Meşe çeşitleri

Meşe çeşitleri

KIRMIZIMEŞEKahverengi Meşe teknik meşe ayrı bir tür değil, daha ziyade meşe (neredeyse her zaman ifade eder  bir mantar ile enfekte olmuştur ya da başka bir Avrupa türler. Bu mantar (Fistulina hepatica) ahşap derin bir kahverengi renk dönüm etkisi vardır. Ahşap kesilmiş ve kurutulmuş edildikten sonra, mantar zengin altın kahverengi kereste bırakarak, ölür.

Fiyatlar olanlar için bir “yerli” parke düşünülebilir ne yüksek olması muhtemeldir bu yüzden, Kahverengi Meşe açıkça düzenli meşe gibi yaygın değildir, ve talebin yüksek gibi görünüyor Avrupa-ile fiyatları, ithal Brown Oak için daha yüksek oluyor Amerika Birleşik Devletleri. Bununla birlikte, birçok kişi Kahverengi Oak zengin, yaşlı-görünüm için bir prim ödemek.

brown-oak-s

bog-oak-sealed-sBog Meşe, çok gibi Brown Oak , belirli bir tür değil, ama yıllar bazen yüzlerce veya binlerce için bir turba bataklığının içinde gömülü olan meşe atar bir terim ziyade. altta yatan turba yavaş yavaş bunu neredeyse siyah renk ayrı bir koyu kahverengi vererek, demir tuzları ve diğer mineraller ahşap tanen ile reaksiyona asidik koşulları sağlarken bataklık son derece düşük oksijen koşulları normal çürüme gelen ahşap korumak.

Gerçi Bog Meşe en sık birlikte, Birleşik Krallık meydana eğilimindedir, belirli bir ağacı tarif etmez bataklıkları alınan en yaygın kurtarılabilir türler olmak. Ahşap-ile Bog Meşe esas ahşap bu tip fosilleşme-fiyatlar çok erken evre olmanın böyle bir sınırlı kaynağı olduğundan çok yüksek.

 İlgili Türler:

Siyah Meşe (Quercus velutina)
Bog Meşe
Kahverengi Meşe
Bur Meşe (Quercus macrocarpa)
California Siyah Meşe (Quercus kelloggii)
Cherrybark Meşe (Quercus pagoda)
Kestane Meşe (Quercus prinus)
Holm Meşe (Pırnal meşe)
The Laurel Oak (Quercus laurifolia)
Canlı Meşe (Quercus virginiana)
Oregon Beyaz Meşe (Quercus garryana)
Overcup Meşe (Quercus lyrata)
Pin Meşe (Quercus palustris)
Post Oak (Quercus stellata)
Kırmızı Meşe (Quercus rubra)
Scarlet Meşe (Quercus coccinea)
Sapsız Meşe (Quercus petraea)
Shumard Meşe (Quercus shumardii)
Güney Red Oak (Quercus falcata)
Bataklık Kestane Meşe (Quercus michauxii)
Bataklık Beyaz Meşe (Quercus bicolor)
Türkiye Meşe (Quercus cerris)
Su Meşe (Quercus nigra)
Beyaz Meşe (Quercus alba)
Willow Meşe (Quercus Phellos)

beyazmeşeçeşitleriKırmızı meşe üzerinde büyüme halkaları bulunan gözenekler çok açık ve gözenekli ve kolayca tanımlanabilir olmalıdır. Beyaz meşe, ancak, su geçirmez gemiler için beyaz meşe uygun hale, ve çürümeye karşı direnç artışı vermeye yardımcı tyloses ile takılı olan gözenekleri vardır. tyloses varlığı belki de iki meşe ayırt en iyi ve en güvenilir yolu, ancak bir kaç uyarılar ile geliyor:

1.) açıkça gözenekleri görmek için yeterli endgrain kadar temizlenir ve gözeneklerden tozları dışarı başımdan aldın emin olun. Sen tyloses için gözenekleri tıkanmış bir “yanlış pozitif” ve hata talaş istemiyorum.

2.) Bir bakıyorsunuz ettik emin olun  öz odun bölümünde söz konusu kurulu. Beyaz meşe odun bol tyloses sahipken, sık sık diri odun bölümünde yoksundur.

White Oak karşı Red Oak Özellikleri

Nedenlerle gibi , neden ikisi, cevapların çoğu yukarıda izah edilmiş, ama tekrarlamak gerekir ayırt edebilmek isterdim:

Ak meşe çürümeye daha dayanıklı ve su tutma uygulamaları, tekne üretimine, dış mekan mobilyaları, vb için uygundur

Kırmızı meşe vb dolapları, iç mekan mobilya gibi iç parçalar için sadece kullanılmalıdır

Kırmızı meşe biraz daha hafif ve daha gözenekli ve açık tahıl sahipken Ak meşe, daha yoğun olma eğilimindedir.

Ak meşe genellikle kırmızı meşe ye göre biraz daha pahalıdır.

Amerika Birleşik Devletleri, ArizonaBur Oak,California (2)CaliforniacateqsQuercus robur,catsaadQuercus rubra,catsAlabamacatsJapancatsMissouricatsNorthern Japan, NE AsiacatsOklahomacatsOregoncatsQuercus acuta,catsNorthern Japan, NE AsiacatsQuercus acutissima,catsQuercus agrifolia,catsQuercus alba,catsQuercus Aliena,catsQuercus arizonica, (2)catsQuercus arizonica,catsQuercus bicolor,catsQuercus borealiscatsQuercus chapmanii,catsQuercus chrysolepis,catsQuercus coccinea,catsQuercus douglasii,catsQuercus dunnii,catsQuercus ellipsoidalis,catsQuercus montana,catsQuercus muehlenbergii,catsQuercus Phellos,catsQuercus polymorpha,catsQuercus prinus,catsQuercus pyrenaica,catsQuercus robur,catsQuercus salicina,catsQuercus serrata,catsQuercus sinnuata,catsQuercus suber,catsQuercus turbinella,catsQuercus velutina,catsQuercus virginiana,catsQuercus wislizeni,catsQuercus'un shumardi Texana,catsTurkey, NetherlandscawrwrtsQuercus robur,Central TexasIndianaItalyJapan, United StatesLaurel Oak,Mediterranean, NetherlandsNew MexicoNew Mexico2Oak,errOregonQuercus myrtifolia,Quercus nigraQuercus padoga,Quercus palustris,Quercus petraea,Sand Post Oak,SE United States, Florida

Arizona

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates