silindirik bole yukarı kolan 1,8-3 m kadar, bir yaprak döken ya da neredeyse dökmeyen bir ağaçtır; zarif, sarkık ince dalları. Yaşamın erken Crown konik, daha sonra geniş olma. Izole durumlarda, ya da fakir topraklarda, ağaç düşük aşağı şube ve kısa gövdesini üretmek eğilimindedir. Genişliğinde 2-3 cm 2-6 cm uzunluğunda, küçük bırakır.

KULLANIM: Yapraklar yem olarak kullanılır, ve lif kabuğundan ekstre edilmiştir. Kereste, yakacak ve kömür gibi odun. Dallar gübre için budanmış ve yapraklar malç olarak kullanılabilir. Bu nedenle, tarla bitkileri ile minimal rekabet, derin-köklendirme alışkanlığı vardır.

 DAHA INF: Genellikle tik ormanları, kuru savan ve bozulmuş kuru yaprak döken ormanlarda bulunan. Ağaç Hindistan kurutucu bölgelerinde ölçüde değişen, izole yamalar dağıtılır. Kazık kök katı kaya çatlaklar ile büyüyen bir kapasiteye sahip olduğundan toprak örten derin olmak zorunda değildir. Sıcak sezonunda bir yağış orta yetersiz uzun kuraklık, ve yoğun ısı ile karakterize bir kuru iklimde büyür. Soğuk sezonunda, donlarından, özellikle alçak bölgelerde, sadece dağıtım kendi alanının belirli kısımlarında genellikle hafif görülür. Donlara herhangi bir zarar yapmak için yeterince ağır değil iken doğal aralığında, fide, kuraklığa hassastır. Genç sürgünler yangın duyarlıdır, ancak kurtarma iyidir. Ağaç çok karakteristik kumlu balçık ya, bir kuvarslı kırmızımsı çakıllı kum bir örten toprak ile, kumtaşı, çakıltaşı, kuvarsit, granit ve şist iyi yetişir. Bu nötr topraklarda asidik yumuyor.

Genel Açıklama: Hardwickia binata, Hindistan’ın yerli, temiz bir silindirik bole 15 m yüksekliğinde olan, çevresi yüksekliğinde 30 m ve 3 m kadar büyüyen, yakışıklı bir yaprak döken bir ağaçtır. ağaç Dekan yarımadasında, Orta Hindistan ve UP ve Bihar parçalarının kuru savan ormanları bulunur. Kabuğu düzensiz dikey çatlaklar renkli kaba, koyu gri ve dar pul soyar. küçük yapraklar renk alternatif, böbrek şeklinde, pinnate, grimsi-yeşil, ve uzunluğu yaklaşık 2-6 cm, genişliği 2-3 cm boyutlarında. Çiçekler geniş aksiller ve terminal Panicles gevşek Panicles, içinde karşılanır; çanak 5, petaloid loblar; devamsızlık petal; 10 organlarındaki; yumurtalık sapsız; ovüller 2; stigma şemsiyemsi. Hardwickia binata çiçekler, boyutu küçük Sarımsı renkte-yeşil soluk ve panicled gevşek terminal ve aksiller racemes yerleştirilir. 1 numaralı seribaşı bakla biraz samaroid ve ucunda daralmış, dikdörtgen, coriaceous, hançer, ve uzunluğu 5-7,6 cm, genişliği 1-1.5 cm boyutlarında. Tohumlar sert testa var, bir ucunda sivri ve paralel uzunlamasına damarlar ile diğer coriaceous, dikdörtgen-lanceolate de yuvarlanır.Hardwickia binata tohumları sert testa içine, yassı ve exalbuminous olan ve büyüklüğü 0.8 x 0.3 inç ölçer. Hardwickia binata genellikle süs ağacı olarak dikilir ve kabuğundan lif ipleri yapmak için kullanılır.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsAnjan (Hardwickia binata)56

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ağaç Boyutu: boyunda 50-80 ft (15-25 m), 3-5 ft (1-1.5 m) gövde çapı..Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ortalama Kuru Ağırlık: 46 £ / ft 3 (745 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .61, .74,

Janka Sertlik: 1460 £ f (6490 K) *

Elastik Modülü: £ 2.177.000 f / içinde 2 (15.01 GPa)

Kırma Gücü: 8170 £ f / içinde 2 (56.4 Mpa)

Çekme: Radyal:% 3.0, Teğet:% 4.0, Volumetrik:% 8.0 T / R Oranı: 1.3

Renk / Görünüm: neredeyse siyah Öz odun koyu kırmızımsı kahverengi. Diri ince, beyazımsı.

Tahıl / Doku: Interlocked tane. Kapat tane.

Rot Direnç: Çok dayanıklı.

İşlenebilirlik: Yüksek kesme direnci. Bölmek veya kontrol edebilirsiniz olsa açısından iyi boyutsal kararlılık, düzlük için.

Koku: yok karakteristik koku. Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsAnjan (Hardwickia binata)8776

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Alerjiler / Toksisite: Anjan ile ilişkili herhangi bir olumsuz sağlık etkileri olmuştur. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.

Açıklama:Bir anjan ağacı (Hardwickia binata) içinde, Mukhtiar Han şube keser kadar elli metre, dört keçi sürüsü onun için yem olarak kullanılır. Hayvancılık için yakacak ve yem toplama tribals bu alanın orman çok kırıp var.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

× SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİM ? (+90539 396 18 61)
Free WordPress Themes - Download High-quality Templates