Holly, Amerikan Holly,llex opaca

Holly, Amerikan Holly,llex opaca

Ilex opaca, American Holly, Harold Nogle EstateHolly, Amerikan Holly

Bilimsel Adı: llex opaca

Dağıtım: Doğu Amerika Birleşik Devletleri

Ağaç Boyutu: boyunda 50 ft (15 m), 2 ft (0,6 m) gövde çapı

Ortalama Kuru Ağırlık: 40 £ / ft 3 (640 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .50, .64

Janka Sertlik: 1020 £ f (4.540 N)

Kopma Modülü: 10.300 £ f / içinde 2 (71.0 Mpa)

Elastik Modülü: £ 1.110.000 f / içinde 2 (7.66 GPa)

Kırma Gücü: 5540 £ f / içinde 2 (38.2 Mpa)

Çekme: Radyal:% 4.8, Teğet:% 9.9, Volumetrik:% 16.9, T / R Oranı: 2.1

Renk / Görünüm:  İdeal kereste çok üniforma vardır, hemen hemen hiçbir görünür tane desenli beyaz renk soluk. Knots ahşap kullanılabilir alanını azaltmak, hangi yaygındır. Kestikten sonra hızla kurutulmuş değilse mavimsi gri / mantar leke geliştirebilir. Holly, genellikle kış aylarında kesilir ve fırın ahşap beyaz rengini korumak için kısa bir süre sonra kurutulur.

Tahıl / Doku:  Tahıl kenetlenmiş ve düzensiz olduğunu. Orta ılımlı doğal parlaklık ile üniform doku ince.

Endgrain: Yaygın gözenekli ya da yarı-halka-gözenekli; ağırlıklı olarak yaygın radyal sıralar halinde düzenlenmiş 2-4 radyal katları, çok küçük gözenekler; büyüme halkaları nedeniyle earlywood gözeneklerin kesintili satır ayrı olabilir; lens olmadan görünür ışınları; değil, tipik görünür lens ile parankim.

Rot Direnç: dayanıksız ya da bozulabilir ve böcek saldırı duyarlı olarak Anma.

İşlenebilirlik: sayısız knot ve kilitli tahıl hesabına çalışmak zor olabilir. Tutkal, lekeler, ve bitirir de, ve bir alternatif olarak siyah, bazen lekeli olduğunu Abanoz . Iyi torna açar.

Koku: yok karakteristik koku.

Alerjiler / Toksisite: Holly ile ilişkili herhangi bir olumsuz sağlık etkileri olmuştur. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: Ticari satışa Nadiren mevcuttur, Holly pahalı yerli kereste ve genellikle küçük miktarlarda ve boyutlarda mevcuttur.

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.

Ortak Kullanım Alanları: İnlay, mobilya, (boyalı siyah) piyano tuşları, süpürge ve fırça sapları, nesneler ve diğer küçük yenilik öğeleri döndü.

Yorumlar: Holly genellikle süs ve dekoratif amaçlı sadece kullanılır. Bu hizmet mevsimsel hareketin bir sürü oldukça büyük bir büzülme oranına sahiptir, ve mukavemet özellikleri bir parke için vasat.

fsgsggg

Yetiştiriciliği ve kullandığı ahşap yakın sert, çok solgun olduğunu -grained, iyi bir cila alır, ve kırbaç-kolları, gravür blokları ve kabine çalışmaları için kullanılır. Aynı zamanda boyalı ve abanoz için bir yedek olarak kullanılabilir. Bu 0,58-0,64 arasında bir yoğunluğa sahiptir. sap sulu ve tonik özelliklere sahip bir acı madde içerir. Süs bitki Ilex opaca genellikle tarafından yetiştirilmektedir fidanlıklar bir geniş yapraklı dökmeyen olarak kullanılmak üzere süs bitkisi olarak ekilen bir, çalı veya yavaş büyüyen süs ağacı . 1,000 aşkın çeşitlerin soğuk hoşgörü için seçilen bitkiler de dahil olmak üzere, seçilmiştir, büyüme formu (örneğin ‘Kardinal Hedge’ olarak örneğin cüce formları, bir (‘Kobalt’, bir erkek çeşidi, -32 ° C’ye kadar düşük sıcaklıklara tahammül edebilir) 1.2 m) boyunda, renk ve meyve bolluğu büyük-berried ‘Yule’, ve sarı-berried ‘Kanarya’ ve ‘Morgan Altın’ dahil (önemli kadın çeşitlerin) büyüyen dişi bitki. Tatil dekorasyon Holly popüler kış Noel ve tatil sezonu dekorasyon. İngilizce şiir ve İngilizce öykülerinde kutsal kopmaz Noel zaman etrafında toplamak neşeli verme ve selam ile bağlantılıdır. Özel Kuzey Amerika’da takip edilir ve kutsal ve ökseotu yaygın ev ve kilise dekorasyonu için kullanılır. Avrupa Holly Amerika Birleşik Devletleri’nin en iklimi büyümek değil, ama Amerikan Holly yakından Avrupalı ​​türleri benzer için mükemmel bir ikinci seçim yapar. Yaprakları anahat ve dişli benzer ve çok aynı şekilde kıllı, ancak yeşil bir soluk ve yüzey parlaklığı Avrupa türler daha mat olduğunu. Amerikalı kutsal olan devlet ağacı olan Delaware . Yorumlar : Sarı-yeşil dikenli yaprakları ; kırmızı meyve neredeyse 1/2 “genişliğinde, kış içine kalıcı, meyve almak için erkek ve kadın olmalıdır;, çok çeşitli çeşitlerin ebeveyn, piramit, daha sonra daha açık, bazen çarpılmış yatay dalların ile gençlerde alışkanlığı, doğu ABD yerel Büyüyen Bilgi : çizerek: suda ıslatın 24 saat suda bekletin Tabakalaşma: Sıcak tabakalandırmak 60 gün, 60 gün boyunca soğuk tabakalandırmak için Çimlenme: tohum 3/8 ekmek “derin, nemli tutmak, toprak bastırıp sıkıştırmak tohum yatağı malç. Diğer: fidanları ilk yıl için gölge gerekir, Sporadik çimlenme 2-3 yıllık bir süre içinde meydana gelecek.

Amerikan Holly, amerikan Ilex opaca ‘kutsal abd güzel bir yerli dökmeyen olduğunu. amerikan kutsal orta büyüyen doğaya yavaş vardır ve gelen yerli. Amerikan holly – fairfax ilçe devlet okulları, insanlara İlişki: amerikan kutsal ağaç kolları, cetveller, piyano tuşları, ve keman mandal yapmak için insanlar tarafından kullanılmaktadır. Bunu yapraklar, parçacıklar ve tek çekirdekli genellikle kullanılır. Ak meşe, kırmızı meşe, amerikan kutsal – ağacı yaprağı anahtarı, Beyaz meşe, kırmızı meşe, amerikan kutsal – ağacı yaprağı anahtarı 50 ortak Kuzey Amerika ağaçları belirlemek için hızlı ve kolay bir yol.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates