Laburnum, Altın Zincir,Laburnum anagyroides,Sarısalkım

Laburnum, Altın Zincir,Laburnum anagyroides,Sarısalkım

laburnum 1 webLaburnum (Laburnum anagyroides)

Ortak İsim (ler): Laburnum, Altın Zincir,

Sarısalkım

Bilimsel Adı: Laburnum anagyroides

Dağıtım: Orta ve Güney Avrupa

Ağaç Boyutu: boyunda 20-30 ft (6-9 m), 1 ft (.3 m) gövde çapı

Ortalama Kuru Ağırlık: 53 £ / ft 3 (850 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): 0,69, .85

Janka Sertlik: 2020 £ f (8990 K) *

Özgül ağırlık dayalı * Tahmini sertlik

Kopma Modülü: Kullanılabilir veriler yok

Elastik Modülü: Kullanılabilir veriler yok

Kırma Gücü: Kullanılabilir veriler yok

Çekme: Kullanılabilir veriler yok

Renk / Görünüm: yaşla birlikte kararan bir koyu mor kahverengi bir orangish kahverengiden cebire renk aralıkları. Açıkça sınırları belirgin diri odun soluk sarı. Laburnum karanlık renk özellikle Avrupa’da doğal aralığında, bir abanoz yerine kullanılmak için uygundur. Geniş ışınları quartersawn yüzeylerde ray fleck sergileyebilir. Laburnum Endgrain dilim zaman mobilya kullanmak için bir dekoratif “istiridye kaplama” yol yapımında kullanılır.

Tahıl / Doku: Tahıl para cezasına, hatta doku ile, genellikle düzdür. İyi doğal parlaklık.

Endgrain: Yüzük-gözenekli; Orta earlywood kümeleri ve diyagonal teğet bantlarında orta latewood gözeneklerin geniş, küçük 2-3 satır gözenekler; 2-3 yalnız ve radyal katları; Öz odun maden / sakız mevduat bazen mevcut; Büyüme farklı yüzük; lens olmadan görünür ışınları; parankim vasicentric.

Rot Direnç: o fenceposts için kullanılır olmuştur oldukça dayanıklı olduğu kabul edilse de hiçbir resmi veri mevcuttur.

İşlenebilirlik: Yüksek yoğunluk ve sertlik rağmen, Winding çalışmak genellikle kolaydır. Bu mükemmel bir dönüm ahşap olduğu bilinmektedir, ve aynı zamanda şu şekilde de oyma için tercih edilir.

laburnum box s50 web

Koku: yok karakteristik koku.

Alerjiler / Toksisite: Şiddetli reaksiyonlar oldukça nadir olmasına rağmen, Winding toksin şistisin içerir. , Şistisin ölümcül olabilir büyük miktarlarda alındığında; Bununla birlikte, (örneğin, ahşap işleme sırasında inhale gibi) daha küçük miktarlarda, yapısal etkileri, mide bulantısı, kusma ve baş ağrısı gibi, rapor edilmiştir. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: ağacın küçük boyutu, Laburnum sadece küçük bir hobi ölçekte kullanılabilir kalması muhtemeldir çünkü. Laburnum Avrupa’da doğal aralığında esas olarak kullanılabilir.

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.

Ortak Kullanım Alanları: açık nesneler, müzik aletleri (woodwinds), mobilya, kaplama, çit direkleri, okçuluk yay, oyma, ve küçük özel ahşap nesneleri.

Yorumlar: Laburnum yaygın Avrupa çapında bir süs ağacı olarak dikilir. Bu bazen çok ilkbaharda çiçek sarımsı altın çiçek onun satırları adını adı “Golden Chain,” gider.

Laburnum kolayca tüm WOODTURNING araçları ile şekillenen yakın sıkı tahıl ile çalışmak son derece ince ve kolay kereste olduğunu

Kalp ahşap ilk yeşil kesilmiş ve mükemmel bir soluk krem rengi diri odun halka tarafından çerçeveli bir parlak açık kahverengi renk zamanla koyulaşır sağ canlı neredeyse yeşil renk.

cats65

Ahşap tahıl ağırlıklı düz ama vahşi tahıl ve çapak küçük yamalar bulunabilir olduğunu, tahıl da çeyrek biçilmiş bulduk içindeki benekler gösterecektir. Adını Yunan Kytisos geliyor. Kolayca nedeniyle keçiboynuzu ağacının (yalancı akasya) benzer çiçek kümeleri, Mayıs, Haziran tanımlanabilir, ancak sarı parlak. Onun meyveleri zehirli olduğundan ve börekler yapmazlar. Siyah altın sarısı aralıkları Onun ahşap, “altın zincir ağacı” onun İngilizce adı görünür ve onun derin siyah için ona “altın yağmur” unvanı kazandı, “sahte abanoz” veya “abanoz yerli” takma ve Çok yoğun olduğu için, biz en güzel etkisi inci yüzeyini olsun.

365555

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates