Primavera,(Roseodendron donnell-smithii),Prima Vera,Miranda ,beyaz maun

Primavera,(Roseodendron donnell-smithii),Prima Vera,Miranda ,beyaz maun

primavera-sealed-sPrimavera (Roseodendron donnell-smithii)

Ortak İsim (ler): Primavera, Prima Vera, Cybistax donnell-smithii (Gül) Seibert, Cybistax millsii Miranda, Roseodendron donnell-smithii (Gül) Miranda, Roseodendron millsii (Miranda) Miranda, Tabebuia millsii (Miranda) AH Gentry, Cortez blanco, Cybistax donnell-smithii ,Cybistax donnell-smithii (Gül) Seibert , Miranda ,beyaz maun

Bilimsel Adı: Roseodendron donnell-smithii (. syn Cybistax donnell-smithii, Tabebuia donnell-smithii)

Dağıtım: (Ayrıca tarlaları yetiştirilen) Orta Amerika

Ağaç Boyutu:  boyunda 65-100 ft (20-30 m), 2-3 ft (0,6-1,0 m) gövde çapı

Ortalama Kuru Ağırlık:  29 £ / ft 3 (465 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .40, .47

Janka Sertlik: 710 £ f (3,170 N)

Kopma Modülü: 10.230 £ f / içinde 2 (70.5 Mpa)

Elastik Modülü: £ 1.133.000 f / içinde 2 (7.81 GPa)

Kırma Gücü: 5850 £ f / içinde 2 (40.4 Mpa)

Çekme: Radyal:% 3.1, Teğet:% 5.1, Volumetrik:% 8.6 T / R Oranı: 1.6…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsxzssasxcRenk / Görünüm: Genellikle altın sarısına bir soluk krem rengi değişir. Renk karartmak ve yaşla birlikte kızarıklık eğilimindedir. Quartersawn benzer bir şerit benzeri chatoyant dokulu sergileyebilir Sapele .

Tahıl / Doku: Tahıl genellikle düz hafif kenetlenmiş arasında değişmektedir. Orta doku ve doğal olarak yüksek parlaklığa sahip orta ölçekli gözenekler.

Rot Direnç: bu böcek saldırı duyarlı olsa cebire, çürümeye biraz dayanıklıdır. Primavera iyi genel hava koşullarına özelliklere sahiptir. Ayrıca, odun ve diri odun iyi tanımlanmış değildir ve diri odun bozulabilir olmak, renk benzer.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsvvccİşlenebilirlik: Diğer sert ağaçlarına oranla oldukça düşük olan yoğunluğu nedeniyle büyük olasılıkla: Primavera sık kenetlenmiş ve düzensiz tane olmasına rağmen, işe genel olarak oldukça kolaydır. Bununla birlikte, kesici kenarlar üzerinde orta köreltme etkisi, bu nedenle metal aletleri tavsiye edilir. Primavera da çivilenmiş veya vidalı, bu nedenle Pilot delikleri ahşabın yumuşaklık rağmen tavsiye zaman ayırmak eğilimindedir. , Açar yapıştırıcılar, lekeler, ve iyi bitirir.

Koku: yok karakteristik koku…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Alerjiler / Toksisite: Bilinen doğrudan test yapılmış olsa da, Primavera Lapachenole ve Lapachol, iki içerdiği tespit edilmiştir hassaslaştırıcıların cilt tahrişine neden olduğu bilinen diğer ağaç türleri buldu. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: Primavera yaygın hem kereste ve kaplama şeklinde satılmaktadır. Fiyatlar ithal kereste için orta aralığında olmalıdır; Fiyatlar da büyüdü plantasyon olduğundan diğer tropikal Amerikan egzotik daha stabler olması muhtemeldir.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catscvxv  vSürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.

Ortak Kullanım Alanları: Kaplama, mobilya, dolaplar ve iç trim.

Yorumlar: Primavera gibi diğer ağaç türleri, bir dizi benzer Seylan satinwood ve bazen aynı zamanda şu şekilde de ifade edilir “Beyaz maun.”

İlgili Türler:  Mevcut değil….Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates