Black Willow,Siyah Söğüt ,(Salix nigra),

Black Willow,Siyah Söğüt ,(Salix nigra),

blackBlack Willow,Siyah SöğütBlack Willow,Siyah Söğüt (Salix nigra)

Ortak İsim (ler): Siyah Söğüt

Bilimsel Adı: Salix nigra

Eşanlamlı (ler): Salix ambigua , Salix denudata’ya , Salix dubia , Salix falcata , Salix flavovirens , Salix ligustrina , Salix ludoviciana , Salix nigra . var altissima , Salix nigra . var brevifolia , Salix nigra . varbrevijulis , Salix nigra . var falcata , Salix nigra var. lindheimeri , Salix nigra var. longifolia , Salix nigravar. marginata , Salix purshiana

mapBlack Willow,Siyah Söğüt

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Dağıtım: Doğu Amerika Birleşik Devletleri, Siyah söğüt Doğu Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada ve Meksika’nın komşu bölgelerinde boyunca bulunur. aralık güney New Brunswick ve orta Maine batı Quebec, güney Ontario ve güneydoğu Minnesota merkezi Michigan uzanan; Sadece Pecos Nehri ile birleştiği altına Rio Grande güney ve batı; ve doğu körfez kıyısında, Florida dilenmek ve güney Gürcistan üzerinden. Bazı yetkililer dikkate gooddingii Salix çeşitli olarak S. nigra, Batı Amerika Birleşik Devletleri  aralığı genişletir.

Siyah söğüt (Salix nigra) en büyük ve Kuzey Amerika’ya özgü yaklaşık 90 türün sadece ticari açıdan önemli söğüt. Daha belirgin herhangi bir diğer yerli söğüt daha onun aralığı boyunca bir ağaçtır; 27 tür kendi aralığında  yalnızca bir kısmı ağaç boyutunu ulaşmak. Bazen kullanılan diğer isimler söğüt, güneybatı siyah söğüt, Dudley söğüt ve Sauz (İspanyolca) Goodding, bataklık söğüt vardır. Bu kısa ömürlü, hızlı büyüyen ağaç maksimum boyutu ve düşük Mississippi Nehri Vadisi’nde gelişimini ve Körfez sahilinde alt topraklarını ulaşır. Tohum çimlenmesi ve fide kurulması sınırı siyah söğüt sıkı şartlara genellikle saf stantlarda yetişir nerede, özellikle, subasar, su kursları yakınında toprak ıslak. Siyah söğüt onun yoğun kök sistemi ile aşındırarak toprakları stabilize için mükemmel, ahşap ürünler ve ağaç çeşitliliği için kullanılır.

Hızla büyüyen ağaç, 10-60 ft., birkaç sandıklar tek kökünden açılarla dışarı büyüyen genellikle açık taç ile. Dere boyunca ve gölet ve göller kenarındaki ıslak toprakta bulunan. Yaprak 5 inç marjları ince serrat, uzun, dar ve uzun bir ucuna sivrilen kadar bıçakları. Parlak sarı-yeşil dallar sarı-yeşil catkins ayı. Mart ve Nisan aylarında görünen uzun kümeler halinde düzenlenmiş göze çarpmayan çiçekler; Ayrı ağaçlar erkek ve dişi çiçekler. Tohumlar rüzgar kaynaklı ipeksi tüyleri üzerinde. kabuğu derinden çatıldı edilir.

Bu ülke çapında en geniş aralıkları biri olan, en büyük ve en önemli Yeni Dünya söğüt. Gelen bu 100-140 yüksekliği (30-42 m) ve 4 ulaşan, ticari kereste boyutu doldurduğu alt Mississippi Valley (1,2 m ) çapındadır. Büyük ağaçlar ve böylece, toprak bankaları bağlayıcı toprak erozyonu ve sel hasarı önlemede değerlidir. Siyah Söğüt gövdeleri ve dalları yapılan Paspas ve direkler nehir ve setlerin daha koruma sağlar. Tüm eatern sert ağaçların en hafif biri, bu yapısal anlamda son derece zayıftır. Ancak kendi bir gücü vardır. Çivi içine tahrik edildiğinde, siyah söğüt bölmek değil. Ayrıca gölge ağacı ve bal bitki.Söğüt ağaçlar çok büyük ve farklı bir grubudur. 100’den fazla türü çapı 4 metre kadar büyük ağaçların uzun boylu bir kaç inç boyutunda değişen, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da büyür. Altı tür Iowa ağaç büyüklüğe ulaşmak;Onlar Missouri, kedi, Kum, parlayan, peachleaf ve siyah söğütler vardır. Siyah söğüt 30 ila 60 metre yükseklikleri ve 14-24 inç bir çapa ulaştılar, Iowa ağaç söğütler en büyüğüdür. Bu kadar Kuzeybatı köşesinde hariç Iowa tüm doğal.

catsBlack Willow,Siyah Söğüt22

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Büyüme Oranı: . Son derece hızlı (20 yıllık süre içinde yılda 3 ile 4 metre) :Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Şekil Olgun uzun dalları ile Büyük, düşük dallanma ağacı ve esnek o formu geniş, açık, yuvarlak tepesinde taç kaynaklanıyor .

Yükseklik: 75 ile 100 metre boyunda

Genişlik: 5 ila 10 metre

Site Gereksinimleri:Nemli toprakları tercih eder ve sık sık gölet ve akarsular boyunca bulunur. Tam güneş ihtiyacı var.

Çiçeklenme Tarihler: Şubat-Haziran

Tohum Dağılma Tarihler: Nisan-Mayıs

 Tohum Rulman Frekans:Tohumlar ilkbaharda dağıtmak ve hemen çimlenmeye. Hiçbir tabakalaşma süresi gerek

Ağaç Boyutu: boyunda 65-100 ft (20-30 m), 2-3 ft (0,6-1 m) gövde çapı

Ortalama Kuru Ağırlık: 26 £ / ft 3 (415 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .36, .42

Janka Sertlik: 430 £ f (1.920 N)

Kopma Modülü: 7.800 £ f / içinde 2 (53.8 Mpa)

Elastik Modülü: £ 1.010.000 f / içinde 2 (6.97 GPa)

Kırma Gücü: 4100 £ f / içinde 2 (28.3 Mpa)

Çekme: Radyal: 3.3%, Teğet:% 8.7, Volumetrik:% 13.9, T / R Oranı: 2.6..Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsBlack Willow,Siyah Söğüt33

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Renk / Görünüm: Heartwood bazen koyu çizgiler, kırmızımsı veya grimsi kahverengi. Diri odun tan beyaz, ve her zaman açıkça veya keskin öz odun sınırını çizmek değil.

Tahıl / Doku: Willow genellikle üniform doku ince bir orta ile bir kenetlenmiş veya düzensiz tahıl vardır.

Endgrain: Yarı-ring gözenekli (earlywood gelen gözenek boyutu çok ince değişim bazen latewood diffüz-gözenekli olarak gözden kadar); özel düzenleme orta gözenekler çok küçük; 2-3 yalnız ve radyal katları; Büyüme farklı yüzük; ışınları görünür bazen bile el lens (sadece uniseriate) yardımıyla; parankim bantlı (marjinal).

Rot Direnç: bozulabilir olmayan dayanıklı ve böcek saldırı da duyarlı olarak Anma.

İlginç Gerçekler:Siyah söğüt sel derece hoşgörülü ve büyük sel eşlik sedimanlar ile mezar dayanabilir. dallanma kök sistemi kayması toprak ağaç dengeler. Kök sistemi de stabilize topraklar için iyi ve siyah söğüt erozyon kontrolü için etkili bir seçimdir.Siyah söğüt gölgede iyi büyümek olamaz. Onun tohumları onlar döken sonra bir veya iki gün içinde çimlenme gerekir. Onlar rüzgar ve su ile dağılmış, ve genellikle dere boyunca ve saf hatta-yaşlı standları içine büyümeye kum barları, üzerine yatırılır.

İşlenebilirlik: düşük yoğunluğu ve kenetlenmiş tahıl ile, söğüt sık bulanık yüzeyler veya koparma sonuçlanan çok zayıf işleme özelliklerine sahiptir. Söğüt ayrıca çok sayıda kurutma kusurları oluşturma eğilimi ve mevsime göre zor olabilir. Tutkal ve bitirir iyi. Buhar bükme orta derecede iyi yanıt verir.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsBlack Willow,Siyah Söğüt66

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Özel Kullanımları:Ağaç ışığı (özgül ağırlığı 0,34-0,41), bükme, sıkıştırma zayıf, karakteristik koku veya tat olmadan, taneli genellikle düz ve şok direnci orta yüksektir. Bu araçlar, iyi yapıştırıcı ve lekeleri ile iyi çalışır ve iyi bitirir ama dayanıklılık çok düşüktür.Ahşap o hafif olduğu için bir kez kolay kıymık değil, yapay uzuvlar için yaygın olarak kullanılan ve iyi şeklini tutar oldu. Hala kutuları ve kasalar, mobilya çekirdek stoku, döndü parçaları, masa üstleri, bolluk fıçı, ahşap yenilikleri, kömür, kağıt hamuru ve kullanılır.Siyah söğüt erozyon kontrolü erken çabaları toprak stabilizasyonu projeleri için bir favori oldu. türler kesimler kendisini kurar hangi ile kolaylığı, komponentleri için mükemmel bir ağaç yapmaya devam ediyor.Antik farmakopesinde romatizma tedavisinde olduğu gibi yararlı kabuğu ve söğüt yaprakları tanıdı. 1829 yılında, doğal glukosit şalisin söğüt izole edilmiştir. Salisiklik asit sentezlendi yerine doğal halinde elde edilir, ancak bugün, aspirin temel bir bileşendir.

Koku: yok karakteristik koku.

Alerjiler / Toksisite: söğüt gerçek ahşap (Salix cinsi) ile ilişkili çok az olumsuz sağlık etkileri olmuştur, ancak, ağaç kabuğu ve diğer parçalar bir şekilde bildirilmiştir sensitizörler . Genellikle en yaygın reaksiyonlar sadece cilt ve solunum tahriş vardır. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: bu bol kaynağı gibi görünüyor olsa Söğüt, ABD’de bir aşırı ortak mobilya ahşap değildir. Fiyatlar doğal aralığı boyunca oldukça ekonomik olması muhtemeldir.

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.

Ortak Kullanım Alanları: Sepetler, yardımcı ahşap, sandık, mobilya, oymalar ve diğer küçük özel ahşap ürünler.SiyahSiyah Willow insanlar tarafından pek çok kullanım alanı bulmuştur söğüt ailenin tek ağaçtır. Kereste, mobilya, dolaplar, kapılar, sandıklar, fıçılar, ve oyuncaklar biz siyah Willow kullanan ürünlerden bazıları şunlardır. Aynı zamanda bir gölge ağacı olarak dikilen ve durdurmak için kıyılarında kullanılan erozyon . Bu ağaç çok kirliliği ile olur! Kökleri suyun içine girmeden önce besin tarım alanlarından kapalı çalışan müdahale edecek.. Bu ağaç çok kirliliği ile olur! Kökleri suyun içine girmeden önce besin tarım alanlarından kapalı çalışan müdahale edecek.

catsBlack Willow,Siyah Söğüt888

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Yorumlar: söğütler Willow (Salix x sepulcralis) -en dünya şekli ve boyutu oldukça zengindir Ağlayan popüler Asya çeşidinde dünya çapında da dahil olmak üzere söğütler türlerinin yüzlerce. Siyah Söğüt (Salix nigra) Kuzey Amerika’daki söğüt en büyük ve en önemli ticari olarak türlerinden biridir.Söğüt iyi şok direnci ile hafif parke, ama genel ağırlığı için zayıf. Alt-par işlenebilirlik ile birleştiğinde Bu özellikler, çoğunlukla kaba, faydacı amaçlar için söğüt kısıtlamak.

İlgili Türler:

Beyaz Söğüt (Salix alba)

Crack Söğüt (Salix fragilis)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

× SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİM ? (+90539 396 18 61)
Free WordPress Themes - Download High-quality Templates