Lancewood,Batı Hint Lancewood,(Oxandra lanceolata),(syn uvaria lanceolata.)

Lancewood,Batı Hint Lancewood,(Oxandra lanceolata),(syn uvaria lanceolata.)

lancewood-sealedLancewood (Oxandra lanceolata)

Ortak İsim (ler): Lancewood, Batı Hint Lancewood,Siyah lancewood , lancewood, asta , yaya,  De lance Asta, Siyah lancewood, Bois, Haya blanca, Haya preita, Lancewood, Batı Hint lancewood, Yaya, Yaya boba maço

Bilimsel Adı: Oxandra lanceolata (syn uvaria lanceolata.)

Dağıtım: Öncelikle Karayip, Orta ve Güney Amerika’da mevcut olsa yanı sıra Karayipler : Küba [Büyük Antiller] ; Jamaika ; Porto Riko

Lancewood (Oxandra lanceolata)pp

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ağaç Boyutu: boyunda 50 ft (15 m), 1-1.5 ft (0,3-0,5 m) gövde çapı..Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ortalama Kuru Ağırlık: 61 £ / ft 3 (980 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .81, .98

Janka Sertlik: 2830 £ f (12.590 N)

Kopma Modülü: 23.700 £ f / içinde 2 (163.5 MPa)

Elastik Modülü: £ 2.900.000 f / içinde 2 (20.00 GPa)

Kırma Gücü: Kullanılabilir veriler yok

Çekme: Radyal:% 6.2, Teğet: 9.6%, Volumetrik: 15.4%, T / R Oranı: 1.5

Renk / Görünüm: Lancewood ticari genellikle hasat ziyade bir soluk sarı renkte olan odun, daha diri odunu oluşur. Öz odun eski ağaç küçük ağaçlar daha az istenir olma eğilimindedir. Öz odun bazen yeşil veya gri tonlar ile, bir koyu altın sarı. Büyük Orta medüller ışınları da quartersawn yüzeylerde bu ahşap ışını fleck insana yakışır bir miktar verin.

Tahıl / Doku: Tahıl çok ince ve hatta doku ve doğal parlaklık ile, düzdür.

Endgrain: Yaygın gözenekli; özel düzenleme çok küçük gözenekler küçük; yaygın 2-4 radyal katları; büyüme halkaları belirsiz; lens olmadan görünür büyük ışınlarına orta; parankimi yaygın-agrega olarak, (ağsı) bantlı.

Rot Direnci: öncelikle tek diri odun kullanılır yana aşınmaya karşı yüksek dirence sahiptir ve aşınma olsa, ahşap, böcek saldırısına dayanıksız ve hassastır.

İşlenebilirlik: yüksek bir kesme direncine sahip olsa Genel olarak, en çok işleme işlemlerinde iyi sonuç verir, bu nedenle yavaş çalışıyor olabilir. Lancewood ayrıca kenarları kesme bir orta köreltme etkisi vardır. Süper açar,Kesme direnci orta olduğu bildirilmiştir,materyal nedeniyle yüksek yoğunluklu düzlemine orta zor olduğu bildirildi, ancak düzgün bir yüzey elde edilir,ahşap mükemmel dönüm özelliklere sahip olduğu bildirilmiştir. Bu kesmek ve Hickory gibi şekil bildirilmiştir.Kalıp özellikleri ılımlı olduğu bildirilmektedir.Sıkıcı işlemler nedeniyle yüksek yoğunluklu orta zor olduğu bildirildi, ancak sıkıldım yüzeyler genellikle düzgündür vardır.Odun çok yoğun olduğu, ve delik orta derecede zor olabilir, ama düzgün yüzeyler elde etmek üzere çalışır.El aletleri ile çalışmak çok zor olduğu ereported edilir.Zımpara özellikleri çok iyi.Panama Malzeme kurumaya orta derecede zor olduğu rapor edilmiştir. Hacimsel çekme oldukça yüksek olduğu rapor edilmiştir.Son tahıl kontrol odun önlemek için sızdırmaz olmalıdır.T / R Oranı 1.55 diğer kurutma bilgi ve teğetsel ve radyal yönde gerçek çekme verileri ile birlikte kullanıldığında, bu gösterge daha anlamlı olacaktır.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Koku: yok karakteristik koku.

Alerjiler / Toksisite: Lancewood ile ilişkili herhangi bir olumsuz sağlık etkileri olmuştur. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: Çünkü ağacın küçük boyutu, dar panoları ve dönüm stok Lancewood genellikle sadece hazır. Doğal malzemeler hala yeterli olsa neredeyse, Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa görmedi. Fiyatlar bir ithal ahşap ılımlı olması bekleniyor.

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.

Ortak Kullanım Alanları: Oltalar, havuz ipuçları, okçuluk yay ve açık nesneler,Özel öğeleri, Tekstil donatımı, Aracı, Tornacılık, Bobbins, Kulp, Picker çubuklar, Gölge silindirleri, Miller Kolları, Savak, Miller, masuralar, Spor Malzemeleri, Stencil ve keski blokları, Sucker çubuklar, Şemsiye kolları kolları.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsLancewood (Oxandra lanceolata)

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ürün Kaynakları:Bu türün bazı malzeme sürdürülebilir, yönetilen kurtarılmış, geri dönüşümlü, ya da diğer çevreye karşı sorumlu kaynaklardan temin olup olmadığını şu anda bilinmemektedir. Lancewood ticari kullanımı azalıyor olduğu bildirilmiştir. Gereçler yeterli olduğu bildirilmektedir rağmen, ABD’de perakende satış thorugh kullanılabilirlik sınırlı olduğu bildirilmektedir. Forumlar. Bir cabinetwood olarak Lancewood kullanımını sınırlayan 5 veya 6 inç (13 veya 15 cm), daha büyük genişlikte nadiren mevcut olduğu bildirilen genç Lancewood ağaçları daha yüksek oranda içerdiğinden eski ağaçların tercih edilmesi bildirilmiştir ticari olarak kullanışlı diri odun.

Ağaç Veri:Ağaç nadiren fazla 50 feet (15 m) ile yaklaşık 18 inç (45 cm) bir çapa olan bir yüksekliğe büyüyen incedir.

Diri Renk:Ticari odun tercih edilir diri odun, renk soluk sarı,Eski ağaçlar soluk sarı diri odun daha koyu renkte olan öz odun geliştirmek.

Doğal Dayanıklılık:Ahşap çürüme neden organizmalar ve diğer ahşap yok böcekler tarafından saldırıya az veya hiç doğal dirence sahip olduğu bildirilmiştir. Aşınmaya karşı direnç yüksek olduğu bildirilmiştir.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Dayanıklılık Özellikleri    :Türler Beyaz meşe veya Tik çok daha güçlüdür. Hava-kurutulmuş zaman olağanüstü yüksek eğilme dayanımı niteliklere sahiptir. Çok zor ve işlemek için özel araçlar gerekebilir. ahşap çok yoğundur.

Yorumlar:Ahşap, son derece esnek, çok güçlü olduğu bildirilmiştir, ve aşınmaya karşı iyi bir direnç vardır. verilen mekanik özellikler Panama büyür ve 0.75 arasında bir bazik özgül ağırlığa karşılık gelen cinsine ait türlerin olanlardır. Bu Lancewood daha kolay avaialable olmadığı bir utanç; ne için mükemmel bir yedeği yapmak istiyorum sanki görünüyor şimşir gücü önemli olduğu özellikle uygulamalarda,.muhallebi-elma aile (Anonagiller) birkaç farklı ağaçlardan elde edilen sert,ağır, elastik, düz taneli ahşap. Gerçek lancewood, Batı Hint ve Guianasarasında Oxandra lanceolata, uzunluk olarak yaklaşık 13 feet (4 m), ve çapı5 inç (13 cm), küçük ucunda direkler şeklinde ticaret lancewood envermektedir. Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77 Lancewood eski miller için taşıyıcı üreticileri tarafındankullanılmıştır. küçük ahşap balıkçılık çubuklar üstleri için, ve hatta tanelielastik ahşap istenen çeşitli küçük amaçlar için, kırbaç kolları içinkullanılmaktadır. Guianas, Guatteria virgata, siyah lancewood, ya carisiri,yaklaşık 50 feet (15 metre) yüksekliğe kadar yetişir ve nadiren çapı fazla 8inç (20 cm) bir derece ince gövde vardır. Sarı lancewood ağacı (Duguetiaquitarensis) veya yari-yari, Guianas arasında, benzer boyutlara sahip olanve ok noktaları olarak direkler ve kirişler için kızılderililerle kullanılır. Guianascins Rollinia Ağaçlar da lancewood denir. Avustralya lancewood Backhousia(aile Myrtaceae) çeşitli türlerden elde edilir. Florida lancewood, genusNectandra (etti Lauraceace) olarak, ticari olarak kullanılmaz.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates