Beech American Kayın,(Fagus grandifolia),Kayın, carolina kayın, gri kayın, kırmızı kayın, sırt kayın, taş kayın, beyaz kayın, kayın kış,beech, carolina beech, gray beech, red beech, ridge beech, stone beech, white beech, winter beech.

Beech American Kayın,(Fagus grandifolia),Kayın, carolina kayın, gri kayın, kırmızı kayın, sırt kayın, taş kayın, beyaz kayın, kayın kış,beech, carolina beech, gray beech, red beech, ridge beech, stone beech, white beech, winter beech.

22_P_1375395115436Amerikan Kayın (Fagus grandifolia)

Amerikan kayını (Fagus grandifolia) ‘dir Kuzey Amerika’da bu cinsin tek tür. Kayın şimdi (Meksika nüfus hariç) doğu Amerika Birleşik Devletleri ile sınırlı olmasına rağmen bir kez Kaliforniya’da kadar batıya genişletilmiş ve muhtemelen buzul döneminde daha önce Kuzey Amerika’nın en üstünde gelişti. Bu yavaş büyüyen, yaygın, yaprak döken ağaç Ohio ve Mississippi Nehri vadileri alüvyon topraklar onun büyük boyuta ulaştığında ve 300 ila 400 yıl yaş elde edebilir. Kayın dönüm ve buhar bükme için mükemmeldir. Kolayca koruyucu ile muamele edilir, iyi giyer, ve döşeme, mobilya, kaplama, ve konteyner için kullanılmaktadır. ayırt edici üçgen fındık insanlar tarafından yemiş ve yaban hayatı için önemli bir besin vardır.

catsBeech(Fagus grandifolia)66

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ortak Ad (lar): Amerikan Kayın, Kayın, carolina kayın, gri kayın, kırmızı kayın, sırt kayın, taş kayın, beyaz kayın, kayın kış,beech, carolina beech, gray beech, red beech, ridge beech, stone beech, white beech, winter beech.

0303_Beech_wood66

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Bilimsel Adı: Fagus grandifolia

Tanım:Amerikan kayın sağlam, heybetli bir ağaç, 50-80 ft. boyunda, 120 ft maksimum yüksekliğe sahip. Onunkabuğu kadar kalan, çok düzgün ve açık gri ağaç yaş. Büyük ağaç yuvarlak çok uzun taç, yayma ve yatay dalların, yenilebilir beechnuts üreten. Şubeler yuvarlak üst ve yoğun büyüme oluşturmak için yatay yayıldı. Koyu yeşil, parlak, belirgin damarlı yapraklar sonbaharda bakır renkli ve kış en tutun açın. Beechnuts yaban hayatı gıda en önemli arasındadır.Amerikan Kayın zaten ünlü, yakından ilgili Avrupa Kayın bilen sömürgeciler tarafından tanındı.Amerikan Kayın yakışıklı bir gölge ağacı ve benzeri yenilebilir yaban hayatı ile miktarlarda tüketilen beechnuts, özellikle sincap, rakun, ayılar, diğer memeliler ve oyun kuşları taşır. En ağaçların aksine, kayın pürüzsüz tutmak kabuğu çağında.gövdeleri oyma için favorilerim ve süresiz harflerini ve tarihleri ​​korumak.Amerikan Kayın ağacı Amerika Birleşik Devletleri’nin güney ve doğu bölgelerinde yetişir. Tüm Maine ve Kuzey Massachusetts üzerinde yaprak döken ormanlarda yetişir. Bu derin, zengin, nemli, iyi drene topraklarda iyi yetişir. Amerikan kayın uzun boylu ve geniş bir ağaçtır. olgun ağaç büyüklüğü her yerde 90 ila 100 feet boyunda ve 50 ila 70 ayak yayılır. ağaç üzerinde yetişen kabuğu çok düzgün soluk ve gri. Büyüme tomurcukları bir olması, Sarı renklendirmek, bir mermi gibi küçük görünümlü. Yaprakları parlak yeşil ve uzunluğu yaklaşık üç inç.  Bunlar geniş başlar ve bir noktaya gelene kadar, sonra daha küçük ve daha küçük olsun. Yaprakları farklı, güçlü damarlar ve dişli kenarları vardır. Amerikan Kayın ağacı muhtemelen karbon monoksit, kent yaşamı sevmez. Amerikan Kayın ağacı sığ bir kök sistemine sahiptir ve alt toprak ve yayla toprağı sever. O ağacın altında bir şey büyümek zor iki nedeni vardır.  Ağacın üzerinde büyümek yaprakları güneş ışığı engellemek ve gölgede sürekli zemin tutmak çünkü ilk.  Kök sisteminin hemen her zemin yüzeyinde üzerinde büyür ve yere ulaşmak herhangi bir nem kullanır, çünkü ikinci nedenidir. Amerikan Kayın ağacı için pek çok farklı kullanımları vardır. Bu tür dolaplar, banklar, dışkı ve tablolar gibi mobilya: Bu, bu ağaç için kullanılan bazı şeyleri bir listesidir. Amerikan Kayın ağacı bir kağıt çok üretir. Bu ağacın üzerinde büyümek fındık beslenen hayvanlardır: opossum, siyah ayılar, tilkiler, porcupines ve diğerleri uçan beyaz kuyruklu geyik, tavşan, çil, kırmızı ve gri sincap. Ağacın düşmek fındık hasat ve gıda için satılabilir çünkü Amerikan Kayın ağacı insanlara yardımcı olur. amerikan kayın nüfusu yelpazesini boyunca sağlıklıdır.

Eşanlamlı (ler): Fagus americana , Fagus ferruginea , Fagus grandifolia . ssp heterophylla , Fagus grandifolia . var caroliniana..Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

20mBeech American Kayın,(Fagus grandifolia)

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Dağıtım: Doğu Amerika Birleşik Devletleri,Amerikan kayın Cape Breton Adası, batı Maine Nova Scotia, güney Quebec, Güney Ontario, kuzey Michigan, Wisconsin ve doğu bir alan içinde bulunan; sonra güney güney Illinois, güneydoğu Missouri, kuzeybatı Arkansas, Oklahoma güneydoğu ve doğu Texas; Kuzey Florida ve kuzeydoğu güneydoğu South Carolina doğu. Çeşitli kuzeydoğu Meksika dağlarında bulunmaktadır.
Ağaç Boyutu: uzun boylu 100-130 ft (30-40 m), 3-5 ft (1-1.5 m) gövde çapı
Ortalama Kuru Ağırlık: 45 £ / ft 3 (720 kg / m 3 )
Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): 0,54, 0,72
Janka Sertlik: 1300 £ f (5.780 N)
Yırtılma Modülü: 14.900 £ f / içinde 2 (102,8 MPa)
Elastik Modülü: £ 1.720.000 f / içinde 2 (11.86 GPa)
Kırma Gücü: 7410 £ f / içinde 2 (51.1 MPa)
Büzülme: Radyal:% 5.5, Teğet: 11.9%, Volumetrik:% 17.2, T / R Oranı: 2.2..Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsBeech(Fagus grandifolia)22

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Renk / Görünüm: Kayın bazen pembe veya kahverengi renk tonu ile, tipik bir soluk krem rengi.Kaplama genellikle ahşap bir daha altın sesi verir buhar ile hazırlanacak ahşap gerektirir kaplama dilimleme gibi, renkli biraz daha koyu olma eğilimindedir.Flatsawn yüzeyler çok düz olma eğilimi, quartersawn yüzeyler gümüş leke gidişat sergiler iken.
Tahıl / Doku: Tane orta üniform doku para cezası ile, düzdür. Orta doğal parlaklık.
Endgrain: Yaygın-gözenekli; küçük gözenekler yavaş yavaş latewood için earlywood az sık gelmektedir; yalnız ve katları ve kümeler halinde; bazen mevcut tyloses;büyüme halkaları farklı nedeniyle latewood gözenek sıklığını azaltmıştır; boyutu tutarsız olsa lens olmadan kolayca görülebilir ışınlar, düğümlüye; lens genellikle görünmez parankim.
Rot Direnç: Kayın dayanıksız veya bozulabilir kabul edilir; Aynı zamanda, böcek saldırısına karşı hassastır…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsBeech(Fagus grandifolia)3

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

İşlenebilirlik: Genel olarak iyi bir işlenebilirlik; bu makineleri iyi ve yapıştırıcılar, bitirir ve iyi döner. Kayın da buhar-bükmeye mükemmel yanıt verir.Hareket ve ahşap stabilitesi göz önüne alınması gerekmektedir, bu yüzden, ancak, servis bir hareket büyük miktarda var.   Koku: karakteristik bir koku.
Alerjiler / Toksisite: Amerikan Kayın hiçbir doğruladı güvenlik veri olmamasına rağmen, yakından ilgili Avrupa Kayın (Avrupa kayını) , bir olarak bildirilmiştir Duyarlanmaya .Bu, ilgili türlerin genellikle en yaygın reaksiyonlar, göz, cilt ve solunum tahriş içerir. Makaleleri görmek Ahşap Alerji ve Toksisite ve Ahşap Toz Emniyet fazla bilgi için.
Fiyatlandırma / Durumu: yurtiçi aralığında, Kayın hazır ve uygun fiyatlı. Yüksek yoğunluk ve sertlik ile, ucuz bir alternatif olabilir Sabit Maple bazı uygulamalarda.
Ortak Kullanım Alanları: Kereste, kaplama, döşeme, sandık / paletler, müzik aletleri, mobilya, nesneleri döndü, ve diğer küçük ahşap objeler.
Yorumlar: nedeniyle biraz mülayim bir görünüm olabilir ki: Amerikan Kayın bazen küçümsenen ve altında takdir olduğunu. Ancak onun iyi mukavemet ve sertlik-ve nispetendüşük maliyet-Kayın dikkate marangozlar için mükemmel bir değeri temsil eder.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsBeech(Fagus grandifolia)66

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Özel Kullanımları: Kayın direk fareler, sincap, Sincaplar, siyah ayı, geyik, tilki, ruffed tavuğu, ördek ve Maviler de dahil olmak üzere kuşlar ve memeliler, büyük bir çeşitlilik için lezzetli olduğunu. Kayın kuzey parke türü sadece fındık üreticisidir. Kayın ahşap döşeme, mobilya, açık ürünler ve yenilikler, kaplama, kontrplak, demiryolu bağları, sepet, kağıt hamuru, karakalem ve kaba kereste kullanılır. Özellikle nedeniyle yüksek yoğunluklu ve iyi yanma nitelikleri yakacak odun için tercih edilir. Kayın ağacından yapılmış Creosote, çeşitli insan ve hayvan hastalıkları için bir ilaç olarak içten ve dıştan kullanılır. (Bu, insanlar için son derece zehirli olduğu kömür katranı kreozot, çürür odun korumak için kullanılan bir tür dikkat etmek önemlidir.)

American Beech

Amerikan kayın hızlı büyüme ve hızlı gölge-bu yavaş yetiştiricisi bitki zevk gelecek nesillere ekilen bir ağaç değildir. Ve sizin için güzel bir miras bırakmak ne. Yerli Amerikalılar birçok hastalık için bu bitki ilaçlı kullanılır. Sömürge zamanlarda, bunun nedeni suyun altında çürümeye dayanıklılığı, su tekerlekleri yapmak için kullanıldı. Şu anda inşaat, mobilya, oyuncak, tencere, varil, yakıt, boya ve demiryolu bağları için kullanılır ve kömür katranı ve kreozot üretiminde olduğu. fındık insanlar tarafından yenir ve meyve kahve yerine kullanılmaktadır. Bir çok vahşi hayvanlar için gıda bu ağacın güveniyor.

Farklı Kayın Ağacı Türleri

 • Amerikan Kayın Ağacı, altın bronz sonbahar renk ile gölge toleranslı yaprak döken ağaç
 • Mavi Kayın Ağacı
 • Çin yerli Çin Kayın Ağacı, yaklaşık 17 metre boyunda büyür
 • Kırım Kayın Ağacı
 • Aynı zamanda ortak kayın olarak bilinen Avrupa Kayın Ağacı,. İlkbaharda yapraklarını kaybeder kayın ağaçlarının uzunu
 • Japonya’da Japonların Kayın Ağacı, yaprakları ve somunları hem yenilebilir
 • Japon Blue Kayın ağacı, yaprak döken ormanlar, ana ağaç türlerinden biri
 • Genellikle yüksek irtifa dağ ormanlarında NE ve Orta Meksika’da bulunan Meksika Kayın Ağacı,
 • Oryantal Kayın Ağacı, Türkiye ve İran’ın dağlık orman bölgelerinde yetişir
 • Mor Kayın Ağacı
 • Kırmızı Kayın Ağacı
 • Shining Kayın Ağacı
 • Gümüş Kayın Ağacı
 • Çin ve Vietnam’da bulunan Güney Çin Kayın Ağacı,
 • Tricolor Kayın Ağacı
 • Kayın Ağacı Ağlayan
profiiil

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Kullanım: bir peyzaj ağacının olarak kayın gölge ve ince sonbahar renk için kullanılır. Bir odak noktası olarak hizmet verecek çim bir genişlik tek örneği yerleştirin. Eğer çok fazla alan varsa, yaz günlerinde gölgeli bir hideaway oluşturmak için küçük bir korunun içine birkaç kayın ağaçları düzenlemek. Kayın en aç kökleri ve derin gölge zor yoğun gölgelik altında bahçe yapmak forewarned olun. Ağaç aynı zamanda sığ köklerden rahatsız edici düzensiz twiggy asalakları göndermek için bir eğilimi vardır. (Bu ağacı zarar verecek şekilde ot öldürücü geçerli değildir, bu kesilmiş). Kalın kabuğu veya çam saman malç ağacının etrafında düzgün bir görünüm sağlar ve başıboş yabani otları ve yosun bastırır. Amerikan kayın hızlı büyümek değil ve Avrupa kayın (gibi birçok ilginç formda mevcut degildir F. sylvatica ) ama o büyüyen sizi tutmak gerekir – bu harika bir ağaçtır!Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsBeech(Fagus grandifolia)4

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Özellikler: açık Yetiştirilen, Kayın ağacı derin gölge sağlayan yoğun yuvarlak taç geliştirir. Onun fındık çok yağlı ve kolayca kuş, sincap ve diğer hayvanlar tarafından tüketilir. Sonbaharda yapraklar genellikle kış içine ağaç üzerinde ısrar, sarı ve ardından rustik-kahverengiye dönüşür. Amerikan Kayın sert ahşap orman ürünleri ticaretinde birçok kullanım bulmuştur. Bu kullanımların bazıları demiryolu çapraz bağları, kömür, kaplamalar, mobilya dahil ettik, bu tür iğ, fırça sapları, sandık ve varil gibi öğeleri döndü. Peki bu ürün kayın veya fındık biriyle ilgisi yok ama onların logosunu kontrol eğer yaprakların bir kümede küçük bir kayın fıstığı kümesi görürsünüz.Bazen olarak anılacaktır, bu ağacı görebilirsiniz F. americana Bu isim artık kabul edilir ama eşanlamlısı , yerini F. grandifolia …Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsBeech(Fagus grandifolia)5

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Notlar: Ağaçlar cesur ve uzun ömürlü ama hastalığı ile son sorunları vardı. Bark açık gri ve pürüzsüz. Cousely dişli marjları ve paralel damarlı yapraklar Eliptik. Renkler turuncu ve bronz sarı Güz. fındık denilen beechnuts veya kayın ağacı meyvesi ve biraz acı olsa da yenilebilir ve yüksek tanen içeriği.Kayın kolayca bölmek ve saatlerce yanacak iyi bir odun yapar.Kayın ayrıca bazı peynirler ve bira yapımında sürecinin bir parçası olarak sigara için kullanılır. ahşap evler inşa ve kabin ve kontrplak oturum için kullanılabilir…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Yaban Hayatı: Fındık siyah ördek, ahşap ördek, hindi, ruffed tavuğu, bobwhite ve ağaçkakan çeşitli favori yiyecek vardır.Ayrıca rakun, kırmızı / gri tilki, beyaz kuyruklu geyik, tavşan, sincap, opossum, sülün, siyah ayı, porcupines ve adam. Soğuk Akış Çiftlik hayır minimum sipariş ile toptan ve perakende hem de çıplak kök fidan ve nakli yetiştirilen ve satılan Amerikan Kayın ağaçları sağlamaktadır.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77
catsBeech(Fagus grandifolia)7

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Yorumlar: Amerikan Kayın olağanüstü özelliği pürüzsüz gri kabuğu olduğunu. Yıllardır devam edebilir gibi şekil bozukluğu – Bazen bu ağaç kabuğu içine baş bölmek insanlar tarafından sakat olduğunu. Kentsel ve banliyö alanlarında, Avrupa Kayın ( Fagus sylvatica ), sık sık yetiştirilmektedir. Bu son ağaç Amerikan Kayın görünüşte benzer ve onunla karıştırılmamalıdır olabilir. Bu yaprakların özellikleri ve kabuklu fındık karıncalanma birbirinden ayırt edilebilir. Amerikan Kayın karşılaştırıldığında, Avrupa Kayın yaprakları şeklinde daha geniş ve onlar daha az yan damarlar (her iki tarafta az 10) var. onlar bile varsa onun yaprakları dişleri, Amerikan Kayın göre daha az belirgindir. Avrupa Kayın ve fındık kabuğu düz karıncalanma varken, Amerikan Kayın üzerinde bu karıncalanma kavisli var…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77
catsBeech(Fagus grandifolia)8

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Kayın Ağacı: Kayın Ağaçları ile ilgili gerçekler ve bilgiler

İşte kayın ağaçları bazı detaylı bilgiler.

Kayın Ağacı (Fagus) Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika ılıman yerli aile Fagaceae yaprak döken ağaçların, on türlerin bir cinstir.

Kayın ağaçlarının yaprakları 5 ila 15 cm uzunluğunda ve 4-10 cm geniş için, bütün veya seyrek dişli vardır. Çiçekler küçük tek-cinsiyet (monoecious) olan, çift kaynaklı dişi çiçekler, kısa bir süre sonra ilkbaharda üretilen erkek çiçekler rüzgar pollinating catkins, yeni yapraklar görünür. Kabuğu pürüzsüz ve açık gri. Meyve, tek başına veya cupules olarak bilinen 1,5-2,5 cm uzun yumuşak-dikenli kabuğu, çiftli kaynaklı 10-15 mm uzunluğunda bir küçük, keskin üç açılı somun vardır. kayın fındık acı bir yüksek tanen içeriği ile (yaklaşık olarak meşe palamudu gibi acı olsa), ve denir rağmen, yenilebilir kayın ağacı meyvesi.Kayın onlar kaplanan kaydıyla asit veya bazik toprak tipleri, geniş bir yelpazede üzerinde yetişir. Ağaç gölgelik yoğun gölge atmalarını ve yoğun yaprak çöp ile zemin halı ve zemin bitki örtüsü altında seyrek olabilir.Kayın mükemmel bir yakacak, kolayca ayrılır ve parlak ama sakin alevler ile saatlerce yanıyor. Kayın ağacından Chips bir durultma maddesi olarak Budweiser bira bira kullanılmaktadır. Kayın günlükleri bira onların tipik lezzet veren bazı Alman füme bira kullanılan maltların kurutmak için yakılır. Kayın da bazı peynirler duman için kullanılır.Bazı davul genelde akçaağaç ve huş, iki en popüler davul ormanda arasında olduğu düşünülen bir sesi vardır kayın, yapılır.Ayrıca kayın Modal hamuru olarak bilinen, bir tekstil elyaf üretimi için temel olarak kullanılmaktadır. Ahşap da bistre olarak bilinen pigment yapmak için kullanılır.En yaygın bir süs ağacı olarak yetiştirilen kayın yaygın olarak Kuzey Amerika’da yanı sıra yerli Avrupa’da yetiştirilmektedir Avrupa Kayın (Fagus sylvatica), olduğunu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates