LEMONWOOD, Degame,Calycophyllum candidissimum)

LEMONWOOD, Degame,Calycophyllum candidissimum)

degame-sealed-s

LEMONWOOD (Calycophyllum candidissimum)

Ortak İsim (ler):  LEMONWOOD, Degame

Bilimsel Adı:  Calycophyllum candidissimum

Dağıtım:  Küba ve Orta Amerika,S. Amerika – Kolombiya, Venezuela; C. Amerika – güney Meksika Panama; Karayip – Küba ve Trinidad

LEMONWOOD, Degame

Ağaç Boyutu:  boyunda 40-80 ft (12-24 m), 1-2 ft (0,3-0,6 m) gövde çapı

Ortalama Kuru Ağırlık:  51 £ / ft 3 (810 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .67, .81

Janka Sertlik:  1880 £ f (8,350 N)

Kopma Modülü:  22.100 £ f / içinde 2 (152.4 MPa)

Elastik Modülü:  £ 2.284.000 f / içinde 2 (15,75 GPa)

Kırma Gücü:  9790 £ f / içinde 2 (67.5 Mpa)

Çekme: Radyal:% 4.8, Teğet: 8.6%, Volumetrik:% 13.2, T / R Oranı: 1.8

Renk / Görünüm: Heartwood sarımsı renk soluk bir açık kahverengi. Diri odun rengi hafif ve açıkça Hartwood formu sınırları çizilmiş değil.

Degame bir yaprak döken ağaç; 15 metre boyunda, ama 27 metre kaydedilmiştir kadar numune – genellikle 12 büyür. düz veya çarpık bole 50 olabilir – çapı 60cm; bazen yakın zemin seviyesinden dallar, diğer zamanlarda makul bir mesafe [için şube özgür olabilir, Ağaç lokal olarak kullanılan ve aynı zamanda işlem gören onun ahşap, doğadan toplanır. Bazen çekici paslı kırmızı dökülmeye kabuğu, uzun çiçeklenme dönemi ve göz alıcı sızdırmazlık balmumu kırmızı yeni yeşillik özellikle değerli bir süs olarak yetiştirilen.

DSCF0105

Hazar Ahşap işleme Merkezi 02126701177

Tahıl / Doku: Tahıl düz hafif kenetlenmiş için olma eğilimindedir. Biraz parlak görünüme sahip İnce, üniform doku.

Endgrain: Yaygın gözenekli; 2-4 veya daha fazla yalnız ve radyal katları; özel düzenleme küçük gözenekler, çok sayıda çok sayıda; parankima yoktur; oldukça yakın aralığı lens olmadan görünmez dar ışınları.

Rot Direnç: çürüme mantar türüne bağlı Karışık raporlar; Genellikle orta dayanıklı olarak puan. Deniz kurtlarının karşı mükemmel direnç.

İşlenebilirlik: kuru odun yüksek kesim direnci bildirilmiştir olsa genel çalışma özellikleri, adil. LEMONWOOD, döner yapıştırıcılar ve iyi bitirir.

Koku: yok karakteristik koku.

Alerjiler / Toksisite: LEMONWOOD ile ilişkili herhangi bir olumsuz sağlık etkileri olmuştur. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu:  Çoğu kaliteli ağaçları başta Küba’da yetiştirilen, yani odun nedeniyle ticari kısıtlamalara elde etmek zor olabilir. LEMONWOOD bazen dönüm boşlukları olarak satışa görülen boşlukları ve kaplama çıta yay edilir. Fiyatlar bir ithal ahşap orta derecede yüksek olması muhtemeldir.

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.

Ortak Kullanım Alanları: Okçuluk yay, oymalar, nesneleri ve balıkçılık çubuklar döndü.

Öz odun renginde yulaf ezmesi açık kahverengi arasında değişir ve bazen grimsi olduğu; yavaş yavaş açık renkli diri odun ile birleşir. doku ince ve düzgündür; tahıl kilitli düz olduğu; parlaklık orta düşük olduğu; Hiçbir belirgin koku ya da tat vardır. Ahşap güçlü; sert; ağır; deniz deliciler yüksek bir dirençle, sert ve orta dayanıklı. Ahşap planlama ve sıkıcı çalışmak gördüm zor ve orta zordur; kesiciler üzerinde kayda değer sersemleşmesi etkisi yoktur . işlenmiş yüzeyler çok düzgün; Bir parlak cila alır. Tarımsal uygular, okçuluk yay, balıkçılık çubuklar, araçlar, araç kolları, çerçeveler ve tornacılık yapmak için lokal olarak kullanılan.

Yorumlar:  Gerçek limon ağaçlarından ahşap ile karıştırılmamalıdır değil (Citrus limon), düzenli ahşap uygulamalarında kullanılmaz. LEMONWOOD bazen Degame olarak adlandırılır.

LEMONWOOD

Calycophyllum candidissimum

LEMONWOOD çok iyi bir MOR-ağırlık oranına sahip ve genellikle okçuluk yay ve balıkçılık çubuklar kullanımını açıklar, iyi mukavemet özelliklerine sahiptir.

İlgili Türler:

Castelo Şimşir (Calycophyllum multiflorum).

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates