Bitternut Hickory,Carya cordiformis, Juglandaceae

Bitternut Hickory,Carya cordiformis, Juglandaceae

pecan (bitternut hickory) 1b s50 plhBitternut Hickory (Carya cordiformis)

Ortak İsim (ler): Bitternut Hickory

Bilimsel Adı: Carya cordiformis

Dağıtım: Doğu Amerika Birleşik Devletleri

Ağaç Boyutu: boyunda 100-130 ft (30-40 m), 2-3 ft (0,6-1,0 m) gövde çapı

Ortalama Kuru Ağırlık: 46 £ / ft 3 (735 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .60, .74,

Janka Sertlik: 1500 £ f (6,670 N) *

Özgül ağırlık dayalı * Tahmini sertlik

Kopma Modülü: 17.100 £ f / içinde 2 (117,9 Mpa)

Elastik Modülü: £ 1.790.000 f / içinde 2 (12.35 GPa)

Kırma Gücü: 9040 £ f / içinde 2 (62.3 Mpa)

Çekme: Hacimsel:% 13.6

Renk / Görünüm: cebire kırmızımsı bir renk tonu ile, orta kahverengi ışık olma eğilimindedir; Diri odun bir soluk sarımsı kahverengidir. Zıt odun ve diri odun ile Kurulları bazen Calico Hickory olarak pazarlanan oluyor biraz rustik bir görünüm oluşturun.

Tahıl / Doku: Tahıl orta doku ile olsa bazen dalgalı, genellikle düzdür. Gözenekler-orta ölçekli ve açık.

Rot Direnç: Öz odun çürümesine ilişkin bozulmaz olmayan dayanıklı ve aynı zamanda böcek saldırı çok duyarlı olduğu değerlendirilmektedir.

İşlenebilirlik: Zor koparma kesme kenarları keskin tutulması değilse işleme operasyonları sırasında ortak olmak, çalışmak için; Ağaç kesici kenarlar künt eğilimindedir. Tutkal, lekeler, ve bitirir iyi. Iyi buhar bükme yanıt verir.

Koku: yok karakteristik koku.

Alerjiler / Toksisite: Bitternut Hickory ile ilgili herhangi bir olumsuz sağlık etkileri olmuştur. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: Hickory ve Pecan (Çeşitli türleri Carya cinsi ), tipik olarak birbirine karıştırılır ve sadece Hickory olarak satılmaktadır. Fiyatlar yerel durumuna bağlı olarak, orta aralık genellikle düşük bulunmaktadır. Hickory fiyatları gibi diğer yardımcı Sertağaç benzer karşılaştırmak gerekir Red Oak veya Yumuşak Akçaağaç .

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.

Ortak Kullanım Alanları: Aracı kolları, merdiven basamakları, tekerlek konuşmacı, döşeme, vb

Yorumlar: Hickory Amerika Birleşik Devletleri ormanda yerli en zor ve en güçlü biridir. Ortalama olarak, Hickory, yoğun sert ve ya daha zor White Oak veya Sabit Akçaağaç . gücü veya şok direnci önemli olduğu ahşap yaygın olarak kullanılır.

Bitternut Hickory düşen pekan-Hickory gruplama biraz sağlamdır ama gerçek-hikoriler daha zayıf olma eğilimindedir, ve bir yarı-halka-gözenekli ahşap olarak kabul edilir. Pecan mukavemet özellikleri biraz büyüme halkaları aralığı etkilenmektedir. Genel olarak, daha geniş aralıklı büyüme halkaları ile hızlı büyüyen ağaçlar, ahşap, sert, ağır olma eğilimindedir, ve daha yakın birlikte halkalar var daha yavaş büyüyen ağaçlardan odun daha güçlü.

Mukavemet ve sertlik uygulamalara ilave olarak, Carya türlerinin ağaç ayrıca yanmış ve bazen odun sobaları için yakacak odun olarak kullanılan çok yüksek bir ısıl enerji içeriği vardır. Buna ek olarak, Hickory da gıda ilave tat verme duman, et pişirmek mangal kömürü olarak kullanılır.

cats

Bilimsel adı, Diğer İsimler: Pekan Carya spp, Acı Pekan, Hickory, Pekan cevizi, tatlı Pekan, Küçük Hindistan Cevizi Hickory, Bitternut, Bitternut ceviz, Bataklık ceviz, Su ceviz, Vahşi Pekan, Acı Pekan Nogal morado, Nuez encarcelada

Açıklama: Bir Hickory parke zemin doğasında kahverengi ayırt edici ve çok sayıda tonları onun karmaşık tane desenleri ile birlikte, muhteşem kısa bir şey değildir, olağanüstü kontrast oluşturur. Hickory doğal estetik anlamda çarpıcı, ama aynı zamanda tüm Kuzey Amerika ormanda zor değil sadece. Hickory ABD’de oldukça uzun bir süre için takdir edilmiş ve yurtdışında güzelliği ve gücü hem de, geleneksel dekoratif paneller ve mobilya kaplama yanı sıra araç kolları ve paletler için kullanılır. Çünkü dayanıklılık ve güçlü renk kontrastları, bu kombinasyonun, Hickory ev herhangi bir stil için çok uygundur çok yönlü ve çekici döşeme malzemesi yapar.

Bitternut hickory (Carya cordiformis) da denilen bitternut, bataklık ceviz, ve Amerikaya özgü küçük ceviz ceviz, çoğunlukla kuzey diğer Pekan Hikorilerin bulunan ticari stand ile büyük bir Pekan hikori olduğunu.

Bitternut Hickory kesilmiş ve gerçek Hikorilerin ile karışım halinde satılmaktadır. Bu kısa yaklaşık 200 yıl yaşayan, Hikorilerin yaşanır. koyu kahverengi yakın taneli parke yüksek araçlar için mükemmel kılan dirençli şok olduğunu. Aynı zamanda iyi bir yakıt odun yapar ve bir süs olarak dikilir.

Bitternut kereste ve pulpwood kullanılır. Pekan. Böyle bitternut gibi Hikoriler, mukavemet, sertlik, tokluk ve gerçek Hikorilerin eşit değildir. Fırınlamak ağırlık ve yeşil hacmine göre, yeşil bitternut ahşap özgül ağırlığı 0.60 olan; yüzde 12 nem içeriğine, özgül ağırlık 0.66

Hikori türler kömür ve yakacak odun için en arzu edilir; pekan Hikoriler ~ rue Hikorilerin daha az arzu edilir. Bitternut hikori Hikorilerin arasında ısıtma değeri üçüncü  yer alıyor; o ~ m yoğun alevle yanar ve küçük kül bırakır.

Bitternut hikori ahşap sert ve dayanıklı olduğundan, mobilya, lambri, dübel için çok] kolları ve merdiven kullanılır. Bu sigara etler için bir seçim yakıttır. Diğer kullanımlar barlar, sandık ‘, paletler, ve döşeme  içerir.

Bitternut hickory tohumlar yaban hayatı ile yedim ama nedeniyle yüksek tanen içeriği insan tüketimi için az değer ve aşırı acı ve burukluk  vardır. Tohumlar genellikle sincap diyet büyük bir bölümünü teşkil etmemektedir. Tavşanlar, kunduz, ve küçük kemirgenler ve memeliler bazen hickory türlerin  kabuğundan beslenirler. bitternut yaprakları, ceviz, yüksek kalsiyum içeriği ve toprak-geliştirme türlerin  listesinin üst yakındır. Erken yerleşimciler kandil için fındık çıkarılan yağ kullanılır. Onlar da yağ romatizma (19) için bir çare olarak değerli olduğuna inanıyordu. Bitternut hikori bir süs ya da gölge ağacı olarak arzu edilir ve yoğun kök sistemi iyi toprak istikrar sağlar.

pecan hat 1 s25 web

İlgili Türler:

Mockernut Hickory (Carya tomentosa)

Küçük hindistan cevizi Hickory (Carya myristiciformis)

Pekan (Carya illinoinensis)

Amerikaya özgü küçük ceviz Hickory (Carya glabra)

Shagbark Hickory (Carya ovata)

Shellbark Hickory (Carya laciniosa)

Su Hickory (Carya aquatica)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates