Queenwood ,(Swartzia spp.),Cumaceba

Queenwood ,(Swartzia spp.),Cumaceba

s-l640vfdfdfQueenwood (Swartzia spp.)

Ortak İsim (ler):  Queenwood, Cumaceba, Naranjillo (Meksika, Honduras, Panama), Parakusan (Guyana), Gandoe, Ijzerhart (Surinam), Alma negra (Kolombiya), Orura barrialera (Venezuela), Icoje (Peru), Pau ferro, Mututy (Brezilya).

Bilimsel Adı:  Swartzia spp.

Dağıtım:  Peru, Güney Meksika, Orta Amerika, Batı Hint Adaları ile ve güneye Kuzey Güney Amerika’ya; Guianas ve Amazon bölgesinde özellikle bol.

Ağaç Boyutu :Boyut türleri ile önemli ölçüde değişir, genellikle 24 gövde çapları ile 110 ft bazı ulaşan yükseklikleri de, ama 36 ulaşmıştır.

Ortalama Kuru Ağırlık:  58 £ / ft 3 (935 kg / m 3 )..Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catssssdff

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .74, .94 Ağırlık: Temel özgül ağırlığı (fırınlamak ağırlık / hacim yeşil) 0,87-1,02; kuru yoğunluk 65 pcf 75 hava.

Çalışma Özellikleri: ormanda nedeniyle yüksek yoğunluklu çalışmak, ama çok düzgün bitirmek ve yüksek bir lehçe alır zordur.   İşçiler, bazı türlerin rahatsız edici toz korunmalıdır

Janka Sertlik:  2170 £ f (9670 K) *

Genel Özellikler: düz renk ya da biraz alacalı olarak cebire koyu kahverengi, kırmızımsı kahverengi, ya da neredeyse siyah; keskin sarımsı diri odun neredeyse beyazdan sınırları çizilmiş.   ortamına Doku çok ince; parlaklık genellikle orta; düzensiz tahıl düz; ayırt edici koku veya tat. olmadan   bazı işçilere Toz rahatsız edici.

Renk / Görünüm:  Renk değişir, ama boyunca koyu morumsu kahverengi bölümleri yanı sıra koyu siyah çizgiler ve damarlar ile, genellikle hafif kırmızımsı kahverengidir. Diri odun krem rengi soluk grimsi kahverengi, ve keskin öz odun gelen tahdit edilmiştir.

Tahıl / Doku:  iyi bir doğal parlaklık İnce, hatta tahıl,.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsbfdbd

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Endgrain:  Yaygın gözenekli; özel düzenleme orta gözenekler; 2-3 yalnız ve radyal katları; Mineral / sakız mevduat bazen mevcut; parankima kanatlı, birleşik ve ağsı; dar ışınları, oldukça yakın aralık.

Rot Direnç: veri yok….Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

İşlenebilirlik:  İyi işlenebilirlik, iyi döner. Yüzüstü kurutma sırasında kontrol bitirmek için.

Koku: yok karakteristik koku.

Alerjiler / Toksisite: gitti Queenwood ile ilişkili herhangi bir olumsuz sağlık etkileri olmuştur. Ancak, diğer ağaçlar Swartzia cinsi cilt ve solunum yollarında tahrişe neden bildirilmiştir. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu:  Queenwood çok daha yakın ticari türdür, ve sadece zaman zaman Peru ihraç edilmektedir. Torna boşlukları ve küçük zanaat kereste en yaygın formları mevcuttur. Fiyatlar bir ithal parke için orta aralıkta olmasını bekliyoruz.

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.

Ortak Kullanım Alanları:  açık nesneler ve diğer küçük özel ahşap ürünler. kakma, parke döşeme, tornacılık, mobilya, cabinetwork, keman yay, özel öğeleri, abanoz için bir yedek olarak önerdi…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsddgdgdgdg

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

 

İlgili Türler:

Katalox (Swartzia cubensis)

Wamara (Swartzia benthamian

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates