Black Locust, Robinia, False Acacia

Black Locust, Robinia, False Acacia

black-locust

Siyah Locust (Biyaz akasya)

Ortak İsim (ler): Siyah Locust, Robinia, yanlış Akasya

Bilimsel Adı: Biyaz akasya

Dağıtım: Merkez-Doğu Amerika Birleşik Devletleri (aynı zamanda yaygın olarak dünya çapında pek çok ılıman bölgelerde vatandaşlığa)

Ağaç Boyutu: 100 ft (30 m) boyunda, 3 ft (1 m) gövde çapı

Ortalama Kuru Ağırlık:  48 £ / ft 3 (770 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .66, .77

Janka Sertlik: 1700 £ f (7.560 N)

Kopma Modülü: 19.400 £ f / içinde 2 (133,8 Mpa)

Elastik Modülü: £ 2.050.000 f / içinde 2 (14.14 GPa)

Kırma Gücü: 10.200 £ f / içinde 2 (70.3 Mpa)

Çekme: Radyal:% 4.6, Teğet:% 7.2, Volumetrik:% 10.2, T / R Oranı: 1.6

Renk / Görünüm: Renk koyu kahverengi bir soluk yeşilimsi-sarı arasında olabilir. Yaşla birlikte bir rustik kahverengi karartmak eğilimindedir. Ile karışabilir Osage Orange ve Bal Locust bazı durumlarda.

Tahıl / Doku: Tahıl orta doku ile, genellikle düzdür.

Endgrain: Yüzük-gözenekli; Büyük earlywood 2-3 kümeler ve teğet bantlar geniş, küçük latewood gözenekleri gözenekler gözenekleri; Son derece bol tyloses; Büyüme farklı yüzük; lens olmadan zor görünür ışınları; parankima vasicentric, kanat şeklinde ve birleşik.

Rot Direnç: iyi hava koşullarına özelliklere sahip, direnç çürümeye konuda çok dayanıklı olarak Anma. Sıkça onun açık uzun ömür için çit direkleri olarak kullanılır.

İşlenebilirlik: Siyah Locust için Genel çalışma özellikleri karışık: tahıl genellikle düz olmasına rağmen, yüksek yoğunluklu ve sertlik makineye zor yapabilirsiniz. Siyah Locust ayrıca kenarları kesme bir orta köreltme etkisi vardır. Torna torna ve buhar bükme hem çok iyi cevap verir; yapıştırıcılar ve bitirir iyi.

Koku: yok karakteristik koku.

Alerjiler / Toksisite: Şiddetli reaksiyonlar oldukça nadir olmasına rağmen, Siyah Locust göz ve deri tahrişine neden olduğu bildirilmiştir. Rapor Başka (nadir) yan etkisi mide bulantısı olduğunu. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: Siyah Locust fiyatları yere bağlı olarak değişebilir, ama fiyatlar doğal aralığında ılımlı olmalıdır. Doğu Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan fiyatları karşılaştırılabilir olmasını bekleyebilirsiniz White Oak . Kereste ithal edilmiş diğer alanlarda, fiyatlar çok daha yüksek olabilir.

Sürdürülebilirlik:  Bu ağaç türleri CITES Ekler listelenen değildir ve en az endişe bir tür olarak IUCN tarafından bildirilmektedir.

Ortak Kullanım Alanları: Çit mesaj, tekne yapım, döşeme, mobilya, ahşap maden, demiryolu bağları, nesneleri ve kaplama döndü.

Yorumlar: Siyah Locust Hickory (rekabet, bir çok sert ve güçlü ahşap Carya cinsi güçlü ve en sert yerli kereste gibi): ama daha istikrar ve direnç çürümeye.

Bu Bal Akasya benzer bir ortak adı paylaşan rağmen, iki (sırasıyla, Robinia ve Gleditsia) aynı cins içinde değil. Bal Locust sıcak turuncu veya kırmızı renk tonu var eğilimindedir ise Siyah Locust, ve yeşil veya sarı renklendirmek daha hafifçe, ağır sert olma eğilimindedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates