Horse Chestnut,At Kestanesi , (Aesculus hippocastanum),California buckeye, Ohio buckeye ve buckeye olarak bilinir.

Horse Chestnut,At Kestanesi , (Aesculus hippocastanum),California buckeye, Ohio buckeye ve buckeye olarak bilinir.

horse-chestnut-sAt Kestane (Aesculus hippocastanum)

Ortak İsim (ler): At Kestanesi,At Kestanesi, Avrupa Horsechestnut, Ortak Horsechestnut,California buckeye, Ohio buckeye ve buckeye ,Aescin, aescine, Aesculaforce, aescule, aesculetin, Buckeye, bongay, kestane, conkers, Conquerors, kumarinler, eschilo, escina, escine, Escin, fraxetin glukozid, fraxin, H. vulgare Gaertnhestekastanje, hcse, Hippocastabi foliu,Hippocastanaceae ,Hippocastani meni, at kestanesi tohumu özü, horsechestnut, linolenik asit, Marron Europeen, asit, kinonlar, Rokastaniensamen, rosskastanie, scopoletin glükosit, scopolin, İspanyol kestane, Venastat, Venoplant, Venostasin,olarak bilinir.

Bilimsel Adı: Aesculus hippocastanum

At Kestanesi ( Aesculus hippocastanum ) Yunanistan’a büyük bir tatlılık ağaç yerli ve merkezi Balkan yarımadası ve Avrupa genelinde ekili olduğunu. Önemli ölçüde yaprak madenci güve tarafından tahrip edilmiştir Cameraria ohridella , tüm yerli ve tanıtılan aralığında; istilaları yüzünden uğradıkları düşüş derecesi Pindus Mountain karışık orman Ekolojik Bölge karşı karşıya çoklu tehditlere karşılaştırıldığında, ancak, önemsiz olduğu düşünülmektedir. türler tehdit veya kendi doğal aralığının en genelinde soyu tükenmiş olması muhtemeldir: Bulgaristan’daki Endangered (Petrova ve Vladimirov 2009 Fen ve Çevre ve 2011 Su Bakanlığı Bulgar Akademisi) iki yerde kalır ve Yunanistan’da olduğu , azalan nüfusu sadece 259-407 + ağaçlar olarak tahmin edilmiştir; Arnavutluk muhtemelen Tükenmiş olduğunu. Makedonya’da nüfusun durumu bilinmiyor, ancak ülkedeki küçük aralık verilmiş, küçük olması muhtemeldir. madencilik, ormansızlaşma, turizm gelişimi ve diğer tehditlere hala bazı milli parklar darbe olsa türler, milli parklar / rezervleri ve Natura 2000 alanlarının da dahil olmak üzere Yunanistan ve Bulgaristan’da korunan alanlarda, oluşur. , nüfus doğal yelpazesinde yaygın ve çeşitli tehditler göz önüne alındığında genel bir düşüş miktarı henüz rağmen neredeyse kesinlikle, sürekli bir düşüş yaşanıyor. Yerli aralığında toplam nüfus büyüklüğü tahmin edilmemiş olmasına rağmen, bu 10.000 ‘den fazla ergin bireylerin oluştuğu olası değildir ve hatta az 2.500 olgun bireyler olabilirler. Yunanistan’da subpopülasyonu yapısı ve yelpazesinde sürekli tehditler dayanarak, tüm yabani alt popülasyonlar 1000 bireylere göre büyük olasılıkla küçüktür. Avrupa düzeyinde, Aesculus hippocastanum nedenle Savunmasız C2a’ya (i) olarak değerlendirilir. Aynı zamanda yerli nüfusun çoğunluğu bulunan Savunmasız AB 27 aralığında C2a’ya (i) (Bulgaristan ve Yunanistan) için nitelendirir. Avrupa’da genelinde girmiştir orijinal kategori Near downlisted Avrupa ve AB 27. hem de tehdit böylece kendi doğal aralığı içine Propagul göçü olması muhtemeldir yoktur Tavsiye edilen koruma tedbirlerinin kontrol dahil Cameraria ochridella , uygulanmasını yaprak madenci doğa rezervi koruma rejimleri, kendi habitatlar üzerindeki insan etkileri düzenleyen ve ex-situ ekimi doğal popülasyonları kalan genetik materyal kullanarak. Araştırma Propagul kaynağı aslında yerli popülasyonları azalan artırmak yardımcı olabilir olması muhtemel alt popülasyonlar tanıtıldı olmadığını belirlemek için, yerli ve tanıttı alt popülasyonlar arasındaki genetik benzerlik ihtiyaç vardır.

map_of_Aesculus_hippocastanum22

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Dağıtım: Doğu Avrupa,At Kestanesi ( Aesculus hippocastanum ) Yunanistan ve orta Balkan Yarımadası’nın yerli ve Avrupa ve Kuzey Amerika’da girmiştir. Bu süs ağacı olarak 17. yüzyılda İngiltere’de girmiştir (Eksikliği 2002 RBG Kew 2013 erişilen Daws ark . 2004). Onun yerli aralık Arnavutluk, Makedonya, Yunanistan ve Bulgaristan’ın doğusundaki sınırlı bir alanı içerir.Yunanistan’da, bu kuzeybatı Epir bölgelerinde Pindus dağ sınırlıdır, güneyde merkezi Yunanistan, Evrytania ve Fthiotida Thessaly. O kadar 1.485 metre rakımda bulunan (Avtzis ark. 2007). doğal günümüze kadar gelen aralığın meydana gelmesi (Eood) ölçüsü 163.642 km²ın olduğu tahmin edilmektedir. Bulgaristan; Yunanistan (Greece (anakara)); Makedonya, Eski Yugoslav Cumhuriyet,Danimarka; Finlandiya; Fransa; Almanya; Norveç; Portekiz; İspanya; İsveç; İsviçre;Büyük Britanya.

Ağaç Boyutu: boyunda 65-100 ft (20-30 m), 2-3 ft (0,6-1,0 m) gövde çapı

Ortalama Kuru Ağırlık: 31 £ / ft 3 (500 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .39, .50

Janka Sertlik: 820 £ f (3,630 N)

Kopma Modülü: 9.790 £ f / içinde 2 (67.5 Mpa)

Elastik Modülü: £ 1.036.000 f / içinde 2 (7.15 GPa)

Kırma Gücü: 5460 £ f / içinde 2 (37.7 Mpa)

Çekme: çok benzer büyük olasılıkla mevcut veriler yok, değerler Buckeye

Renk / Görünüm: Heartwood değil açıkça beyaz diri odun gelen çizilmiş kremsi beyaz veya sarımsı kahverengi, olduğunu.

Tahıl / Doku: Tane dalgalı veya kilitli olma eğilimindedir. At Kestane ince, hatta dokuya sahiptir.

Endgrain: Yaygın gözenekli; özel düzenleme çok küçük gözenekler; 2-3 yalnız ve radyal katları; nedeniyle marjinal parankiminde büyüme halkaları hafifçe farklı; Hatta 10x lens ile zar zor görünen ışınları; parankim bantlı.

Rot Direnç: At Kestanesi kötü çürüme direnci ve bozulmaz olmayan dayanıklı olarak değerlendirilmiştir.

İşlenebilirlik: At Kestanesi çalışmak genellikle kolaydır, ancak Aspen veya Cottonwood benzer bulanık yüzeylerde yol açabilir düşük yoğunluklu ve kilitli tane var. Tutkal ve bitirir iyi.

Koku: yok karakteristik koku…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsHorse Chestnut,At Kestanesi 44

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

At Kestanesi, Aesculus hippocastanum olarak da bilinmektedir, hippocastanum vulgare (Gaertn.), Sweet Chestnut gelen tamamen farklı bir ağaç olduğunu bile uzaktan akraba değildir ve İngiliz toprağa daha yakın ithalat olduğu için. O onaltıncı yüzyılın ortalarında yaklaşık İngiltere’ye girmiştir hangi Asya’nın kuzey ve orta kesimlerinde, bir yerli olduğunu.adı Aesculus (dan esca , gıda) Pliny’ye göre, son derece kendi meşe palamudu için ödüllü edildi meşe bir tür, başlangıçta uygulanan, ancak At Kestanesi aktarılmak üzere nasıl geldi çok belirsiz oldu; Loudon anlaşılacağı gibi onun fındık Sweet Chestnut olanlara, dışarıdan büyük bir benzerlik, ama yemek için elverişsiz olduğu için, belki de, bu ironik verildi. hippocastanum (ortak tür özel isim) ortak bir çevirisidir verildi isim, – Evelyn söyler – ‘onun kür atları brokenwinded ve öksürük diğer sığır gelen. ” Bazı yazarlar öneki ‘at’ Galce bir yolsuzluk olduğunu düşünüyorsanız gwres örneğin, sıcak sert veya keskin ‘At-kestane’ anlamına hafif, tatlı bir karşı, acı kestane =.Ağaç esas kasaba ve özel bahçelerde ve parklarda süs amaçlı yetiştirilen ve ağaçlar tam çiçeklenme olduğunda ilkbaharda, güzel bir manzara sunmak ince caddeleri, oluşturur.

Açıklama: ağacın gövde, çok dik ve sütunlu ve yaygın yayılan şubeleri ile büyük bir yüksekliğe çok hızlı büyür. kabuğu renkli pürüzsüz ve greyishgreen: bu, sarı boyama bazı başarılar ile kullanılmıştır. ahşap, yumuşak ve süngerimsi olmak, kereste için çok az kullanımı gereksizdir.Genellikle ambalaj kutuları için kullanılır.

Alerjiler / Toksisite: At Kestanesi ile ilgili herhangi bir olumsuz sağlık etkileri olmuştur. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenli mevcut değil, kullanılabilirlik Avrupa’da doğal aralık sınırlı olması muhtemeldir, fiyatların ılımlı olması gereken yerde.

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.

Ortak Kullanım Alanları: Kaplama, mobilya, kontrplak, iç trim ve açık nesneler.Ağaç – Yumuşak, hafif, dayanıklı değil. Küçük bir ticari değeri nedeniyle, bu mobilya, kutular, odun kömürü için kullanılmaktadır.

Habitat ve Ekoloji:At Kestanesi yaprak döken ve Pindus Dağı karışık ormanların geniş yapraklı ormanlarda bulunan uzun ömürlü monoecious geniş yapraklı yaprak döken bir ağaçtır. Şu anda güneydoğu Avrupa’da tek doğal duruyor kanyon ormanlarında buzul kalıntıları (Thalmann olan  ark . 2003). Bu bölgenin dağ endemizm oranı% 35 (2013 WWF) aşabilir. O 228 m 1.485 m asl gelen yüksekliklerde geniş bir yelpazede oluşur gibi bu tür olağanüstü yaşam uyum göstermektedir.

Chestnut horse - Aesculus Hippocastanum

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Kullanım ve Ticaret:Bu ağaç, bir tentür olarak homeopatik ilaç kullanılır. (‘conkers’ denir) tohumları çocuk oyunları popüler ve ağaç yaygın olarak parklar ve kentsel alanlarda süs ve peyzaj özellikleri için dikilir. Bu odun üretimi için ekonomik öneme sahiptir ve tıbben Aescin tohumlarından çıkarılan başlıca etken madde üzgün mideleri için kullanılır atkestanesi gibi varis ve basur gibi vasküler sorunlar için tedavi üretmeye ilaç endüstrisi tarafından işlenir. işlenmemiş tohumlar zehirlidir ve kabuğu ve yaprakları bir kaynatma dolaşım problemleri tedavisi için Arnavut halk hekimliğinde kullanılır.

Yorumlar:  ağaçtan fındık atlar toksik çünkü Yani atadı. Ve onun ortak adı “kestane” olmasına rağmen, yakından geleneksel olarak anılır olmuştur ahşap ilgili değil Kestane de Castanea cinsi . At Kestane aslında Aesculus cinsi, onun Amerikalı meslektaşı ile ilgili Buckeye .

Başlıca Tehdit (ler):At Kestanesi ağaçları yaprak madenci güve, bir yabancı yayılımcı türler tarafından şiddetli yaprak dökümü uğramış  Cameraria ohridella tohumlarının ağırlığını azaltarak ağaçların büyüme ve hayatta kalma bozar; Bu doğal aralığında ve Avrupa genelinde türlerin uzun vadeli kalıcılığını tehlikeye sokabilir. Yaprak madenci istilası ilk olarak Makedonya’da 1970’lerin sonlarında gözlendi. 2002 yılından bu yana Birleşmiş Krallık, İspanya, Arnavutluk, Türkiye, Ukrayna, Moldova, Beyaz Rusya ve Batı, Rusya (Thalmann bildirilmiştir ark ., 2003, 2013 Ormancılık Komisyonu). Bulgaristan’da, At Kestanesi kısıtlı bir dağılıma sahiptir ve tehdidi altındadır yerel turizm ve kirlilik, odun çıkarma ve orman yangınları (Bulgar Bilimler Akademisi ve Çevre ve Su 2011 Bakanlığı). Son yıllarda, Yunanistan korunan alanlar içinde oluşabilecek artan ormansızlaşma ve orman yangınları, konu olmuştur; aşırı otlatma, yakacak toplama ve tarım yoluyla peyzaj hızlı değişiklikler ormansızlaşma ve toprak erozyonunun yol, nüfus artışı, sosyo-ekonomik ve siyasi istikrarsızlık ile hızlandırılır. Ancak, Pindus dağ yine de önemli yaşlı orman ağırlıklı ulaşılmaz yüksek dağ yamaçları ve kanyonları ile ilgili, standları ev sahipliği yapar. İnsan etkisi kaçak günlüğü Arnavutluk’ta belirli Milli Parklar dahil olmak üzere geniş orman alanları tahrip etti, özellikle Arnavutluk’ta bu eko, yüksektir. Dağ turizmi, kayak tesisleri ve yol yapımı nedeniyle şiddetle önemli heyelanlar ve büyük dağ yamaçlarında çöküşünü provoke olan toprak erozyonu ve net kesim operasyonları için büyük dağ orman ekosistemlerini aşağılayıcı vardır. Madencilik, özellikle Iti National Park boksit için, doğrudan ve dolaylı olarak tehdit oluşturuyor. İlgili faaliyetler belirli korumalı alanlar ve bunların nesli tükenmekte olan habitatları ve türleri tehdit. Aşırı otlatma ve bitkilerin aşırı toplanması bölgenin ekosistemleri (2013 WWF) tehdit etmeye devam ediyor.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsHorse Chestnut,At Kestanesi 544

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Kayda Değer Özellikleri: Aesculus hippocastanum , yaygın olarak adlandırılan horsechestnut, Balkanlar özgüdür. Genellikle dik oval yuvarlak taç ile 50-75 ‘uzun boylu büyür büyük yaprak döken ağaç bir ortamdır. Açık yeşil palmate bileşik yaprakları 7 (daha az sıklıkla 5), 4-10 kadar ovat-dikdörtgen broşürler yayılan “Uzun ile her ilkbaharda ortaya çıkar. Yapraklar yaz aylarında koyu yeşil olgun. Güz rengi genellikle sarı ve kahverengi tonları sıradan oluşmaktadır. Kırmızı veya sarı işaretler ile gösterişli beyaz çiçekler orta bahar (St. Louis Mayıs) dik terminali Panicles görünür. Meyve keskin dikenler ile kaplı bir kösele açık kahverengi kabuğu ile kaplı 1-2 horsechestnut (ler) oluşan bir küresel açılan meyveler kapsül. Ağacın Meyve özellikle süs ilginç ama değil. Ne zaman olgun, her horsechestnut yuvarlak ışık tan yara ile yakışıklı parlak koyu maun kahverengi döner. Kestane ve at kestaneler tamamen farklı ailelerde vardır. Kestane ( Castanea ) kayın ailesi (Fagaceae) olan ve yemeklik fındık üretiyoruz. At kestaneler ve Buckeyes ( Aesculus ) soapberry aile (Sapindaceae) olan ve zehirli fındık üretiyoruz. Horsechestnut yakından dikenli keskin meyve ve yapışkan tomurcukları olan en kolaylıkla ayırt ikincisi olmak, Ohio buckeye ilişkilidir.Belirli sıfat at kestaneler için Latince adıdır…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates