Blackbutt,Kıyı Blackbutt, Pembe Blackbutt,(Okaliptüs pilularis)

Blackbutt,Kıyı Blackbutt, Pembe Blackbutt,(Okaliptüs pilularis)

Blackbutt-Eng.-Dışbudak1Botanik Adı: Okaliptüs pilularis

Tercih Ortak Ad: Blackbutt

Diğer İsimler: Kıyı Blackbutt, Pembe Blackbutt

Türler Türü: Parke

Dağıtım ve habitat :Islak sclerophyll veya otsu kıyı ormanları Bulundu. Kuzey Eden güneydoğu kadar New South Wales uzak güney kıyısında Queensland .  enlem aralığı 37,5-25,5 derece ekvatorun güneyinde olduğunu. Yakın deniz seviyesinden 800 metre (2500 ft) büyüyen olsa Genellikle, orta rakımda düşük görülen Wauchope bir baskın türdür. Genellikle kıyı kumlu loams görülen, aynı zamanda kil ve volkanik topraklarda iyi yetişir. Yağmur ormanları yakınında kurutucu yamaçlarında büyük boyuta ulaştığında. yağış aralığı 900 mm ve yılda 2000 mm arasındadır. Dağıtım aralığının çok iklim sıcak ve nemlidir. soğuk ayın ortalama asgari etrafında C 5 ila 10 derece, ve en sıcak ay için 24-32 C derece ortalama sıcaklık. Donlara uzakta sahil bazı sitelerde ve yüksek irtifada meydana gelebilir…Hazar Ahşap İşleme Merkezi  0212 670 11 77

BlackbuttpKereste ve ormancılık :Yakın 60 metre boyunda Blackbutt New England Milli Parkı , Avustralya Önemli bir ticari türler, Blackbutt iyi kereste, kolay yenilenme ve hızlı büyüme, yüksek kalite için ormancılar tarafından kabul edilir. Yapım direkleri dahil kullanır demiryolu uyuyanlar , döşeme , bina çerçeve, kaplama, doğrama , astar panoları, mobilya , woodchipping ve zeminini . Ahşap yoğunluğu metreküp başına yaklaşık 900 kg. Diri odun saldırısına dayanıklı Lycutus deliciler, odun açık kahverengi sarımsı kahverengi. Kaba, oldukça düz taneli, ortak küçük sakız damarları dokulu. Sert, güçlü, sert ama çalışmak için özellikle zor değil. Dayanıklılık iyi seviyelere orta Yavaş kurutma. Blackbutt ahşap bir döşeme kullanılan Parlamento Binası, Canberra ..

GÖRÜNÜM:Blackbutt eşit bir dokuya sahiptir. Tahıl kilitlenmiş olabilir ama böyle döşeme ve doğrama gibi iç kullanım uygulamaları için çekici yapım, genellikle düzdür. Bazen hafif pembemsi bir renk mevcut olabilir, ancak altın sarısına gelen öz odunu aralıkları, kahverengi soluk. Her zaman ayırt etmek kolay değildir diri odun, görünüşte çok solgun olduğunu. Küçük sakız damarları da görülebilir.

Özellik:Okaliptüs pilularis yaygın olarak bilinen, Blackbutt , ailenin ortak ve egemen ağaç Myrtaceae güneydoğu yerli Avustralya . Bu beyaz pürüzsüz kabuğu yukarıda büyük bir ağaç, o, gövde kadar yaklaşık yarım kadar, kaba kabuk çorap ile tanımlanır. Yaprakları Eylül’den Mart ortaya koyu yeşil ve beyaz çiçekler bir üniforma parlak vardır. Blackbutt sürücüye görülen baskın ağaç türü olan Pacific Highway arasında Taree ve Coffs Harbour . Blackbutt bir olan koala gıda ağacı. Ekonomik, Avustralya’nın en önemli sert ağaçlarından biridir..Hazar Ahşap İşleme Merkezi  0212 670 11 77

caBlackbuttYoğunluk: ‘Yeşil Yoğunluk’ (GD) yaşayan ağaç kesilmiş anda ahşap yoğunluğudur. Bu sezon, hava şartlarına, böylece ağacın ve yaşı ile önemli ölçüde değişmektedir; Belirtilen rakam, bu nedenle doğru yeşil yoğunluk rakamları ulaşım maliyetlerinin değerlendirilmesi, diyelim ki, için gerekli olan sadece bir kılavuz olarak kabul edilmelidir, bu alan malzemeler üzerinde doğru tespitler yapılması tavsiye edilir. ‘Kuru Yoğunluk’ ya da ‘Hava Kuru Yoğunluk ‘(ADD) yüzde nem içeriği yüzde 12 odun ortalama yoğunluğudur. . Çok büyüme, iklim ve ahşap vade koşulları ile değişir Yeşil Yoğunluğu ve çoğu ticari türlerin Hava Kuru Yoğunluğu hem rakamlar var yayınlanmaktadır. Yukarıda verilen rakamlar en yakın 50 yuvarlanmıştır. Sertlik oylaması: sertlik değerlendirmesi Bir ahşap türü Janka Testi ile ölçülür. Bu ortak bir yük ve merminin kereste içine nüfuz ölçen standart bir testtir. Sonuçlar bir malzeme sertliği kapasitesi ile ilgilidir ve kN cinsinden ifade edilmiştir. Etkilerin bir dans pistine örneğin gelen kereste olası hasar tabi olabilir nerede bu bilgiler yararlı olur. Yayınlanan rakamlar 2 takım vardır; % 12 nem oranı ile yani kereste – taze ‘Yeşil’ için bir ya da kereste ve deneyimli kereste için bir kesilmiş. Burada verilen derecelendirmelerim:   Yumuşak – daha az 5,5   Orta – 5,5-7,0   Sert – 7,1-10,0   Çok Sert – büyük . 10.0 daha Lyctid duyarlı diri odun: Bazı Sertağaç Sadece diri odun delici saldırı lyctid duyarlıdır. Hiçbir softwoods saldırı duyarlıdır. Doğal dayanıklılık dereceleri: Bir ağaç türlerinin doğal dayanıklılık değerlendirmesi ahşap yok mantar ve ağaç yok böcekler tarafından saldırı kereste direnişinin bir puanı. Tüm ahşap türlerinin diri odun zayıf dirence sahiptir ve bu nedenle doğal dayanıklılık değerlendirmesi sadece bir ağaç türlerinin odun için de geçerlidir. değerlendirme toprağa ve tarihsel performansı uzman görüşüne gömülü kazıklar ve direkleri test dayanmaktadır. Yukarıdaki toprak kullanımı için bir ve toprak temas kullanılmak üzere bir: Rating 2 set vardır. dayanıklılık açısından performansı yüksek sayı daha düşük. Bu bilgiler, harici veya açık uygulamalar için kullanılan materyal spesifik için yararlıdır.

ORTAK UYGULAMALARI:Blackbutt çok yönlü bir ahşap ve yapısal iç ve dış uygulamalar için kullanılır. Yeni Güney Galler ve Güney Queensland o ahşap çerçeveleme için çok popüler ama aynı zamanda kaplama, iç ve dış döşeme, zemin kaplaması, doğrama, peyzaj ve mobilya için kullanılmaktadır. Blackbutt da kontrplak imalatında kullanılır,döşeme, çerçeve, kaplama, astar panoları, doğrama, mobilya, zemin kaplaması bina. büyütme malzeme yapısal kontrplak için potansiyele sahiptir…Hazar Ahşap İşleme Merkezi  0212 670 11 77

catsBlackbuttlklİŞLENEBILIRLIK:Bakım Blackbutt teğet yüzeyi üzerinde kontrol yüzey eğilimli olduğu gibi kuruturken alınması gerekir. Bu herhangi bir yüzey kontrolleri genişletmek gibi Blackbutt yeniden klimalı edilmemelidir. Blackbutt nedeniyle çek yüzey eğiliminden boyama sorunları boyalı veya cilalı, lekeli olabilir ama orada olabilir. Olgun odun yüksek eksraktifler bazı yapıştırıcılar ile sorunlara neden olabilir, ancak bu genç çıkan tüyler ahşap bir sorun çok daha azdır. Bu çıkarıcılar da hava maruz kaldıktan sonra boyalı yüzeylerde lekelere neden olabilir. Blackbutt makineleri iyi ama buharla bükme için sadece adil.

AYRINTILI BILGI:Blackbutt New South Wales ve Queensland kıyı bölgelerinde yetişir ve Queensland Maryborough kadar Yeni Güney Galler Bega bulunabilir. Genel olarak, bu bölgelerde kolayca kullanılabilir. Tedarikçiler, Avustralya’nın diğer bölgelerinde durumu hakkında bilgi sağlayabilir.

Mimari Çatı Makasları:Mimari ahşap çatı makasları güçlü görsel etki yaratmak.Genellikle ‘katedral tavanın’ sistemlerinin bir parçası olarak kullanılan, kereste seçilen tema ve stil uygun hafif ya da ağır belirtilebilir. Bitirmek, onlar doğal bırakılabilir veya yağlı, lekeli olabilir, boyalı veya çok süslü. Seçim sadece kişisel stil ve tasarım tercihleri ile sınırlıdır.Hazar Ahşap İşleme Merkezi  0212 670 11 77

catsghjgjgBlackbuttDecking:Kereste zemin kaplaması, fonksiyonel, pratik ve estetik boşlukları oluşturur. Doğru tasarım ve bakım bir ahşap güverte gelecek yıllar için zevk olacak bir açık yaşam alanı yaratarak, herhangi bir ev ya da iş için değerli bir katkı yapacaktır.

Dış Kaplama:Ahşabın doğal itiraz, çok yönlülük ve gücü dış kaplamaları için üstün bir seçim yapar. Şartname, planlama, tasarım ve terbiye süreçleri ile, kereste kaplama üstün mukavemet, akustik ve termal performans binayı yaratır ama aynı zamanda güzellik, stil ve doğal temyiz yeri yaratır sadece.

Döşeme:Yapısal ya da bitmiş döşeme uygulamalarında olsun, kereste dayanıklılık, çok yönlülük ve uyum sunuyor. Sıcaklık, kuvvet ve ahşap döşeme doğal güzelliği iç ayarları çeşitli kalıcı ve popüler kanıtlamıştır.

Çerçeveleme:İnsanlar basit barınaklar inşa başladığından beri, ahşap çerçeve birçok türde yapılar şekillenmesinde önemli bir rol oynamıştır. Ahşap doğramaların en popüler türlerinden biri hafif ahşap yapı olarak bilinir…Hazar Ahşap İşleme Merkezi  0212 670 11 77

catsgjkgkfİç Raylar ve Korkuluklar:Doğal güzelliği ve doğal gücü ile, ahşap iç korkuluk yapımı popüler bir malzeme seçimdir. Yaygın tedavi Angiospermaelerin ve dayanıklı sert ağaçlardan yapılmış, iç korkuluklar ve korkuluklar genellikle en doğal sonucu elde etmek için açık bir cila ile sona erdi…Hazar Ahşap İşleme Merkezi  0212 670 11 77

İç Merdiven:Kereste gücü, güzelliği ve dayanıklılığı iç merdivenler isteyen tasarımcılar için tercih edilen malzeme olmalıdır. Burada açıklanan inşaat prosedürü geleneksel ya da çağdaş inşaat en genel tip merdiven için geçerlidir.

Kereste Doğrama Ürünleri:Kereste doğrama ürünleri herhangi bir iç tasarım için bir klasik eşsiz ve şık bir dokunuş sunuyor.

Kereste Profiller:Profiller herhangi iç estetiği arttırarak ve güzellik ve ihtişam odaklanarak tasarımlar için kek üzerine krema olarak işleyen, çok yönlü ve dayanıklı.

Kereste Portal Çerçeveler:Büyük açıklıklı ve sütun ücretsiz iç gereken binalar için, kereste portal çerçeveler en estetik çözümleri biri sağlar.Modern mühendislik teknolojisi kullanarak, portal çerçeve tasarımı oldukça etkin, verimli ve ekonomik yapısal ürünün içine kereste dönüşür. Bu uygulama kılavuzu portal çerçeve yapıların özellikleri, üretimi ve montajı kereste kullanarak sürecinin kapsamlı bir bakış sağlar.Nedeniyle hızlı büyüme ve çok yönlülük, Blackbutt iyi bir plantasyon ahşap yapar. New South Wales ve güney Queensland yaygın olarak mevcut ticari parke türleri, genellikle çerçeve oluşturmak için kullanılır.Bazen hafif pembemsi bir renk mevcut olabilir, ancak altın sarısına gelen öz odunu aralıkları, kahverengi soluk. Her zaman ayırt etmek kolay değildir diri odun, görünüşte çok solgun ve lyctid kurduna saldırısına karşı dayanıklıdır. Blackbutt daha dokuya sahiptir ve genellikle düz hububat iç kullanım uygulamaları için cazip hale getirmektedir.Blackbutt nedeniyle çek yüzey eğiliminden boyama sorunları boyalı veya cilalı, lekeli olabilir ama orada olabilir. Olgun odun yüksek eksraktifler bazı yapıştırıcılar ile sorunlara neden olabilir, ancak bu genç çıkan tüyler ahşap bir sorun çok daha azdır. Bu çıkarıcılar da havaya maruz boyalı yüzeylerde lekelere neden olabilir. Blackbutt makineleri iyi ama buharla bükme için sadece adil…Hazar Ahşap İşleme Merkezi  0212 670 11 77

catskjgtguutBlackbutt iyi yangın dayanımı sağlar ve (o 18mm daha büyük bir kalınlığa sahip olması koşuluyla) Orman yangını alanlarda ev inşaatı için Victoria İnşaat Komisyonu tarafından uygun bulunmuştur yedi parke kereste türlerinden biridir.Güçlü, dayanıklı parke, Blackbutt çerçeve, zemin kaplaması, döşeme ve direkleri de dahil olmak üzere, yapısal dış ve iç uygulamalar bir dizi için kullanılabilir.Mimari ahşap çatı makasları güçlü görsel etki yaratmak.Genellikle ‘katedral tavanın’ sistemlerinin bir parçası olarak kullanılan, kereste seçilen tema ve stil uygun hafif ya da ağır belirtilebilir. Bitirmek, onlar doğal bırakılabilir veya yağlı, lekeli olabilir, boyalı veya çok süslü. Seçim sadece kişisel stil ve tasarım tercihleri ​​ile sınırlıdır.

Genel açıklama:Blackbutt Yeni Güney Galler. Kıyı ormanları ticari olarak temin parke en yaygın türlerinden biridir teğet yüzeyde kontrol yüzey eğilimini engellemek için kurutma gereklidir Bakımı. Yenileme nedeniyle herhangi bir yüzey kontrolleri genişleyen kendi etkisi nadiren tavsiye edilir. Buhar bükme için sadece adil. Çünkü kontrol ama leke bitirir tatmin edici. kullanılabilir yüzeye kendi eğiliminin boya için kötü bir üs olduğunu olgun yüksek çıkarıcılar içeriği Ağaç, özellikle fenolik yapıştırıcılar ile, bazı yapıştırma sorunlara neden olabilir, ama genç büyütme ahşap daha az etkilenmiş görünüyor…Hazar Ahşap İşleme Merkezi  0212 670 11 77

catslşBlackbutt

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates