Tzalam, (Lysiloma latisiliquum),Karayip Ceviz, Ceviz Maya, Aztek Ceviz ,(L. bahamense ve L. latisiliquum)

Tzalam, (Lysiloma latisiliquum),Karayip Ceviz, Ceviz Maya, Aztek Ceviz ,(L. bahamense ve L. latisiliquum)

tzalam-sealedTzalam, (Lysiloma latisiliquum)

Ortak İsim (ler): Tzalam, Karayip Ceviz, Sabicu, yanlış demirhindi,Karayip Ceviz, Ceviz Maya, Aztek Ceviz,Parota, Bahar, Rosa Morada, Tzalam ve Pukte

Bilimsel Adı:L ysiloma spp. (L. bahamense ve L. latisiliquum)

Tzalam :Ayrıca Karayip Ceviz denir. Bu Meksika’dan bir yüksek yoğunluklu ahşap. Bu ahşap oldukça ince dokulu açık kahverengiden çikolata aralığı düz açık tahıl ve renkleri ile. Bunlar çoğunlukla kahverengi parke zeminler ometimes zamanlarda hafifçe kırmızı çizgili olması, veya keskin beyaz diri odun gelen çizilmiş olabilir, kırmızı ya da parlak kahverengi çizgiler vardır. Bizim bitirmek koyu kahverengi, yarı parlak yüzeye bir kırmızı vermektedir. Ağaç Bu tip yüksek trafik uygulamaları için uygun hale, inç kare başına 2.400 £ bir direnç sunar. Bu iç mekanlar için kullanılan bir 10 yıl garanti içerir.Tzalam Meksika’nın güneyindeki yetişen tropikal bir ağaç ama aynı zamanda Orta Amerika’da, Güney Florida ve Bahamalar gibi diğer tropikal bölgelerde yetişir.

mTzalam, (Lysiloma latisiliquum)

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Dağıtım: Meksika ve Orta Amerika,yetişir Belize, Guatemala, Meksika ve golleri morumsu için kırmızımsı  koyu kahverengi alacalı ahşap, bir orta Karayip Ceviz. . Bu Kimin güzelliği sadece bir kaç örnekler yerine monte ahşap bir genişlik görüntülerken en iyi şekilde görülen bir türdür Renk Aralığı: . Karayip Ceviz türlerinin değişkenlik büyük bir derecesi sergiler eğilimindedir Renk, o yaş olarak kapatmak için.

Renk Değişimi : Karayip Ceviz zamanla renk değişimi önemli derecede sergileyecek. Taze nakit sesleri geniş bir yelpazede sergiler zaman, öğütülmüş itibaren, Karayip Ceviz hızla sonra zamanla koyulaştırmak devam orta kahverengi tonları, daha dar bir aralıkta aşağı susturur.

Ağaç Boyutu: boyunda 50-65 ft (15-20 m), 2-3 ft (0,6-1 m) gövde çapı

Ortalama Kuru Ağırlık: 49 £ / ft 3 (780 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .63, .78

Janka Sertlik: 1400 £ f (6.230 N)

Kopma Modülü: 12.800 £ f / içinde 2 (88.3 Mpa)

Elastik Modülü: £ 1.900.000 f / içinde 2 (13.10 GPa)

Kırma Gücü: Kullanılabilir veriler yok…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsTzalam, (Lysiloma latisiliquum)

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Çekme: Radyal:% 2.7, Teğet:% 7.2, Volumetrik:% 9.5 T / R Oranı: 2.7..Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Renk / Görünüm: Orta kahverengi cebire ışık, bazen kırmızımsı veya morumsu renk tonu ile. Koyu kahverengi çizgiler ortak. İnce diri odun açıkça öz odun gelen çizilmiş bir soluk grimsi beyaz, olduğunu. Bazen kıvırcık tahıl desenleri ile gördüm.Tzalam ahşap rengi ya da tonları farklı olabilir rağmen, en yaygın renk mobilyalara renk / tonu gibi bir tarçın vererek biter, kırmızı ve sarı arasında bir karışımıdır.

Tahıl / Doku: açık, düzgün dokulu düz tahıl. Orta parlaklık.

Endgrain: Yaygın gözenekli; özel düzenleme orta gözenekler; 2-3 yalnız ve radyal katları; diş etleri ve öz odun mevduat bazen mevcut; Büyüme farklı yüzük; lens olmadan görünmez ışınları; parankima vasicentric, aliform (pastil), birleşik ve bantlı (marjinal).

Rot Direnç: En böcek saldırılarına karşı çok dayanıklı ve aynı zamanda dayanıklı olduğu bildirildi…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsTzalam, (Lysiloma latisiliquum)75

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

İşlenebilirlik: Tzalam aracı normalden daha hızlı kenarları künt olsa genel çalışma özellikleri, iyi. , Açar yapıştırıcılar ve iyi bitirir. Bir yüksek doğal cila almak mümkün.

 Koku: yok karakteristik koku.

 Alerjiler / Toksisite: Şiddetli reaksiyonlar oldukça nadir olmasına rağmen, Tzalam soğuk benzeri semptomlara neden olduğu bildirilmiştir. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Kurutma: Hava Kuru odun 90 ila 150 gün sürer. Orta fırın herhangi bir sorun ile zaman alır.

Dayanıklılık: . Bu mantarlar ve böcekler ahşap saldırısına karşı son derece dayanıklı olan…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsTzalam, (Lysiloma latisiliquum)125

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ahşap havada kurutulur, aşağıdaki riskleri vardır:Hava-kurutulmuş ahşap çok yaygın olduğunu ve birçok kişi bu ahşap mobilya ve dolapları yapmak için fırın gibi iyi olduğunu düşünüyorum, ama gerçekte öyle değil. Hava-kurutulmuş ahşap% 20 ila% 18 arasında İngilizce onun kısaltması için Denge Nem İçeriği veya EMC elde edebilirsiniz. Hava kuru odun parçası da EMC boyunca bir değişken vardır. Yani, tablonun parçaları, bazı% nem ve diğer parçaları bir% farklıdır var. Bu ağaç, kuru havanın yapılan mobilya ve dolaplar, nispeten sürekli ıslak odun sahip olacak ve kurutma ve gibi, bir düşük ortalama nem içeriği çevre ile kontrollü bir ortamda yüklü edilirken küçülen devam edecek demektir Bir ev, genellikle yaklaşık% 7 yuvarlak. Kontrollü bir hızda EMC evi ulaşmak için kendi nemin en kaybederek, ahşap büküm ve gök eğilimindedir.

Bu ahşap kabartma (Fırın kurutulmuş) ise:Fırınlama ahşap kontrollü bir ortamda son derece düşük bir nem içeriğine ulaşmak için izin veren bir işlemdir. Herhangi bir ahşap bir ev ortamı gibi kontrollü bir genişleyen ve taahhüt devam edecek, ancak fırınlanmış ahşap% 12 civarında olan Emc beri küçük bir aralıkta yapacak ve aynı zamanda nem değişiklikleri çok tepki vermez .

Öneri: iş daha iyi sonuçlar verir yaparken başlangıçta maliyeti yüksek olmasına rağmen, fırınlanmış ahşap satın alın…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsTzalam, (Lysiloma latisiliquum)254

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Fiyatlandırma / Durumu: muhtemel Fiyatlar bir ithal tropikal türler için ılımlı olmaya. Kıvırcık tahıl veya diğer rakam ile Kurulları ölçüde daha pahalı olması muhtemeldir.

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.

Ortak Kullanım Alanları: Döşeme, dış mobilya, iç trim, kaplama, nesneleri döndü, ve diğer küçük, özel ahşap ürünler.Kontrplak için dekoratif kaplama,Porteler,Zemin ve abartı,Aracı kolları,Kamyon Kat,Değirmenler için parçalar,Köprüleri tahtalar,Arabaları Parçaları,Tornacılık,Müzik Aletleri,Heykel,El sanatları,Sauna Hamam,Köprüler,İç ve dış kaplama,Mobilya,Tornacılık,Çatı,Güzel mobilya,Tekne Kapakları…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsTzalam, (Lysiloma latisiliquum)789

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

 Tzalam ( Lysiloma bahamensis ) – öncelikle bir Meksikalı ahşap, ama aynı zamanda da Tzalam Küba Wild Demirhindi ve Sabicu olarak bilinen, tropikal Amerika ve Karayipler içine büyür.ağaç hızla orta büyür ve en fazla 40 ila 60 yükseklikleri ulaşır 45 metre yayılması ile ayaklar. Onun ince, kısa gövde dalları arching bir şemsiye siluet oluşturur, uzun tepesinde. Genç ve olgun, yeni ve eski büyüme birlikte görünür çarpıcı bir kontrast yapmak soluk yeşil. zaman eğrelti benzeri yaprakları gösterişli kırmızı Tzalam ahşap Karayip Ceviz, Maya Ceviz veya Aztek Ceviz olarak pazarlanmaktadır. Bu orta yoğunluk ve oldukça düz bir açık tahıl ve bazen kırmızı veya kahverengi çizgileri ile, açık kahverengiden çikolata aralığı renklerle ince dokulu olduğunu. Bu işe kolay ve oldukça yüksek doğal cila alır. Onun uygulamalar lambri gibi döşeme, mobilya ve yapısal olmayan inşaat içerir.

Yorumlar:Onun biraz karanlık ve garip yazıldığından ortak adının Belki nedeniyle, Tzalam bazen pazarlanmaktadır “, Karayip Ceviz” o gerçek ceviz taşıyan küçük ilişkisinin olsa Juglans cinsi . Görünüm-bilge, Tzalam yakından taklit edebilir Koa . Floresan.Tzalam bu el emeği bir sürü gerektirir çünkü ahşap bu tip kullanarak mobilya yapımında bu kadar basit olmadığı anlamına gelir, çok ağır ve yoğun ahşap, olduğunu. Yine de, bu ahşap bu tip güzel mobilya yapamazsınız anlamına gelmez.Tzalam birkaç dezavantajlarından biri tzalam ağacının dalları bu eğrilerin bir yeri vardır mobilya yapmak için çok karmaşık olduğu anlamına gelir, çok ince olmasıdır.Bu ahşap çok önemli bir özelliği, büyüyen işlemi sırasında tzalam ağaç diğer tzalam ağaçlar aynı bölgede büyümeye izin veren çevresinde tohum atar olmasıdır. Tzalam ahşap “sürdürülebilir” olarak kabul edilebilir nedeni budur. tzalam ağaç toprak hasarlı veya zenginleştiren azot ile toprak yana yanmış olan alanlarda çok önemli bir rol oynamaktadır.Tzalam ahşap rengi aynı şekilde teak veya dış mekan mobilya için kullanılan ormanda diğer türleri yapmak kaybetmez.Bu tzalam uygun bakım ile, bu mobilya 10 yıl veya daha fazla renk ve kalitesini korumak anlamına gelir en az 10 yıllık bir garanti, sahip olduğu söyleniyor! Tzalam ahşap çok güçlü ve hava şartlarına dayanıklı, su ve nem, son zamanlarda, Meksika birçok rıhtım tzalam ile inşa edildiğini,…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsTzalam, (Lysiloma latisiliquum)6555

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Genellikle döşeme endüstrisi tarafından “Karayip Wlanut, Maya Ceviz, ya da Aztek Ceviz” olarak pazarlanan, Tzalam aslında Tzalam tüylü yaprakları üreten Lysiloma cinsinin parçası ziyade insanların çoğu, düşünüyorum ki, geleneksel ceviz cinsi (Juglans) ait değil Uzun düz tohum kutucukları ile.Bazen Hawaiian Koa göre, Tzalam orta ve portakal, amber ve kırmızı arasında değişen sporadik tonlar ile açık kahverengi renkleşmelerinin oluşan öz odun alacalı etti. Zamanla, bu renkler daha hafif doğaya aşağı susturur. Tzalam diri odun soluk beyaz, ve zaman zaman canlı olabilir düz, açık tahıl sergiler. Tzalam kolaylıkla bir yüksek cila alır ve birlikte çalışmak için kolay bir ahşap olarak kabul edilir.Tzalam nedeniyle güzel bir görsel çekiciliği korurken unsurları ayağa onun yeteneği havuz şezlong ve diğer dış mobilya Karayip kıyısında popüler bir seçim olduğunu.Amerika Birleşik Devletleri’nde, Tzalam hızlı bir şekilde yüksek uç ahşap zeminler için istenen listenin üst yanı sıra el kazınarak işlenmiş ahşap döşeme için yükseliyor. Karayip Ceviz özel bir yük hakkında Savage Woods ulaşın – Tzalam.

catsTzalam, (Lysiloma latisiliquum)4555

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

 

 

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates