Bristlecone çam Pinus,Dünyada Eski Ağaçlar

Bristlecone çam Pinus,Dünyada Eski Ağaçlar

Dünyada Eski Ağaçlar

 Büyük Havza Bristlecone Pines, ya da Pinus longaeva, uzun ömürlü güneybatı Amerika Birleşik Devletleri yüksek dağlarda bulunan ağacın bir türüdür. Bristlecone çam Birleşik Devletleri kurak batı altı eyalette uzak dağlık bölgelerde yetişen, ancak antik Bristlecone çam ormanları White Mountains, Kaliforniya’da (Antik Bristlecone Çam Ormanı) bulunan en eski. Bu ağaçlar çok sert bir ortamda ve zorlu hayatta kalmak için olağanüstü bir yeteneği var. Aslında, onlar 5.000 ‘den fazla yıllık bir ömrü ile, dünyanın en eski yaşayan organizmaların biri olduğuna inanılmaktadır.

Bristleconer çam Pinus
Bristlecone çam 5.000 ve 10.000 feet arasında yüksekliklerde büyür. Bu yükseklikte, rüzgar neredeyse sürekli darbeler ve sıcaklık sıfırın altına düşebilir. Toprak biraz yağmur nedeniyle kuru olur. Çünkü aşırı koşullar, ağaçlar çok yavaş büyür, ve bazı yıllarda bile büyüme halkaları eklemeyin. Hatta beş demet büyür, onun iğne yaprakları, kırk yıl boyunca yeşil kaldı.
Bristlecone çam Pinus
Çam ağaçlarının kerestesi çok yoğun ve reçineli longaeva ve böcekler, mantar ve diğer potansiyel zararlılar tarafından işgali dolayısıyla dayanıklıdır. Aşırı sağlamlık ahşap ağaçlarının uzun ömürlü büyük bir rol oynar. Çevresinde yetişen ağaçların diğer türler çürümesini yaşamış olsa da, bristlecone çam, hayatta bile onların ölümlerinden sonra, genellikle hareketsiz yüzyıllar boyunca, kendi kökleri üzerinde duran. Bunun yerine sıradışı olduğunu formları oluşturur çürüyen, maruz kadar rüzgar, yağmur nedeniyle aşınmış kaya gibi ahşap, çam ağaçları longaeva yaşayan veya ölü, soğuk, ve. Antik bristlecone çam kavisli ve bükülmüş Ağaçlar fotoğrafçılar, ressamlar ve diğer sanatçıların çok sayıda çekmek.
17
Pinus longaeva eski doğu California White Mountains büyüyen bulundu. Yaş Bu ağaç 2012 yılında 5062 yaşında olduğunu ve hala hayatta. “Lakaplı bir başka örnek Methuselah (2012 yılından beri) de Bishop yakınlarındaki White Mountains bulunan “, yaşlı 4843 yıl. Ağacın tam yeri ağacını zarar turistleri ve dağcılar önlemek için gizli tutulur. Daha önce, “lakaplı 4862 yaşındaki Bristlecone çam Prometheus ağacı Buz Devri buzulların delil arayan bir jeoloji mezunu tarafından 1964 yılında keşfedildi sonra “, kısa bir süre kesti.
Bristlecone çam şimdi böyle White Mountains, Kaliforniya ve Great Basin National Park, Nevada antik Bristlecone çam ormanında ABD federal hükümeti, bazı bölgelerde korunmaktadır.
15 (1)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates