Machiche, Black Cabbagebark,Lonchocarpus spp.

Machiche, Black Cabbagebark,Lonchocarpus spp.

machiche-jhMachiche (Lonchocarpus spp.)

Ortak İsim (ler): Machiche, Siyah Cabbagebark

Bilimsel Adı: Lonchocarpus spp.

Dağıtım: Tropikal Amerika boyunca Belize, Brezilya, Kolombiya, Kosta Rika, Guatemala, Guyana, Honduras, Meksika, Panama, Peru, Surinam, Venezuela

Ağaç Boyutu: boyunda 65-100 ft (20-30 m), 2-3 ft (0,6-1 m) gövde çapı

Ortalama Kuru Ağırlık: 55 £ / ft 3 (890 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): 0,69, .89

Janka Sertlik: 2700 £ f (12.010 N)

Kopma Modülü: 25.200 £ f / içinde 2 (173.8 MPa)

Elastik Modülü: £ 2.745.000 f / içinde 2 (18.93 GPa)

Kırma Gücü: 12.500 £ f / içinde 2 (86.2 Mpa)HAZAR AHŞAP iŞLEME MERKEZİ 0212 670 11 77

Çekme: Radyal:% 3.9, Teğet:% 8.2, Volumetrik: 13.0%, T / R Oranı: 2.1

Renk / Görünüm: Heartwood koyu kırmızımsı kahverengi açık kahverengi arasında değişir. Biraz benzer (nedeniyle ahşap yapı mevcut parankiminde geniş bantlar) ince, açık renkli çizgiler, kalıplarını Has padauk . Sarı diri odun odun kolayca ayırt edilir.

Tahıl / Doku: Tahıl kaba dokulu, düz, düzensiz veya kilitli olabilir.

wgh006_-_hand_bowl

Endgrain: Yaygın gözenekli; özel bir düzenlemede, büyük gözenekler medyum; 2-3 yalnız ve radyal katları; Öz odun sakız mevduat bazen mevcut; nedeniyle earlywood bölgesinde marjinal parankimi ve parankim yokluğunda büyüme halkaları farklı (bantların geri kalanından çok daha dar marjinal gruplar); lens olmadan görünmez ışınları; parankima aliform (pastil), birleşik ve bantlı.HAZAR AHŞAP iŞLEME MERKEZİ 0212 670 11 77

Rot Direnci: Machiche dayanıklılığı türlerine bağlı olarak değişebilir, fakat genellikle çok sağlam, ve böcek saldırısına karşı dirençli olduğu kabul edilir.

İşlenebilirlik: Machiche yüksek yoğunluğuna rağmen, bu tipik olarak çalışmak için kolaydır. Kilitlenen veya düzensiz tahıl her durumda olduğu gibi, bakım koparma önlemek için alınan, ancak işleme sonuçları genellikle iyi olması gerekir. , Açar yapıştırıcılar ve iyi bitirir.

Koku: yok karakteristik koku.HAZAR AHŞAP iŞLEME MERKEZİ 0212 670 11 77

Alerjiler / Toksisite: Şiddetli reaksiyonlar oldukça nadir olmasına rağmen, Machiche cilt tahrişine neden olduğu bildirilmiştir. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: Bazen zeminini veya döşeme olarak satılan, Machiche genel ahşap amaçlı kereste şeklinde bazen mevcuttur. Fiyatlar bir ithal türler için ılımlı olmalıdır.

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.HAZAR AHŞAP iŞLEME MERKEZİ 0212 670 11 77

Ortak Kullanım Alanları: doğal aralığında alanlarda Decking, döşeme, mobilya, yanı sıra ağır inşaat.(genel) Akslar, Bent Parçaları, Tekne bina, Köprü inşaatı, Bina inşaatı, İnşaat malzemeleri, Kabin inşaatı, Dolap, Sandalyeler, Sandıklar, İnşaat, Çirozlar, Masaları, Yemek odası mobilyaları, Yurtiçi döşeme, Çekmece yanları, Fabrika inşaatı , Fabrika döşeme, Güzel mobilya, Döşeme, Mobilya, Mobilya bileşenleri, Mobilya kareler veya hisse senedi, Hatracks, Mutfak dolapları, Işık inşaat, Oturma odası suit, Maden ahşap, Ofis mobilyaları, parke döşeme, Polonyalılar, Radyo – Stereo – TV kabinleri, Demiryolu bağları, rustik mobilya, Tabureler, Alt-döşeme, Aracı, Tornacılık, Yardımcı mobilya, Araç parçaları, Tekerlekli konuşmacı, Tekerlekler kolları Machiche parke kereste çok kolay ve FSC sertifikalı bulmak için hazır. Machiche da dayanıklı parke zemin kaplaması için harika bir alternatif seçenektir. Bir bütçe oluştururken, FSC Machiche FSC Ipe daha satın almak daha ucuzdur. Machiche kereste konut ve ticari ağaç ürünleri ex boardwalks, iskeleler, parke zemin kaplaması, banklar, köprü ve çitler kullanılmak üzere mükemmel kılan bir Sınıf A yangın derecesi vardır. Bu değirmen ve bitirmek için kolaylaştırır Ipe daha hafif düşük yoğunluğa sahiptir; Henüz dirençli termitler ve çürümeye dayanıklı yeterli. Machiche, küçülen çatlayan, büküm ve doğal hava eğer hafif gümüşi patina için incelikle çukurluğu ve yaşları oldukça dayanıklıdır. Machiche Oak gibi sert iki kat ve 25 yılı aşkın bir ömrü vardır.

gdhYorumlar: ahşap ağaç yüzey karakteri biraz veren, ince, açık renkli parankima bantları ortaya çıkarmak için hizmet rağmen Machiche, biraz mülayim ve sıkıcı bir görünüme sahip olabilir.

Machiche özellikle rüptür (kendi modülünde, mükemmel bir güç-ağırlık oranına sahip eğilme ) ve tahıl sıkıştırma gücü paralel ( gücünü kırma ). Alıntı veriler Lonchocarpus cinsin türlerinin sayısının ortalama olduğundan Ancak, bu tür karşılaştırmalar biraz yanıltıcı olabilir. Machiche sık döşeme sektöründe “Karayip, Maya, Aztek veya Cherry” olarak adlandırılır ve eğilme mukavemeti kategorisinde eşsiz olduğu için bir itibar geliştirmiştir. Zeminini ve döşeme projeleri için kanıtlanmış bir kazanan, bunun nedeni bu sağlayabilir uzun ömürlü popülerlik kazanıyor. Kenara böcek saldırılarına onun aşırı dayanıklılık ve direnç gelen, birincil övünme o eğilme eşsiz olduğunu – Ipe göre bile. Machiche IPE en 22.560 psi kıyasla aşırı 25.940 psi mukavemet kriterleri bükme. Gerçekten etkileyici! Bu nedenle sık sık doğal büyüyen bölgedeki ağır inşaat için kullanılmaktadır. Renk tonları genellikle bazı ara sıra çikolata ile kahverengi kırmızımsı kahverengi bal arasında değişmektedir. Ayrıca, ince, hafif parenkim halka desenleri yüksek finiş uygulandıktan sonra projenin karakterine katacak ince renkli çizgiler sağlar. Onun aşırı yoğunluğuna rağmen, aslında makine kesme iyi yanıt ve çalışmak kolay kabul edilir.HAZAR AHŞAP iŞLEME MERKEZİ 0212 670 11 77

traditional-hardwood-flooring

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates