Camphor, Kâfur ağacı,(Cinnamomum camphora),Camphor Laurel,

Camphor, Kâfur ağacı,(Cinnamomum camphora),Camphor Laurel,

camphor-sealed-gw Camphor, Camphor Laure,lKafur (Cinnamomum camphora)

Ortak İsim (ler): Kafur, Kafur Laurel, Camphor, Camphor Laurel,alcanfor (İspanyolca), alcanforero (İspanyolca), arvore da camphora (Portekiz), Campher (Almanca), kafur defne (İngilizce) , kafur ağacı (İngilizce), kampferbaum camphre (Fransızca), camphrier (Fransızca), Canfora (İtalyanca), Japonca kafur (İngilizce), (Almanca), KUSO-no-ki (Japonca)

Bilimsel Adı: Cinnamomum camphora,Kâfur ağacı

Dağıtım: güneydoğu Asya Yerli, yaygın olarak dünya çapında tropikal ve subtropikal bölgelerde boyunca dikilmiş,Avustralya, güney ABD, Güney Avrupa, güney ve doğu Afrika, Madagaskar ve sıcak iklime sahip bazı okyanus adaları bulunmaktadır.

20mCamphor, Kâfur ağacı

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

AçıklamaKâfur ağacı , kafur ya da kafur defne, kullanılan uçucu yağ elde edildiği, dünya çapında pek çok tropikal bölgelerde vatandaşlığa bazen Çin, Tayvan, Japonya ve yerli ama şimdi ekili ve lauraceae (defne ailesi) büyük bir yaprak dökmeyen tropikal ağaç, bir ilaç olarak antiseptik ve lokal anestezik olarak, hem de solunum yolu solumalarda. Ağaç aynı zamanda binalarda mobilya, Dolap ve iç yüzey kullanılan onun güzel taneli ahşap, için hasat edilir. kafur ağacı geniş oval taç ile, büyük, yakışıklı ağaç, yani 30 m (100 ft) kadar büyür ve 3 m çapında (yaklaşık 10 ft). Bu elips alternatif biraz kösele yaprakları, oval olan, acuminate uçları uzun 6-12 sm (2,5-4,75 cm), (bir noktaya kadar daralan). 6 lob ile boru şeklindeki olan göze çarpmayan sarı veya yeşilimsi-beyaz çiçekler, yapraklardan Panicles daha kısadır (küme) büyür.meyve, mor siyaha olgunlaşır ve kısmen kupa-benzeri perianth çevrili çapı 1 cm’den (0,25 inç ila 0.5), (çiçek dış kısımlarından geliştirilen), küçük bir küre arasında, etli bir meyvedir. . Bütün bitki kabuğu, dal ve yapraklar meydana kafur yağı, aromatik terpenoid bileşik, güçlü bir kokusu vardır Kafur geleneksel lezzet tatlılar ve diğer yemekler için, Avrupa pişirme, Çin, Orta Doğu, ve ortaçağ kullanılmıştır; mutfak kullanımları, özellikle Hindistan’da, Asya’da hala yaygındır. Kafur bir antimikrobiyal madde ve öksürük kesici olarak, daha yaygın olarak tıbbi kullanımlar için bilinen olabilir. Deriye uygulandığında, serinletici bir etki üretir, bu nedenle çeşitli anti-kaşıntı kremler ve burun solumalarda (mentol) ile birlikte bir etken madde olup; aynı zamanda aromaterapi kullanılır. Kafur da mumyalama olarak, bir güve kovucu olarak, nitroselüloz için plastikleştirici olarak kullanılan ve havai fişek olduğunu. Bir pas önleyici bir kaplama oluşturmak, böylece kristaller bazen araç sandıklarda saklanır. Katı kafur bültenleri dumanlar numune olarak Kafur ağacı Güney Kaliforniya ve ABD güneydeki diğer bölgelerinde kolayca büyür ve bazen sokak ağaçları ya da ekilir, ya da park ve bahçelerde süs ağaçları. Bazı bölgelerde vatandaşlığa haline gelmiştir, ve Florida’da invaziv olarak sınıflandırılmıştır.Hazar Ahşap İşleme Merkezi  0212 670 11 77

Kafur Ağacı (Cinnamomum camphora): 50 metreye kadar yükselebilen ve kışın yaprak dökmeyen bir ağaçtır. Anavatanı Uzakdoğu Asya ülkeleri olan Kafur Ağacının, odunu su buharında damıtılarak renksiz ve şeffaf bir yağ olan kafur yağı elde edilir. Kokusu keskin, tadı yakıcı ve acıdır.

Kafurun Faydaları ve Tıbbi Etkileri: Uyarıcı etkisi ile kalbi, beyni, sinirleri ve solunum sistemini uyarır. Kan dolaşımını destekler ve kalp yetmezliğine iyi gelir. Başta bronşit olmak üzere akciğer hastalıklarında ve soğuk algınlığında faydalıdır. Öksürüğü keser. Romatizma, morarma, burkulma ve kas ağrısı şikayetlerini azaltır. Ateş düşürücüdür.

Kafur Nasıl Kullanılır? Dahilen ya da haricen kullanılabilir. Ağrı kesici ve mikrop öldürücü etkileri için haricen kullanılır. İspirto ile karıştırılarak saçtaki kepeklenmelere karşı kullanılabilir. 1-2 gramdan fazla kullanılması baş dönmesi, şuur kaybı, bulantı, kusma, yüksek tansiyon gibi etkilere neden olabileceği için fazla kullanılması tavsiye edilmez.

Tanım: Subtropikal ve tropikal Asya’nın ıslak ormanlar Native, kafur ağacı, Kâfur ağacı , dünyanın en sıcak, ılıman subtropikal ve tropikal bölgelerde dikildi. Birçok yüzler bir ağaç – doğal aralığında bir görkemli orman devi, doğu Avustralya’da bir yaygın haşere, güney Asya mutfağında baharat kaynağı, Florida’da bir gölge ağacı, doğal pestisit – liste uzayıp gidiyor. Onun tanımlayan özelliği dokular elde edilebilir uçucu yağ ve yağa keskin, taze bir koku vermek aromatik kimyasallar kokteyli olduğunu. Kimyasal gibi oldukça aromatik terpen – Bunlardan, kafur yıldızdır.Kâfur ağacı geniş süpürme taç ile uzun boylu 30 m (bazı kaynaklar daha yüksek rapor) büyür devasa geniş yapraklı yaprak dökmeyen bir ağaçtır. Ağacın yayılması alanı yetiştirilen örneklerde kendi yüksekliğini görmek için gerçekten bir nefes alma şeyi eşit olabilir. üst ucu 8 metre olduğu bildirildi ile gövde çapı üzerinde iki metre büyüyebilir. Gördüğüm en büyük yaklaşık 3 metre oldu.Yapraklar yeşil ve açık renkli damarlar parlak, 8-15 cm uzunluğunda ve 3-7 cm genişliğinde ışığa karanlık. Yaprak şekli bazen oval, oldukça değişkendir ve bazı her Dallar pozisyon alternatif büyüyen, uzamış. Kabuğu sert ve kahverengi-gri. minik yıldız şeklindeki çiçekleri orta ilkbaharda kaybetmek kümeler halinde ve beyazdır. Kasım ayına koyu mavi meyveleri olgunlaştırmak ve en az 1 cm çapında, oldukça küçük. bahar basması yeni yeşillik mor-kırmızı, sonra parlak elektrik yeşil döner ve nihayet zengin yeşil olgunlaşan. Yeni büyüme sırasında sadece (Nisan ve Mayıs) ardından önceki yılın yaprakları sonbahar ve güzel bir turuncu-kırmızı.Kafur ağacı Okinawa adaları güneye kadar kuzey Kanto bölgesinde Honshu, Şikoku, Kyushu tarihinde Japonya’nın sıcak bölge genelinde bulunan ve vardır. Japonya’nın sınırları ötesinde o Çin, Tayvan, Kore, Çinhindi ve Hindistan dahil doğu Asya’nın çok bulunur. Japonya’da sıcak ılıman ve subtropikal ormanlar dağlar ve daha kuzeyde kıyı ormanlarında yetişir. Daha sonra kuzeye, ve nihayet orta Honshu kıyı düşük orman sınırlı giderek daha düşük yüksekliklerde bulunan güneyde 800 metre yükseklik, büyür. Bazı ormanlarda egemen olabilir, ancak en sık diğer geniş yapraklı ağaçları ile karıştırılır.Bu Defne Aile (başka bir üyesidir Lauraceace ), dolayısıyla diğer ismi, kafur defne ağacı. Güney Japonya geniş yapraklı dökmeyen ormanlarında bu türün nedeniyle inanılmaz büyüklüğü ve kitle sopalarla. Bu kez, özellikle İkinci Dünya savaşından önce, kafur yağı üretiminde kullanılmıştır. Bu dünyanın sıcak bölgelerinde bir örnek ağaç olarak yetiştirilen olmuştur ve belli bölgelerde bir istilacı zararlı olmuştur. Japonya’da iyi zaman güzel bir yayılma ağacı oluşturan davrandım.

catsCamphor, Kâfur ağacı7

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Kâfur ağacı Japonya, Çin, Tayvan ve Kuzey Vietnam özgüdür. C. camphora yaygın Avustralya’da vatandaşlığa haline gelmiştir. Amerika Birleşik Devletleri’nde, Gulf Coast boyunca ve Kaliforniya’da yetişir. C. camphora tohumları kolaylıkla ormanları açmak için ekili metreden kuşlar tarafından yayılır ve aynı zamanda bitki kreş satış yoluyla yeni yerlere yayılır. C. camphora meyveler, yapraklar, kökler ve yüksek dozlarda insanlara için toksiktir.C camphora yaygın bir gölge ağacı, ekranda ya da rüzgâr siperi olarak dikilir. Çin ve Japonya’da, onun tıbbi yağı için ticari yetiştirilir.Kafur defne mobilya, oyma ve dolap için mükemmel bir temiz, taze kafur kokusu ile bir güzel, zengin bal rengi kereste verir. Ağaç o koku, petrol ve dini törenlerde kullanılmak üzere kristalize blok kaynağı olarak ve tıbbi amaçlı büyük bir kültürel öneme sahip Tayvan, Güney Japonya, güneydoğu Çin ve Çinhindi, özgüdür. Bu mobilya ve oyma simgeleri için değerli bir kereste olarak kullanılır. Avustralya’da, kafur defne daha az saygın bir üne sahiptir. 20-30 metre boyunda yaprak dökmeyen ağaç 1820’lerde tanıtıldı ve hızlı bir şekilde yerinden ve yerli bitki örtüsü engellenmiştir. Bu yaygın tarlalar ve toprak erozyonuna karşı bir önlem olarak ve sonuç NSW ve Queensland parçalarının kıyı hinterlandında boyunca kullanılmayan mera çoğaldı gibi kullanıldı. Şimdi bir ot olarak kategorize edilir ve kolayca ezilmiş zaman kafur kokusu güçlü onun parlak, mumsu yaprakları ile tespit edilebilir.Bununla birlikte, kafur defne kereste ince mobilya yaratmak için mükemmeldir. Onun öz odun orta kahverengi soluk renk yaygın değişir ve genellikle koyu kahverengi veya kırmızı çizgiler var. Diri odun çok geniş ve kahverengi solgun. Timber hububat genellikle orta ince ve hatta doku ile kilitlenir. Tüm kafur defne ahşap giysi saklama dolapları için mükemmel hale, pervane ve diğer böcekler iter karakteristik kafur kokusu vardır. Kafur defne aynı zamanda yakışıklı doğrama ve oyma işçiliği tahtaları kullanılmak üzere ödüllü antibakteriyel özelliklere sahiptir.sarı üssüne kafur Laurel olağanüstü güçlü karanlık tahıl belirgin mobilya oluşturur. Geçmişte Asya’ya ihraç edilmiştir ve daha sonra bitmiş mobilya ürünü olarak yeniden ithal. Ayrıca mutfak benchtops, tablolar ve raflar plaka yanı sıra dekoratif kaplamalar, iç astar panoları olarak kullanılması tavsiye ve açık ya da el oyması kaseler edilir.Hazar Ahşap İşleme Merkezi  0212 670 11 77

Kullanımı: Kafur yaygın bir gölge ağacı, ekranda ya da rüzgâr siperi olarak dikilir. Çin ve Japonya’da, onun tıbbi yağı için ticari yetiştirilir. Kafur yağı güçlü bir nüfuz koku, keskin bir acı tadı vardır, ve o da rahatsız edici nitelikleri yanı sıra uyuşturucu etkisi vardır gerçi, mentol gibi cilt üzerinde serin hisseder. Kafur parazitik enfeksiyonlardan toothaches değişen rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır olmuştur. Bilimsel kanıtlar fabrikasında kimyasal ishal, enflamasyon, kaşıntı ve sinir durumların tedavisi için antiseptik ve ilaçlar değere sahip olduğunu onaylamıştır. Kafur ahşap çekici kırmızı ve sarı şeritleme, ahşap uyumluluğuyla ve böcek itici özellikleri için ödüllendirildi. Bu ağırlık ortama hafif ve sertlik ortama yumuşaktır. Kafur ağacından odun, özellikle güçlü değil, ama iyi parlatma alır. Genellikle sandıklar, dolaplar, tabut, enstrümanlar ve heykeller için kullanılır. Kafur kaplama ince kabini kullanılmaktadır. Kafur aynı zamanda, parfümler kullanılır.

Özellikler: Bu iyi bir rüzgâr siperi yapan sağlam bir fırtına dayanıklı bir ağaçtır. Bu yakmak için zor olduğundan, aynı zamanda orman yangınlarıyla eğilimli alanlarda gölge ağacı olarak değerli olmalıdır. Ne yazık ki, bu arzu özellikleri ağacın invaziv ve yaban hayatı ve doğal topluluklar üzerindeki zararlı etkileri ile mahsup edilir. Bu ince ağaç yetiştirilen ve doğal aralığında takdir, ancak türlerin ve ekosistemlerin kendi saldırganlık ve toksisite adapte değil diğer bölgelerde dikilmiş değil edilmelidir. Kafur ağacı Birleşik Devletlerde yetiştirilen olmamalıdır.

UYARI: büyük dozlarda Kafur insanlar için zehirlidir. Santral sinir sistemini uyarır ve solunum ya da neden konvülsiyonlar etkileyebilir. Çin tıbbı, kafur hamile kadınlar ve hayati enerji veya Yin yetersizliği olanlar için yasaktır. Avustralyalı araştırma kafur zehirlenmesi yaban hayatı üzerindeki zararlı etkilere sahip olabileceğini göstermektedir. Yeşil meyveler, yapraklar, kökler ve toksik ve meyveler kuşlarda kısırlığa neden olduğu bilinen kimyasallar yüksektir. Kafur ağacı balık ölümlerine ve yakındaki sulak alanlarda kurbağa yokluğu ile ilişkilidir. Kafur görünüşte yerli aralığının dışında ciddi yırtıcıları veya hastalıkları yok üretken bir tohum üreticisidir. Fideler ve kök filizi olgun ağaçlar yakınında bol, ancak bireysel ağaçlar tohum kaynaklarından uzak açılır. Florida’da, kafur ağaçlar yanı sıra daha sık görülmektedir arsalara ve fencerows olarak, bozulmamış mesiç parke ormanları, yayla çam ormanları ve scrubs görünür. Bir Kategori olarak listelenen Bitki Koruma İttifakı listeleri bir Alien Invader olarak bu türler ve ben olarak bilinen anlamına gelir Florida Egzotik Pest Bitki Konseyi tarafından egzotik türler invaziv “işgalci ve Florida’da doğal bitki topluluklarını bozarak.”

GÖRÜNÜM: Güzel, genellikle bal renkli ahşap, kafur defne öz odun orta kahverengi soluk renk yaygın değişir ve genellikle koyu kahverengi veya kırmızı çizgiler var. Diri odun neredeyse beyazdan koyu kahverengi ve kırmızılar kadar birçok renkleri vardır. Timber hububat genellikle orta ince ve hatta doku ile kilitlenir.Kafur defne taze kafur ile zengin bir bal renkli parke ahşap panoları, mobilya ve kabini kesmek için mükemmel koku verir.Hazar Ahşap İşleme Merkezi  0212 670 11 77

catsCamphor, Kâfur ağacı8

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

ORTAK UYGULAMALAR:Yaygın dönüm ve döşeme tipi mobilyalar için kullanılan, kafur defne genellikle ince mobilya tasarımı kullanılmaktadır. Bu mutfak benchtops, tablolar ve raflar yanı sıra, iç astar kurulları olarak kullanılması tavsiye ve açık ya da el oyması kaseler edilir.Tüm kafur defne ahşap giysi saklama dolapları için mükemmel hale, kelebekler ve diğer böcekler iter karakteristik kafur kokusu vardır. Kafur da yakışıklı doğrama ve oyma işçiliği tahtaları kullanılmak üzere ödüllü antibakteriyel özelliklere sahiptir.

İŞLENEBILIRLIK:Kafur defne oldukça iyi çalışıyor ama yırtık tahıl kaldırmak için zımparalama gerektirebilir. Dönüm için mükemmel bir kereste, bu kaplamaların kabul, iyi virajlı ve kolayca giderir olduğunu. Yağlı olabilir gibi yapıştırma dikkatli olun.

İç Lambri: Onlar şık olarak Kereste lambri ılık olarak iç yaratır. Yaygın bir MDF veya kontrplak substratı kullanılarak, iç ahşap lambri, doğal ve çok yönlüdür ve katı doğal ahşap paneller ya da ya da işlenmiş ağaç ürünleri yaprak olarak geliyor.Kereste Doğrama Ürünleri,Kereste doğrama ürünleri herhangi bir iç tasarım için, klasik benzersiz ve şık bir dokunuş sunuyor.

Ağaç Boyutu: boyunda 65-100 ft (20-30 m), 2-4 ft (0,6-1,2 m) gövde çapı

Ortalama Kuru Ağırlık: 33 £ / ft 3 (520 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .43, .52

Janka Sertlik:  950 £ f (4,440 N)

Kopma Modülü: 11.670 £ f / içinde 2 (80.5 Mpa)

Elastik Modülü: £ 1.676.000 f / içinde 2 (11.56 GPa)

Kırma Gücü: 5820 £ f / içinde 2 (40.1 Mpa)

Çekme: Radyal:% 3.1, Teğet:% 5.4, Volumetrik:% 8.7 T / R Oranı: 1.7

Renk / Görünüm: Renkli türleri ve yetişme şartlarına bağlı olarak oldukça değişken olabilir; sık sık, gri, kırmızı, veya zeytin yeşili tonları ile genellikle açık kahverengi,. Bazen koyu çizgiler içerir. Solgun diri odun her zaman açıkça öz odun ayırt edilmez. Burls da yaygın görülür ve son derece dekoratif olarak kabul edilir.

Tahıl / Doku:  Tahıl düz, iç içe, ve / veya dalgalı olabilir. Bir yüksek doğal parlaklık ve biraz yağlı hissediyorum Düzgün orta doku.

Endgrain:  gözenekli veya yaygın-gözenekli Yarı halka; yalnız ve radyal katları; geniş gözenekler özel düzenlemede (yarı-halka-gözenekli örneklerde iki farklı boyutlarda) orta, az; bazen mevcut tyloses; parankima vasicentric, birleşen; Orta genişliği ışınları normal aralık.

Rot Direnç: Çeşitli böcek saldırılarına karışık direnç, dayanıklı olarak Anma…Hazar Ahşap İşleme Merkezi  0212 670 11 77

İşlenebilirlik: Kafur ılımlı yoğunluğu az çaba ile bu şekil kolay ve makine yapar. Kilitlenmiş tahıl alanları koparma sorunlara neden olabilir, ancak komplikasyonlar genellikle en az düzeydedir. Tutkal ve bitirir iyi.

Koku: Kafur ağacı adını veren bir çok karakteristik bir koku vardır. kafur özleri içeren en tanınan ürünü aynı farklı bir kokuya sahiptir göğüs losyonları, ilaçlı edilir.

Alerjiler / Toksisite: Kafur cilt ve solunum yollarında tahrişe, yanı sıra baş ağrısı, baş dönmesi, ve astım benzeri semptomlar gibi diğer etkileri, bir dizi neden olduğu bildirilmiştir. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: hiç ihraç edilmeleri halinde Nadiren, kereste halinde, en Kafur burl kaplama olarak Asya’dan ihraç edilmektedir. Kereste, torna boşlukları ve günlük bölümler bazen ağaç yerel tanıtıldı ve hasat edilmiş yurt içi kaynaklardan satılık görülmektedir. Diğer ithal Sertağaç göre böyle “yerli” egzotik fiyatları genellikle orta aralığındadır. Katı burls ve kaplama levhalar çok daha pahalıdır.

Kâfur ağacı yeni yapraklar,Kâfur ağacı yeni boşaltılan yaprakları parlak yeşil hızla dönüyor zengin bir mor-kırmızı.Kafur ağacı kullanımları kapsamlıdır ve onun uçucu yağ daha sık geçmişte kullanılan rağmen, bugün bile o güney Asya mutfağı, ve ilaç, parfüm, böcek, patlayıcılar, deodorantlar, Japon gıdalarda (içecekler ve tatlılar) kullanılır. Ezilmiş yapraklar güçlü bir kafur kokusu yayarlar. Bu yağ, potansiyel olarak toksik olan, ancak yine de karşı kremler, losyonlar, ve antiseptikler fazla sayıda bulunabilir. Kafur ahşap genel marangozluk, mobilya yapmak için kullanılır ve kaplama ve kakma olarak. Nedeniyle böcekleri kovmak ve onun güzel tahıl ve renk için doğal yeteneği Asya’da bir tercih ahşap.kamfor tarihi tıbbi kullanımlar için, anti-enflamatuarlar, antiseptikler, antimikrobikler, anestezikler, anti-flatulents, uyarıcı, ve ağrı kesici içerir. Yine de genel olarak mentol ile kombinasyon halinde karşıt soğutma ve kaşıntıyı önleyici jeller üzerinde, kullanılır. Bu topikal uygulamalar henüz ABD’de izin olmasına rağmen, sözlü ilaçlar 80 ‘yasaklandı ve FDA% 11 toplam kafur içeriği kısıtladı. Güncel tıbbi görüş losyon üzerinde bir pürüz olarak kullanıldığında kafur derinin (çürükler, küçük yanıklar, böcek ısırıkları, vs.) kaşıntı ve tahriş tedavisi için, bir göğüs ovmak olarak uygulandığında giderici öksürük yararlıdır ve ağrı kesici olarak olmasıdır . Bir losyon olarak topikal uygulanan yeniden osteoartrit sert eklemlerin geçici rahatlama bazı kanıtlar vardır. Ayak tırnak mantar, hemoroid, siğiller, ya da başka herhangi bir fiziksel hastalık tedavisinde kullanımını destekleyecek yeterli kanıt yoktur.Hazar Ahşap İşleme Merkezi  0212 670 11 77

catsCamphor, Kâfur ağacı69

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Sürdürülebilirlik:  Birkaç ilgili türler, (her ne kadar Kafur, CITES Ekler veya Tehdit Altındaki Türlerin IUCN Kırmızı Listesinde değildir tarçın balansae Vietnam’dan, C. mercadoi Filipinler’den ve C osmophloeum Tayvan’dan) ,  olarak sıralanmıştır savunmasız / nedeniyle doğal aralık ve sömürü bir düşüş nedeniyle son üç kuşakta 50% 20 üzerinden% nüfus azalması için tehlike.

Ortak Kullanım Alanları: Kaplama, nesneler, sandıklar, kabini, ve mobilya döndü.uçucu yağ ‘kafur’ yaprak ve ince dallar elde edilir. Bu ağaç yongaları sayesinde buhar akımı geçirilerek ticari ekstre edilir, ahşap 30 kilo kafur 1 kilo vererek. Kafur, bir haşere öldürücü olarak, parfümler, ilaç olarak kullanılır ve ayrıca selüloit yapmak ve bir ahşap koruyucu olarak. O da (muhtemelen deodorant olarak hareket ziyade ter engelleyerek) terleme ayak tedavi ayakkabı konabilir. ahşap epidemiler sırasında tütsü olarak yanmış edilmiştir. Ağaç – güzelce taneli, hafif kahverengimsi, iyi bir lehçe alır. Bu mobilya, dolaplar, binalar vb iç yüzey,Yaygın bir sokak ve bahçe olarak yetiştirilmektedir ağacın , C. camphora mutfak bir baharat, tütsü bir bileşeni olarak kullanılan kamfor, için yetiştirilen ve bir ilaç olarak kullanılır. Kafur da böcek kovucu ve bir pire-öldürme maddedir.Hazar Ahşap İşleme Merkezi  0212 670 11 77

Yorumlar: Belki güzel burls için daha ünlü bilinen, Kafur de mutfak ve tıbbi uygulamalarda çeşitli kullanılan aromatik yağlar için yetiştirilmektedir. Onun tıbbi değerlere ek olarak, Kafur ve kalan kokusu da kararmaya gümüşü inhibe kelebekleri savuşturmak bildirilmiştir, ve değerli depolandığı odun bazen gövdeleri ve sandıklar kullanılır.Kafur yağı kendisi kamfor, borneol, 1,8-sineol, linalool, nerolidol ve safrol dahil olmak üzere kimyasallar, daha karmaşık bir kokteyl. Özellikle, safrol Bu sonuncusu, sassafras, hindistan cevizi, karabiber, fesleğen ve de bulundu bilinen hafif kanserojendir. ABD Safrol bu amaçla FDA tarafından yasaklandı şimdi lezzet olarak kullanılan fakat. Çok bu kimyasalların oranları, sözde komotiplerinin dayalı kafur ağacının farklı şekilleri hakkında yazılmıştır. Bazı komotiplerinin yüksek derecede toksik kabul edilmiştir ve bu toplu anekdot gibi görünüyor olsa da çok edebiyat, bu ağaçların tehlike hakkında oluşturuldu. Bilimsel, hakemli çalışmalar az ve yetersiz ses. Sonunda, kafur yağı muhtemelen kötü değil, ama günlük kullanım (özellikle oral) sorunları ve aşırı durumlarda, hatta ölüme neden olabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

× SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİM ? (+90539 396 18 61)
Free WordPress Themes - Download High-quality Templates