Bur Meşe, Burr Oak, Mossycup Meşe

Bur Meşe, Burr Oak, Mossycup Meşe

bur-oakBur Meşe (Quercus macrocarpa)

 Ortak İsim (ler): Bur Meşe, Burr Oak, Mossycup Meşe,Bur Oak, Burr Oak, Mossycup Oak

Bilimsel Adı: Quercus macrocarpa

Bur meşe yaygın Doğu Amerika Birleşik Devletleri ve Great Plains boyunca dağıtılır. Bu güneyinde Kuzey Dakota, aşırı güneydoğu Montana, Wyoming kuzeydoğu, Güney Dakota, Nebraska merkezi, batı Oklahoma, ve güney New Brunswick, merkezi Maine, Vermont, ve güney Manitoba batı Ontario ile güney Quebec, ve aşırı güneydoğu Saskatchewan, aralıkları Sonra kuzeydoğusunda Arkansas, Tennessee merkezi, Batı Virjinya, Maryland, Pennsylvania, Connecticut ve güneydoğu Texas,. Aynı zamanda Louisiana ve Alabama yetişir.

Dağıtım: Doğu ve Ortabatı Amerika Birleşik Devletleri ve güney-orta Kanada Quercus macrocarpa doğusunda Tennesee ve Maine ve Quebec (Atlantik kıyı devletlerinin devamsızlık) Batı Virginia aracılığıyla Manitoba Teksas’a aralıkları,. Bu yaygın ve güney Wisconsin ayırt edicidir, ve kapı ilçesinde görünüşte yoktur, ya da hemen hemen öyle olsa, eyalet çapında bir dereceye kadar bulunur. Habitat çoğunlukla kurudur siteleri ve iyi ateşe tolerans tanınıyor, ancak bazen de nemli sitelerinde bulunur.

Bur Oak, Burr Oak, Mossycup OakAğaç Boyutu: boyunda 80-100 ft (24-30 m), 3-5 ft (1-1.5 m) gövde çapı

Bur meşe (Quercus macrocarpa) da mavi meşe, yosunlu-overcup meşe, yosunlu-overcup meşe ve bodur meşe olarak bilinen, tüm yerli meşe büyük meşe palamudu vardır ve çok kuraklığa dayanıklıdır. Kuru araziler ve kumlu ovalarında yavaş büyür ama aynı zamanda verimli topraklar kalker ve diğer sert ile karışım nemli tabanlarına bulunur. Batıda, bu kır otlaklar istila öncü ağaç olduğunu ve korunaklarının sık sık dikilir. meşe palamudu yaban hayatı için yiyecek önemli bir kaynak haline gelmiştir. Ahşap ticari olarak değerli ve beyaz meşe olarak pazarlanan. bur meşe yetiştirilen olabilir hangi ile karşılaştırmalı kolaylığı sokaklarda veya çimler için iyi bir ağaç yapar.

BÜYÜYEN KOŞULLAR

Su Kullanımı: Orta Işık Gereksinimi: Güneş, Bölüm Gölge, Gölge Toprak Nem: Kuru, Nemli, Islak Toprak pH: Asidik (pH <6.8) CaCO3 Tolerans: Orta Soğuk Toleranslı: evet Toprak Açıklama: Çeşitli topraklar ve nem koşulları. Sandy, Sandy Tın, Orta Tın, Kil Killi, Kil, Caliche tipi, kireçtaşı-tabanlı Koşullar Yorumlar: türler adı macrocarpa, bu ağacın golf topu büyüklüğünde meşe palamudu ifade eder. bur meşe yaprakları büyük, böylece komisyon kolaydır. Bur meşe kuraklığa dayanıklı, uzun ömürlü ve makul bir meşe hızlı büyüyen olduğunu. Diğer meşe daha iyi İngiliz toprakları göz yumuyor. Meşe solgunluk ve diğer bir takım sorunlar dayanıklıdır. Inşaatından kaynaklanan kök bölgesi rahatsızlık duyarlı.

catsBur hpOak, Burr Oak, Mossycup OakOrtalama Kuru Ağırlık: 45 £ / ft 3 (725 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .57, .72

Janka Sertlik: 1360 £ f (6.030 N)

Kopma Modülü: 10.920 £ f / içinde 2 (75.3 Mpa)

Elastik Modülü: £ 1.040.000 f / içinde 2 (7.17 GPa)

Kırma Gücü:  5890 £ f / içinde 2 (40.6 Mpa)

Çekme: Radyal:% 4.4, Teğet:% 8.8, Volumetrik: 12.7%, T / R Oranı: 2,0

Renk / Görünüm: renk varyasyon adil bir miktar olabilir ama, orta kahverengi renk bir ışık vardır. Tersine, Kızıl Meşe biraz daha kırmızımsı olma eğilimindedir, ancak güvenilir bir yöntem anlamına tarafından Oak türünü belirleyen.

Tahıl / Doku: orta-geniş gözenekler ve oldukça kaba tahıl vardır.

Endgrain: Yüzük-gözenekli; Büyük, sadece yalnız earlywood gözenekler, radyal düzende çok sayıda küçük çok küçük latewood gözeneklerin 2-4 sıra; bol tyloses; Büyüme farklı yüzük; lens olmadan büyük ve görünür ışınları; apotracheal parankim diffüz-in-agrega (ışınları arasındaki kısa çizgiler).

Rot Direnç: Bur Meşe çürümeye çok iyi dirence sahip olarak puan olmuştur.

İşlenebilirlik: Kolay tutkal ve leke sürer ve çok iyi bitirir için.

Koku: En meşe ortak bir Gammaz kokusu vardır. En cazip buluyorum.

 Alerjiler / Toksisite: Şiddetli reaksiyonlar oldukça nadir olmasına rağmen, meşe bir olduğu bildirildi . hassasiyetini Genellikle en yaygın reaksiyonlar sadece göz ve deride tahrişe, yanı sıra astım benzeri belirtiler vardır. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

 Fiyatlandırma / Durumu: Biraz daha pahalı Red Oak, Beyaz Meşe iyi / sürdürülebilir arz ve orta fiyatlı. Kalın 8/4 plakalar, ya quartersawn panoları hafifçe kurulu ayak başına daha pahalıdır.

Sürdürülebilirlik:  Bu ağaç türleri CITES Ekler listelenen değildir ve en az endişe bir tür olarak IUCN tarafından bildirilmektedir.

 Ortak Kullanım Alanları: Dolap, mobilya, iç trim, döşeme, tekne yapım, varil ve kaplama.

catsBur Oak, Burr Oak, Mossycup Oak Yorumlar: Bur Meşe içine düşüyor beyaz meşe grup, ve aynı özelliklerin birçok hisse . White Oak (Quercus alba) White Oak, onun kardeşi Kızıl Meşe ile birlikte, yaygın yerli kereste türleri kullanılır. Sert, dayanıklı ve Orta fiyatlı, Beyaz Meşe marangozlar-o kadar yaygın dolap ve mobilya yapımında kullanılan açıklıyor için olağanüstü bir değer sunuyor.

Kültür:Kolayca orta kuru, ortalama yetiştirilen, tam güneş toprak iyi drene. Nemli, iyi drene loams tercih eder, fakat toprak koşulları geniş bir yelpazede uyarlar. İyi kuraklık toleransı. Bu ağaç meşe palamudu bir ilk mahsulünü ayı için 35 yıl kadar sürebilir.

 Kayda değer Özellikleri

Bur meşe veya mossycup meşe yerli Kuzey Amerika meşe en görkemli biridir. Genellikle geniş yayılan, yuvarlak taç ile uzun boylu ‘(150 sık sık az’) 60-80 büyür beyaz meşe grubunun büyük boyutlu yaprak döken meşe bir orta. Palamut bardak kenarına yakın bir yosunlu ölçek ya da bur, dolayısıyla ortak isimler ile kaplıdır. Bu orta ve doğu Kuzey Amerika’da habitatlar çeşitli yerli. En iyi büyüme özellikle Ohio Nehri vadisinde, bottomland topraklarda oluşur. Missouri, genellikle Ozark bölgesinde, ancak kuzey Missouri Nehri (Steyermark) devlet unglaciated bölgelerinde kuru yayla topraklarda düşük ormanda ve dere vadilerinde görülür. Yaprakları ortaya ayrı erkek ve dişi catkins önemsiz monoecious sarımsı-yeşil çiçekler ilkbaharda görünür. Meyve yaklaşık 1/2 palamut uzunluğu 3/4 için uzanan saçaklı, burry bardak (1 1/2 “uzun) oval meşe palamudu vardır. Meşe palamudu yaban hayatı için önemli bir besin kaynağıdır. 5-9 yuvarlak loblar ile kösele, koyu yeşil yaprakları (6-12 “uzun) şeklinde değişken, ancak genellikle yapraklardaki bir belli bir görünüm veren yaprak orta damarı neredeyse uzanan derin merkez sinüslerin bir çift var. Güz rengi bir vasat sarı-kahverengi. Dallar, bazen mantar kanatları ile çıkıntılı bulunmaktadır.

Macrocarpa Yunanca kelime gelen makro büyük ve anlamı carpa büyük meşe palamudu boyutuna atıfta meyve anlamına gelir.

catsBur Oak, Burr Oak, Mossycup Oakğğ Sorunlar

Meşe meşe solgunluk, kestane yanıklığı, parayla kök çürüklüğü, antraknoz, meşe yaprağı blister, pamukçuklarına, yaprak lekeleri ve külleme hastalıkları da dahil olmak üzere, çok sayıda duyarlıdır. Potansiyel böcek zararlıları ölçek, meşe skeletonizer, yaprak madenci tablası içerisinde gal, meşe dantel böcek, deliciler, tırtıllar ve fındık pamukkurtlarını bulunmaktadır. Bahsedilen rağmen, bur meşe genellikle düşük bakım, uzun ömürlü bir ağaç olarak kabul edilir.Quercus macrocarpa en soğuk dayanıklı meşe türlerinden biridir; o da zayıf, kuru toprak ve ıslak, kötü drene ve su altında yerlerde dahil olmak üzere diğer sert koşullar geniş bir yelpazede dayandı. Q ile Putatif melezler. bicolor iki tür genellikle ıslak, kötü drene habitatlarda birlikte meydana yelpazesini, kuzeydoğu kesiminde yaygındır. Bu kişinin etkisi Q aralığında morfolojik farklılıklar kısmen sorumlu olabilir. macrocarpa. Büyük meşe palamudu iyi aralığının güney kesiminde geliştirilen ve meşe palamudu boyutu ve palamut fincan yosunlu saçak ölçüde bir azalma clinal bir güneyden kuzeye hareket olarak ortaya görünüyor. Yelpazesini, Q kuzeybatı kesiminde. macrocarpa Q temeli olan küçük, daha az saçaklı bardak blöf ve yamaçlar üzerinde küçük, shrubbier formları, için clinally değişir. macrocarpa var. depressa (Nuttall) Engelmann ve Q. mandanensis Rydberg. Bu itilen formlar daha kapsamlı çalışmanın ardından resmi tanıma hak edebilir; Onlar türlerin clinal türevleri gibi burada tedavi edilir. Quercus macrocarpa da Q ile farazi melezler oluşturur. Midwest ve savan tipi bölgelerde alba. Q ile Putatif melezler. gambelii Q aralık dışında meydana gelir. macrocarpa.Quercus macrocarpa (güneydoğu köşesinde) Montana yerli sadece meşe türüdür. Q Ahşap. macrocarpa Q edilene benzerdir. alba ve en iyi ve en dayanıklı meşe lumbers biri üretir.Yerli Amerikalılar pinworms sınırdışı, kalp sorunları, kramplar, ishal, İtalyan kaşıntı, ve kırık kemikleri tedavi etmek için Quercus macrocarpa tıbbi olarak kullanılan ve bir büzücü olarak (DE Moerman 1986). İlginç Gerçekler Bur meşe çevresel koşullar geniş bir altında büyür. Kuru, mineral fakir topraklarda yanı sıra ıslak topraklarda hayatta. Onun kalın kabuğu ateşten korur ve derin kazık kök o kuraklık hayatta kalmak için izin verir. En yangına dayanıklı meşe ve ovaların ve kır bahçeleri dolayısıyla yaygındır. Bur meşe aynı zamanda en soğuk dayanıklı meşe biridir.Ağaç yavaş büyüyen, ama uzun ömürlü, ve 1000 yıl yaklaşan yaş ulaşabilir. Bur meşe tohumu ve güdük filizlenmesi çoğalır. Genellikle otçul tarafından göz ve yangın daha sık (ovalar, çayırlıklar) olduğu alanlarda büyür. Genç bur meşe sürgünler göz veya defalarca geri yandı sadece yeniden filiz olabilir. Bu, bitkinin toprak üstü kısmına daha büyük olan bir kök sistemi ile sonuçlanır.

catsBur Oak,Burr OakMossycup OakYetiştirme: Bur Meşe kısmi güneş ve nemli ve derin tınlı toprak tam tercih. Ancak, çok uyarlanabilir ve daha kuru durumları ve kum, kil, çakıl ya da önemli miktarda içeren toprak tahammül edecektir. Yüksek pH Kireçtaşı-türevli toprak da tolere edilir. Bu ağaç geliştirmek için nispeten yavaş ve nedeniyle derin kazık kök nakli bazen zordur. Genç fidanlar sular altında koşulları nispeten hoşgörüsüz. fındık çimlenme için soğuk kış sıcaklığına maruz gerektirmez. O yaşta en az 30 yıl ulaşıncaya kadar bir tek ağaç fındık üretmek değildir. . Bireysel ağaçları birkaç yüzyıl (400 yıl veya daha fazla) yaşayabiliriz : Range & Habitat Bur Oak Illinois her ilçede bulunan bir ortak ağaçtır. Habitat nemli bottomland ormanlık, yayla ormanlık ve yaprak döken ağaçlar hakim olan ovalara vardır. En yaygın bottomland bulunan bu ağaç sel bölgesinde küçük bir ormanlık dışında. Ayrıca oluşur ovaların nedeniyle yangına dayanıklılığı olan prairies bir istilacı olabilir. Bazen, Bur Meşe oldukça büyük olabilir bir manzara ağaç gibi yetiştirilmektedir. Fauna Dernekler: Diğer meşe gibi, yaban hayatı için Bur Oak değeri oldukça yüksektir. Yaprakları özellikle, birkaç kelebekler tırtıllar tarafından yenen cecrops Calycopis (Kırmızı-Bantlı hairstreak), Fixsenia favonius ontario (Kuzey hairstreak), Parrhasius m-albümü (Beyaz-M hairstreak), Satyrium Calanus falacer (Şeritli hairstreak), ve Satyrium strigosum liparops (Çizgili hairstreak); yarışçılar ve tırtıllar Brizo Erynnis (Sleepy Duskywing) ve Erynnis juvenalis de yaprakların beslenirler (Juvenal en Duskywing). Buna ek olarak, muhtemelen birkaç yüz kelebeklerin tırtıllar yaprakları ve meşe diğer bölgelerinde beslenirler; Güve Tablo bu türlerin çeşitli listeler. Böcek besleyiciler diğer önemli bir grup Uzun Boynuzlu böcekleri (oluşur Cerambycidae olan larva delik meşe ahşap veya kabuğu ile) ve yakından ilişkili böcekler. Uzun Boynuzlu Beetle Tablosu bu türlerin birçoğu listeler. Bur Meşe ve diğer meşe treehoppers büyük hosts (Membracidae) arasında; Treehopper Masa sık sık bu ağaçların üzerinde yem türleri listeler. Diğer böcek besleyiciler bitki böcek (dahil Miridae ), yaprak böcekleri ( Chrysomelidae ), Meşe Dantel Bug ( Corythucha arcuata ), Kuzey Walkingstick ( Diapheromera femoratum ), hortumluböceği larvaları ( Curculionidae ), ve diğer ailelerin böcekler (bkz Böcek Tablo ). Bu böceklerin çoğu böcekçil ötücü tarafından yenir. meşe meşe palamudu birkaç kuş önemli bir besin kaynağıdır; Bu türler, Mallard, çil, Bayağı sülün, Büyük Prairie tavuk, bıldırcın Bobwhite, Vahşi Türkiye, Yolcu Pigeon (şimdi soyu tükenmiş), (yurt dışından getirilen) Monk parakeet, Mavi Jay, Ak göğüslü sıvacı kuşu Ahşap Duck dahil Tepeli baştankara, Pileated ağaçkakan, Kırmızı-Bellied ağaçkakan, Kırmızı Başlı ağaçkakan, ve diğerleri. Memeliler arasında, Black Bear, rakun, tilki sincap, Gri Sincap, Red Squirrel, Güney Uçan sincap, Doğu Sincap, Beyaz-Ayaklı Fare meşe palamudu tüm hevesli tüketiciler vardır. Çünkü büyük boyutları ve düşük tanninler, indirgenmiş acılık Bur Oak meşe palamudu, özellikle bu memeli için önemli bir yiyecek kaynağıdırlar. Cottontail Tavşan genç fidan kabuğu, ince dallar ve yapraklar üzerinde gözatabilir ise Beyaz Kuyruklu Geyik ve evcil sığır, meşe dallar, yapraklar, ve meşe palamudu üzerinde göz atın. Meşe ağaçları Kuzey Parula, Mavi-Gri Gnatcatcher, Sarı-Throated Vireo, Yaz Tanager, Kırmızı-Kuyruklu Hawk ve Swainson en Hawk gibi kuşlar için yuva yaşam sağlamak; büyük ağaçlar oyukların ağaç sincap ve Screech kuşları için yuvaları sağlar.

 Özellikler belirlenmesi

Bur meşe kabuğu koyu kahverengi ve derin çatıldı.

Yapraklar;yaprakları alternatif ve basit. Yaprakları tabanına daha ucunda belirgin geniştir ve 4 ila 14 santim uzunluğunda ve en fazla 7 inç genişliğinde. Onlar derinden yaprak yaprak orta damarı neredeyse kazıma olan yaprağın ortasından aşağıya sinüslerin (loblar arasında kazıma alanlar) ile 5-9 iri yuvarlak lobları var. Yaprakları koyu üst yüzeyi yeşil, ve genellikle düzgündür. yaprak alt soluk yeşil ve hafif tüylüdür.

Çiçekler:erkek ve dişi çiçekler ayrı ayrı meydana, ama aynı ağacın üzerinde yaprak üzerinden en. erkek sarkık catkins kümeleri vardır.

Meyve:meşe palamudu da belirgindir. Genellikle, tek kaynaklı olan oval, koyu kahverengi ve 2 inç uzunluğunda olabilir edilmektedir. büyük fincan meşe palamudu 3/4 kapsar ve alt ölçeklerde uzun tüyleri bir bol saçak ile, tüylüdür.

Kullanım:Bur meşe ahşap dayanıklı ve yüksek kaliteye sahip. Bu kabini, varil, parke döşeme ve çit direkleri için kullanılır. Yerli Amerikalılar kalp rahatsızlıkları, ishal, kırık kemikleri tedavi etmek için bur meşe kullanılan ve bir büzücü olarak (kanama yaraları kapatmak için).

catsBurOak,BurrOak, Mossycup Oak

 İlgili Türler:

Siyah Meşe (Quercus velutina)

Bog Meşe

Kahverengi Meşe

California Siyah Meşe (Quercus kelloggii)

Cherrybark Meşe (Quercus pagoda)

Kestane Meşe (Quercus prinus)

İngilizce Meşe (Quercus robur)

Holm Meşe (Pırnal meşe)

The Laurel Oak (Quercus laurifolia)

Canlı Meşe (Quercus virginiana)

Oregon Beyaz Meşe (Quercus garryana)

Overcup Meşe (Quercus lyrata)

Pin Meşe (Quercus palustris)

Post Oak (Quercus stellata)

Kırmızı Meşe (Quercus rubra)

Scarlet Meşe (Quercus coccinea)

Sapsız Meşe (Quercus petraea)

Shumard Meşe (Quercus shumardii)

Güney Red Oak (Quercus falcata)

Bataklık Kestane Meşe (Quercus michauxii)

Bataklık Beyaz Meşe (Quercus bicolor)

Türkiye Meşe (Quercus cerris)

Su Meşe (Quercus nigra)

Beyaz Meşe (Quercus alba)

Willow Meşe (Quercus Phellos)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates