Pyinma,Asya SATINWOOD, Krep Myrtle,(Lagerstroemia spp.), Banglang,Bungor,Bang-lang,Jarul

Pyinma,Asya SATINWOOD, Krep Myrtle,(Lagerstroemia spp.), Banglang,Bungor,Bang-lang,Jarul

pyinmaPyinma (Lagerstroemia spp.)

Ortak İsim (ler): Pyinma, Asya SATINWOOD, Jarul (Hindistan), Banglang (Vietnam), Intanin (Tayland), Bungor (Malaya, Sabah), Banaba (Filipinler), Bang-lang (Cambobia)

Bilimsel Adı: Lagerstroemia spp.

Ağaç. Coğrafi dağılım: Hindistan, Pakistan, Sri Lanka, Burma, Tayland, Laos, Vietnam, Kamboçya,

Dağıtım: Bölge Çinhindi dahil olmak üzere Endonezya ve Filipinler içine uzanan Hint-Malay; nehirleri boyunca ve nemli düz arazi üzerinde; genellikle süs olarak yetiştiriliyor.

Ağaç Boyutu:  boyunda 40-65 ft (12-20 m), 2-3 ft (0,6-1 m) gövde çapı

Ortalama Kuru Ağırlık: 44 £ / ft 3 (705 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .55, .71

Janka Sertlik: 1090 £ f (4.850 N)

Kopma Modülü: 14.120 £ f / içinde 2 (97.4 Mpa)

Elastik Modülü: £ 1.566.000 f / içinde 2 (10.8 GPa)

Kırma Gücü: 9300 £ f / içinde 2 (64.1 Mpa)

Çekme: Radyal:% 4.4, Teğet: 6.8%, Volumetrik: 12.7%, T / R Oranı: 1.5

images (4)

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Genel Özellikler: Kraliçe’nin çiçek 50 metre boyunda kadar büyüyen bir yaprak döken tropikal çiçekli bir ağaçtır; pürüzsüz, yuvarlak yaprakları vardır. Kırmızı-turuncu yaprakları corosolic asit düzeyleri daha yüksektir. güzel çiçekler racemes ve pembe, mor veya morumsu olan – pembe. Meyve yaklaşık bir inç uzunluğunda, oval ve altı adet böler zaman olgun; Tohumlar küçük ve kanatlı kanatlara sahip. Banaba ve kırmızımsı kahverengi ahşap ev bina, mobilya, tekneler, vb için kullanılan Kraliçe’nin çiçek her bahçede duracak ve güzel bir manzara ağaç. cebire ışığı kırmızı maruz koyulaşması, kahverengi kırmızımsı; Diri odun açık sarı kahverengi oldukça geniş, beyaz grimsi. Genellikle düz Tahıl; oldukça iri orta derecede ince doku; oldukça parlak; ayırt edici koku veya tat olmadan. Dalgalı tahıl, varsa, ve semiring gözenekli büyüme çekici bir rakam üretmek.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

n3d1yui (1)

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Renk / Görünüm: kahverengi kırmızımsı tipik altın cebire, soluk sarı / gri diri odun ile. Renkler ışığına maruz kalma üzerine yaş koyulaşacaktır. Olağanüstü curl sergileyen bazı parçaları ile bu türün çok yaygın Kıvırcık tane rakam…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsdgdgddfgfs

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Tahıl / Doku: Tahıl, genellikle düz bazı parçaları dalgalı veya kilitli tane olsa; doku orta kaba ve düzensiz olduğu; İyi doğal parlaklık.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Endgrain: Halka-gözenekli ya da yarı-ring-gözenekli; Orta latewood gözenekler küçük aralıklı teğet sıralar halinde düzenlenmiş orta-büyük earlywood delikler 2-3 yalnız ve radyal katları; Ortak tyloses; Büyüme farklı yüzük; lens olmadan görünmez ışınları; parankima aliform (kanatlı ve pastil), birleşik ve bantlı.

Rot Direnç: böcek saldırı ara direnç, dayanıklı ilişkin çürüme direnci orta dayanıklı olarak Anma.

İşlenebilirlik: kıvırcık tahıl (figürlü ahşap herhangi türler gibi) adet koparma olmadan kaçınılmaz daha zor düzlemde ve makineye olacak olsa Genellikle kolay, iyi sonuçlar üreten, çalışmak. Gerçek satinwoods sergi kesiciler üzerinde köreltme etkisi yoktur. , Açar yapıştırıcılar ve yüksek parlaklık iyi-parlatır bitirir.

Koku: yok karakteristik koku.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsjkfff

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Alerjiler / Toksisite: Pyinma ile ilişkili herhangi bir olumsuz sağlık etkileri olmuştur. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: Fiyatlar genel olarak ithal ahşap ılımlı vardır. Şeklin olağanüstü miktarda sergileyen adet daha pahalı olabilir, ancak genellikle Pyinma bile figürlü ahşap, çok makul fiyatlı.

Çalışma Özellikleri: ahşap testere ve iyi çalışıyor, pürüzsüz bir yüzeye bitirir, ve iyi bir lehçe alır.

Dayanıklılık: Genellikle orta derecede dayanıklı ve termitler biraz dirençli sınıflandırılmış. Toz-sonrası böceği saldırı diri odunu sorumlu.

Koruma: bildirdi cebire bir basınç-vakum sistemi kullanılarak 2 pcf daha az koruyucu yağların massedilen ile tedavisi çok zor.

Kullanım Alanları: Mobilya, iç doğrama, tekne yapım, genel inşaat, parke döşeme, lambri.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catssfsgsg

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ortak Kullanım Alanları: Mobilya, tekne yapım, (yerli aralığında), genel yarar çalışmaları, nesneleri döndü, ve diğer küçük özel öğeler.

Yorumlar: Ahşap seçici olarak rakam hesabına ithal ediliyor olmadığını söylemek zor, ya da ağaç doğal kıvırcık rakamın yüksek oranda üreten, ancak ahşap alıcının bakış açısıyla eğer, Pyinma belki etrafında curliest ahşap. Neredeyse her parça bazı parçaları ağır kıvrılma nedeniyle neredeyse üç boyutlu bir görünüm sahip, kıvırcık tahıl bazı ölçü gösterir.

Ne yazık ki, Pyinma yaygın “bugün pazarlanan ediliyor SATINWOOD Ancak bunun dışında fantastik figür, “(belki de böyle” Asya SATINWOOD, “ya da” Kamboçya SATINWOOD. “gibi biraz daha az kafa karıştırıcı şartları altında veya), Pyinma ortak az şey var Geleneksel satinwood olarak adlandırılabilir ağaç türleri, (çok daha fazla gözenekli, koyu renkli, ağırlık olarak daha hafif, daha yumuşak ve daha kalın bir doku) ile. Ama bir kenara misnomers, Pyinma hala çok güzel ahşap projeleri için büyük bir ağaçtır.

Gibi Pyinma İlgili türleri,  Lagerstroemia indica, yaygın süs ağaçları olarak satılmaktadır ve krep mersin olarak adlandırılır.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Jarulfgkhk

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates