Hophornbeam,Amerikan Ironwood,Ostrya vırgınıana,Ak Gürgen,Kara gürgen

Hophornbeam,Amerikan Ironwood,Ostrya vırgınıana,Ak Gürgen,Kara gürgen

gurHophornbeam (Ostrya virginiana)

Ortak İsim (ler): Hophornbeam, Amerikan Ironwood

Bilimsel Adı: Ostrya vırgınıana

Dağıtım: Doğu Kuzey Amerika

Ağaç Boyutu: boyunda 40-60 ft (12-18 m), 1-2 ft (0,3-0,6 m) gövde çapı

Ortalama Kuru Ağırlık: 49 £ / ft 3 (785 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .63, .79

Janka Sertlik: 1860 £ f (8.270 N)

Kopma Modülü: 14.100 £ f / içinde 2 (97.2 Mpa)

Elastik Modülü: £ 1.700.000 f / içinde 2 (11.72 GPa)

Kırma Gücü: 7760 £ f / içinde 2 (53.5 Mpa)

Çekme: Radyal:% 8.2, Teğet: 9.6%, Volumetrik: 18.6%, T / R Oranı: 1.2

Renk / Görünüm: Geniş diri odunu sarı soluk beyaz. Öz odun bazen kırmızımsı görünüşü ile, bir açık kahverengi. Genel görünüm huş ağacı çok benzer olabilir.

llk

Tahıl / Doku: Tahıl orta, düzgün doku ile, genellikle düzdür.

Endgrain: Yaygın gözenekli; genel olarak, bir çapraz veya dendritik desen küçük gözenekler; 2-3 yalnız ve radyal katları; büyüme halkaları genellikle farklı; lens olmadan görünmez ışınları; parankim bantlı (hafifçe görünür).

Rot Direnç: cebire çürüme direnci konusunda bozulmaz olmayan dayanıklı olarak puan, hem de böcek saldırı duyarlı olduğunu.

İşlenebilirlik: Genel, zor bir ahşap çalışmak. Hophornbeam (ayrıca bitmiş ahşap ürün, iyi aşınma direnci olduğu anlamına gelir), yüksek kesme direnci vardır. Bükme girişimleri buhar kötü reaksiyona girer. , Açar yapıştırıcılar ve iyi bitirir.

Koku: yok karakteristik koku.

Alerjiler / Toksisite: Hophornbeam cilt tahrişine neden olduğu bildirilmiştir. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: nedeniyle küçük boyutu, Hophornbeam nadiren ticari hasat edilir. Muhtemelen daha doğal bir aralık içinde, kullanılabilirlik sınırlı olacaktır. Fiyatları yerli parke yüksek olmasını bekliyoruz.

cats

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.

Ortak Kullanım Alanları: Mobilya, bastonlar, alet sapları, ve diğer nesneler döndü.

Yorumlar: Hophornbeam Betulaceae ailesinin bir üyesidir ve biraz ilgili olan Birch (Betula cinsi) ve Gürgen (Carpinus cinsi) . Meyve dolayısıyla, hop üzüm meyve bir benzerlik taşımaktadır, çünkü bu ismi “hop-gürgen.” Bazen olarak anılacaktır “Ironwood,” aslında suda batar yok bu adı taşıyan birkaç sert ağaçlarından biri olsa. isim yerine ahşabın tokluk ve direnç aşınma ve aşınma için verilmiştir.

Küçük ağaç, 20 ila 30 ft. Tüylü kabuğu ile uzun boylu zaman genç, olgun sadece shaggy olur Shagbark hikori aksine. isim bira yapımında kullanılan şerbetçiotu meyve kümeleri benzerlik geliyor.

ÇUBUĞU : kesitte yuvarlak; sivri; sahte son tomurcukları

TWIGS : İnce; hafif tüylü olabilir; Kırmızı-kahverengi sarı; kış boyunca küçük catkins

KABUK : Yivli ve shreddy, kabuk “atlamalı”; kahverengimsi

HABITAT : Nemli toprak; understory ağaç

KULLANIMI : ağacın ortak adı “Ironwood” aracı kolları ve fenceposts için kullanılan onun sert ahşap anlamına gelir. Yavaş grwoing ağacı bazen süs olarak dikilir.

Amerikan Hophornbeam/ Ostrya vırgınıana

img41

Aile: Birch / Betulaceae Yerli Kereste Olarak Ak Gürgen Kara Gürgen Olarak bulunur.

Özellikleri: Doğu Hophornbeam orta doku ve yavaş büyüme oranı ile bir yaprak döken bir ağaçtır. Yatay veya sarkık dalları ile anahat yuvarlanır. Bu nemli, iyi drene, asit topraklar ile yokuş yukarı sitelerde bir understory ağaç olarak ortaya çıkar. Güz yaprak rengi sarıdır. Yapraklar kış boyunca ağaç üzerinde kalır. Bu birkaç haşere sorunları ile yakışıklı bir ağaçtır. meyve, dolayısıyla ortak adı şerbetçiotu anımsatır. gri-kahverengi kabuğu gibi bakarak, biraz tüylü olan “kedi tırmalama yazı.” Peyzaj kullanır:

Doğu Hophornbeam iyi tam gölge ve nemli topraklarda kısmi olarak, bir understory ağaç olarak dikilir. Bu orta kuraklık toleransı vardır ama kuru sitelerde kurmak yavaş. Islak sitelerin hoşgörülü değildir. Boyutu: yüksek 25-40 metre ve 20 metre 30 geniş Bölgeleri: 6b, 7a, 7b, 8a, 8b Habitat: Bir understory ağaç yayla parke ormanlarda kuru yamaçlarda bulunan. Anadili: Ontario güney Florida ve batı Teksas’a Minnesota, için. Yorumlar: kullanılırsa “şerbetçiotu,” ya tohum içine şişirilmiş bracts, cildi tahriş vardır. Bu yararlı bir yaban hayatı ağacıdır. Bazen “cadılar süpürge” neden olan bir mantar tarafından enfekte edilir.

Doğu hophornbeam (Ostrya vırgınıana) de Amerikan hophornbeam, gürgen, leverwood ve denir, “Ironwood,” parke ormanların understory dağınık küçük, kısa ömürlü bir ağaçtır. Bu toprakların büyük bir çeşitli orta yavaş büyüme oranına sahip ve son derece sert ahşap üretir. Ağaç ticari açıdan önemli kereste için yeterince büyük değil ama yerel kullanılmaktadır. Bu çekici bir peyzaj ağacı yapar ve tohum sınırlı bir miktarda yaban hayatı sağlar.

EasternHophornbeam2

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates