Cypress,Selvi,Baldcypress,(Taxodium distichum),Kel servi, Baldcypress, Ortak kel servi, Güney kel selvi, Yaprak Döken selvi

Cypress,Selvi,Baldcypress,(Taxodium distichum),Kel servi, Baldcypress, Ortak kel servi, Güney kel selvi, Yaprak Döken selvi

cypress12Cypress ,Baldcypress,(Taxodium distichum)

Ortak İsim (ler): Cypress, Baldcypress,Körfez Cypress, Kırmızı Cypress, Güney Cypress, Bataklık Cypress, Beyaz Selvi, Sarı Cypress,Bataklık Cypress, Kel servi, Ortak Kel Cypress

Bilimsel Adı: Taxodium distichum

Dağıtım: Güneydoğu Amerika Birleşik Devletleri,Alabama, Arkansas, Delaware, Florida, Georgia, Illinois, Indiana, Kentucky, Louisiana, Maryland, Mississippi, Missouri, Kuzey Carolina, Oklahoma, Güney Carolina, Tennessee, Texas S ve Virginia:. Güneydoğu ABD kaydedildi Taxodium distichum var. imbricariumgenel olarak değil kadarıyla iç, doğu Teksas Virginia sahilinde bulunan T. distichum var.distichum.

map_of_Taxodium_distichumCypress,Selvi

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Baldcypress yerli aralık güney Delaware güney Florida ve oradan alt Gulf Coast Ovası boyunca güneydoğu Texas alt Atlantik Kıyı Ovası boyunca uzanır. İç, baldcypress orta ve üst kıyı ovaları birçok akarsu boyunca ve kuzeye güneydoğu Oklahoma, güneydoğu Missouri, Illinois güney ve güneybatı Indiana Mississippi Vadisi boyunca büyür.

Tanım:Kel servi ağaçları kadar 120 feet (36.6m 15,2) yüksekliğe kadar büyüyebilir. Onların iğne gibi yaprakları dal ayrı ayrı büyür. Yapraklar altında görünüm, mat açık yeşil ve üstünde beyazımsı yumuşak ve tüylü vardır. Batık köklerinden “diz” projesini Koni şeklinde. kel servi, bir yaprak döken (sonbaharda yapraklarını kaybeder) kozalaklı (koni yatak ağacı) ‘dir. Bu şeritler halinde soyulmasına uzun elyaf benzeri veya Damarlara kahverengi ya da gri kabuğu ile kaplıdır. Konileri birkaç dört açılı oluşur, baskül düzleştirilmiş. Bacaklar genellikle İspanyolca yosun (Tillandsia usneoides) ile bol dökümlü.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Hayat Tarih:Kel servi ağaçları Texas ‘en aziz su yolları birçok lütuf ve güzellik ekleyin. Redwood ailesinin bir üyesi, onlar sonbaharda (bu nedenle adı “kel servi”) ve ilkbaharda tomurcuk son yapraklarını gevşek Texas ilk ağaçları arasında bulunmaktadır. Çiçek tomurcukları geç Aralık veya Ocak ayı başlarında ve çiçek Mart ve Nisan aylarında görünür. Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77 Çiçek çiçek zaman Polen, döken, veya serbest bırakılır. Tohumlar kadın koni içinde üretilmektedir. koniler ana ağacından bırakarak önce, mor kahverengimsi yeşil değişen, Ekim-Aralık arası olgunlaştırmak. Kozalaklar iki 34 tohum yerden içerebilir, fakat genellikle ortalama 16. Lahanası 60 yıl kadar eski kel servi ağaçlarının kesim gövdesinden oluşabilir. Çoğu 600 yıl kadar canlı, ama bazı kişiler 1.200 yıl hayatta. Kel servi ağaçları, birçok türün habitat sağlamaktadır. Vahşi hindi, ördek ahşap, akşam grosbeak ve sincaplar tohumları yemek. Şubeler kel kartal ve osprey için yuvalama yerleri sağlar. Çürüyen diz warblers tarafından boşlukları yuvalama olarak kullanılmaktadır. Selvi günlükleri altındaki balığı yumurtlamaya. Kel selvi yaygın ve sel hasarı azaltarak yavaş taşkınlar. Onlar da tuzak çökelleri ve kirleticiler.

catsCypress,Selvi

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77Bataklık selvi kökleri su altında veya su dolu zemin, ağaç 3m kadar büyüyebilir ama çok daha küçük genellikle, hangi ‘diz’ ya pneumatophores olarak bilinen yerden kökleri büyüyecek nerede.

Ağaç Boyutu: boyunda 100 ft (30 m), 3-5 ft (1-1.5 m) gövde çapı..Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Tanım:Bu yüce, yaprak döken kozalaklı 50-75 ft. ya da uzun boylu büyür. Düz tepesinde çok eski çağda olma, gençlik ince ve konik. Adaçayı-yeşil, bipinnately bileşik yaprakları, fazla iğne daha tüyler gibi görünüyorsun, düşmeden önce bakır çevirin. Bir sivrilen gövde hafif şişmiş üssünde desteklenmiştir. Dizler kötü drene sitations çoğunlukla geliştirmek. Peeling kabuğu kırmızı-kahverengi gümüş etmektir. Büyük, iğne yapraklı, su, yaprak döken ağaç koni şeklindeki diz üssünde genişlemiş mayo ile, batık kökleri çıkan ve sırtlar veya payandalarla içine yayılan ve yaygın yayılan şube taç ile sık sık, üst kısımda.Çünkü çürümeye heartwoods direnç ahşap ebedi olarak adlandırılan, Kel Cypress rıhtım, depo, tekneler, köprüler de dahil olmak üzere ağır inşaat, yanı sıra genel doğrama ve iç donanımı için kullanılır. ağaçlar kuzeye soğuk iklimlerde süs olarak ve kurutucu topraklarda ekilir. Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77 Kolayca batı doğu Oklahoma ve Orta Texas kıyısında, güney Florida Delaware güneydoğu Kuzey Amerika’nın çok oluşur doğal aralık, geri kalanı boyunca Napoli, Florida yakınlarındaki yanı sıra uygun koşullarda Koru Big Cypress Ulusal görülen, Ayrıca kadarıyla kuzey Illinois ve Indiana gibi Mississippi Nehri drenaj takip ve Guatemala Meksika üzerinden daha güneyinde devam eden popülasyonları ile. Gölet Cypress ( T. ascendens’i Brongn.), kısa, ölçek gibi yaprakları ile bir tür sığ havuzlarda bulunan ve kötü 100 feet (30 metre) yükseklikte altında güneydoğu Louisiana güneydoğu Virginia alanları boşaltılır.

Baldcypress (Taxodium distichum) ‘dir Güneydoğu ve Körfez Kıyı Ovaları doymuş ve mevsimsel su altında topraklarda yetişen bir yaprak döken kozalaklı. İki çeşit temelde aynı doğal aralığı paylaşıyoruz. Variety nutans, yaygın pondcypress, selvi, ya da siyah-selvi denilen, sadece güneydoğu Louisiana batıya sığ havuzlarda ve ıslak alanlarda yetişir. Genellikle nehir veya dere bataklıklarda yetişen değildir. Çeşit distichum, yaygın olarak adlandırılan baldcypress, selvi, güney -cypress, bataklık-selvi, kırmızı-selvi, sarı-selvi, beyaz-selvi, tidewater kırmızı selvi, ya da körfez-selvi, daha yaygın ve türlerin tipik. Onun aralık batıya Texas içine ve kuzeye Illinois ve Indiana içine uzanır.

Pondcypress diz var baldcypress daha az olasıdır, ve diz kısa ve daha yuvarlaktır. Onun yivli taban oldukça keskin sırtlar ve kabuğu genellikle daha iri yivli edilir daha yuvarlatılmış eğilimindedir. Onun ağızları baldcypress  göre daha fazla artan vardır, ama ne yazık ki Cins ismi verildi nutans sarkık dalları sahip olan bir kültür varyasyonun gözlem (başını sallayarak). Pondcypress tipik örnekleri çeşitli saflarında dal boyunca appressed olan yaprakları gibi neredeyse ölçek var. Fideler ve pondcypress hızlı büyüyen sürgünler, ancak, çoğu zaman var (iki sırada) çok tipik baldcypress yaprakları gibi yaprakları disichous. İki çeşit arasındaki görünüm zamanki farklılıklara rağmen, tüm örnekler tipik ve onları ayırt etmek genellikle zor ve bazen imkansızdır.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsCypress,Selvi22

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ortalama Kuru Ağırlık: 32 £ / ft 3 (515 kg / m 3 )..Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .42, .51

Janka Sertlik: 510 £ f (2,270 N)

Kopma Modülü: 10.600 £ f / içinde 2 (73.1 Mpa)

Elastik Modülü: £ 1.440.000 f / içinde 2 (9.93 GPa)

Kırma Gücü: 6360 £ f / içinde 2 (43.9 Mpa)

Çekme: Radyal:% 3.8, Teğet:% 6.2, Volumetrik:% 10.5, T / R Oranı: 1.6

Renk / Görünüm: Renk hafif, sarımsı kahverengi olma eğilimindedir. Diri neredeyse beyazdır. Bazı mesaj panoları bazen pecky selvi denir mantar, tarafından saldırıya uğradı koyu ahşap cepler dağınık olması olabilir.

Tahıl / Doku:  Düz tahıl ve kaba doku orta doku. Ham, bitmemiş ahşap yüzeyler yağlı bir his var.

Endgrain: Reçine mevcut canals; latewood geçiş ani, renk kontrast ortamına earlywood; çok büyük bir büyük trakeid çapı.

Rot Direnç: genç ağaçlardan odun sadece orta dayanıklı puan ise Eski büyüme Cypress, çürüme direnci açısından dayanıklı çok dayanıklı olarak değerlendirilmiştir.

İşlenebilirlik:  koparma önlemek için Cypress ile çalışırken Keskin kesici ve hafif geçer önerilir. Ayrıca, ahşap kenarları kesme ılımlı matlaşma etkiye sahip bazı kaynaklar tarafından rapor edilmiştir. Selvi iyi yapıştırma, çivileme, terbiye ve boya tutma özelliği vardır.

Koku: Cypress çalışmış edilirken ayrı, biraz ekşi bir kokusu vardır.

Alerjiler / Toksisite: Şiddetli reaksiyonlar oldukça nadir olmasına rağmen, Selvi bir olduğu bildirildi hassasiyetini . Genellikle en yaygın reaksiyonlar sadece solunum tahriş içerir. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: Fiyatlar inşaat dereceli kereste daha fazla maliyet ahşap uygulamaları için açık, düğüm-serbest kurulları ile yerli ormanda için orta aralığında olmalıdır.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsCypress,Selvi33

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Sürdürülebilirlik:  Bu ağaç türleri CITES Ekler listelenen değildir ve en az endişe bir tür olarak IUCN tarafından bildirilmektedir.

Ortak Kullanım Alanları: Dış yapı, rıhtım, tekne yapım, iç trim ve kaplama. Kel Cypress rıhtım, depo, tekneler, köprüler de dahil olmak üzere ağır inşaat, yanı sıra genel doğrama ve iç donanımı için kullanılır.

Yorumlar:  Baldcypress Louisiana devlet ağacı, ve güney swamplands bir simgedir. Yani ağaçlar (çoğu iğne yapraklılar aksine) yaprak döken, çünkü adlandırılan ve tüm iğne benzeri yaprakları her kış bırakarak tuhaf özelliği var. ağaçlar da zemin (veya su) üzerinde çıkıntı ve özellikle bataklıklarda büyüyen ağaçlar görülür benzersiz hava kökleri geliştirmek. Bu yapılar, diz şekilde bilinmektedir, ve bazen de küçük ölçekte toplandı ve hammaddesi amacıyla satılmaktadır.Değil teknik anlamda sıkı bir servi rağmen (Cupressus cinsine), Baldcypress olan Cupressaceae (sedirler dahil) birçok çürüme dayanıklı ağaçlar içeren aile, ve ahşap çürüme direnci gerekli dış yapı uygulamalarında popüler bir seçimdir.Körfez selvi, kırmızı selvi, güney selvi, bataklık selvi, beyaz selvi ve sarı selvi – kel servi yelpazesini bölgelerinde diğer isimlerle bilinir. Taxodium sert ahşap için ödüllü genel olarak küçük ağaçların bir aile anlamına gelir “yewlike,” Yunanca olduğunu. türün adı, distichum, “İki sıralarda” anlamına gelir ve yapraklar büyümeye hangi iki satır anlamına gelir. Öz odun çürümesine karşı dayanıklı olduğundan servi da “ebedi ahşap” denir. Kel servi rıhtım, depo, tekneler ve köprüler de dahil olmak üzere ağır inşaat için kullanılır, ve ağır Texas çok giriş oldu. Choctaw Kızılderililer dize ve ip kabuğu kullanılır. Seminoles evler, kano, ve tören nesneleri yapmak için kel selvi yararlı buldum.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsCypress,Selvi544

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Özel Kullanımları: Baldcypress-onun diz, buttressed tabanı, masif bole, ve düzensiz taç sıradışı ve hoş görünümü çoğu İspanyolca yosun Dünyada birçok yerinde bir süs olarak konmasına yol sarmış. Baldcypress tohumlar yabani hindi, sincap, akşam grosbeaks ve ahşap ördek  tarafından yenir; diğer su kuşları ve sığ kuşlar , diyetin küçük bir parçasıdır; ve şimdi soyu tükenmiş Carolina muhabbet kuşunun  için önemli bir gıda olmuştur. Büyük eski baldcypress bazı yaban hayatı için benzersiz habitatlar vermek. Kel kartallar ve üstleri ospreys yuva. Sarı-boğazlı warblers İspanyol yosun ya da diriliş eğrelti içinde yem (Polypodium polypodioides) genellikle yaşlı ağaçların üzerinde bulunamadı. Başkatip warblers eski çürüyen baldcypress diz boşlukları iç içe bulmak nerede baldcypress-tupelo onların en yüksek yoğunluklar standları ulaşmak. Batık içi boş selvi günlükleri yayın balığı Spawn .

Baldcypress ahşap kullandığı bir sürü var ve iyi çürümesine karşı yeteneği bilinir. Cypressene, ahşap özü çıkarıldı, bir yağ, baldcypress yüksek bozunma direnci vermek üzere düşünülmektedir. Eski baldcypress, özellikle yaşlı, derin bataklıklarında büyüyen ham ağaçlar, tidewater redcypress olarak bilinen ve çürümeye karşı çok dayanıklı olduğu düşünülmektedir. Bu nedenle, selvi ahşap uzun bina inşaat tercih edilmiştir, çitler, yer döşemeleri tekneler, nehir kazıkları, mobilya, iç trim, Dolap, eşikleri, kirişleri, dış cephe kaplaması, döşeme ve zona, bahçe kutuları, seralar, ve diğer birçok kullanımlarda . Ancak, ikinci büyüme baldcypress yaşlı ağaçların çürüyüşü dayanıklı öz odun eksikliği. Hangi yaş veya boyut çürüme direnci gelişir bilinmemektedir, ancak ahşap ağaçlardan en az 63 yaşında  çürümeye karşı hassastır. Dikkat maruz kalan durumlarda bu ağaçlardan kereste kullanımı tavsiye edilir, ve çürümeye direnç esastır ise ahşap tedavi edilmelidir. Mantar neden Pecky selvi, Stereum taxodii, bir dayanıklılık ziyade su geçirmezlik gerekli ürünleri, ve dekoratif duvar kaplamaları olarak kullanılır. Baldcypress nedeni sel suları ve nehir bataklık, yaymak yavaşlatmak ve toprak sızmak için. Böylece, bu standlar sel hasarı azaltmak ve tortu ve kirletici tuzakları olarak hareket ederler.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsCypress,Selvi666

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Kullanım: Kel-selvi çok büyük manzara için güzel bir örnek ağacı yapar. Onlar en iyi ıslak alanlar, göl kenarlarında ve benzeri için uygundur, ancak yukarıda da belirtildiği gibi, normal, hatta kuru topraklarda gelişirler. bu kırmızımsı döndüğünde tüylü soluk yeşil yeşillik sonbaharda tekrar bahar ve yaz aylarında çekici ve. Yaz, kel-selvi Bir ​​güzel gölge ağacı güneş kışın parlamasına izin verir.Bu çürümeye karşı son derece dayanıklıdır, çünkü Kel-selvi ebedi ahşap adı olmuştur. Geniş bataklık rıhtım, köprüler, tekneler, ve binaların yapımı için onların selvi seçik edilmiştir. Drenaj ve güneydoğu selvi bataklık ve hasat üzerinde yüzyıllardır dolum ciddi bu muhteşem ağaçlar, özellikle eski, büyük olanlar sayısını azalttı.

Yer: Kel-selvi bataklık, sel ovalarında ve güneydoğu Delaware güney Texas ve Mississippi Vadisi kadar güney Illinois güneydoğu ABD sahilinde göller ve nehirlerin kenarlarında doğal olarak oluşur. Selvi bataklık: Genellikle saf duruyor oluşur. Gölet-selvi, diğer taraftan, genellikle Güneydoğu Virginia güneydoğu Louisiana düşük yüksekliklerde bir daha kısıtlı bir alanda, küçük, Flatwoods göletler ve sığ göl kenarlarında oluşur.

Kültür: Kel-selvi bir asidik toprak sever ve nötr veya kireçli topraklarda yetişen, eğer yaprakların sararmasını gelişecektir. Genç ağaçlar hızla büyümeye, ancak 500 yıl ya da daha fazla yaşayabilir. Işık: Genç fide ve fidan ışık gölge tolere edebilir, ama onların maksimum potansiyeline ulaşması için tam güneş gerekir. Nem: onlar, kel yerlerde yağış alan doğal görülmekle beraber -cypress, normal, hatta kuru toprakta gelişirler. Ben uzun zaman önce onlar iyi büyür nerede bitkiler büyümek olmadığını eski korucu öğrenilen; onlar onunla uzak alabilirsiniz nerede büyür. Kel-servi sadece sel uzun süre hayatta tek ağacın hakkında. Ama, daha hızlı, daha büyümek ve tüm sellere maruz değilse sağlıklı olacaktır. Kel-selvi ağaçları genellikle diğer (yani uzun süreli sel tahammül edemez) dışarı-rekabet nedeniyle zengin, iyi drene topraklarda büyümeye şansı almaz. Kurulmuş kel-servi ağaçları kuraklık şaşırtıcı hoşgörülü. Sağlamlık: . USDA Bölgeleri 5-10 Yayılım: kel-selvi tohumları değil su altında, nemli toprakta çimlenme. Eğer ayakta su içinde büyüyen kel-selvi görürseniz, tohum çimlenmiş zaman kuru olduğundan emin olabilirsiniz.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsCypress,Selvi765

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Özellikleri: bilinen (hacimce) büyük kel-selvi ağacı Baton Rouge, Louisiana yakınlarındaki Cat Adası National Wildlife Refuge yetişir. Çapında bir gövde 17 ft (5 m) ve 85 ft (26 m) bir taç yayılması ile uzun boylu 83 ft (25 m) ‘dir. (hacmine göre) Florida’daki en büyük kel-servi olan “Senatör” , bir canavar 11 ft (3.4 m) ve 57 ft (17 m) bir taç yayılması gövde çapı ile uzun boylu 118 ft (36 m). Florida’nın şampiyonu Longwood, Florida yakınlarındaki Big Tree Park, Seminole County, yetişir.Bu sular altında Düden düşük su seviyesi uzun boylu fazla 5 ft (1,5 m) bunlardan bazıları kel-selvi dizleri ile çivili bir yüzey ortaya koymaktadır. Kel-selvi üçüncü türü Meksika’da ve Teksas Rio Grande boyunca oluşur: Taxodium mucronatum dökmeyen yaprakları vardır ve çok az soğuk cesur iki kuzey türler daha. kel-selvi ailesi bir kez dinozorlar ile manzara paylaştı kozalaklı eski bir gruptur. Bugün geri kalan 18 tür (10 cins içinde) Kuzey Amerika, Doğu Asya ve Tazmanya sınırlı ve eski dünya çapında dağıtım kalıntıları vardır vardır. Kaliforniya sekoya ( Sequoia sempervirens ) ve dev sekoya ( Sequoiadendron giganteum ) ailenin tek diğer Yeni Dünya türlerdir. şafak sekoya ( Su ladini ) Çin Amerikan cinsinin en yakın akrabası olan Taxodium . Bazı yazarlar ayrı bir aile olarak Taxodiaceae bitkileri (kel-servi aile) tanımak ve aile Cupressaceae, gerçek selvi kendi türleri dahil değildir. selvi dizlerinin işlevi çok tartışma kaynağı olmuştur. Bir teori genellikle çok düşük oksijen ortamında ne kökleri için oksijen almasıdır. Başka da karakteristik gevşek ve kararsız taşkın ortamda ağacın için çapa sağlamak olduğunu. Yıldırım, bir çam ağacı çarptığında, bu yere aşağı gövde boyunca bir şerit yakar ve genellikle ağaç öldürür. Kel-selvi yıldırım sıkışmış zaman Ancak, genellikle her yöne dev kıymıks yüz metre veya daha fazla gönderme, patlar. Ama ölmek değil ağaç, bunun yerine hasarlı gövde geri lahanası!

643 (2)

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Habitat ve Ekoloji: Taxodium distichum ova nehir taşkın ovaları ve bataklık, çoğunlukla 30 m aşağıda baskın ama (mevsimsel) su altında kalacak akarsu tortu neredeyse saf stand geniş ormanlar oluşturabilir 530 m asl, kadar bir kış yaprak döken uzun boylu bir ağaçtır. İki çeşit büyük ölçüde simpatrik, ama var olan. imbricarium kıyıdaş yaşam önlemek ve durgun havuzlar ve bataklık tercih gibi görünüyor. Anaerobik toprak koşulları ile kalıcı ıslak yaşam bu türler genellikle kök hatırı sayılır bir mesafe, sığ kökleri yukarı doğru büyümeye karakteristik ‘diz’, geliştirir. En sık eşlik ağaçları Nyssa aquatica ve N. sylvatica var. biflora ile formu, Taxodium distichum ayrı bir bitki türü. Diğer yaygın ilişkili Angiosperm ağaçları Kırmızı akçaağaç aralığında kuzey kesiminde T. distichum ve Manolya grandiflora güney Devletleri’nde, Pinus . spp Fraxinus . spp Quercus . spp Liquidambar styraciflua ve çalılar örneğin Ilex . spp ve Viburnum . spp genellikle de mevcuttur. : Özellikle güney Devletleri’nde tüm ağaçlar bir arka bromelioid epiphyte sarmış Tillandsia usneoides . Sel su seviyeleri kadar 3 m derinliğinde için neredeyse kalıcı bazen sık ya da; kıyıdaş yaşam silt yıllık yatırılır. Uzakta nehirler, kil, muck, veya torf gelen yaygın ve yüksek organik içerik ağaçları ile topraklarda yavaş büyür ve küçük kalmak. Yaklaşık Yukarıdaki Tuzluluk 1% ağaçları ölmesine neden olur, bu nedenle türler deniz suyu ile sular altında alanlar önler. İklim Mississippi Nehri’nin orta bölümünde ve S Florida’da bir, subtropikal sıcak ve nemli iklimde boyunca iç kuru ve soğuk kışlar, geniş bir yelpazede boyunca büyük ölçüde değişir.

Kullanın ve Ticaret: Ahşap Taxodium distichum , yumuşak düz taneli ve dayanıklı son derece çürüme ve bu nedenle yaygın inşaat ve evler, tekneler, nehir kazıkları ve Tali binası yanı sıra zona, döşeme, bahçe mobilyaları, seralar, fıçı, eskrim ve diğer kullanılan hangi dayanıklılık arzu edilir kullanır. Doğal aralığın dışında yaygın bir süs ağacı olarak kullanılan ve o kadar erken 1640 olarak İngiltere’de girmiştir. Şu anda Çin’de bir tatlılık ağacı olarak büyük ölçekte ekili ediliyor. Sadece çeşitlerinin sınırlı sayıda seçilmiş; Bu tür neredeyse eşit burada tanınan iki çeşit biriyle dikilir. Göller ve göletler kıyısında dikilmiş, bu ağaç genellikle bu türün ilgi ekleyerek, suyun kenarında kök sistemi 1 m boyunda ‘diz’ geliştirir. Bu uzak ‘diz’ geliştirmek olmaz sudan, daha yüksek yere iyi yetişir. Doğal nehir kıyısı yaşam içinde giderek nadir kuşlar ve diğer hayvanlar için yiyecek ve yuvalama fırsatlar hem sağlayan bataklık orman ekosistemlerinde bir kilit taşı türler olarak ve sel doğal bir regülatör olarak kabul edilmektedir..Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates