Nehir Red Gum,River Red Gum,okaliptüs

Nehir Red Gum,River Red Gum,okaliptüs

RedGumTable Nehir Red Gum

Dağıtım:  Avustralya

Ağaç Boyutu:  boyunda 100-150 ft (30-46 m), 3-5 ft (1-1.5 m) gövde çapı

Ortalama Kuru Ağırlık:  54 £ / ft 3 (870 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .67, .87

Janka Sertlik:  2160 £ f (9,600 N)

Kopma Modülü:  17.940 £ f / içinde 2 (123.8 MPa)

Elastik Modülü:  £ 1.711.000 f / içinde 2 (11.80 GPa)

Kırma Gücü:  8370 £ f / içinde 2 (57.8 Mpa)

Çekme: Radyal:% 5.3, Teğet:% 8.8, Volumetrik: 14.1%, T / R Oranı: 1.7

Renk / Görünüm: Veri yok.

Tahıl / Doku: veri yok.

Endgrain:  Veri yok.

Rot Direnç: veri yok.

İşlenebilirlik: Veri yok.

Koku: yok karakteristik koku.

Alerjiler / Toksisite: Kızılırmak Sakız ile ilişkili herhangi bir olumsuz sağlık etkileri olmuştur. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: Veri yok.

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.

Ortak Kullanım Alanları: veri yok.

Yorumlar: veri yok.

ljp

İlgili Türler:

Blue Gum  (Okaliptüs globulus)

Kahverengi Mallee (Okaliptüs dumosa)

Coolibah (Okaliptüs Coolabah)

Deglupta (Okaliptüs deglupta)

Cerrah (Okaliptüs marginata)

Karri (Eucalyptus diversicolor)

Lyptus ®  (Okaliptüs urograndis)

Messmate (Okaliptüs obliqua)

Dağ Kül  (Okaliptüs regnans)

Kırmızı Mallee (Okaliptüs oleosa)

Gül Sakız (Okaliptüs grandis)

Bataklık Maun (Okaliptüs robusta)

Beyaz Kutu  (Okaliptüs hemiphloia)

Sarı Kutu (Okaliptüs melliodora)

Sarı bir zamk (Okaliptüs leucoxylon)

Nehir kırmızı sakız okaliptüs ülke genelinde su kenarlarında büyüyen Avustralya’da en yaygın dağıtılan okaliptüs türüdür. Bu hat uzunluğunun en Murray Nehri. ağaçlar 1-3 m çapında, 45 m üzerinde bazı yüksek genellikle 20-35 m. Canopy koyu yeşil ve orman zemin çalılar genellikle yoksun. gövde vari renkli, kahverengi-siyah bir alan üzerinde kurşuni gri kabuğu yamaları içerir olduğunu. dalları genellikle bükülmüş ve kök sistemi genellikle kısmen maruz kalmaktadır.Bu ağaç ilginç kılan su ile birliktir. Onun gövde ay su altında olabilir kısmi sel dönemleri ihtiyacı var. Tohumlar bir sel sırasında yüksek yere yıkanmış ve kök salması ve sonraki sel yeni ağaç submerges önce büyümeye çimlenme vardır.Eski çürük ekstremite oyuk, ya da kırık dallar, Galahs, kükürt-tepeli cockatoos, çete çete cockatoos, cockatiels ve çeşitli papağan için yuva oyukları sağlar.Ahşap güçlü kilitli tahıl ile bir kırmızımsı bir renk olduğunu. Sert ve dayanıklı ve yavaş çürüyen karakteri ile ünlüdür. Sert, ağır kırmızı sakız demiryolu traversleri, rıhtım ve çitler için binaların temellerini, ve kereste sağlar. Bu güzel parlatır ve bazen de döner.Çiçeklenme Victoria yaz aylarında genellikle ve Yeni Güney Galler değişir. çiçekler soluk krem ​​beyaz. Üretilen Bal, açık altın rengi vardır hafif ve iyi lezzet olduğunu.

Okaliptüs petrol kuyusu öksürük pastiller, soluma formülasyonu, linaments ve ağız yıkama gibi çeşitli ürünler için farmasötik endüstrisinde iyi bilinmektedir. E. globulus ağırlıklı geliyor ama bazı E. camaldulensis türetilmiş, ancak nehir kırmızı sakız alanını açar okaliptüs sakız arz olduğunu.

images

Aborijinler tıbbi özellikleri için ağaç kullanılır. Genç yaprakların bir avuç, ezilmiş ve daha sonra suda haşlanır, özellikle genel ağrıları ve grip belirtileri için, göğüs ve eklem ağrısı için ovuşturdu bir linament olarak kullanılmıştır. Genç yaprakları da sıcak kömürlerin üzerinde bir çukurda ısıtıldı ve buharlar genel hastalığının tedavisi ile yardımcı, inhale edildi.

Nehir Red Gum bir parke ve geçmişte ağırlıklı olarak inşaat çalışmaları ve demiryolu traversleri için kullanılmıştır. Kurutmada yeni teknikler geliştirilmiştir sonra son, ince ahşap için son derece değerli ahşap haline gelmiştir. Toprak koşullarına bağlı olarak, bazı çok eski ağaçlar koyu kırmızı bir ışık pembemsi kırmızı renk değişir. Nehir Red Gum, doğal çatlaklar ve endam kalın çarpıcı olabilir burls ana kaynaklardan biridir. Bir kutu kapağı kullanıldığında onlar zamansızlık ve dayanıklılık duygusu uyandıran, bir zamanlar yabani nehirler ve Avustralya floodplains söz.

Nehir kırmızı sakız ağaçları nehir ve Avustralya anakara su yolları boyunca ortak bir görüş vardır. Büyüme hızı Bu yararlı bir plantasyon kereste yapar, ve sonuç olarak, bu dünyada en yaygın ekilen eucalypts biri haline gelmiştir. Plantations Arjantin, Arizona, Brezilya, Kaliforniya, Mısır, Kenya, Fas, Nijerya, Pakistan, Senegal, Sierra Leone, İspanya, Sri Lanka, Sudan, Tanzanya, Yukarı Volta, Uruguay, ve Zimbabve meydana. kereste nedenle kolayca kullanılabilir.

sleeper

Decking :Kereste zemin kaplaması, fonksiyonel, pratik ve estetik olan mekanlar yaratır. Doğru tasarımı ve bakım ahşap güverte gelecek yıl için zevk olacak bir açık yaşam alanı oluştururken, herhangi bir ev ya da iş için değerli bir katkı yapacaktır.

Kapılar;Kereste, iç ve dış kapılar hem en popüler ve üstün malzeme seçenekleri biridir. Katı veya mühendislik keresteden imal olsun, gücü ve yapısal performans ödün vermez birçok şık ve pratik seçenekler vardır. Bir ayırt edici ahşap kapı, aynı zamanda herhangi bir ticari veya yerli binaya değer katan, görsel etki yaratabilir.

Döşeme;Yapısal veya bitmiş döşeme uygulamaları için olsun, kereste dayanıklılık, çok yönlülük ve uyum sunuyor. sıcaklık, kuvvet ve ahşap döşeme doğal güzelliği iç ayarları çeşitli kalıcı ve popüler kanıtlamıştır.

timber-flooring-river-red-gum

İç Lambri;Onlar şık olarak Kereste lambri sıcak olarak iç oluşturur. Yaygın bir MDF veya kontrplak substratı kullanılarak, iç ahşap lambri, doğal ve çok yönlü ve sağlam doğal ahşap paneller ya veya işlenmiş ağaç ürünleri yaprak gibi geliyor.

Bir ahşap pergola açık havada içine yaşam ve eğlence alanları genişletmek için bir pratik, fonksiyonel ve çekici bir yoludur.

 

İstinat Duvarları (Peyzaj);Bu duvar, peyzaj tasarım ve inşaat istinat gelince, kereste doğal bir seçimdir. , Dayanıklı, sağlam ve güvenilir bir malzeme, o açık havada ile sorunsuz uyum yardımcı doğal estetik sahiptir. Şartname ve tasarım sürecinde dikkatli bir değerlendirme önümüzdeki yıllarda çevresindeki peyzaj tamamlayacak bir uzun dayanıklı, kalıcı ve göz alıcı ahşap istinat duvarı oluşturulmasını kolaylaştıracaktır.

831

Ortak Ad: Sakız – Nehir Red Gum Bilimsel Adı: Okaliptüs Çevresi: 14.23 metre (560 inç) Yükseklik: 43.00 metre (141 fit) Taç: 29.00 metre (95 feet) Puan: 725 Devlet: VIC Şehir: Halls Gap Erişim: Kısıtlı Yer: Şehrin Kuzey Doğu Verilecek: Cahterine & Clive Carlyle Yıl Ölçülen: 2013 Yaş: 400 Türü: Artık Yorumlar: ULUSAL ŞAMPİYON! Gelişmiş kırmızı sakız rejenerasyon understory ile mevsimsel sulak Yetişen. Alt ~ 4m içi boş. Yaprak alanı seyrek ama bireysel yaprakları sağlıklı görünür. Üst taç anlamlı geriye doğru kurumaların yaygın. Heybetli bir ağaç. Yükseklik neredeyse kesinlikle suya erişimi yansıtır.

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates