Peruvian Walnut,Peru Ceviz,Tropikal Ceviz,Nogal,(Juglans spp.),Juglans australis, Juglans Neotropica

Peruvian Walnut,Peru Ceviz,Tropikal Ceviz,Nogal,(Juglans spp.),Juglans australis, Juglans Neotropica

figurednogalPerulu Ceviz (Juglans spp.)(Juglans Neotropica)

Ortak İsim (ler): Peru Ceviz, Tropikal Ceviz, Nogal, And Ceviz, Andes Ceviz, Kolomb Ceviz, Peru Ceviz, Güney Amerika Ceviz,Cedro Negro,Cedro Nogal,Kolombiyalı Ceviz,Ekvador Ceviz,Nogal,Nogal Blanco,Nogal Bogotano,Nogal Silvestre,Nuez Meca,Tocte,Tropikal Ceviz

Diğer Ortak İsimler: Tropikal Ceviz, Nogal Silvestre, Nuez meca (Meksika), Nogal blanco, Tocte (Peru), Nogal criollo (Arjantin).Nogal, Nuez meca nogal ceviz, tropikal ceviz, nogal silvestre,Peru ceviz, Güney Amerika ceviz

Bilimsel Adı: Juglans spp. (Juglans australis, J neotropica vb, J. olanchana)Juglans neotropica, Juglans columbiensis ve Aile Juglandaceae

Juglans australis ( Nogal Criollo ) bir türü olan bitki olarak Juglandaceae ailesi. Bu büyük, hızlı büyüyen bir ağaç “olarak 0.5-1.5 km irtifada 20 m boyunda büyüyebilir Yungas “veya Montane Cloud Forest of Argentina (bir Provences dahil Tucumán , Salta ve Jujuy ) ve Bolivya . Pers Ceviz (daha dirençli daha don J. regia ). Bu tehdidi altındadır habitat kaybı .J. australis 25 m’ye kadar, bir yayılma yapraklı bir ağaçtır. 6 m’ye kadar düz bir gövde ile, birinci kalite kereste üreten geniş. uzun boylu ve 5 dm kadar. çapı. Ahşap yoğun (640 kg / m 3 ), sert ve güçlü. Kurutma üzerine, radyal çekme% 2.2,% 4.7 teğet olduğu, pinnately bileşik yaprakları dönüşümlü kaynaklı, ve on beş oval-mızrak şeklinde ince serrat broşürler kadar ayı vardır,olgunlaşmamış meyveler insan tüketimi için bütün salamura edilir. olgun fındık da yenir.En ceviz, gibi J. australis üreten juglone’un , bir allelopatik yakın büyüyen diğer bitkilerden rekabeti azaltır madde. kabuğundan konsantre edilmiş ekstrakt aynı zamanda olarak kullanılan solucan ilacı .Perulu Ceviz Ahşap veya Perulu Ceviz Kereste Egzotik ahşap olarak sınıflandırılmış ve bazen de Nogal ve Güney Amerika Ceviz olarak adlandırılır. Perulu Ceviz siyahımsı çizgiler koyu kahverengi ve tahıl bir kaba dokulu dalgalı düz değişebilir ama, çok iyi bir bitirmek için parlak olabilir var. Perulu Ceviz en sık çok ince mobilya yapımında ve Dolap, spor malzemeleri, müzik aletleri, oyma, dekoratif kaplamalar ve kontrplak önyüz için kullanılır. Perulu Ceviz Bir Janka sertlik derecesi vardır: 1080

Dağıtım: Güney Meksika, Orta ve Güney Amerika, Kolombiya, Brezilya, Ekvador, Peru,Kuzey-batı Arjantin Bolivya Tarÿa ve Chuquisaca

8636Juglans australis,g

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ağaç Boyutu: boyunda 30-60 ft (9-18 m), 2-3 ft (0,6-1,0 m) gövde çapı

Ortalama Kuru Ağırlık: 37 £ / ft 3 (600 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .50, .60

Janka Sertlik:  960 £ f (4,250 N)

Kopma Modülü: 11.160 £ f / içinde 2 (77.0 Mpa)

Elastik Modülü: £ 1.132.000 f / içinde 2 (7.81 GPa)

Kırma Gücü:  6550 £ f / içinde 2 (45.2 Mpa)

Çekme: Radyal:% 3.6, Teğet:% 7.5, Volumetrik:% 11.4, T / R Oranı: 2.1

Renk / Görünüm:  Heartwood bazen morumsu renk tonu ile, derin bir çikolata kahverengi renk ile, ılıman ceviz türlerinin daha koyu olma eğilimindedir. Bazen geniş kapsamlı olabilir ve atık yüksek derecede neden olabilir öz odun boyunca karıştırılır açık renkli ahşap şeritler içerebilir. Böyle kıvrılma gibi bulmaktan Tahıl, diğer ceviz türlerinde çok daha az yaygın olduğu görünüyor.

catsfhffffhhf

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Boy / Ağırlık:Ağaçları 36 inç çaplı 60 metre yüksekliklere kadar büyür. Ortalama ağırlığı 0.65 bir özgül ağırlığa sahip ayak küp başına 40 lira.Öz odun hatta bazen morumsu bir renk tonu ile, diğer ceviz türlerinin daha koyu olma eğilimindedir, ve derin bir çikolata kahverengi renge sahiptir.En sık, mobilya, bir kabini yapımında, iç trim, kaplama, döşeme ve müzik aletleri için kullanılır.

Özellikler; Uzmanlar kontrol ve bozulma sorunlarını önlemek için çok yavaş, dikkatli kurutma öneririz.Tahıl bazen kaba bir doku ile, dalgalı düz.Şok yükleri puan orta güç ve direnç bükme; Buhar bükme sınıflandırma çok iyi.Yüksek darbe dayanımı ve düşük sertlik; elastik ahşap iyi mukavemet özellikleri vardır.El ve güç aletleri ile iyi çalışır. Çiviler ve vidalar iyi.Ahşap yüzeyleri kesme orta körleştirilmemesi etkisi vardır.Çok iyi bitirir.Hafif bir kestane veya morumsu bir renk ile derin koyu kahverengi. Bildirildi renkte bir Juglans nigra için olağanüstü bir benzerlik (Amerikan Black Ceviz) ama daha üniforma vardır…Hazar Ahşap İşleme Merkezi  0212 670 11 77

catsohlhşş

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Tahıl / Doku:  Tahıl, genellikle düz, ancak düzensiz olabilir. Kaba dokusu ve doğal parlaklık iyi bir orta vardır.

Endgrain: Yaygın gözenekli; Çok büyük gözenekler büyük, az; 2-3 yalnız ve radyal katları; yaygın olarak tyloses; Büyüme farklı yüzük; lens olmadan görünmez ışınları; parankim bantlı.

Perulu Ceviz Döşeme İşlenebilirlik:Biraz yumuşak olmak, Nogal hem el ve güç aletleri ile hiçbir zorluk ile çalışır. Perulu Ceviz parke, manuel Nailer, zımba, yükleme ve havalı çivi çakma makineleri sorunsuz kullanılabilir zaman. Çok iyi vidaları tutan, ve bir çok cazip bitirmek için, lekeleri ve cila yürür. Çünkü onun yumuşaklık ekipman döşeme ile kum biraz zor olabilir. Profesyonel zımpara ve terbiye tavsiye edilir.

Kurutma ve Büzülme: odun çok yavaş kurur, ıslak bölgeler devam ve şiddetli bal peteği ve çöküş 4/4 daha kalın stok occure olabilir. Fırın kurutma önerilmektedir önce mümkün olduğunca iyice Hava kurutma. Fırın programı T6-D4 4/4 hisse senedi için teklif ve 8/4 için T3-D3 edilir. Küçülme yeşil fırın-kuru için; % 2.8 radyal; teğet% 5.5…Hazar Ahşap İşleme Merkezi  0212 670 11 77

catsPeruvian Walnut55

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Çalışma Özellikleri: Ahşap el ve makine aletleri ile temiz kesim ve mükemmel bir finiş alarak, iyi çalışır; Ayrıca peeling ve kolayca dilimler ama kaplamalar da yavaş yavaş kurumaya bildirilmektedir.Ahşap mükemmel yapıştırma niteliklere sahiptir.El ve güç aletleri ile kolayca çalışır. Eklemler mükemmel tutun. Kolayca çiviler ve vidalar. Orta kesiciler etkisi köreltme, ama bitirmek temiz. Çok iyi bir bitirmek için parlatır.

Dayanıklılık: ahşap el ve makine aletleri ile temiz kesim ve mükemmel bir finiş alarak, iyi çalışır; Ayrıca peeling ve kolayca dilimler ama kaplamalar da yavaş yavaş kurumaya bildirilmektedir.Orta dayanıklı. Diri toz sonrası böceği ve ortak mobilya böceği tarafından saldırıya hassastır. Öz odun koruyucu tedavi ve biyolojik ayrışma dayanıklıdır. Diri geçirgendir, darbe yüklerine karşı direnç. Yüksek darbe dayanımı ve düşük sertlik. Çok iyi buhar bükme özellikleri. İyi mukavemet özelliklerine sahip kompakt, elastik ahşap.

 Koruma: Çok düşük geçirgenlik bildirilmiştir.

Rot Direnç: bu böcek saldırı duyarlı olsa Perulu Ceviz, çürüme direnci açısından orta dayanıklı olarak değerlendirilmiştir.

catsPeruvian Walnut334

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

İşlenebilirlik: işe Genellikle kolay tahıl düz ve düzenli olması koşuluyla. Düzensiz veya figürlü tahıl ile parçaları yüzey zaman Planya koparma bazen bir sorun olabilir. Tutkal, lekeler, ve bitirir iyi.el veya makine araçları ya kolayca makineler.Bir orta köreltme etkisi kenarları kesme beklenebilir. Bu iyi çivi ve vida tutar, ve tatmin edici yapıştırılmış olabilir. Bu lekeli veya çok iyi bitirmek için cilalı, ve yaş gibi parlak büyür zengin patine geliştirir edilebilir. Karanlık lekeler Orta Peru Ceviz terbiye için en popüler.

Döşeme Durumu:Perulu Ceviz genellikle katı bitmemiş halde ve uzun bir tahta yalnızca kullanılabilir. Katı hazır yer veya mühendislik aşırı özel sipariş. Perulu Ceviz Brezilyalı Kiraz ve Brezilya Tik ile karşılaştırıldığında daha az yaygın bir türdür. Orada Güney Amerika’da Peru Ceviz oldukça büyük bir miktardır ve bu tehlikeye değildir. Ancak, daha az günlük, sıkı düzenlemeler, zemin kaplaması piyasası ve yavaş Amerikan ekonomisi mal sınırlı ve bu ülkede bu ürünün biraz daha yüksek fiyatlar neden olmuştur.

Kat bitirdi Görünüm:A Clear sınıf zemin Amerikan Black Walnut benzer, fakat daha koyu ve daha homojen bir çok hatta koyu kahverengi bir görünüme sahip olacak. Yağ bazlı bitirir Peru Ceviz derin bir kahverengi renk yaş için izin verir. Lak veya de-mumlu şellak ilk ahşap farklı kahverengi renk koruma ve kurutma süresi yardımcı olacak yardımcı olmak için uygulanabilmektedir. Su bazlı yüzeyler uzun doğal rengini koruyacak fakat Perulu ceviz en koyu renkli görünümünü sütlü görünebilir.

Renk Aralığı: Peru Ceviz renk açısından daha düzgün ve N. Amerikan Ceviz bulunan daha altın tonları az vardır.

catsPeruvian Walnut2333

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Renk Değişimi: Peru Ceviz renk değişikliği orta derecede sergiler. Taze öğütülmüş Stokta, “sütlü lekeli renk” hızlı gerçek ceviz rengi koyulaşır hangi görülebilir. Bu değişiklik, birkaç aylık bir süre içinde hızlı olur. Sonra Perulu Ceviz koyu kahverengi renk aralığı koyulaşma kısma orta derecede sergiler ve N. Amerikan Ceviz gibi zamanla kadar amber değildir.

Döşeme Dayanıklılık ve Kararlılık:Perulu Ceviz döşeme Brezilyalı Ceviz gibi dayanıklı değildir ve karşılaştırma oldukça kolay göçük yapabilirsiniz. Bu Maple veya Hickory göre nispeten istikrarlı. Perulu Ceviz döşeme metrekare başına en az 3 kilo ağırlığında, nispeten hafif.

Koku: Peru Ceviz buna benzer çalışılan bir soluk, hafif bir kokusu vardır Siyah Ceviz .

Alerjiler / Toksisite: Diğer türler Juglans cinsi (örneğin Siyah ve İngiliz Ceviz gibi) bildirilmiştir sensitizörler ve Peru Ceviz benzer alerjik reaksiyonlara üretmek olasıdır. Genellikle en yaygın reaksiyonlar sadece göz ve deri tahrişine bulunmaktadır. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: hala orta bir ithal kereste fiyatlı eğilimi olsa da Perulu Ceviz, Ceviz içi türler daha pahalı. Fiyatlar diğer orta menzilli Güney Amerika ithalata benzer olmasını bekliyoruz.

Sürdürülebilirlik:  Peru Ceviz CITES Ekler listelenen değil, Juglans cinsi tropikal türlerin bir dizi IUCN Kırmızı Listesi’nde bulunmaktadır. En önemli türler, Juglans neotropica,  nedeniyle doğal aralık ve sömürü bir düşüş nedeniyle son üç kuşakta% 50’nin üzerinde bir nüfus azalması için tehlike olarak listelenir.Hazar Ahşap İşleme Merkezi  0212 670 11 77

catsşlkopıjkl

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ortak Kullanım Alanları: Mobilya, kabini, kaplama, döşeme, müzik aletleri ve iç trim.Mobilya, kabini, müzik aletleri, dönüşmüşleri, oymalar, spor malzemeleri, dekoratif kaplamalar, kontrplak kaplamalar, kakmacılık,Yüksek sınıf mobilya ve marangozluk, müzik aletleri, torna.high-end mobilya ve dolaplar için popüler, özellikle hafif ormanda birlikte dekoratif etkiler üretmek için.Amerika Birleşik Devletleri’nde, tüfek izmaritleri ve silah stokları için standart ahşap. Figürlü ormanda lambri, dolapları ve kakma için kaplamalar için dilimlenmiş.

Yorumlar: Belki de en uydurma isim Tropikal Ceviz olurdu, ancak dönem Peru Ceviz yaygın Ceviz her zaman teknik Peru gelmeyecek olsa bile, parke bayileri arasında kullanılır. adı Nogal ayrıca vesilesiyle kullanılan ve Ceviz İspanyolca kelime olduğunu.Aynı kullandığı birçok çünkü çoğu Amerikalı siyah ceviz benzer olarak nogal ceviz tarif. “Güzel Hardwoods Selectorama” olarak tanımlıyor “öz odun hafif renk çizgiler Juglans nigra daha koyu.” Başka kaynak Tarım US Department ise dörde ahşap, siyahımsı çizgili figürü ile bir güzel koyu kahverengi renk görüntüler diyor: “Ahşap El Kitabı Mühendislik Malzeme olarak ağaç” olarak biraz ABD ağacından kereste daha koyu ahşap açıklar “ve doku gözenek boyutu biraz kalındır. “Hazar Ahşap İşleme Merkezi  0212 670 11 77

images-products-brand-birchcreek-walnut-handscraped2

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Özellikler:Uzmanlar kontrol ve bozulma sorunlarını önlemek için çok yavaş, dikkatli kurutma öneririz.Tahıl bazen kaba bir doku ile, dalgalı düz.Şok yükleri puan orta güç ve direnç bükme; Buhar bükme sınıflandırma çok iyi.Yüksek darbe dayanımı ve düşük sertlik; elastik ahşap iyi mukavemet özellikleri vardır.El ve güç aletleri ile iyi çalışır. Çiviler ve vidalar iyi.Ahşap yüzeyleri kesme orta körleştirilmemesi etkisi vardır.Çok iyi bitirir.Scott Chastain, Marietta, GA Dinamik Lazer Uygulamaları, başkanı Amerikalı siyah ceviz daha koyu olarak nogal veya Perulu ceviz açıklar. “Bu bir derin renk, çikolata kahverengi olduğunu. Biz wenge için bir ikame olarak kullanmak, şimdi Wenge fiyatı arttı,” diyor. Chastain’in şirket ahşap zeminler ve diğer uygulamalar için lazer kesim desen ve tasarımlar yapar. kakma madalyon, sınırlar, paneller ve V blokları içeren tasarımlar çeşitli oluşturmak için yerli ve egzotik ağaçlar kesilir. Çünkü venge büyür Batı Afrika’da, sivil huzursuzluk bölümünde, bu büyük koyu renkli ahşap fiyatı “fırlamış,” olan Chastain diyor. “Perulu ceviz iyi bir yedek ahşap yapılmış ve bize gerekli karanlık tonu verir olmuştur.”Hazar Ahşap İşleme Merkezi  0212 670 11 77

vas14

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Nogal ceviz için diğer kullanımları high-end mobilya ve kabini, müzik aletleri, iç bitirir, mimari doğrama, kakmacılık, ve tornacılık ve oymalar bulunmaktadır. Amerikan siyah ceviz gibi, ahşap tüfek izmaritleri ve kundak ve aynı zamanda spor ekipmanları için kullanılır. kereste kontrplak yüzleri ve dekoratif kaplama için çeyrek kesim için dilimlenmiş. Figürlü malzeme lambri ve özel mobilya uygulamaları için aranır.Peru ceviz ağırlığı ve Güney Amerika maun benzer tahıl ile sadece biraz daha koyu, Amerikan ceviz harika bir alternatif olarak tarif edilir. diğerlerinin yanı sıra, mobilya ve dolap üreticileri tarafından kullanılıyor diyor. “Bu 20 inç genişliğe kadar iyi ve kullanılabilir fiyatlı.Hazar Ahşap İşleme Merkezi  0212 670 11 77

1938-rolls-royce-02

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Baharat ipuçları:Uzmanlar daha yavaş Amerikan siyah ceviz daha kurumaya söyleniyor nogal ceviz, kuruturken bakım gereklidir öneririz. “Ahşap El Kitabı” Editörler ahşap mat, sarımsı-yeşil renk olacak aşırı yavaşlık ve bazı nogal kurullarının iç kısmı ile kurur olduğunu yazın. “Ahşap El Kitabı” da bazı Amerikan siyah ceviz gibi aynı oranda kurutulmuş olabilir (11? 4-inç kalınlığında kereste) ince malzeme inanıyorum belirtiyor. “Kalın stok zaman bir kayda değer uzun süre alır ve kalın stok, daha fazla odun daraltmak ve petek eğilimli.”

Kitapta “Dünya Tropikal Timbers, USDA Orman Hizmetleri El Kitabı 607,” yazar Martin Chudnoff ahşap kurutma ipuçları sunmaktadır. “Ahşap, çok yavaş, ıslak bölgeler devam kurudukça ve şiddetli bal peteği ve çöküş gibi iyice mümkün olduğunca fırın kurutma önerilmektedir önce 4/4. Hava kurutma daha kalın stok oluşabilir” diye yazıyor. Fırın programı T6-D4 4/4 hisse senedi için tavsiye ve T3-D3 8/4 hisse senedi için bir. Ahşap soyulmuş ve dilimlenmiş kolaylıkla edilebilir olsa da, kaplama da yavaş yavaş kurumaya bildirilmektedir.

Nogal ceviz doğal bir parlaklığa sahiptir ve hem el ve makine aletleri ile iyi çalışır ve mükemmel bir bitiş almak için yeteneği yüksek övgü kazanır.

 İlgili Türler:

Siyah Ceviz (Juglans nigra)

Beyaz ceviz (Juglans cinerea)

Claro Ceviz (Juglans hindsii)

İngilizce Ceviz (Juglans regia)

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates