Lyptus®,Okaliptüs urograndis,Okaliptüs E. urophylla melez , grandis

Lyptus®,Okaliptüs urograndis,Okaliptüs E. urophylla melez , grandis

lyptusLyptus® (Okaliptüs urograndis)

Ortak İsim (ler): Lyptus ®

 Bilimsel Adı: Okaliptüs urograndis (Okaliptüs E. urophylla melez x grandis)

Dağıtım: Brezilya’da tarlaları üzerinde Yetiştirilen

Ağaç Boyutu: boyunda 65-100 ft (20-30 m), 3-4 ft (1-1.2 m) gövde çapı

Ortalama Kuru Ağırlık: 53 £ / ft 3 (850 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .60, .85

Janka Sertlik: 1420 £ f (6.330 N)

Kopma Modülü: 17.110 £ f / içinde 2 (118.0 MPa)

Elastik Modülü: £ 2.049.000 f / içinde 2 (14.13 GPa)

Kırma Gücü: 8640 £ f / içinde 2 (59.6 Mpa)

Çekme: Radyal:% 8.2, Teğet: 12.8%, Volumetrik: 21.0%, T / R Oranı: 1.6

Renk / Görünüm: Renk koyu kahverengi kırmızı bir çakmak somon pembe arasında değişmektedir. Görünüm hem benzetilmiştir Siyah Kiraz ve Honduras Maun . Renk yaş derinleştirmek için eğilimindedir.

Tahıl / Doku: orta ölçekli açık gözenekler orta doku ve küçük Has. tahıl, düz ve hatta olma eğilimindedir. Ahşap büyüdü ve bir plantasyon budanmış beri Ayrıca, birkaç knot veya diğer anormal tahıl desen olma eğilimindedir.

Endgrain: Yaygın gözenekli; çapraz satırlar halinde düzenlenmiş orta gözenekler; sadece yalnız; bazen mevcut tyloses; büyüme halkaları belirsiz; lens olmadan genellikle görünmez ışınları; parankim vasicentric.

Rot Direnç: bu böcek saldırı duyarlı olsa konuda olduğu gibi orta dayanıklı öz odun reytinge en kaynakları ile karışık raporlar, direnç çürümeye.

İşlenebilirlik: kolayca yazabilir ama genellikle kolay, çalışmak. Tutkal, lekeler, ve bitirir iyi.

Koku: yok karakteristik koku.

Alerjiler / Toksisite: Lyptus ile ilişkili herhangi bir olumsuz sağlık etkileri olmuştur ® . Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: makul özellikle ithalat fiyatlı olmalı. (Bu durum ahşap kaynağına büyük olasılıkla:. Münhasıran tarlaları üzerinde yetiştirilen)

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.

Ortak Kullanım Alanları: Döşeme, kereste, iç doğrama, kabini, kontrplak, ve açık nesneler.

şhhfjl

 Yorumlar: Lyptus ® olduğunu sadece Brezilyalı şirkete ait tescilli markasıdır bir ticari isim, Fibria . Lyptus ® marka Weyerhauser tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nde pazarlanmaktadır. Fibria ait Brezilyalı tarlaları üzerinde yetişen gerçek ağaç türleri, Okaliptüs Grandis ve E. urophylla bir Okaliptüs melez olduğunu.

Fiziksel / mekanik özellikleri açısından, Lyptus® çok yüksek bir çekme oranına sahiptir ve mevsimsel hareket makul bir miktar deneyim muhtemeldir. koyu kırmızımsı kahverengi panoları ağır ve zor olma eğiliminde iken, genel bir kural olarak, soluk pembemsi kahverengi panoları, daha az yoğun olma eğilimindedir olsa odun, nispeten sert, ağır ve güçlü.

 İlgili Türler:

 Blue Gum  (Okaliptüs globulus)

Kahverengi Mallee  (Okaliptüs dumosa)

Coolibah  (Okaliptüs Coolabah)

Deglupta  (Okaliptüs deglupta)                                                                                 lyptus-kitchen2

Cerrah  (Okaliptüs marginata)

Karri  (Eucalyptus diversicolor)

Messmate  (Okaliptüs obliqua)

Dağ Kül  (Okaliptüs regnans)

Kırmızı Mallee  (Okaliptüs oleosa)

Nehir Red Gum  (okaliptüs)

Gül Sakız  (Okaliptüs grandis)

Bataklık Maun  (Okaliptüs robusta)

Beyaz Kutu  (Okaliptüs hemiphloia)

Sarı Kutu  (Okaliptüs melliodora)

Sarı bir zamk  (Okaliptüs leucoxylon)

 LYPTUS

 Okaliptüs x urophylla (hibrid) grandis

hdk

Aile Myrtaceae okaliptüs grandis x urophylla (hibrid), bu bir “planlı büyüme” ahşap, ekili ağaç çiftlik ve orman yönetiminde yeni bir kavram temsil söylüyor Weyerhauser Corp tarafından teşvik olduğunu. Bir prim dereceli parke, Lyptus, yüksek verimli tarlaları Güney Amerika’da yetiştirilen yerli ekosistemlerin korunması için yeniden yerli ağaçları ile serpiştirilmiş edilir. Ahşap Weyerhauser göre, sürdürülebilir ve çevreye karşı sorumlu bir şekilde özel teknolojisi kullanılarak üretilir. Birçok faktör, diğer parke türlerinden ayırt Lyptus®. Okaliptüs Grandis ve Okaliptüs urophylla doğal bir melez, Lyptus soğuk bölgelerde 50 ila 70 yıla karşı sadece 14 ila 16 yıl içinde hasat izin, Brezilya, sıcak iklimde büyür.

Lyptus denilen bir nispeten bilinmeyen parke hızlı biri uygulamaları bir dizi için kullanılan önemli bir parke kereste haline ahşap döşeme . Lyptus Okaliptüs ağacının iki türün bir hibrid elde edilir. Bu soğuk iklimlerde sıklıkla erken, hızlı hasat için geliştirilmiştir ve dikimden itibaren 14 ile 16 yaş arası hasat edilebilir. Lyptus tarlaları 11 kat daha verimli olgun 80 ve 100 yıl arasında sürebilir ılıman orman sert ile karşılaştırıldığında vardır. Çünkü onun hızla yenilenebilir özellikleri, Lyptus mahogony, Kiraz ve Oak çevre dostu bir alternatiftir.

Lyptus Maple gibi birçok diğer sert ağaçlarına benzer mekanik özelliklere sahiptir ama Meşe daha zor. Onun yakın tahıl ve yüksek sertlik o doğrama, kabini ve zeminler için ideal bir seçimdir. Onun renklenme koyu kırmızı bir ışık somon aralıkları ve UV ışınlarına maruz kaldığında biraz karartmak eğilimindedir. Zengin tahıl bir ışık lekeleri bir dizi tahammül veya koyu herhangi bir dekora maç için idealdir görünüyorsun. Bu hızlı büyüyen ahşap bir kılan, sertifikalı tarlaları kontrollü koşullar altında yetiştirilen çevre dostu parke seçeneği. Çünkü yüksek verimlilik, Lyptus daha maliyet kendi parke eşdeğerleri çoğundan daha etkilidir. Bazı üreticiler 25 yıllık sınırlı garanti sunuyoruz.

Lyptus Okaliptüs Grandis ve E. urophylla doğal melez olduğunu. Brezilya’da bolca yetişir ve yerine size daha alıştırmak ağaç türleri için tipik 50 ila 70 yıl daha, sadece 14 ila 16 yıl içinde hasat edilebilir. Lyptus maun görünüme sahiptir ve net kesme yağmur ormanları olmadan hasat edilir, bu yüzden sık sık maun ile ilişkili.

lyptus_flooring

Lyptus ® – Sürdürülebilir parke

Bizim mutfak aksesuarları yelpazesi her bireysel ürün güzel Lyptus hazırlanmış olan ® – sürdürülebilir bir tropikal parke.

Oldukça basit, Lyptus ® güzel. mutfak aksesuar ürünleri dayanıklı ve şık hem de. Güzel bir tahıl ve zengin kiraz ışık somon uzanan bir rengi vardır. Ancak aynı zamanda lekeleri geniş bir yelpazede alacak kadar çok yönlü ve eşit bitirir.

Hızlı büyüyen okaliptüs ağaçları Lyptus yapmak, iyi yönetilen tarlaları üzerinde ekili ve sürdürülebilir sertifikasyon standartlarına hasat ® çevreye karşı sorumlu bir parke.

Sürdürülebilirlik şirketin ethos ve stratejisinin önemli bir parçasıdır. FineWoods sadece sürdürülebilir yönetilen kaynaklardan çevre dostu ürünler esnaf. Bu olmayan sürdürülebilir tropik ormanda ya da egzotik türler ticaret değildir.

Lyptus özellikle akılda sürdürülebilirlik ile yetiştirilen bir ağaç türüdür. Lyptus aslında Okaliptüs iki türünden bir melez ağaç ve sadece tarlaları yetiştirilen. İşte bu hızlı büyüyen ağacı sadece sürdürülebilir bir şekilde hasat demektir.

Adam melezleştirdiği olmasına rağmen, üretilen ahşap güzel – derin bir kırmızı / kahverengi maun benzer bir görünüme sahip.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates