Aromatic Red Cedar, Eastern Redcedar,(Juniperus virginiana),Doğu Redcedar, Doğu kırmızı sedir, Doğu redcedar, Virginia ardıç

Aromatic Red Cedar, Eastern Redcedar,(Juniperus virginiana),Doğu Redcedar, Doğu kırmızı sedir, Doğu redcedar, Virginia ardıç

Aromatic Red CedarAromatic Red Cedar,Aromatik Kırmızı Sedir (Juniperus virginiana)

Ortak İsim (ler): Doğu Redcedar Aromatik Kırmızı Sedir,Doğu kırmızı sedir, Doğu redcedar, Virginia ardıç,eastern red cedar, Pencil Cedar, red cedar juniper, southern redcedar, 北美圆柏, 北美圆柏 (bei mei yuan bai), jalovec virginský, Rode ceder, kynaekataja, Kynäkataja, cèdre rouge, genévrier de la Virginie, genévrier rouge, savin, Rote Zeder, Virginiai boróka, ginepro della Virginia, Cedro vermelho, можжевельник виргинский, borievka virgínska, Cedro rojo

Bilimsel Adı: Kurşun kalem ardıcı,Juniperus virginiana

Doğu redcedar (Juniperus virginiana), ayrıca kırmızı ardıç veya savin adlandırılan, Amerika Birleşik Devletleri’nin doğu yarısı boyunca çeşitli siteler üzerinde büyüyen bir ortak iğne yapraklı bir türdür. Doğu redcedar genellikle önemli bir ticaret türler olarak kabul edilmez olsa da, kendi ahşap yüksek çünkü onun güzelliği, dayanıklılığı ve işlenebilirlik değerlidir. ağaçlar ve doğu redcedar hacminin sayısı yelpazesini çoğu boyunca artmaktadır. Bu koku bileşikleri, yaban hayatı için yiyecek ve barınak ve kırılgan topraklar için koruyucu bitki örtüsü için sedir ağacı yağı sağlar.

Tanıtım: Redcedar bir oval, sütunlu veya piramidal formda boyunda 40 ila 50 ayakları büyüyen dökmeyen (çok farklı) ve güneşli bir konuma verildiğinde 8 ila 15 ayakları yaymak olduğunu. Kuzeyde kış aylarında kahverengimsi bir renk tonu geliştirir ve bazen tarlalar ya ekranlarında kullanılır. Meyve kadın ağaçları üzerinde mavi bir meyvedir ve miktarda üretilen zaman süs olduğunu. Kuşlar meyve ve çiftlik çit boyunca ve eski terk edilmiş alanlarda ‘bitki’ yutmaya. Bazı botanikçiler ayrı yoktur J . virginiana gelen silicicola .

catsAromatic Red Cedar, Eastern Redcedar,(Juniperus virginiana)2

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Evergreen, aromatik ağaç gövde genellikle açılı ve taban ve dar, kompakt, sütunlu taç buttressed ile; bazen geniş ve düzensiz hale. Piramidal genç, Doğu kırmızı-sedir olgun formu oldukça değişkendir zaman. Bu dökmeyen genellikle 30-40 ft büyür. ama 90 ft ulaşabilir. kokulu, ölçek gibi yaprakları kaba veya ince kesilmiş olabilir ve ışık mavi-yeşil ya da koyu yeşil, gri-yeşil renk değişir. Tüm renkler kışın kahverengi eğilimindedir. Soluk mavi meyve dişi bitkilerde meydana gelir. Yumuşak, gümüş kabuğu tek gövde kapsar.En yaygın olarak dağıtılan doğu kozalaklı, yerli 37 eyalette, Doğu Red Cedar kuraklık, ısı ve soğuk aşırı dayanıklıdır. Bir nedeni Kırmızı Sedir elma bahçeleri zararlı olabilir alternatif sedir elma pas, bir mantar hastalığı için ev sahibi. İlk 1564 yılında, o mobilya, demiryolu çit oluşturmak için sömürgeciler tarafından değerli ve giriş Kabin oldu, Roanoke Island, Virginia gözlendi.

Dağıtım: Doğu Kuzey Amerika,Doğu redcedar Doğu Amerika Birleşik Devletleri’nde ağaç büyüklüğü en yaygın dağıtılan kozalaklı ve 100. meridyenin her devlet doğuda bulunur. türler Güney Ontario ve Quebec güney ucunda  içine kuzeye uzanır. Doğu redcedar aralığı önemli ölçüde dikilmiş ağaçlar doğal yenilenme ile, özellikle Great Plains olarak, genişletilmiştir.Kanada (Ontario, Québec); Amerika Birleşik Devletleri (Alabama, Arkansas, Connecticut, Delaware, Columbia, Florida, Georgia, Illinois, Indiana, Iowa, Kansas, Kentucky, Louisiana, Maine, Maryland, Massachusetts, Michigan, Minnesota, Mississippi, Missouri, Nebraska, New Hampshire District, New Jersey, New York, North Carolina, Kuzey Dakota, Ohio, Oklahoma, Pennsylvania, Rhode Island, South Carolina, Güney Dakota, Tennessee, Texas, Vermont, Virginia, Batı Virginia, Wisconsin)

Aromatic Red Cedar, Eastern Redcedar,(Juniperus virginiana)7

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ağaç Boyutu: boyunda 100-115 ft (30-35 m), 3-4 ft (1-1.2 m) gövde çapı

Ortalama Kuru Ağırlık: 33 £ / ft 3 (530 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .44, .53

Janka Sertlik: 900 £ f (4.000 N)

Kopma Modülü: 8.800 £ f / içinde 2 (60.7 Mpa)

Elastik Modülü: 880.000 £ f / içinde 2 (6.07 GPa)

Kırma Gücü: 6020 £ f / içinde 2 (41.5 Mpa)

Çekme: Radyal:% 3.1, Teğet:% 4.7, Volumetrik:% 7.8 T / R Oranı: 1.5..Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Kullanımı ve Yönetimi:Yoğun büyüme ve çekici yeşillik Doğu Redcedar büyük ölçekli manzara tarlalar, ekranlar ve yaban hayatı-kapak için bir favori yapmak. Onun yüksek tuz tolerans sahil yerleri için idealdir. Redcedar güzel bir Noel ağacı yapabilir ve kokulu ağaç böcekleri kovucu popülerdir. Şu anda bir sokak ağacı olarak sık kullanılan olmasa da, onun ahşap yeşillik temiz, güçlü, ve meyve de uygun bir aday yapıyor küçüktür. Güney şehirlerde sokak ağacı kullanımının bazı güzel örnekler vardır. Alt dalları çıkarmak için uygun budama ile, sokak scapes iyi adapte edilmelidir.Tam güneş veya kısmi gölgede dikildi, Doğu Redcedar kolayca kil içeren topraklarda, çeşitli büyüyecek, ancak topraklar sürekli nemli tutulmalıdır üzerinde de yapmayacağım. Büyüme aşırı sulanmaktadır manzara kötü olabilir. Bitkiler olduğunda oldukça küçük haricinde bağlı bir kaba kök sistemi nakli zordur. Su kadar köklü ve daha sonra ağacın unutun. Hatta alkalin toprak üzerinde ve kıyı boyunca hiçbir bakım admirably gerçekleştirir. Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77 Tam güneş yetiştirilen Genellikle böcekler ve hastalıklar bir sorun değildir. O sedir elma pas için alternatif ev sahibi olduğu için elma bahçeleri yakınında bu ağaç dikimi yerel kısıtlamalar olabilir,bir uçucu bitki yağı ahşap elde edilir. Sedir kafur ya da sedrol oluşan bu cilalar bir insektisit ve güve kovuz, bir deodorant, olarak, sabunlar kullanılır, parfümeri vb . Odun talaşı kurt itici olarak kullanılmıştır. yaprakları tütsü olarak kullanılan ve aynı zamanda yanmış veya ezilmiş ve daha sonra bir böcek kovucu olarak dağılmış ya vardır. ezilmiş kabuğu kızakları yumuşak bir üs olarak kullanılabilir. kabuğu da şeritler halinde kesilir ve paspaslar yapmak için kullanılmıştır. kırmızı iç kabuğu kırmızı boya kaynağıdır. başlangıç ​​olarak kav izci stili patlar olarak ağacının kabuğu yararlıdır. Yaklaşık 90cm her yolu aralıklı zaman bu ağacın bazı çeşitlerin toprak örtüsü için uygundur. ‘Tripartita’nı’ ve ‘Chamberlaynii’ tavsiye edilmiştir . Oldukça rüzgara dayanıklı ağaç, bir Shelterbelt dikim bir parçası olarak yetiştirilebilir. Ağaç – Çok dayanıklı hafif, kırılgan, yumuşak, kolayca çok kokulu, çalıştı, böcek dirençli ahşap kurutma çok küçültmek ve ayak küp başına 30 £ ağırlığındadır değildir. kırmızımsı ahşap yüksek dolap yapmak için ödüllü, o da eskrim için kullanılan, kurşun kalemler vb muhafaza .. Geçmişte kalem üretimi için yoğun sömürülen, ancak son zamanlarda bu kullanım azalmıştır.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsAromatic Red Cedar, Eastern Redcedar,(Juniperus virginiana)1

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Çeşitlerinin şunlardır: ‘Burkii’-piramidal, mavi yapraklar, 15 ila 25 feet uzunluğunda; ‘Canaertii’ kompakt, piramidal, iyi meyve üretimi, Teksas oldukça yaygın; ‘Hillspire’ – (cupressifolia) – iyi yeşil renk; ‘Elegantissima’-Goldtip Redcedar – sarı ipuçları, 20’den az boyunda olan manşonları; ‘Filifera’-piramidal, manşonları bölünmüş, yeşillik gri yeşil; ‘Glauca’-Gümüş Redcedar – 15 ila 20 feet uzunluğunda dar, sütunlu, özellikle bahar aylarında gümüşi mavi yeşillik; ‘Ketlerii’ orta-batı yaygın mevcuttur, ağaç, piramidal üstündeki dalları arasında boşluk daha açık; ’20 feet uzunluğunda, Manhattan Blue’ kompakt, piramidal, yeşil yeşillik mavimsi; ‘Pendula’-Ağlayan Redcedar – 40 feet boyunda, sarkık manşonları; ‘Pyramidalis Dundee’-piramidal, kışın morumsu yeşil; ‘Skyrocket’-gümüş-mavi yaprakları, dar sütunlu formu.

Renk / Görünüm: Heartwood kırmızımsı veya mor-kahverengi olma eğilimindedir. Diri bir soluk sarı renkte olup, çizgiler ve çizgiler gibi öz odun boyunca görünür olabilir.

Tahıl / Doku: Genellikle mevcut knot ile düz tahıl, Has. Çok ince bile dokuya sahiptir.

Endgrain:  Reçine mevcut canals; latewood geçiş kademeli, tahıl earlywood orta düzensiz için orta hatta; trakeid çapı çok küçük küçük; zonate parankim (çift halka).

Rot Direnç: çürüme ve böcek saldırısı hem de direnç mükemmel olarak kabul edilen Aromatik Kırmızı Sedir sık sık tahta ön-tedavi ile doğrudan temas zemin kullanılan çit direkleri için kullanılır.

İşlenebilirlik: Genel, Aromatik Kırmızı Sedir ahşap mevcut herhangi knot veya usulsüzlük rağmen, çalışmak kolaydır. Bu bildiriliyor yüksek silika içeriği, can sıkıcı kesiciler vardır. Aromatik Kırmızı Sedir yapıştırıcılar ve bitirir de olsa birçok uygulamada, ahşap aromatik özelliklerini korumak için bitmemiş bırakılır.

Koku: Aromatik Kırmızı Sedir ayrı ve tell-tale kokusu vardır: ahşap yaygın kelebekleri ve diğer böcekleri kovmak için dolaplar ve sandıklar kullanılır.

catsAromatic Red Cedar, Eastern Redcedar,(Juniperus virginiana)3

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Alerjiler / Toksisite: Şiddetli reaksiyonlar oldukça nadir olmasına rağmen, Aromatik Kırmızı Sedir cilt ve solunum yollarında tahrişe neden olduğu bildirilmiştir. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: Büyük ve / veya Aromatik Kırmızı Sedir açık bölümleri çok daha az yaygındır, ancak mevcut knot ile küçük, dar kurulları mütevazı bir fiyata kolayca kullanılabilir.

Sürdürülebilirlik:  Bu ağaç türleri CITES Ekler listelenen değildir ve en az endişe bir tür olarak IUCN tarafından bildirilmektedir.

Ortak Kullanım Alanları: Çit mesaj, dolap ve göğüs balataları, oymalar, dış mekan mobilyaları, kalem, fiyonklar ve küçük ahşap özel öğeler.Doğu Redcedars birçok yönden insanlar tarafından kullanılmaktadır. Bu ağacın odun çok çekici ve uygulanabilir, bu yüzden fenceposts, direkleri, lambri, mobilya, Woodenware, kalem, evcil hayvanlar için yatak ve sandıkları için kullanılmaktadır. Bazı böcek kovucu-özelliklere sahip, bu yüzden giysi kelebekleri püskürtmek yardımcı olmak için kullanılır. Talaş dolaplar veya gömlekleri konur.Bir süs olarak, Doğu Redcedars gibi, Noel ağaçları olarak kullanılan çitlerin .

Yorumlar: Aromatik Kırmızı Sedir selvi ailesinin sedir birçok tür içerir (Cupressaceae) dahil olmasına rağmen, belki de daha yakından cinsi ardıç benzer var Juniperus . Ahşap kendisi genellikle aromatik Kırmızı Sedir olarak ifade edilir ise ağaç şeklinde olarak, daha yaygın olarak, Doğu Redcedar olarak adlandırılır.Doğu Redcedar ağaçları yaygın olarak Amerika Birleşik Devletleri’nin doğu yarısı boyunca dağıtılır rağmen, çok yavaş büyüyen bir türdür, ve hasat çoğu ağaçlar çapı oldukça küçük olma eğilimindedir. Bu nedenle, aromatik Kırmızı Sedir levhaları karışık ve dar olma eğilimindedir.Yerli; Tarama için iyi; kuşları çekiyor; nakli kolay; Birçok bahçıvanlar tarafından çiroz kabul ama sert, güvenilir ağaç; kuraklık ve hoşgörülü ısı;sedir elma pas için bitki ev sahipliği yapmaktadır. Ahşap genellikle doğal çürümeye karşı dayanıklı olduğu gibi çit Mesajları ve raylar yapmak için kullanılır. Torbalı kurt için suseptable olabilir.

catsAromatic Red Cedar, Eastern Redcedar,(Juniperus virginiana)4

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Özel Kullanımları: Doğu redcedar yaban hayatı için çok önemlidir. Bir dökmeyen olarak, iyi yuvalama ve birçok kuş için roosting kapak sağlar. Yoğun çalılıkları geyik için iyi bir kaçış kapağı sağlamak ve bol yeşillik, kalite düşük olmasına rağmen, stres zamanlarında onlara acil yiyecek sağlar. Meyveler, ham yağ ve ham lif oranı yüksek kalsiyum orta ve toplam karbonhidrat çok yüksektir. Doğu redcedar meyve waxwings, bobwhite, bıldırcın, ruffed tavuğu, sülün, yaban hindi, tavşan, tilki, rakun, kokarca, opossum ve çakallar dahil olmak üzere birçok yaban hayatı türünün tarafından yenir.Doğu redcedar rüzgâr erozyonuna toprakları korumak ve rüzgarın kurutucu etkisini azaltmak için en iyi ağaçları arasında yer alıyor. Çünkü kuraklık, ısı ve soğuk aşırı dayanma kabiliyetini Great Plains Shelterbelt bitkilendirmesinde üst sıralarda yer alıyor. Nebraska, doğu redcedar tek satır alan tarlalar için test beş kombinasyonlar arasında en uygun türler oldu. Lifli kök sistemi de özellikle sığ topraklarda, yerinde toprak tutmaya yardımcı olur. Doğu redcedar birçok çeşidi süs dikimleri olarak kullanılır. türler de Noel ağaçları için ilk beş arasında yer almaktadır. Doğu redcedar aynı zamanda, rayiha Bileşik doğrudan kullanım için ya da ek rayiha bileşiklerinin üretiminde ham madde kaynağı olarak doğal bir üründür sedir ağacı yağı kaynağı olarak önemlidir .Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsAromatic Red Cedar, Eastern Redcedar,(Juniperus virginiana)6

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Kayda Değer Özellikleri: Doğu kırmızı sedir tipik güneydoğu alçak (Steyermark) dışında eyalet çapında kireçtaşı kayalıklara ve glades, ahşap marjları, alanlar, mera ve çit sıraları oluşur Missouri özgüdür. Genellikle uzun boylu ’30-65 büyür yatay dallanma ile geniş, bazen sütunlu, konik yoğun, yaprak dökmeyen kozalaklı ağaç olduğunu. Kırmızımsı-kahverengi kabuk gri olgun ağaçlar üzerinde ince shreddy şeritler halinde temizler. Sandıklar genellikle üssünde yivli almaktadır. Heartwood açık kahverengi ve aromatik olduğunu ve yaygın olarak sedir sandıkları için kullanılır. Koyu mavi, yeşil ölçek gibi yeşillik. Yeşillik kışın kahverengi-yeşil dönüşebilir. Bu türün Çeşitlerinin genellikle kış aylarında daha iyi yaprakları renk korur. Bu ikievcikli tür (ayrı erkek ve dişi ağaçlar) ‘dir. Kadın ağaçlar İlk yıl sonbaharda olgunlaşır siyahımsı-yeşil dut gibi koni (1/4 “çap) gri, yuvarlak üretirler. Dut gibi konileri birçok kuş için caziptir.

Kullanım ömrü:  kendi doğal yaşam olup olmadığını bağlı olarak, Red Cedar yaklaşık 300 yıl 100 yıl arasında yaşayabilirler.

catsAromatic Red Cedar, Eastern Redcedar,(Juniperus virginiana)9

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

DIĞER ILGINÇ GERÇEKLER

Red Cedar gelen berry eşsiz lezzeti ile cin sağlar ve uzun yıllar kullanılmıştır.

Red Cedar Chicago bölgeye yerli bir bitkidir.

Red Cedar kendi yaşam yandı edildikten sonra kendini yeniden doldurmak için ilk biridir.

Kırmızı Sedir kabuğu gibi uçucu yağlar gibi birçok farklı koku yapmak için kullanılır. ının ötesine yanal manşonları bırakır ve  J. virginiana  çiftler halinde değil, üçlü olmalıdır. Ölçeği yaprakları  J. virginiana  ve akut olan J. chinensis  genellikle kalın kafalı.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsAromatic Red Cedar, Eastern Redcedar,(Juniperus virginiana)8

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

İlgili Türler:

Afrika Ardıç (Juniperus procera)

Timsah Ardıç (Juniperus deppeana)

Güney Redcedar (Juniperus silicicola)

catsAromatic Red Cedar, Eastern Redcedar,(Juniperus virginiana)88

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates