Kentucky Coffeetree,(Gymnocladus dioicus), Güdük ağaç,Kentucky Coffee Tree,Chicot, Nickers-Ağacı, Amerikan Maun, Chico du Canada ve Isırgan-Ağacı

Kentucky Coffeetree,(Gymnocladus dioicus), Güdük ağaç,Kentucky Coffee Tree,Chicot, Nickers-Ağacı, Amerikan Maun, Chico du Canada ve Isırgan-Ağacı

086HCoffeetree (Gymnocladus dioicus)

Ortak İsim (ler):  Kentucky Coffeetree, Coffeetree,Güdük ağaç, Kentucky Coffee Tree,Chicot, Nickers-Ağacı, Amerikan Maun, Chico du Canada ve Isırgan-Ağacı

Bilimsel Adı: Gymnocladus spp Gymnocladus dioicus.

Dağıtım: Doğu Kuzey Amerika

Konum: Kentucky kahve ağacı, Gymnocladus dioicus , Ortabatı Kuzey Amerika’ya özgüdür. Güney Wisconsin batı, zemindeki, ravines ve batı New York ve batı Pennsylvania Appalachian Dağları eteklerinde yetişir ve güney Kentucky, Tennessee, Arkansas, Oklahoma doğu ve kuzey Louisiana aracılığıyla. Kentucky kahve ağacı gibi diğer Honeylocust olarak sert ağaçların (yetişir Gleditsia triacanthos ), çitlembik ( Celtis occidentalis ) ve Kavağı ( Populus deltoides ), ve asla herhangi bir yerde çok boldur. Aslında, Kentucky kahve ağacı genellikle dağınık ve vahşi oldukça nadirdir…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

map_of_Gymnocladus_dioicus

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

KUZEY AMERİKA (Kontrol ABD & Kanada koruma statüsü içinde NatureServe Explorer veritabanı) Doğu Kanada : Kanada – Ontario [. s] Kuzeydoğu ABD : Amerika Birleşik Devletleri – Indiana, Massachusetts, New Jersey, New York , Ohio, Pennsylvania, Batı Virjinya Kuzey Central ABD : Amerika Birleşik Devletleri – Illinois , Iowa, Kansas [e.] , Missouri , Nebraska [e.] , Oklahoma , Güney Dakota [se] , Wisconsin Güneydoğu ABD : Amerika Birleşik Devletleri – Alabama, Arkansas, Delaware, Georgia, Kentucky, Louisiana [ n.] , Maryland, Kuzey Carolina, South Carolina , Tennessee , Virginia Güney-Merkez ABD : Amerika Birleşik Devletleri – Texas

Giriş : Kentucky Coffeetree büyük, odunsu bakla ve küçük broşürler oluşan çok geniş yaprakları ile eşsiz bir ağaçtır. Onun ortak adı kahve yerine ilk yerleşimciler tarafından bakla kullanımı anlamına gelir. Onun cesur formu, çarpık dallanma, eşsiz kabuğu ve rüzgarda tehdidi büyük bakla dekoratif kümeleri, Kentucky Coffeetree olağanüstü bir kış süs olduğunu. Yapraklar ilkbahar geç çarpıcı pembe bronz rengi ortaya çıkar. Güzel, büyük havadar yaprakları olgunlaştıkça yukarıda mavimsi-yeşil koyu olur. Bu ağacın açık, havadar gölge (yarı gölge) mümkün altında bahçe yapar. Bu ağacın sarı sonbahar rengi koyu, olgunlaşan bakla kümeleri ile güzel bir tezat oluşturuyor.

catsKentucky Coffeetree,(Gymnocladus dioicus)5654

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Botanik Bilgi:Yerli yaşam: Kuzeydoğu ve merkezi ABD Büyüme alışkanlığı – Bu ağaç kaba şubesi ile düzensiz formu vardır.

Büyüme alışkanlığı:Ağaç boyutu: Coffeetree vade sonunda bir 40- 50 metrelik yayılması ile 60 ila 75 feet yüksekliğe ulaşmak eğilimindedir. 90 feet yüksekliğe ulaşabilir. Büyüme oranı orta yavaştır.

Çiçek ve meyve: -Yeşilimsi beyaz, 1 inç çiçek şube uçlarında Panicles düzenlenmiştir. Panicles kadın ağaçlarda 8 ila 12 santim uzunluğunda; Erkek ağaçların uzun 3 ila 4 inç. zehirli meyve yapışkan hamuru ve birkaç büyük tohum içeren bir 5- ila 10-inç uzunluğunda, kahverengi, odunsu pod olduğunu. zehirli alkaloid, cystisine, kavurma işlemi nötralize edilir.

Yaprak: Çok büyük (3 feet uzunluğunda ve 2 cm genişliğinde) Bileşik sayısız broşürler ile bırakır. Yaz aylarında daha sonra ilkbaharda koyu mavimsi-yeşil ortaya Onlar pembe-bronz vardır. Güz rengi sarı ama etkisiz olma eğilimindedir.

catsKentucky Coffeetree,(Gymnocladus dioicus)11

Kentucky kahve ağacı dar taç ile orta büyüklükte bir ağaçtır. O ‘yüksekliğinde ve 60 cm (yaklaşık 2 25 m (82’) çapı) büyür. Kentucky kahve ağacının kaba çıkıntılı kabuğu kez kabızlık tedavisi için yerli şifacılar tarafından kullanılan!

Tanım: Kentucky kahve ağacı çok büyük iki bileşik (bipinnate) yaprak döken yaprak ve dar oval veya yuvarlak taç ile orta büyüklükte bir ağaçtır. Uzun boylu 100 ft (30,5 m) kadar alabilirsiniz rağmen normalde yüksekliği 60-70 ft (18,3-21,3 m) büyür. Bu artan dalları ile düz bir gövde vardır. Yaprakları uzun 3 ft (0,9 m) ve 2 ft (0,6 m) genişliğinde kadar, oldukça geç ilkbaharda gelişen ve oldukça erken sonbaharda bırakarak. bildiriler, oval 2-3 (5,1-7,6 cm) uzunluğunda ve oldukça geniş rachis boyunca aralıklı. broşürler sararır ve daha uzun birkaç hafta Dallar üzerinde asılı çıplak midribs bırakarak, sonbaharda bırakın. Kabuğu gri-kahverengi ve genellikle bir tarafa proje dar pullu sırtlar içine çatıldı karanlık. dalları kalın ve asimetrik ve dallar (gaz alışverişini kolaylaştırmak Dallar noktalar kaldırdı) turuncu renkli lenticels ile belirgin kalın.

Kentucky kahve ağacı erkek ve dişi çiçekler ayrı ağaçlarda olduğu anlamına genellikle ikievcikli olduğunu. çiçekler 5 yaprakları ile beyaz yeşilimsi olup, özellikle gösterişli değildir. erkek çiçekleri 10 organlarındaki ve (7,6-10,2 cm) uzun uzunlamasına kümeler 3-4 düzenlenir; dişi çiçekler tek bir dişilik organı var ve uzun uzun kümeler halinde 10-12 (25,4-30,5 cm) bulunmaktadır. çiçekler, Mayıs ya da Haziran ayında görünür ve 10 gün için bir hafta sürer. koyu kırmızımsı kahverengi baklagiller sert ve odunsu, 5-10 (12,7-25,4 cm) uzunluğunda ve yaklaşık olarak 2 (5.1 cm) genişliğinde. İçeride, sert, parlak kahverengi tohumları koyu kahverengi yapışkan kağıt hamuru ile çevrilidir. bakla genellikle geç kış boyunca ağaç üzerinde devam etmektedir. Orada adında bir kaç seçimleri olmuştur, ama ağaç hala büyük ölçüde bahçecilik ticarette göz ardı edilir.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsKentucky Coffeetree,(Gymnocladus dioicus)33

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Sağlamlık: USDA Bölge 3b Kış dayanıklı.

Ağaç Boyutu: boyunda 65-100 ft (20-30 m), 2-3 ft (0,6-1 m) gövde çapı

Ortalama Kuru Ağırlık: 42 £ / ft 3 (675 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .53, .67

Janka Sertlik: 1390 £ f (6.180 N)

Kopma Modülü: 10.500 £ f / içinde 2 (72.4 Mpa)

Elastik Modülü: £ 1.420.000 f / içinde 2 (9.79 GPa)

Kırma Gücü: 6600 £ f / içinde 2 (45.5 Mpa)

Çekme: Radyal:% 4.1, Teğet:% 7.6, Volumetrik: 11.9%, T / R Oranı: 1.9

Renk / Görünüm: cebire bir portakal veya kırmızımsı kahverengi. Sarımsı beyaz diri odun çok dar ve iyi öz odun karşı tanımlanmıştır. Genel görünüm ve benzer deseni kül veya meşe .

Tahıl / Doku: Tahıl kaba, düzensiz doku, düz ve gözeneklidir.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsKentucky Coffeetree,(Gymnocladus dioicus)55

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Endgrain: Yüzük-gözenekli; Büyük earlywood gözenekler, dalgalı veya teğet düzenleme bazen kümelenmiş küçük latewood gözenekler, çok sayıda orta 2-4 sıra; devamsızlık tyloses; Büyüme farklı yüzük; İnce ve lens olmadan görünmez ışınları; parankima vasicentric, bazen aliform (kanatlı ve pastil), birleşik ve özellikle latewood bölgelerde, bantlı.

Rot Direnç: Raporlar çok dayanıklı ilişkin çürüme direnci orta dayanıklı aralığı, ve direkt toprak temas iyi ücret bildirilmiştir. Raporlar böcek saldırı direnci üzerinde karıştırılır.

İşlenebilirlik: Coffeetree iyi çalışma özelliklerine sahiptir, ve neredeyse her işleme işlemi iyi ve beklenen sonuçlar ile yapılabilir. Tutkal, lekeler, ve bitirir iyi.

Uyarı: Kavrulmuş tohumları bir kez kahve için bir (bildirildi kötü) yerine kullanılan rağmen, çiğ tohumlar zehirlidir. Bu sığır tohum kutucukları düşmüş içine içme suyundan zehirlendiği edildiğini rapor edilmiştir.

catsKentucky Coffeetree,(Gymnocladus dioicus)65

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Koku: yok karakteristik koku.

Alerjiler / Toksisite: Coffeetree ile ilişkili herhangi bir olumsuz sağlık etkileri olmuştur. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: Coffeetree ortak bir ağaç değil, ve Amerika Birleşik Devletleri’nde sitelerin bir dizi yetişir olsa da, herhangi bir yerde bol değildir. Coffeetree kereste Malzemeleri sınırlı olması muhtemeldir, ve sadece Midwest ve doğu Amerika Birleşik Devletleri’nde doğal aralığında çoğunlukla mevcuttur. Fiyatlar bir iç parke için üst aralığı orta olmalıdır.

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.

Kullanım: Kentucky kahve ağacı genellikle şişman, asimetrik dalları ile karakterize bir yaz devasa yaprakları için örnek ağacının, onun sonbahar renk ve cesur ve pitoresk kış formu olarak yetiştirilmektedir. Her mevsim çekici ve yaz aylarında sadece hafif gölge atmalarını çünkü bir çim ağaç olarak uygundur. Hava kirliliği, tuz ve kuraklık çok hoşgörülü olduğu Kentucky kahve ağacı kentsel ağacı olarak ve sokak dikimleri için yararlıdır. Onların bakla düşürdüğünüzde Kadın ağaçlar, ancak sonbaharda dağınık. Bakla üretmeyen Erkek çeşitlerin, ticarette mevcut hale gelmektedir. Bu daha yaygın olarak kullanılmaya hak yakışıklı Kuzey Amerika yerli ağaçtır. bitmiş ve cilalı zaman kırmızımsı kahverengi ahşap sert ve dayanıklı ve çok çekici. Bu kabine yapımında kullanılır. Erken yerleşimciler kavrulmuş tohumlardan kahve yerine yaptı. Kökleri ve kabuğu enfüzyonları bir müshil olarak Kızılderililer tarafından kullanıldı.Çünkü Kentucky kahve ağacının nadir olan ahşap küçük ticari değere sahiptir. Geçmişte bu dolapları ve çit direklerinin üretiminde kullanılmaktadır.

catsKentucky Coffeetree,(Gymnocladus dioicus)455

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ortak Kullanım Alanları: Mobilya, kabini, çit direkleri, ve programı ahşap.Kentucky kahve ağacının ahşap dayanıklı, sert, ağır ve yakından bal çekirge bu andırıyor. Bu çit direkleri, mobilya, cabinetwork ve yakıt için kullanılan, ancak ticari nedeniyle göreceli kıtlığı önemsiz değil.

Yorumlar: Yani ilk yerleşimciler nedeniyle (özellikle Kentucky eyaletinde) adında bir kahve yerine kullanılan yapmak için bu ağaçtan kavrulmuş tohumları kullanılır. Günümüzde, bu tür kullanımı, ağacın tohum yapılır, fakat ahşap zaman hasat edilmiş ve genel yapı, çeşitli amaçlar için kullanılır.Ile birlikte Siyah Locust ve Bal Locust , Coffeetree en biridir floresan parlak sarımsı yeşil parlayan, bir blacklight altında inceledi ormanda.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

kahveağ

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

 Ek bilgi: Kentucky Coffeetree bezelye veya baklagil ailesine aittir. Baklagil ailesinin birçok üyesi kullanılabilir bir forma gaz azot dönüştüren bir bakteri ile bir dernek olmasına rağmen, Kentucky Coffeetree nitrojen “düzeltme” olamaz.Yaygın olarak dağıtılan rağmen, bu ağaç nadir orman ağacı ve dağınık nüfus oluşur. ulusal şampiyonu 97 boyunda Kentucky Coffeetree, Maryland olduğunu.

Kentucky Coffeetree meyvesi tipik bir baklagil pod, ancak çiçekler insanların çoğu baklagiller ile ilişkilendirmek tipik bezelye gibi formu değildir. Kentucky Coffeetree delilik tedavi olan ahşap hamuru kullanılmış Kızılderililer tarafından Kentucky girmiştir belirtmek için bazı kanıtlar vardır. Yapraklar ve hamurundan yapılan bir kurutma laksatif olarak kullanılmıştır. Kentucky Coffeetree tohumları kahve için bir yedek olarak ilk yerleşimciler tarafından kullanılmıştır. Tohum ve bakla zehirli Ancak, dikkatli alınmalıdır. Onlar tehlikeli olabilir alkaloid cystisine içerir. Cystisine kavurma işlemi nötralize edilmesi düşünülmektedir. Sığır düşmüş tohum ve yaprakları Kentucky Coffeetree içeren su havuzlarından içtikten sonra hayatını kaybetti.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsKentucky Coffeetree,(Gymnocladus dioicus)777

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Gymnocladus dioicus Kentucky Coffeetree için botanik adıdır. Gymnos “çıplak” ve Klados için Yunanca kelime Yunanca olduğunu “şube”. Bu ad sonbahar yaprakları bipinnately bileşiğin rachis ve petiole sonra kalan (küçük budaksız) büyük kaba dalları anlamına gelir. türün adı, dioicus, ağacın ikievcikli doğaya ifade eder.

Bu ağacın yaprakları düşmeye ortaya geç ve erken olduğundan, Kentucky Coffeetree yılın çok, yaprakları olmadan, ya da çıplak. Kentucky Coffeetree bizim ormanlık ağaçların büyük yaprakları vardır. Kabuğu sert ve çatıldı ve eski dalları bir “zig-zag” desen oluşturmak için yeni şubeler zorlayarak, bir çiçek küme sonlanır. Kentucky Coffeetree oldukça güçlü ahşap vardır ve şube kaybetmeden biraz buz tahammül edecektir.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsKentucky Coffeetree,(Gymnocladus dioicus)3434

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates