Western Hemlock,Batı Hemlock ,Tsuga heterophylla

Western Hemlock,Batı Hemlock ,Tsuga heterophylla

hemlock-sealedBatı Hemlock (Tsuga heterophylla)

Ortak İsim (ler): Batı Hemlock

Bilimsel Adı: Tsuga heterophylla

Dağıtım: Kuzey Amerika Kuzeybatı sahil

Ağaç Boyutu: boyunda 165-200 ft (50-60 m), 3-5 ft (1-1.5 m) gövde çapı

Ortalama Kuru Ağırlık: 29 £ / ft 3 (465 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .37, .47

Janka Sertlik: 540 £ f (2,400 N)

Kopma Modülü: 11.300 £ f / içinde 2 (77.9 Mpa)

Elastik Modülü: £ 1.630.000 f / içinde 2 (11.24 GPa)

Kırma Gücü: 7200 £ f / içinde 2 (37.3 Mpa)

Çekme: Radyal:% 4.2, Teğet: 7.8%, Volumetrik:% 12.4, T / R Oranı: 1.9

Renk / Görünüm: Heartwood açık kırmızımsı kahverengi. Diri renk biraz daha açık olabilir, fakat genellikle öz odun ayırt edilmez. Bazen kabuğu kurtçuklar neden karanlık çizgiler içeriyor. göze çarpan büyüme halkaları ilginç tahıl desenleri sergileyebilmektedir flatsawn yüzeyler.

Tahıl / Doku: Tahıl kaba, düzensiz bir doku ile, genellikle düzdür.

Endgrain: Reçine mevcut canals; latewood genellikle kademeli geçiş, renk kontrastı oldukça yükseğe earlywood; trakeid çapı orta-büyük.

Rot Direnç: çürüme direnci ile ilgili olmayan dayanıklı ve böcek saldırı da duyarlı olarak Anma.

İşlenebilirlik: Genel çalışma özellikleri dips ve düzensiz yüzeyleri oluşturabilirsiniz zımpara, iyi, fakat yumuşak earlywood ve sert latewood arasındaki eşitsizlik. Tutkal, lekeler, ve bitirir iyi.

Koku: yok karakteristik koku.

u00

Alerjiler / Toksisite: Batı Hemlock cilt tahrişine neden olduğu bildirilmiştir. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: Batı Hemlock Kuzey hasat baldıran iki temel ticari türlerin Amerika-ile diğer varlık biri olan Doğu Hemlock (Tsuga canadensis) . Batı Hemlock inşaat kereste olarak kullanılır ve genellikle köknar ve baldıran ve daha genel etiketi altında satılan diğer türler ile birlikte gruplandırılır “HEM-FIR.” Fiyatların yerli yumuşak ağaç için ılımlı olmasını bekliyoruz.

Sürdürülebilirlik: Bu ağaç türleri CITES Ekler listelenen değildir ve en az endişe bir tür olarak IUCN tarafından bildirilmektedir.

Ortak Kullanım Alanları: Kutular, palet, sandık, kontrplak, çerçeveleme ve diğer inşaat amaçlı.

Yorumlar: Batı Hemlock hemlocks en büyüğüdür ve Kanada için ihraç kereste en değerli kaynaklarından biridir; türler de Washington devlet ağaçtır.

Karşılaştırıldığında Doğu Hemlock (Tsuga canadensis) , her iki türün sıkı aralıklı büyüme halkaları olabilir ama, Batı Hemlock genellikle, dar büyüme halkaları vardır.

Batı baldıran birçok ticari kullanımlar ile değerli bir ağaçtır. Genellikle gerçek köknar benzer tasarım değerlerine sahip olarak, Hem-köknar olarak pazarlanmaktadır: Kaliforniya kırmızı, büyük köknar, asil köknar, Pasifik gümüş köknar ve beyaz köknar. Bu on baldıran türlerinden biridir ve bir prim kereste olarak kabul edilir.

Batı baldıran Kuzey Amerika’dan yaprak dökmeyen bir ağaçtır. Bu Idaho ve Montana kuzey Kenai Yarımadası, Alaska kuzey Sonoma County, California, sahil şeridi ve doğudan prolifically büyür, ve yaygın olarak bu bölgelerde hasat edilir.

30 50 metre boyunda büyüyen, ağaçlar, küçük oval koni ve düz, kısa iğneler ile karakterizedir. Onların tarçın renkli kabuğu çatıldı ve çekici.

Ahşap yapımında kullanılan fakat yumuşak ağaç dayanıklı değildir ve dış kullanım için tedavi gerektirir. Dış ve iç yapı uygulamaları doğrama, kabini, döşeme, tavan ve yer almaktadır. Ayrıca kapı, pencere, merdiven, merdivenler, döşeme, lambri, süpürge sapları, sandık, palet ve ambalaj vakalarının parçaları yanı sıra diğer mimari öğeleri doğrama oluşturmak için popüler bir seçimdir.

Batı baldıran kağıt ve karton ürünleri için en iyi hamuru ormanda biridir. Geleneksel, ancak, Yerli esnaf kaşık, tarak, kavurma tükürür ve dev şölen yemekleri oyularak kolaylıkla çalıştı kereste kullanılır.

Tarımsal ormancılık, batı baldıran akışı banka erozyonu azaltmak, ve biyoçeşitliliği artırmak için kullanılır. Bu dimetil sülfit, aksi tespit edilmemiş gidebiliriz doğal gaz, bir koku verir madde üretmek için kullanılmıştır; oksidasyon yavaşlatır Hemlock atıklar, üretilen ve conidendrol.

GÖRÜNÜM

Batı baldıran kereste doğal parlaklık vardır. ağacın odun ayırt edici büyüme işaretleri ve oldukça hatta doku ile bir soluk, krem ​​rengi vardır. Bu güzel soluk ahşap kaç knot üreten ve bir üniforma, çekici tane görüntüler. Bazen batı baldıran özellikle knot etrafında ve bahar ve yaz büyüme halkaları arasındaki geçiş bölgesinde, hafif lavanta döküm görüntüleyebilirsiniz. Çekici, narin, koyu gri ya da siyah çizgiler ahşap belirgin olabilir. Orada odun ve diri odun arasındaki renk küçük varyasyon, ve genellikle birbirlerinden ayırt edilemez.

ORTAK UYGULAMALAR

Batı baldıran ahşap yapımında kullanılan ancak tedavi olmadan harici kullanım için tavsiye edilmez. Koruyucu basınçla işlenmiş kereste ürünleri görsel olarak çekici ve güçlü, ve güverte ve diğer açık hava aktivite için daha ekonomik türler arasında hem de. İç kullanım doğrama ve kabini bulunmaktadır.

Bu türlerin bazıları ahşap çekici ahşap lambri ve düzeltir, pencere, merdiven parçaları, ve döşeme kendilerini kredi, taneli ve hatta dokulu ince. Yakışıklı masif ahşap kapı, örtücüler, panjurlar, döküm ve mobilya tüm Batı Hemlock imal edilebilmektedir.

Ahşap kasalar gibi, palet ve ambalaj durumlarda ve diğer mimari öğeleri doğrama gibi süpürge sapları, ve vaka mal yapmak için kullanılır olmuştur. Kağıt ve karton ürünleri için en iyi hamuru ormanda biridir.

Düşük dereceli karışık ürünler, saplama duvar ekonomi tabi yapımında bu faydacıl uygulamalar için de yararlıdır.

 İŞLENEBILIRLIK

Hafif ve düz tahıl, batı baldıran en işlenebilirlik o görmüş zaman 480kg / metreküp tartmak yok rağmen, çam kıyasla olmuştur. O, bölme dayanıklı splintering olmadan kolayca çivi ve vida güvenli ve testere tutar çünkü Üreticileri bu tür lehine.

Batı baldıran başlangıçta yüksek nem içeriği yüzey denetimini önlemek ve kalın stok üniforma kurumanın sağlanması için dikkatli kurutma gerektirir.

ahşap düz bir tahıl vardır ve makineye kolay kılan, kazıma direnir. Batı baldıran ahşap bir orta buhar-bükme derecesi vardır ve kesici kenarlar az matlaştırmadan ile hem el ve makine aletleri ile iyi çalışır. Bu ahşap orta bükülme ve ezilme direncine sahiptir. Ona bu düşük dayanıklılık vererek, sert veya sert değildir. Bu türün Kereste kolayca boyalı veya vernikli, yapıştırılmış lekeli olabilir.

 Decking

Kereste zemin kaplaması, fonksiyonel, pratik ve estetik olan mekanlar yaratır. Doğru tasarımı ve bakım ahşap güverte gelecek yıl için zevk olacak bir açık yaşam alanı oluştururken, herhangi bir ev ya da iş için değerli bir katkı yapacaktır.

Kapılar

Kereste, iç ve dış kapılar hem en popüler ve üstün malzeme seçenekleri biridir. Katı veya mühendislik keresteden imal olsun, gücü ve yapısal performans ödün vermez birçok şık ve pratik seçenekler vardır. Bir ayırt edici ahşap kapı, aynı zamanda herhangi bir ticari veya yerli binaya değer katan, görsel etki yaratabilir.

 Döşeme

Yapısal veya bitmiş döşeme uygulamaları için olsun, kereste dayanıklılık, çok yönlülük ve uyum sunuyor. sıcaklık, kuvvet ve ahşap döşeme doğal güzelliği iç ayarları çeşitli kalıcı ve popüler kanıtlamıştır.

Çerçeveleme

İnsanlar basit barınaklar inşa başladığından beri, ahşap çerçeve birçok türde yapıların şekillenmesinde önemli bir rol oynamıştır. Ahşap doğramaların en popüler türlerinden biri hafif ahşap yapı olarak bilinir.

 İç Raylar ve Korkuluklar

Doğal güzelliği ve doğal gücü ile, ahşap iç korkuluk yapımı popüler bir malzeme seçimdir. Yaygın tedavi Angiospermaelerin ve dayanıklı sert ağaçların inşa, iç korkuluklar ve korkuluklar genellikle en doğal sonucu elde etmek için açık bir cila ile bitmiştir.

 İç Merdiven

Kereste gücü, güzellik ve dayanıklılık iç merdivenler arayan tasarımcılar için tercih edilen malzeme olmalıdır. Burada anlatılan inşaat prosedürü ya geleneksel ya da çağdaş yapı en genel tip merdiven için geçerlidir.

 İç Lambri

Onlar şık olarak Kereste lambri sıcak olarak iç oluşturur. Yaygın bir MDF veya kontrplak substratı kullanılarak, iç ahşap lambri, doğal ve çok yönlü ve sağlam doğal ahşap paneller ya veya işlenmiş ağaç ürünleri yaprak gibi geliyor

 Kereste Doğrama Ürünleri

Kereste doğrama ürünleri herhangi bir iç tasarım için, klasik benzersiz ve şık bir dokunuş sunuyoruz.

 Kereste Profiller

Profiller her türlü iç estetiğini arttırmak ve güzellik ve ihtişam odaklanarak tasarımlar için kek üzerine krema olarak işleyen, çok yönlü ve uzun ömürlüdür.

Doğal estetik itiraz, çok yönlülük ve ses yapısal performansı ile ahşap pencere doğrama mükemmel tasarım seçenekleri sunar. Doğal tonlar ortaya çıkarmak için lekeli veya belirli dekorlar iltifat boyalı olsun, kereste pencere stilleri çok çeşitli uygun hale getirilebilir ve binanın her türlü içine monte edilebilir.

20140919_163326

 İlgili Türler:

Doğu Hemlock (Tsuga canadensis)

Dağ Hemlock (Tsuga mertensiana)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

× SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİM ? (+90539 396 18 61)
Free WordPress Themes - Download High-quality Templates