Lignum Vitae,(Guaiacum officinale), (G. sanctum),Pelesenk,Pockholz (DE) guajak (CZ, RU, HU,Gaiac (FR),guaiacum ahşap (GB, pockhout (Hollanda), gwajak (PL),guayak (RO),Guayacan (ES VE),peygamber ağacı (ABD, GB),palo santo (CU, MX),Domingo- Jamaika- Panama Pockholz, Franzosenholz (DE),G. kutsal , G. coulteri , Guayacan blanco, palo santo (CAM),Meksika-Pockholz (DE),peygamber ağacı (ABD), guayacancillo

Lignum Vitae,(Guaiacum officinale), (G. sanctum),Pelesenk,Pockholz (DE) guajak (CZ, RU, HU,Gaiac (FR),guaiacum ahşap (GB, pockhout (Hollanda), gwajak (PL),guayak (RO),Guayacan (ES VE),peygamber ağacı (ABD, GB),palo santo (CU, MX),Domingo- Jamaika- Panama Pockholz, Franzosenholz (DE),G. kutsal , G. coulteri , Guayacan blanco, palo santo (CAM),Meksika-Pockholz (DE),peygamber ağacı (ABD), guayacancillo

lignum-vitaeLignum Vitae Pelesenk,(guaiacum officinale), (G. sanctum)

Ortak İsim (ler): Lignum vitae,auyacan, palo santo, GreenHeart

Ülke İsimleri:Pockholz (DE) guajak (CZ, RU, HU); Gaiac (FR); guaiacum ahşap (GB); pockhout (Hollanda); gwajak (PL); guayak (RO); Guayacan (ES VE); peygamber ağacı (ABD, GB); palo santo (CU, MX); Domingo- Jamaika- Panama Pockholz, Franzosenholz (DE); G. kutsal , G. coulteri : Guayacan blanco, palo santo (CAM); Meksika-Pockholz (DE); peygamber ağacı (ABD); guayacancillo .

Bilimsel Adı: guaiacum officinale, G. sanctum

Dağıtım: Orta Amerika ve Kuzey Güney Amerika

Tanım:Guaiacum officinale çok yavaş büyüme, büyük bir ağaçtır. Tam boyutu bir gövde çevresi dört veya beş metre ile, 40-60 metre yüksekliğinde olduğunda. dallar düğümlü ve bir kül renkli çizgili kabuk ile kaplıdır. Kök O yeşilimsi veya morumsu lekeler alacalı, koyu-gri renkli olduğunu. Yaprakları bir inç ve uzun bir buçuk, ve neredeyse sapsız bir inç, koyu yeşil, parlayan, damarlı, obovat olan broşürler iki, üç, bazen dört çift, pürüzsüz oluşan, aniden pinnate zıddı olan ve. çiçekler, zengin bir mavi renk olan uzun peduncles üzerinde durmak ve üst yaprakların axils de sekiz veya on sayısı büyür. tohum, hücre sabit ve bir dikdörtgen şekline sahiptir.G. sanctum L. ayırt edilir G. officinale beş-hücreli meyve ve onun dikdörtgen ya da bazen eğik obovat veya rhomboid-ovat broşürler, her yaprak altı ya da sekiz tarafından. Küba, Bahama Adaları ve Florida yetişir. Odunu daha küçük olan G. officinale ve solgun ve daha az yoğun olduğu Ücretinin söyleniyor.

G. officinale Brezilya, Venezuela ve Kolombiya’da da, özellikle Küçük ve Büyük Antiller, tropikal Amerika’da yetişir. ticari ilaç Port au Prince, Puerto Plata ve Aziz Domingo, ayrıca Savanilla (Kolombiya) ve Porto Cabello (Venezuela) ihraç edilmektedir. G. arboreum De Candolle ve ticaret guaiacum ahşap bazı vermek için söylenmiştir.

map_of_Guaiacum_officinale

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Özellikler .-guaiacum ahşap sert ve ağır. özsuyu ahşap rengi talaşı bu ikisinin bir karışımı, bu, daha büyük ve orta tabakaların bu yeşilimsi-kahverengi sarıdır. Bu ahşap dakika bölünme bir duruma getirildiğinde renk havaya maruz yeşil hale geldiği söylenir, ve nitrik asit dumanı eylem ve ikinci değişim ile mavimsi-yeşil bir test olarak kabul edilebilir onun genuineness. (Duncan.) Daha kolay bir testi, talaş ve hafifçe ısıtılır eklenen korozif yüceltmek, bir çözüm, gerçek ahşap bir mavimsi-yeşil bir renk olur. O kokulu olduğunda, ovuşturdu veya ısıtmalı sürece guaiacum ahşap kokusu olmadan neredeyse. Yandı, bu hoş bir koku yayar. Bu acımsı ve biraz keskin, ama tadı geliştirilmiştir önce bir süre çiğnenmiş gerektirir.”Koyu yeşilimsi-kahverengi, yoğun, sert;. Sudan daha ağır enine bölümde, bol sert dokulu lifler, dağınık, izole damarlar ve medüller ışınları bir hücre genişliğinde Koku, ısınmayla ilgili, biraz aromatik;.. Biraz buruk bir tat bir alkolik tentür hazırlanan seyreltilmiş T. Sol ilave mavi bir renk alır. demir klorür ahşap.Guaiacum Orta Amerika ve Karayipler yerli ağaçların altı türün bir cinstir. cins içeren G. officinale ve G. kutsal , hem küçük (yüksekliği 7-10 m), lignum vitae (“hayat odun”) olarak bilinen son derece değerli ahşap üreten ağaçlar yavaş büyüyor. Bilindiği yoğun ve zor ahşap. Ahşap kendini yağlama olduğundan, peygamber ağacı vapur rulmanlar ve kasnaklar gibi ekipmanları kullanmak için popüler bir seçim oldu; kompozit malzemeler sonunda deniz inşaat ve ağır makine yerini, ve şimdi ahşap oymalar çoğunlukla kullanılır.

Ağaç Boyutu: boyunda 20-30 ft (6-10 m), 1-2 ft (0,3-0,6 m) gövde çapı

Ortalama Kuru Ağırlık: 79 £ / ft 3 (1.260 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): 1.05, 1.26

Janka Sertlik: 4390 £ f (19.510 N)

Kopma Modülü: 18.450 £ f / içinde 2 (127.2 MPa)

Elastik Modülü: £ 2.043.000 f / içinde 2 (14.09 GPa)

Kırma Gücü: 12.200 £ f / içinde 2 (84.1 Mpa)

Çekme: Radyal: ~% 5, Teğet: ~ 8%, Volumetrik: ~% 13, T / R Oranı: ~ 1.6

Renk /Görünüm: cebire rengi siyaha yakın bir derin orman yeşil veya koyu kahverengi, soluk sarımsı zeytin değişebilir. Yakından bakıldığında Tahıl benzersiz bir tüylü modeli vardır. renk özellikle maruz kalması üzerine ışık, yaşla birlikte karartmak eğilimindedir. Orijinal Lignum Vitae rengi daha koyu olma eğilimindedir Arjantin Lignum Vitae .

Tahıl / Doku:  Tahıl, bazen ciddi, böylece kilitlenir. Çok ince dokusu ve yağlı bir his vardır. Çıplak ahşap nedeniyle yüksek doğal yağ içeriği çok ince bir parlaklık cilalı olabilir.

Rot Direnç: Lignum Özgeçmiş dış mekan kullanımı için çok dayanıklı olduğu bildirilmiştir ve aynı zamanda böcek saldırı çok dayanıklıdır.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

GEMİ İÇİN AĞAÇ YATAKLAR HAZIR

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

İşlenebilirlik: Lignum Özgeçmiş son derece yüksek yoğunluklu hesabına aşırı üst birleştirici kesiciler atlamak için bir eğilim vardır ve çok hafif geçer önerilir. Lignum Özgeçmiş da donuk kesiciler ve genel çalışmak oldukça zor kabul edilir olacaktır. Ayrıca, nedeniyle yüksek yağ içeriği ve sertliğine, bu güçlü ve almak çok zordur güvenilir tutkal eklemini . Ancak, Lignum Özgeçmiş torna dönüm için olağanüstü bir ahşap, ve iyi bitirir.

Koku: peygamber ağacı, işlenecek sonra bile sürüp ayrı ve parfüm gibi bir kokusu vardır.

Alerjiler / Toksisite: Lignum Özgeçmiş cilt tahrişine neden olduğu bildirilmiştir. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: Lignum Vitae Ticaret sınırlı olan Ek-II CITES ve hakiki Lignum Vitae fiyatları buna göre çok yüksek: genellikle şüpheli kaynaklardan. Lignum Özgeçmiş genellikle kilo, (yerine daha yaygın kurulu ayak ölçümü) tarafından satılan ve dünyanın en ağır ahşap olduğundan, bu da oldukça pahalı hale getirir.

Lignum-Vitae-Inventory

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Sürdürülebilirlik:  Bu ağaç türleri olan Ek II CITES ve IUCN Kırmızı Listesi’nde yer almaktadır. Popülasyonları ciddi azalır ve ahşap ve reçine özleri hem sömürü yüzyıllardır devam etti çünkü tehlike altında olarak listelenir.

Ortak Kullanım Alanları: Aracı kolları, çekiç başları, rulmanlar, burçlar, kasnak jantlar ve nesneleri döndü.

‘Lignum vitae’ ‘, Hayat Ağacı’ Latince ve çünkü bitkinin tıbbi özellikleri guaiacum uygulanmıştır. Örneğin, terleme oluşturan bir reçine üretir. Ayrıca gut ve romatizma rahatlatmak için kullanılan, ve bir anti-inflamatuar olmuştur. Hatta ağacın özü frengi Columbus tedavi olduğunu, belki de dingin tonları, söz konusu olmuştur. Ve o deniz eğitim tüm akşamları harcama olduğunu annesini söyledi çizelgeleri. Yaramaz çocuk.

ahşap G. özel oda yeşilimsi-kahverengi bir renk ve suyu içine yerleştirildiğinde, batmaya neden suyunkinden daha özgül ağırlığı daha fazla olan dikkat çekicidir. Bu, aslında, ticaret ormanda zor olduğunu. Çünkü onun yoğun, güçlü özellikleri, geleneksel olarak gemi pervane milleri, mallets tekeri jantlar ve keski blokları için bir malzeme olarak kullanılmıştır. Neyse ki, sentetik maddelerin geliştirilmesi kesmek için baskı hafifletti olan G. kutsal olan ahşap. Bu ağaç Miami-Dade County ve Florida Keys özgüdür, ve aralığı Karayip Adaları, Meksika, Orta Amerika ve uzanır. Dolayı habitat kaybı ve aşırı hasat kendi ahşap tehlike olarak kabul edilir.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsGuaiacuinale

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Peygamber ağacı kreozot çalı ailesinin, Kimyongiller bir üyesidir. Bu Ağustos ile Mart ayından itibaren mor beş yapraklı çiçek derin mavi üretir. Bu siyah tohum kapsayan bir parlak kırmızı cilt (aril) ortaya açık bölünmüş turuncu-sarı tohum kabukları geliştirir.Çiçeklenme ve meyve aynı anda oluşabilir. tohumlar genellikle kuşlar tarafından tüketilen ve ağaç Lyside Kükürt kelebek tırtıl için önemli bir besin kaynağıdır. Yoğun ağaçlık ağacın tahmin edilebileceği gibi G. kutsal bir derece yavaş büyüyen bir türdür. Bu yuvarlak taç oluşturmak birden sandıklar üretmektedir. Ağaç 30-40 ft ulaşmak için kapasitesine sahip iken. Yüksekliğinde nedeniyle bu boyuta yerde yakın örnekleri görmek için nadir aşırı hasat için.

Yorumlar: Lignum Özgeçmiş dünyanın en ağır ve en zor ahşap hem de olmak çoğu tarafından kabul edilir. Su altında veya toprak ile temas eden uygulamalarda Onun dayanıklılık da olağanüstü. Lignum Özgeçmiş gemilerde kardan mili yatakları için kullanılır olmuştur, ve doğal yağlar ahşap mükemmel aşınma direnci veren öz-yağlama sağlar.Ne yazık ki, peygamber Vitae yok olmanın eşiğine istismar edilmiş, ve şimdi bir tehlike altındaki türler olduğunu. Verawood -a benzer çalışma özellikleri ile ilgili ağaç türleri özellikleri-olan yaygın bir yedek olarak kullanılan, bazen Arjantin Lignum Özgeçmiş denir. Ancak bu bile türün ( Bulnesia sarmientoi ) dahil edilmiştir Ek III CITES o Lignum Özgeçmiş bulunursa Ek II gibi kısıtlayıcı olmasa.Gerçi Verawood (Lignum Vitae, farklı bir Cins olduğunu Bulnesia ve guaiacum hem cinsler biyolojik aynı Aile sınıflandırılır sırasıyla): Kimyongiller. Her iki orman son derece sert, ağır, yağlı, ve ayrı bir kahverengimsi zeytin rengi ile tüylü tahıl desen var.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

cats Vitae

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

ADI;Lignum Özgeçmiş Latince ve anlamına hayat ağacı , ya da yaşam ahşap ağacın birçok tıbbi kullanımlar türetilmiştir. İsimlendirme vb Kimyongiller. G. officinale L. G. kutsal , G. coulteri A. Gri. Ticaret ve yerel isimler: G. officinale : Pockholz (DE) guajak (CZ, RU, HU); Gaiac (FR); guaiacum ahşap (GB); pockhout (Hollanda); gwajak (PL); guayak (RO); Guayacan (ES VE); peygamber ağacı (ABD, GB); palo santo (CU, MX); Domingo- Jamaika- Panama Pockholz, Franzosenholz (DE); G. kutsal , G. coulteri : Guayacan blanco, palo santo (CAM); Meksika-Pockholz (DE); peygamber ağacı (ABD); guayacancillo (MX). EK II (3 ticari türler) de CITES Listelenen…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Açıklama 8 örneğine dayanmaktadır. Ağaç. Coğrafi dağılım: Meksika ve Orta Amerika, Karayipler ve tropikal Güney Amerika’da. Genel. ayrı ve belirsiz ya da hiç Büyüme halka sınırları. Çizgiler ile, yeşil siyah kahverengi temelde kahverengi öz odun. Öz odun rengi farklı Diri renk. Koku farklı . Yoğunluk 950-1200-1300 g / cm³.Yağlı yüzeye sahip .

sfgsfssfs

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Gemiler. Ahşap diffüz-gözenekli. Gemiler sadece yalnız . İki farklı damar çapı sınıfları mevcut ve devamsızlık. Ortalama teğet damar çapı 15-68-80 mm. Gemilerin ortalama sayısı / 6-10-14 mm². Delik plakaları basit. Intervessel çukurları alternatif, ortalama çapı (dikey) 2-4 mikron. Farklı sınırları ile Gemi-ray çukurları, çukurlar intervessel benzer. Öz odun damarlarında Diğer mevduat mevcut (ayrıca öz odun için diri odun gelen trasition bölgesinde yeşilimsi-siyah)…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Vitae2

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Trakeler ve lifler. Lifler çok kalın duvarlı. Ortalama lif uzunluğu 440-590-830 um. Fiber belirgin sınırlanmıştır, hem radyal ve teğet duvarlar ortak çukurlar.Eksenel parankim. Eksenel parankim apotracheal ve paratrakeal. Apotracheal eksenel parankim yaygın ve dağınık-in-agrega. Eksenel yetersiz parankimi, vasicentric ve tek taraflı (eksik vasicentric) paratrakeal. Teller gibi Eksenel parankim. Eksenel parankim iplikçik (1-) 2-4 başına hücre ortalama sayısı.Rays. Rays (12) 17-19 başına teğet mm, sadece uniseriate . Tek bir hücre tipi (homocellular) oluşan Işınları; homocellular ışını hücreleri procumbent.Katlı yapılar. Katlı yapı mevcut , tüm ışınlar katlı, katlı eksenel parankimi, damar elemanları katlı, lifler katlı. Eksenel milimetre 8-10 başına ray kademelerin sayısı.Salgı yapılar. Hücreler arası kanallar yoktur .Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Vitae5

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Mineral kapanımlar. Kristaller gözlemlenen . Silika gözlenmedi. Guaiacum officinale 9-12 m yüksekliğe kadar yetişir. Kök genellikle çarpık, ahşap yoğun sert, dalları çetrefilli ve kabuğu derin çatıldı. yakın büyüyen yaprakları yoğun taç ağacını yuvarlak, kompakt, net bir görünüm verir.Her bir yaprak ince orta nervür üzerinde düzenlenmiş düz, sapsız broşür 2 ya da 3 çift oluşur. bildiriler uzunluğunda 6-13 cm. Büyüklük ve şekil hem de çok düzensizlik var: Bazı orta (obovat) Yukarıdaki geniş, bazıları neredeyse künt (geniş). Güzel mavi çiçekler büyük bolluk içinde büyümeye ve neredeyse ağaç kapak ve uzun süre kalır. Eski blum tonları soluk derin mavi kaybolur gibi, bazıları neredeyse beyaz olma, renk çarpıcı renklilik üretilir. çiçek dallarının ucunda kümeler halinde büyür. Her çiçek bir ince sapı üzerinde desteklenen bir küçük, ince tüylü kalikste götürdü 5 yaprakları vardır. Altın sarısı anter taşıyan 10 stamens vardır. meyve 5 hücreleri içeren, küçük, yuvarlak, sıkıştırılmış, sarı kapsüller görünür; bazen daha az bulunmaktadır. Her hücre bir tek tohum çevreler.jenerik ismi kendisi bitki ‘hoaxacan’ Meksika unvan kökenli İspanyol bir ‘guayacanın’ veya ‘guayaco’ dan elde edilir. araçlar ‘şifalı’ officinale özel isim, ‘dükkanlarında sağlanabilir tıbbi veya diğer bitkilerin kullanılan’ ya da ‘kullanılabilir veya eczane veya tıpta tanınan’.Ekoloji Hindistan’da içine girmiştir nereden G. officinale, Batı Hint Adaları bir sakini olduğunu. Ayrıca Venezuela ABD Florida Keys formu germe kurak ovalarında yetişir.Aynı zamanda Honduras ve Panama doğal floraya yatırılmaktadır. Antigua ve Barbuda, Bahamalar, Barbados, Kolombiya, Kosta Rika, Küba, Dominika, Dominik Cumhuriyeti, Grenada, Guadeloupe, Guatemala, Haiti, Honduras, Jamaika, Martinik, Meksika, Montserrat, Hollanda Antilleri, Nikaragua, Panama, Porto Riko, St Kitts ve Nevis, St. Lucia, St. Vincent ve Grenadinler, Trinidad ve Tobago, Amerika, Venezuela, Virgin Adaları Birleşik Devletleri (ABD)Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Lignum-Vitae-Stern-Tube-Bearings-450x337

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ağaç yönetimi

Reçine, bazen ağacın kök kendiliğinden akar; Diğer zamanlarda, o, ya da reçine eritilir ve delikten çalışır, böylece bir ateşe yerleştirerek daha sonra ahşap günlükleri delikleri sıkıcı tarafından jagging veya kök çentik ve exuding suyu sertleşmesine izin vererek yapay elde edilir, veya reçine su yüzeyinde yüzen zaman, tuz ve su çipleri kaynatılarak.Hindistan’da içine girmiştir nereden G. officinale, Batı Hint Adaları bir sakini olduğunu. Ayrıca Venezuela ABD Florida Keys formu germe kurak ovalarında yetişir.Aynı zamanda Honduras ve Panama doğal floraya yatırılmaktadır.

catsGuaiacum officinale3

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Kereste: odun yeşilimsi-kahverengi; günlükleri yere ya da su içinde uzun bir süre için atılması eğer tamamen yok olabilir ancak kerestelerine sarı ve genellikle ince soluk. Nedeniyle reçine içeriği kendinden yağlama özellikleri ile kombine Onun büyük gücü ve azim, bu ahşap özellikle sualtı rulman için adapte olun. Bu lifleri yönüne açısından dikkate değerdir, her bir tabaka çapraz önceki geçer. Bunun için en önemli yanı sıra en titiz kullanım taşıyan veya burç blokları, buharlı gemilerin pervane milleri sert tüpler astar içindir. Diğer kullanımlar tokmaklar, kasnak demetler, tekeri jantlar, bowling topları, silyon kamyon, şablon ve keski blokları, kablo tarayıcılar, ve yenilikleri döndü; bu fırça arkaları için sınırlı ölçüde kullanılmaktadır. Çelik ve boru fabrikaları, ilk maliyet metalden daha az olduğu, ömrü birkaç kat daha uzundur, vals ve pompaları rulman için pirinç ve babit metal yerine artan miktarlarda lignum-özgeçmiş kullanılarak yapılan edilir, ve yağlama gereksizdir. Bir soluk, nahoş kokulu koku verir zaman ovuşturdu ve ısıtmalı, onun tadı keskin ve aromatik.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Vitae3

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Tıp: Apothecaries kabuğu ilaç için kullanılmakta olan aynı şekilde, tıbbi amaçlar için talaşı ve ağaç raspings kullanır. Reçine, bir diş ağrısı için dişe uygulanan ve romatizma için dışarıdan uygulanır. Gut, kan basıncı ve damar sertliği reçine ağızdan alınır.

Sakız veya reçine: G. en önemli ürünü officinale ahşap ve ağaç kabuğu, elde edilen toz, hap ve tentür kullanılan reçine. Bir keskin uyarıcıdır ve bu bir madde, örneğin, çeşitli hastalıklara karşı etkili olduğu bulunmuştur

Süs: G. officinale bir çim üzerinde belirgin süs ve Gana ve Hindistan’da popüler.

DAYANIKLILIK 1 :    Olağanüstü direncini nem ve mantar saldırı SOURCE :   Batı Indes, Orta Amerika, Kuzey Güney Amerika TANIMI:    en zor ve ağır ormanda biri (meşe gibi sert üç kez), peygamber ağacı en sık tokmak başları, rulman ve makaralar için kullanılır. Çünkü onun dayanıklılığı ve doğal yağlar, bu pervane burçlar ve diğer sualtı uygulamalar için tercih edilen ahşap. 30 “aralık bilinmektedir – peygamber ağacı ağaç, genellikle” 18 ağaçları, her ne kadar tarihsel, “yaklaşık 12 çapa kadar büyür. Lignum vitae taze soluk sarı diri odun ile, kesim kırmızımsı kahverengi o okside olarak, renk. genellikle siyah detayları ile. tahıl yüksek kenar araçları ile çalışmak zor hale kilitlenmiş, derin bir yeşil olur, ama iyi makineleri ve yüksek lehçe alır. Bu, bilinen. Benzer bir tür dönüm için oldukça iyi bir ahşap Venezuela ve Kuzey Güney Amerika’da yetişen Maracaibo lignum vitae (Bulnesia Arboria), gibi, özellikleri ve görünüm olarak benzer ve bazen hakiki peygamber vitae için ikame edilmiştir.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

verawood 37 web

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

ORTAK İSİMLER: Lignum Özgeçmiş, Guayacan, GuaiacumSanctum, guaiacum Resmi, Ironwood

ÖZGÜL AĞIRLIK: 1.37

YOĞUNLUK: . 77-82 lb / cu.ft..

TEĞETSEL HAREKET:   % 1’den az

Radyal hareket:   en az% 1

Hacimsel büzülme:  % 1’den daha az

DAYANIKLILIK: nem ve mantar saldırı karşı mükemmel dayanıklılık

AÇIKLAMA: En zor ve ağır ahşap, peygamber ağacı en yaygın yatakları için kullanılan ve yüzeyleri aşınma. Çünkü onun dayanıklılığı ve doğal yağlar, bu pervane burçlar ve diğer sualtı tatlı ve tuzlu su uygulamaları için tercih edilen bir malzemedir. 30 “aralık bilinmektedir – peygamber ağacı ağaç, genellikle” tarihsel, 18 ağaçları rağmen, “yaklaşık 12 çapa kadar büyür.

Vitae6

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Peygamber ağacı taze soluk sarı diri odun ile, kesildiğinde kırmızımsı kahverengidir. O oxidizes gibi, renk genellikle siyah detayları ile derin bir yeşil olur. tahıl yüksek kenar araçları ile çalışmak zor hale kilitli, ama iyi makineleri ve yüksek lehçe alır.

Lignum-Özgeçmiş-rulmanlar –  Sertlik, Mühendislik ve  İlk Rulman Tarihi!

Ağır, en yoğun, ticari olarak mevcut parke Lignum-Özgeçmiş olarak dayanıklı rulman insanın ihtiyacına doğanın mükemmel bir çözümdür. Ahşap açıkça o muazzam basınç mukavemeti ve eşsiz yağlama bir arada veren bir içe geçmeli tane desen bağlı bir quaic reçine içeren bir anomalidir. Bu kombinasyon Lignum-Vitae 10,000 psi aşan çalışan yükler altında yıllardır aşırı koşullar sualtı içinde kusursuz çalışması için yeteneği verir. Lignum-Özgeçmiş hemen her sanayi “1 için standart set st Makine tarihinin “. Lignum-Özgeçmiş ilk hidro Bu transatlantik seferini yapmak için “İlk Stern Tüp Rulman” oldu 1882 yılında Thomas Edison tarafından belirlenen yatağı olan 1856 Lignum-Özgeçmiş İlk Nükleer Denizaltı taşıyan ilk Jack Personel idi (USS Nautilus) , Lignum-Özgeçmiş ilk Transatlantik kablo döşemek için “1856 yılında Büyük Doğu” için kullanılmıştır. Lignum-Özgeçmiş mevcut Babbitt yatakları yerine, ve (büyük olmayan Nükleer gemi zengin ile. Lignum-Özgeçmiş kullanılan zaman çalışan Shakelton, (1976) Polar Sınıf Icebreaker tarafından 1854 İlk Antarktika Voyage ilk kıç tüp yatağı oldu Tarih Lignum-Özgeçmiş hiç merak bugün en uzun ömürlü malzeme kalır gördü!Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Orijinal Lignum Özgeçmiş tarafından listelenen bir tehlike altındaki türler Ek 2. CITES olan Ek-II mutlaka nesli tehdit değil ama ticari yakından kontrol sürece o kadar olabilir tür listeler. Ayrıca kimin koruma nedenlerle listelenen türlerin olduğu gibi ticari görünüm numuneler. Yani türler, “bak-hem türler” olarak adlandırılan içerir

catsGuaiacum officinale

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Lignum Özgeçmiş Kuzey Amerika LLC şanslı ve gurur bu çok özel madenî ticaret için ayrıcalık var. Bu sert kontroller açgözlülük olmadan ve hasat boyunca bu değerli türünden yok ki firmamız inanç. Gelecek nesiller için türler uzun vadeli bir rotasyon, korumalı kontrol ve hasat Öte yandan türler mevcut olacak. Ticaret kontrol koşullardan biri olarak bu Lignum Özgeçmiş uygun izin ve evrak olmadan her yerde her zaman ülke dışına sevk edilemeyeceği anlaşılmalıdır. Lignum Özgeçmiş Kuzey Amerika LLC ilgili tüm lisans, izin vardır ve bir ücret talep ve üzerinde, dosya CITES abone dünyanın herhangi bir yerinde gemi yapabilirsiniz. detaylar gerekli izinler için başvuruda Meksika ve Kanada dahil olmak üzere ülke dışına nakliye ofis dışında irtibata geçiniz ancak eğer malzeme ek evrak olmadan her yerde ABD’de sevk edilebilir. Sıkı uyum gelecek nesillerin de bu inanılmaz benzersiz malzeme kullanılarak ayrıcalığına sahip olacak sağlar. Herhangi bir sorunuz veya endişeniz arayabilir veya zaman yazmaktan çekinmeyin.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

shell-bearing-with-no-water-grooves.-450x337

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Su yağlanan lignum vitae işletilen 1950, pervane milleri önce (yoğun ahşap) rulmanlar ve kullanılan doldurma kutuları gövde de mühürler gibi girmeler. Yataklar, ancak doldurma kutuları için daha sonra mevcut düzenli değiştirilmesi ve keçeleri gerekli olan ideal değil. artmış çevre bilinci ve yeni yasa ile, deniz suyu yağlanan kıç tüp taşıyıcı sistemlerde bir dönüş olmuştur. Su yağlanan malzeme teknolojileri gelişmeler artık kıç tüpten petrol kirliliğinin sıfır risk ile geliştirilmiş ve öngörülebilir yatak aşınma ömrünü sunabilir malzemelerin büyük bir seçim sonuçlandı. Bir deniz suyu yağlanmış açık sistem yağı yerine yağlama aracı olarak deniz suyu kullanır. Deniz suyu metalik olmayan mil yatakları pompalanan, denizden alınan ve denize döner. Hiçbir kıç tüp yağ gereklidir. Hiçbir kıç mühür yoktur; Sadece bir ileri conta, motor odasına girmesini önlemek için deniz suyu. Kanıtlanmış malzemeler ve metalik olmayan yatakların yeni tasarımlar artık metal mil yatakları benzer bir performans sunar.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

round-insert-w-sacrificial-race-450x337

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

TESBİH YAPIMINDA: Tesbih yapılan maddeler genelde mineraller, değerli madenler, hayvanlardan elde edilen kabuk, kemik, boynuz türleri ve dişler; denizden çıkarılan inci, mercan ve sedef; bazı fosiller; sert veya kokulu ağaçlar; bir kısım bitkilerin çekirdekleri ve son zamanlarda ortaya çıkan sentetik maddeler şeklinde ele alınabilir. Minareller otuz üçlük bir tesbihin her tanesi farklı bir türden yapılacak kadar çeşitlidir. Değişik renklerde akik, jasper, ametist, malakit, hematit, oniks, unakit, azurit, kuvars, ayn-i hir, kaplan gözü, fîrûze (turkuaz), lapis, necef, yeşim, yakut, zebercet, zümrüt ve Afganistan’da çıktığı yere nisbetle şahmaksut denilen (Şah Maksûd) şeffaf serpartin bunların başlıcalarıdır. Amber, bağa, balık dişleri, şîr-i mâhî (deniz aslanı, mors) dişi, fildişi, zergerdandan (gergedan boynuzu) elde edilen maddeler de tesbih yapımında kullanılır. Tesbih yapılan çok sayıda ağaç türü vardır, bunlardan bazıları şunlardır: Assamela (afrormasia [pericopsis elata]), abanoz, anjan, ardıç, demirhindi, fıstık, gül ağacı, pelesenk, sakız, sandal, servi, tik, kokobolo, şimşir ve öd ağacı. Bir tür hindistan cevizinin kabuğundan elde edilen kuka tesbihler çok değerlidir. Ayrıca on yılda olgunlaşan ve dünyanın en büyük meyvesi kabul edilen, yine bir tür hindistan cevizinin zamanla taş sertliğinde.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

pelesenk9256

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

İlgili Türler:

Kinetics ailesi:

Arjantin Lignum Özgeçmiş (Bulnesia sarmientoi)

Verawood (Bulnesia arborea)

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates