Myrtle,Oregon Myrtle,California Defne,Mersin,Pepperwood,Umbellularia califomica

Myrtle,Oregon Myrtle,California Defne,Mersin,Pepperwood,Umbellularia califomica

myrtle-wtMyrtle (Umbellularia califomica)

Ortak İsim (ler): Myrtle, Oregon Myrtle, California Defne, Pepperwood, Mersin

Bilimsel Adı: Umbellularia califomica

Dağıtım: güneybatısında Oregon ve merkezi Kaliforniya Kıyı bölgeleri Kaliforniya defne (Umbellularia califomica) olan Batı Amerika Birleşik Devletleri’nde en değerli ve en kamuoyuna parke türleri. Bir monotipik, defne, defne, Kaliforniya-bay, Oregon mersin, Myrtlewood, Pasifik-mersin, baharat ağacı, ve Pepperwood (50) dahil olmak üzere birçok ortak adları ile geniş yapraklı dökmeyen olduğunu. isimleri yaprak, meyve, veya ahşap özelliklerinden ve aynı zamanda Akdeniz bölgesinde (12,25) ve mersin ve defne ağaçları ile ilişkiler için sık sık yanlış bazı benzerlikler türetilmiştir. Sert, güzel taneli ahşaptan yapılmış dekoratif öğeler yaygın Myrtlewood olarak pazarlanmaktadır.

Boyut, Uzun Ömür, ve Form

Tipik Kaliforniya-defne 40 ila 80 m boyunda ve 18 30 için vardır. çapı. İyi bottomland sitelerde, olgun ağaçlar (. Maksimum olarak 159). Içinde 36-72 çaplarını ulaşabileceğine ve 100 ft (175 ft maksimum) yükseklikleri. California defne en az 200 yıl yaşayabilir. ağaçlar genellikle çatallı veya birden yoğun, yuvarlak tepesinde kron oluşturan artan şube ile sapları var. Orman duruyor ise, gövde veya bacaklarda nispeten düz dikey ve küçük dalları açıktır. Açık yetiştirilen ağaçlar geniş ana gövde veya dallar birkaç tarafından desteklenen kron (ağaç yüksekliğinden daha sık geniş) yayılmasını var. toprağa ve drenaj bağlı, sığ derin değişir rağmen Kaliforniya-defne kök sistemi, geniş ve yayılmasını olduğunu.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catslkjhgöghjAğaç Boyutu:  boyunda 50-80 ft (15-24 m), 2-3 ft (0,6-1 m) gövde çapı

Ortalama Kuru Ağırlık: 40 £ / ft 3 (635 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .51, .63

Janka Sertlik: 1270 £ f (5,650 N)

Kopma Modülü:  9.700 £ f / içinde 2 (66.9 Mpa)

Elastik Modülü:  £ 1.225.000 f / içinde 2 (8.45 GPa)

Kırma Gücü: 5640 £ f / içinde 2 (38.9 Mpa)

Çekme:  Radyal:% 2.8, Teğet:% 8.1, Volumetrik: 11.9%, T / R Oranı: 2.9

Mekanik Özellikler

Kaliforniya-defne mukavemet özellikleri tipik kullanım ve ürün uygulamaları için tatmin edicidir. Ahşap girinti ve bölme iyi bir dirence sahiptir, ancak ahşap orta düşük eğilme mukavemetli özelliklere sahiptir. ahşap iyi çivi ve bağlantı elemanları tutar, ancak delikler çatlamasını önlemek için prebored edilmelidir.

 Kurutma ve Çekme

Kaliforniya-defne hava ile kurutulmuş olan ilk olmadan, yeşil başarıyla fırında kurutulmuş olabilir batı sert ağaçlarından biridir. Hafif program yüzey kontrol ve petek önlemek için tavsiye edilir. Uygun bir genel program bir sorun, yani uygun bir son kaplama uygulanması gerekir olabilir refrakter ahşap Tablo 4. Son kontrol gösterilmiştir. Ahşap ortalama yüzde 70 yeşil MC. büzülme değerleri California-defne nispeten istikrarlı bir ahşap olduğunu göstermektedir; 2.8 yüzde (yeşil fırınlamak için) ve yüzde 8,1 bir teğet büzülme değeri bir radyal büzülme değeri vardır. Karşılaştırma için, siyah kiraz sırasıyla yüzde 3,7 ve yüzde 7,1, değerlerini vardır.

catskgppgpİşleme

Kaliforniya-defne dönüm, sıkıcı ve Zıvana için işlenebilirlik çok üst sıralarda yer alıyor. Planlanması ve şekillendirme Ancak, çip-out zorluklar nedeniyle kilitlenmiş tahıl ortaya çıkan ve küçük burls bazen mevcut. Bu planya kusuru alternatif olarak testere boyutlu kereste ve aşındırıcı planya dikkate tavsiye edilir. en az kusur 20 ° kanca açısı ile elde edilmiştir. Bitiş zımpara yüzeyi çizilmemesi önlemek için kağıt genellikle iyi notu gerektirir.

Özellikleri

Kaliforniya-defne daha doku ve ince taneli bir orta, ağır, orta sert ahşap. Diri odun açık kahverengi ve genellikle kalın beyazımsı. Öz odun sık pigment figürü koyu çizgiler, açık kahverengi ya da grimsi-kahverengidir. büyüme halkaları farklıdır ve yoğun latewood bir karanlık bant ile tarif edilebilir. Ahşap çıplak gözle zorlukla görülebilir eşit dağıtılmış, uzak, küçük gözeneklere sahip, dağınık gözenekli olduğunu. Bu gözenekler tek veya iki ya da üçlü gruplar halinde ya vardır, ve beyazımsı kılıf ile çevrilidir. İnce ışınları görmek için bir el lens gerektirir. Taze kesilmiş zaman, ahşap bir çok karakteristik baharatlı bir kokusu vardır, ama onun uçucu yağlar ahşap hiçbir tat vermek. Burls bazen üretilen ve ahşap bazı tahıl interlocked etti. Suya batırılmış zaman, ahşap kayda değer kararır.

Renk / Görünüm: cebire renk mevcut koyu çizgiler bazen gri veya zeytin hafif turuncumsu kahverengi gelen, değişken olabilir. Soluk diri odun genellikle iyi tanımlanmıştır. Desenli tahıl desenleri (kıvırcık, benekli, burl) nadir değildir.

Tahıl / Doku:  Tahıl düz, düzensiz veya dalgalı olabilir. Düşük doğal parlaklık ile güzel bir üniforma dokuya sahiptir.

Endgrain: Yaygın gözenekli; yalnız ve radyal katları; özel düzenleme büyük gözenekler orta, orta sayısız birkaç; Mineral / sakız mevduat bazen mevcut tyloses; parankima vasicentric; dar ışınları normal aralık.

Rot Direnç:  Kalp çürüklüğü yaygındır ve çeşitli çürüme mantar yaşayan ağaçları enfekte olduğu bilinmektedir. Kötü böcek direnci.

catsjşşgİşlenebilirlik: adettir figürlü tahıl zekâ üzerinde koparma oluşabilir rağmen oldukça kolay, çalışmak. Delme ve yönlendirme, uygun hız ve keskin kesiciler sırasında yakmak için bir eğilimi vardır tavsiye edilir. , Açar yapıştırıcılar ve iyi bitirir.

Koku: çalışılan zaman güçlü, baharatlı bir koku vardır.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Alerjiler / Toksisite: Şiddetli reaksiyonlar oldukça nadir olmasına rağmen, Myrtle bir cilt tahriş edici yanı sıra olduğu rapor edilmiştir  . duyarlandırıcı makalelerine bakın Ahşap Alerji ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu:  küçük kereste ve kaplama olarak kullanılabilir Bazen. Fiyatlar bir iç parke için en arasındadır. Şekilli parçaların ve burls çok pahalıdır.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.

Ortak Kullanım Alanları: Kaplama, kabini, ince mobilya, müzik aletleri (gitar sırtları), iç trim, kundak, nesneleri döndü, ve diğer küçük özel öğeler.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Yorumlar:  yerel veya bölgesel ortak adları çeşitli tarafından bilinen. Teknik gerçek mersin ilgili olmayan (Myrtus cinsi), Myrtle tek türdür  Umbellularia . cins ve Lauraceace (Defne) aile içinde teknik olarak  bazen Kaliforniya Laurel denir, ve yaprakları Defne benzer bir keskin lezzet var ( Laurus nobilis).

Ahşap kendisi ağırlığı düşük mukavemet değerlerine sahiptir ve tipik olarak daha çok mukavemet önemli olduğu uygulamalarda, daha da estetik amaçlar için kullanılır.

img00378

İlişkili Bitki

kısa ya da çalı Kaliforniya-defne genellikle daha geniş alanları hakim iken iyi sitelerde, Kaliforniya-defne saf standları genellikle küçük yamalar sınırlıdır. Kaliforniya defne en sık karışık stantlarda bulunan; ağaç türlerinin çok sayıda kendi aralığında defne ile ilişkilidir. Kuzeybatı Pasifik Ortak ağaç ortakları Kızılağaç Cottonwood, söğütler, tanoak, Pasifik Madrone, balmumu mersin, Oregon kül, Sitka ladin, köknar Douglas-Port-Orford-sedir, ve redwood içerir. Ortak çalı ortakları Salmonberry, yaprak dökmeyen yabanmersini, kırmızı yabanmersini, böğürtlen, inci çiçeği, zehirli-meşe, Pasifik ormangülü, Oregon üzüm, serviceberry ve hanımeli vardır.

Özel Kullanımları

Kaliforniya-defne Ahşap en doğu sert ağaçlarına (8) ile işleme kalitesi olumlu karşılaştırır ve fantezi, iç trim, dolaplar, mobilya, lambri, kaplama, ve kundak Woodenware döndü için kullanılır. Sıradışı tahıl ile Burls ve diğer büyümeleri özellikle tüm Myrtlewood olarak pazarlanan, hediyeler, yenilikleri ve ahşap oymalar yapmak için değerlidir. olgun ağaçların odun orta, sert, ağır hafif gri taneli, zengin sarımsı kahverengi ince ve sık sık güzel benekli olduğunu. genç ağaçların odun genellikle daha az belirgin tahıl ve işaretler vardır. Kaba bir tahmin olarak, 19 950-22 800 m³ (3.5 fbm 4 milyon) Myrtlewood endüstrisinde yılda kullanılmaktadır.Hazar Ahşap İşleme Merkezi

Kızılderililer ve erken yerleşimciler gıda ve tıbbi amaçlar (6,21) için ağacın tüm parçaları kullanılır. Yapraklar hala toplanmış ve bir gıda baharat (5,37,61) olarak ev kullanımı ve ticari satışa kurutulur. yapraklar, tohumlar, ve ahşap güçlü kimyasal özelliklere sahip olan ve dikkatli (5,9,36,48,61) ile gıda, baharat veya tıbbi amaçlar için kullanılır.

California defne çitlerin, tarlalar, açık ve kapalı süs yaprak dökmeyen (3,29,41,43) için kullanılır. Aynı zamanda yaban hayatı (53) için yiyecek ve kapağı sağlar. Gümüş gri sincap, esmer ayaklı woodrats, Kaliforniya fareler ve Steller jays tohum (54,55) üzerinde yoğun yem. Motorcular tohum ve kökleri hem yemek. Yaprakların uçucu bileşenleri düşük konsantrasyonlarda (30) de zaman Genç lahanası bahar ve yaz (33,47) olarak geyik ve keçi için seçim göz vardır.

catslşjlhjhDayanıklılık

Kaliforniya-defne ahşap çürümeye yatkın olan bir dayanıksız bir türdür; koşullar çürümeye elverişli nerede uygun değildir. Ayrıca toz sonrası böceği istilası ve sap boyama duyarlıdır.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

 Kullanım

Kaliforniya-defne yenilikleri ve zanaat öğeleri, ahşap eşya, tornacılık, mobilya, lambri, döşeme, kaplama, ve silah stokları için kullanılır.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Umbellularia Californica (California Bay Tree) – eski, büyük ağaçlar büyük bazal burls ile 100 feet yaklaşım bilinen ama genellikle birden gövdeleri geliştirir ve yavaş yavaş 30 ila 40 metre boyunda büyür bir çalı ağacı. Meyve ilgili bitki olan küçük avokado, karşı anımsatan – dar, erken ilkbaharda daha sonra kışın görünür ve genellikle mor ile renklendirilmiş yeşil meyve tarafından takip edilmektedir umbels düzenlenen yaprakları ve küçük sarı-yeşil çiçekler sivri aromatik orta yeşil, vardır defne aile içinde. Bu meyve defne fındık denilen ve bazı bir incelik düşünün edilir. Umbellularia güneş ya da gölgede yetişir ve su ihtiyaçlarını orta düşük vardır. F. Genellikle bazı nem korumak topraklarda bulunan 0 derece aşağı cesur ama oldukça kuraklığa dayanıklı ve bir kez bahçede kurulan hiçbir sulama gerektirir. Bu büyük bir yoğun büyüyen bitki mükemmel bir uzun boylu bir ekran ya da bir resmi kırpılmış çit yapmak ya da güzel bir örnek ağaç olabiliyor. Bazı yapraklar sonbahar ve yaprak çöp düşmesi ve yoğun gölge zor altında diğer bitkiler büyümek için yapmak. aromatik yaprakları Avrupa nisbetle, defne, benzer yemek kullanılabilir Laurus nobilis ancak daha güçlü, yani daha az ihtiyaç duyulur. Bu bitki 5.000 fit altındaki yüksekliklerde güneybatı Oregon Baja California California çok aracılığıyla kanyonlar ve vadiler yaygındır. Oregon Bu bitki genellikle Oregon Myrtle veya Myrtlewood ve güzel ahşap, sadece “Oregon ve Kutsal Topraklar” dan geliyor olarak pazarlanan denir. Onun ince taneli sarı-kahverengi ahşap torna, mobilya ve nefesli enstrümanlar için marangozlar tarafından aranır. Bazı insanlar Umbellulone adında bir kimyasal neden olduğu yeşillik güçlü aroması duyarlı olduğundan bu soyadı – Diğer yaygın isimler Pepperwood, spicebush, Tarçın Bush, Peppernut Ağacı ve Başağrısı Ağacı bulunur. cins isim “gölge”, “gölge” veya “şemsiye” ve “küçük” yani “küçük şemsiye” gibi tercüme edilebilir yani ‘ulae’ anlamına Latince kelime ‘umbra’ (Antik Yunanca ‘ómbros’ türetilmiş) geliyor küçük çiçek düz üst kümeler (umbels) için başvuru. Belirli sıfat da kuzey Oregon içine olsa., Kaliforniya içinde bu bitkinin coğrafi yelpazede başvuran  Bu açıklama bizim araştırma ve kendi bahçesinde ve bizim kreş kaplarda büyüdükçe bu bitkinin yaptık gözlemlere dayanmaktadır Diğer bahçeler. Biz de onlar Umbellularia californica büyüyen diğerleri yardım edeceğini ilave kültürel ipuçları varsa onlar yazdım ne katılmıyorum ya da özellikle, bu bitki hakkında ek bilgiler olanlardan her türlü geri bildirim alma için teşekkür ederiz.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

laurel, california

MACİDA SOFRA laurel, california

Aile lauraceae (defne aile) Umbellularia californica ABD’de, ahşap adları “mersin” ve “defne” hakkında bazı karışıklıklar var ama bu tek türün tamamen kaynaklanmaktadır. Benim veritabanı bir ya da ortak adları daha tamamı veya bir kısmı olarak kelime “defne” içeren 207 tür gösterir. Sonra bir veya onların ortak adları daha tamamı veya bir kısmı olarak kelime “mersin” var 97 türü bulunmaktadır. Bütün bunların, üst üste tek bir tür sadece vardır. yani, bir tek türü vardır onun ortak adları çeşitli in “defne” ve “mersin” hem vardır, ve bu Umbellularia californica olduğunu (benim veritabanında kereste üreten türlerin en azından). Bu tür cinsi Umbellularia tek türdür ve “mrtle” ama en yaygın iki ile “defne” ve birçok birçok ortak isimleri Oregon mersin ve Kaliforniya Laurel vardır vardır. O Lauraceace ailesi (defne aile) olduğundan, ben Kaliforniya defne olarak liste aynı zamanda yaygın ABD Oregon olarak mersin ya da sadece mersin satılıyor. Ben özellikle sadece mersin burl kaplama, bile Oregon mersin burl kaplama olarak listelenen burl kaplama karşılaştı ve ben çok daha fazla kase ve ben Kaliforniya defne olarak listelenmiş gördük daha Oregon mersin olarak listelenen diğer döndü nesneleri gördüm. Bu ağaç alır geniş bir renk yelpazesi nedeniyle en azından biraz büyüme alanlarında toprak koşulları farklılaşan. Bu grimsi bronzluk, yeşil, kahverengi ve bu tonları olabilir.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates