White Ash,American White Ash,(Fraxinus americana),Beyaz Kül, Amerikan Beyaz Kül,White Ash,American White Ash,Biltmore kül, Biltmore beyaz kül , baston kül

White Ash,American White Ash,(Fraxinus americana),Beyaz Kül, Amerikan Beyaz Kül,White Ash,American White Ash,Biltmore kül, Biltmore beyaz kül , baston kül

Ash-American-Dışbudak1White Ash,American White Ash,Beyaz Kül (Fraxinus americana)

Ortak İsim (ler): Beyaz Kül, Amerikan Beyaz Kül,White Ash,American White Ash,Biltmore kül, Biltmore beyaz kül , baston kül

Bilimsel Adı: Fraxinus americana

Eşanlamlı (ler): Fraxinus americana . var biltmoreana , Fraxinus americana . var crassifolia , Fraxinus americana . varcurtissii , Fraxinus americana . var juglandifolia , Fraxinus americana . var microcarpa , Fraxinus biltmoreana

Form: genellikle genellikle dar dikdörtgen taç ile, (özellikle iyi sitelerde) düz, açık gövdesini geliştirir kadar 80 metre boyunda bir büyük ağaç.

Giriş:`Sonbahar Purple ‘Beyaz Kül bir erkek ağaç uzun boylu ve belki 35-50 metre genişliğinde 40 ila 50 ayakları büyüyen, 1956 yılında tanıtılan ve nemli yerlere yerli türlerin bir çeşidinde mesafesindedir. Ağaç hızla büyüyor ve bir yuvarlak üst genç neredeyse piramidal, ama yavaş yavaş yavaşlar ve oval bir şekil geliştirir. `Sonbahar Mor ‘Beyaz Kül türleri sarı geliştirir veya sonbahar renk ise o, onun sürekli-olağanüstü derin kırmızı, bordo veya mor sonbahar renk geliştirecek güneşli bir pozlama tercih. Güz rengi genellikle erken diğer ağaçlarda daha geliyor.

Dağıtım: Doğu Kuzey Amerika,Beyaz kül yelpazesini  batı kenarında doğu Teksas güney doğuda kuzey Florida Cape Breton Adası, Nova Scotia, doğal olarak yetişen ve doğu Minnesota.

map_of_Fraxinus_americana

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Yerli Aralığı: Beyaz kül yelpazesini batı kenarında doğu Teksas güney doğuda kuzey Florida Cape Breton Adası, Nova Scotia, doğal olarak yetişen ve doğu Minnesota.

Beyaz Kül Bark Beyaz Kül :, genellikle meşe, Hikorilerin ve siyah kiraz ile birlikte araziler bulunur gibi; ayrıca sert akçaağaç ve basswood ile birlikte nemli yamaçlarda oluşur. Saf stantlarda bulundu ama en sık Iowa bu orman tiplerinin küçük bir bileşeni temsil edilmez. O meşe türlerinin daha gölge daha hoşgörülü çünkü bazen bir stand genç yaş sınıfları önemli bir bileşenidir. Beyaz dişbudak ağacı, sert, ağır, sert ve nispeten düz beyzbol sopaları, alet sapları, paletler, mobilya dahil olmak üzere ürünlerin çeşitli için kullanılan taneli ve birçok özel tenis raketleri, kayaklar, kar ayakkabısı, kürekler dahil kullanır. Iowa da çünkü onun yüksek yoğunluklu yakacak odun için yüksek değere sahiptir. Beyaz kül iyi sitelerde 70 ila 80 metre yükseklikleri 2-3 metre çaplarını kavuşacaktır bir orta hızlı büyüyen türler olarak kabul edilir. Beyaz kül mükemmel bir gölge ağacı yapar ama daha hızlı büyüyen yeşil kül gibi yaygın kullanılmaz. Onun sonbahar renk parlak sarı veya koyu mor ya olduğunu. kanatlı tohumlar yüksek yaban hayatı değeri yok ama yaban hayatı bir kaç türün tarafından kullanılmaktadır ve diğer gıda kaynakları sıkıntısı olduğunda daha bir öneme sahip olabilir. Onlar birçok diğer gıda kaynaklarına daha uzun ağaç üzerinde kalır, çünkü onların faydası artar.

Yetiştirme ve kullanımları:Beyaz kül hemen hemen her yerde bu olabilir ekili, yüksek talebe yetişmek için günlük amaçlar için en çok kullanılan ağaçların biri ve, olduğunu. Ahşap beyaz ve oldukça yoğun, (670 kg / m3 20% içinde)  , güçlü ve düz taneli. Bu üretimi için tercih kereste olan beyzbol sopaları ve araç kolları. Ahşap ayrıca mobilya ve elverişli bir zemin . Ağaç nedeniyle toprak toprak ile temas yüksek kolay heba iç kullanım için özellikle kereste kullanın. Beyaz kül (Fraxinus americana), aynı zamanda Biltmore kül ya da Biltmore beyaz kül denilen, en yaygın ve kullanışlı doğal kül ama ormandaki bir baskın tür asla. Bu orta büyüklükteki zengin, nemli, iyi drene topraklarda iyi yetişir. Beyaz kül ahşap, sert, güçlü, ve şoka oldukça dayanıklı olduğundan, özellikle kolları, kürek, ve beyzbol sopaları için aranır. kanatlı tohumlar birçok kuş türleri için yiyecek sağlamak. Ayrıca yapmak için kullanılan ıstakoz tuzakları . Son zamanlarda, o da solidbody için popüler bir seçenek haline gelmiştir elektrik gitar yanı sıra ahşap. Bu çok sponsorluğundaki yapan palavra düzgün çalıştı. kamışı, bazen daha sonra plastik ile simüle edilmiş olsa odun, orta-1970’li ve 1980’li yıllarda tavan fan kanatları kullanılmıştır. Artık bir çok ülkede tavan fan kanatları için kullanılmaktadır.ağaç olan mast kırpma her 11 yaş ve bitki ve% 30 sağkalım oranı ile yetiştirmek çok kolaydır.Aksine Beyaz Kül nedeniyle uzak tipik parlak turuncu ve kırmızı tonlar vardır onun sürekli güvenilir sonbahar renkleri için dikilmiş olan, bazen kentsel kirliliği ve toprak sıkıştırma, ancak gelen rahatsız orman siteleri için tercih olarak sık Yeşil Ash olarak ekimi görmedim düzgün bir sarı renk üretmek kül diğer türlere.Bazen türler için kullanılan diğer isimler Biltmore kül, Biltmore beyaz kül ve baston kül içerir.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsWhite Ash, American 12

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ağaç Boyutu: boyunda 65-100 ft (20-30 m), 2-5 ft (0,6-1,5 m) gövde çapı..Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ortalama Kuru Ağırlık: 42 £ / ft 3 (675 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .55, .67

Janka Sertlik: 1320 £ f (5.870 N)

Kopma Modülü: 15.000 £ f / içinde 2 (103.5 MPa)

Elastik Modülü: £ 1.740.000 f / içinde 2 (12.00 GPa)

Kırma Gücü: 7410 £ f / içinde 2 (51.1 Mpa)…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsash1

Thermo ahşap – tahta: Ağaç türlerinin ısıl işlem süreci böyle kül, meşe, kayın, ıhlamur ve diğer maruz termal etkiler gibi sıradan ve tanıdık ağaçlar dışında hangi iş parçasının içinde. Isıtma, düzenli ahşap elde eder gelişmiş dayanıklılık yapma, 160-250 derece arasında gerçekleşir. İşlenmiş malzeme renk paleti daha yoğun ve belirgin hale gelir. Doku daha yoğun ve pürüzsüz hale gelir. Thermo ahşap, zararlılara ve nem pratik bağışıklık yüksek yangın güvenliği çürümeye tabi değildir vardır. Bu ısıtma işleminden sonra tel ahşap uzun bir süre yerine gerektirmeyen seçkin bir bitirme ve inşaat malzemeleri, olarak kabul edilir. Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Çekme: Radyal:% 4.9, Teğet: 7.8%, Volumetrik:% 13.3, T / R Oranı: 1.6..  Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ekolojik özellikleri:Beyaz Kül iyi tam güneş nemli, organik zengin, iyi drene loams yetiştirilir. Orta kuraklık toleransı. En güçlü rüzgarlardan korunan yerlerde oturtulmuş. Manzara iyi oturtulmuş, özellikle kentsel koşulların genellikle hoşgörülü. Hafif alkali toprak koşullarına nötr hoşgörülü.

Kullanım ömrü: Çok yıllık – ikiden fazla büyüyen mevsim süren bir bitki.

Özellikleri:Adı Beyaz Kül kaynaklanmaktadır glaucous Yaprakların alt. Bu görünüm olarak benzer Yeşil Ash kimlik zorlaştırır. Beyaz Ash yapraklarının alt tarafın da üst tarafta daha açık renkli olan, Beyaz Ash dalları dış yüzeyi lapa lapa veya soyma olabilir. Yeşil Kül yaprakları üst ve alt tarafları üzerinde renk benzerdir ve dallar düzgündür. Bazı örtüşme rağmen, iki tür de farklı yerlerde büyürler; Beyaz Kül sık birlikte görülür bir orman ağacıdır Şeker Maple Yeşil Ash ise öncü türler yaşar kıyıdaş bölgeleri ve alanları rahatsız.

Beyaz kül (Fraxinus americana), aynı zamanda Biltmore kül ya da Biltmore beyaz kül denilen, en yaygın ve kullanışlı doğal kül ama ormandaki bir baskın tür asla. Bu orta büyüklükteki zengin, nemli, iyi drene topraklarda iyi yetişir. Beyaz kül ahşap, sert, güçlü, ve şoka oldukça dayanıklı olduğundan, özellikle kolları, kürek, ve beyzbol sopaları için aranır.Nehir dipleri ve iyi drene yayla siteleri de dahil olmak üzere nemli yerlerde, yerli olmasına rağmen beyaz kül, ısıya dayanıklıdır. Bu 50 ila 80 metre boyunda ve geniş büyür. ağaçlar iyi bir tohum-set her 2-3 yıl üretmek ve onlar bir sıkıntı yaratmak ve belki de biraz dağınık bakmak manzara filizlenmeye. tohumlar birçok kuş tarafından kullanılan ve sayısız üretilebilir. Ağaç hızla büyüyor ve zaman genç neredeyse piramidal, ama yavaş yavaş yavaşlar ve bir daha yuvarlak veya oval şekil yayılan geliştirir. Beyaz Ash bir gösterişli sarı sonbahar renk geliştiren güneşli pozlama tercih. Güz renk ağaç ve çevre koşullarına bağlı olarak, çarpıcı ya da sıkıcı olabilir.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsWhite Ash, American 455

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Renk / Görünüm:  odun orta kahverengi renk bir ışıktır. Diri çok geniş olabilir ve bej bir ya da açık kahverengi eğilimi olabilir; her zaman açıkça veya keskin öz odun sınırını çizmek değil.

Tahıl / Doku: meşe benzer doku kaba bir orta vardır. Bazen orta kıvırcık veya figürlü panolar bulunabilir olsa tahıl, hemen hemen her zaman düz ve düzenli.

Endgrain: Yüzük-gözenekli; Büyük earlywood küçük latewood yalnız ve radyal katları gözenekler, geniş 2-4 satır gözenekler; Ortak tyloses; parankima (marjinal), paratrakeal parankimi etrafında latewood vasicentric, kanatlı ve konfluent gözenekler bantlı; dar ışınları normal aralık.

Rot Direnç: cebire bozulabilir olarak puan ya da çürümeye konuda sadece biraz dayanıklı olduğunu. Kül da böcek saldırısına karşı dayanıklı değildir.

İşlenebilirlik:  el veya makine araçları ile iyi sonuçlar üretir. Iyi buhar bükme yanıt verir. Tutkal, lekeler, ve bitirir iyi.

Koku: çalışılan zaman farklı, orta hoş olmayan bir koku alabilir miyim…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsasd221

Thermo ahşap – tahta: Ağaç türlerinin ısıl işlem süreci böyle kül, meşe, kayın, ıhlamur ve diğer maruz termal etkiler gibi sıradan ve tanıdık ağaçlar dışında hangi iş parçasının içinde. Isıtma, düzenli ahşap elde eder gelişmiş dayanıklılık yapma, 160-250 derece arasında gerçekleşir. İşlenmiş malzeme renk paleti daha yoğun ve belirgin hale gelir. Doku daha yoğun ve pürüzsüz hale gelir. Thermo ahşap, zararlılara ve nem pratik bağışıklık yüksek yangın güvenliği çürümeye tabi değildir vardır. Bu ısıtma işleminden sonra tel ahşap uzun bir süre yerine gerektirmeyen seçkin bir bitirme ve inşaat malzemeleri, olarak kabul edilir. Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Kayda değer Özellikleri: Fraxinus americana yaygın beyaz kül denilen, doğu Kuzey Amerika’ya özgü olan.Missouri, genellikle devlet (Steyermark) boyunca akarsu, blöf ve yamaçlar boyunca kuru ve kayalık yayla ormanda, glades ve nemli düşük ormanda oluşur. Bu genellikle 60-80 büyüyen ‘uzun boylu, yerli kül en büyüğüdür. Genç ağaçlar yavaş yavaş bir daha yuvarlak taç olgunlaşan, şekil piramidal vardır. Beyaz kül öncelikle ikievcikli (ayrı erkek ve dişi ağaçlar) ‘dir. Apetulous morumsu erkek ve dişi çiçekler salkım geç to-ortaya yeşillik önce Nisan-Mayıs aylarında ayrı ağaçlar üzerinde görünür. Döllenmiş dişi çiçekler sonbaharda olgunlaşır ve kış boyunca ağaç üzerinde devam edebilir ki (uzun “2) kanatlı Samaras’ın kümeleri sarkık yol vermek. Özellikler garip Pinnate bileşik 7 broşürler ile yaprakları (daha az sıklıkla 5 veya 9). Dikdörtgen-hançer broşürleri Oval (3-5 “uzun) koyu yeşil altında ve üstünde yeşil beyazımsı. Yeşillik sonbaharda mor gölgelendirme ile sarıya döner. Gri kabuğu olgun ağaçlar üzerinde belirgin elmas şeklindeki çizgilenme geliştirir. Beyaz kül değerli kereste ağacı. Onun ahşap ticari araç kolları, kürek, bahçe mobilyaları ve spor malzemeleri de dahil olmak üzere çeşitli ürünler için kullanılmaktadır. Beyaz kül Louisville Slugger beyzbol sopaları için kullanılan ahşap. Fraxinus americana sarı, turuncu veya bronz sonbahar rengi için seçilen çeşitler çok değerli olan dikimleri, park alanı için uygun bir hızla büyüyen bir ağaçtır, kereste kolayca menkul niteliklere sahip – bu, sert, ağır, ve darbeye dayanıklı ve araç kolları,  beyzbol sopaları, mobilya için yaygın olarak kullanılan ve aynı zamanda yakıt odun gibidir. Yerli Amerikalılar ateş, bir afrodizyak ve iştah uyarıcı için tedavi, böcek sokması kabartma dahil tıbbi amaçlarla çeşitli bitki farklı bölümlerini kullanılır.Ağaç kendi doğal Kuzey Amerika’da yaban hayatı çok çeşitli destekler ve boşluklar oluşturmak için gövde eğilimi ağaçkakan yuvalama delikleri için idealdir. Büyük boşluklar baykuş, ahşap ördek, nuthatches veya gri sincap tarafından kullanılıyor olabilir.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsWhite Ash, American 658

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Alerjiler / Toksisite: Ash Fraxinus cinsi ciltte tahrişe ve akciğer fonksiyonlarında azalmaya neden olduğu bildirilmiştir. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: Kül yurt mevcut en pahalı programı Sertağaç arasında; o benzer karşılaştırmak gerekir meşe fiyat açısından.

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.

Ortak Kullanım Alanları: alet sapları gibi Döşeme, doğrama, kutular / sandık, beyzbol sopaları ve diğer torna nesneler.Beyaz kül doğu Kuzey Amerika’ya bir hızla büyüyen kereste ağaçtır. Onun darbeye dayanıklı ahşap aracı kolları ve beyzbol sopaları kullanılır, dayanıklı ahşap aracı kolları, kürek, kano kürek, beyzbol sopası, mobilya, antika araç parçaları, kar ayakkabısı, dolaplar, vagonlar ve kravat, vb yapmak için kullanılır

Kullanımı ve Yönetimi:Bu açık toprak alanı bol büyük açık alanlar için iyi bir ağaçtır ve gölge çatı gerekirse homesites için iyi bir gölge ağacı yapar. Biraz ağaç eski ve çünkü aşırı kuraklık olan hassasiyetinin alır, çünkü potansiyel böcek ve hastalık sorunları akıllıca olabilir toprak alanı ama yaygın kullanımı bol bir sokak ağacın olarak kullanılmak üzere uyarlanmıştır. Kül düşüş onun büyük sorunlardan biridir ve muhtemelen bir mikoplazma benzeri organizma içeren koşullar kompleksi, kaynaklanır. Bazı yerlerde birçok ağaç dışarı atmıştır. Bununla birlikte, ‘Sonbahar Purple’ bir avantajı, tohum olmamasıdır. Tohumlar türler üzerinde sabit bir sıkıntı vardır ve bir sokak ağacı gibi türlerin kullanışlılığı sınırlayabilir. Düzgün rüzgar fırtınaları ayıramaz budanmış, ancak Beyaz Ash Green Ash fide daha iyi şube yapısına sahip değil Kül. `Sonbahar Mor ‘bildirildi birçok yakından aralıklı şubeleri ile türlerin daha iyi bir yapıya sahiptir. Gövde boyunca yer önemli dalları emin olun ve şiddetle dar şube crotches dik büyüyen olanlar kaldırın. Kül da gövde üzerinde birbirine karşı kuvvetli bir ana iskelet dallar üretmek için bir eğilim vardır. Kaldır biri yani tek bir gövdede her pozisyonda var. Greft uyumsuzluk ile bazı sorunlar ağaç büyüdükçe ağaç yetmezliği ve kırılmayı neden Beyaz Ash çeşitlerin ile meydana gelmiştir. Kendi kökleri üzerinde yayılır ağaçları seçin ve Yeşil Ash aşılı veya aşılı olanlar kaçının.Ağaç bazı kuraklık dayanabilir olmasına rağmen, tercihen nemli sitede güneş veya kısmi gölge tam Ash büyütün. Büyüme nötr, hafif asidik ya da hafif bazik toprak pH en iyi olacak.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsWhite Ash, American 758

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Yorumlar:  Beyaz Kül mükemmel şok direnci ve birlikte ceviz (Carya spp.) aracı Kuzey Amerika-özellikle tokluk ve darbe direnci önemlidir kürek ve çekiç kolları için, en sık kullanılan sert ağaçların biridir.Lekeli zaman, kül çok benzer bakabilirsiniz meşe meşe tüm ahşap yüzeylerde bile flatsawn yüzeylerde, onlar büyüme halkaları arasındaki kısa, ince kahverengi çizgiler görünür görülebilen çok daha geniş ışınları, olmasına rağmen, (Quercus spp.). Küller bu dikkat çekici ışınları eksikliği.Zümrüt kül kurdu olarak bilinen yerli olmayan yeşil böceği (Agrilus planipennis) ilk kez 2002 yılında tespit edilmiştir ve Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada genelinde kül ağaçları on milyonlarca ölümünden sorumlu olmuştur. Larvaların Kontrolsüz popülasyonları sonunda onu öldürme, iç kabuğu üzerindeki ağaç ve yem içine taşıyordu. Yeşil Kül ve Siyah Kül ağaçları tercihli Beyaz Ash ve Blue Ash takip böcekler tarafından saldırıya.

Sorunlar: Zümrüt kül kurdu Asya’ya özgüdür. İlk Şimdi kuzeydoğu ve üst Midwest ek devletlerin bir dizi yayıldı, ve yaymaya devam etmesi bekleniyor 2002 yılında ABD (güneydoğu Michigan) keşfedildi. Zümrüt kül kurdu genellikle istila sonra 3-5 yıl içinde kül ağacı öldürecek.Istilası bir kez oluştuğunda, bu kabuk altında beslemeleri ve ahşap içine delikleri bu zararlının yok etmek çok zordur. Bu delici artık Kuzey Amerika’da kül tüm türler için ciddi bir tehdit oluşturmaktadır. Beyaz kül ağaçları kül kurdu, lila kurdu, marangoz solucan, istiridye kabuğu ölçek, yaprak madenciler, dahil olmak üzere ek böcek bir takım sorunlar genellikle duyarlı webworms, kül sawflies ve kül yaprak kıvrılma yaprak biti düşer.Potansiyel hastalık sorunları mantar yaprak lekeleri, külleme, pas, antraknoz, pamukçuklarına ve kül sarılar bulunmaktadır. Genel kül düşüş aynı zamanda bir husustur.Gevrek dalları yüksek rüzgarlar ve kar / buz hasarlara karşı hassastırlar.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsWhite Ash, American 888

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Zararlıları: sondalar Ash ortak ve onlar ağaçları öldürebilir. Ash infesting en yaygın deliciler Kül delici, lila delici ve carpenterworm vardır. Kül delici veya ağaç tepe kurumalarına neden toprak hattına yakın gövde içine delikleri. Leylak delici böcek ağacı girer gövde ve bacaklarda şişlikler neden olur. carpenterworm larva odun içine taşıyordu ama Frass ve talaş dışarı itmek için ağacın dışına geliyor. Ağır istila ağaçlar ciddi zayıflamış olabilir. Düzenli gübreleme ve kuru havalarda sulama ile mümkün olduğunca sağlıklı ağaçları tutun.Yaprak bitleri sık görülen ancak genellikle ciddi değildir.Yaz sonunda, doku kurdu dokuma ile şube kapsar düşer. İlk fark yere yakın dallarda yuvalar dışarı budanmış olabilir.   Bacillus thuringiensis sonbahar doku kurdu kontrol edebilir.

Hastalıklar: Bir pas hastalığı bozulmuş yaprakları ve şişmiş dallar neden olur. Küçük, sarı, kupa benzeri yapılar, sarı sporları üreten, enfekte alanlarda görünür. Kontroller genellikle gerekli değildir. Mantarların bir dizi Ash yaprak lekeler neden olur. Hastalık ıslak yıllarda kötü ve kısmen toplama ve hastalıklı, düşmüş yaprakları elden kontrol edilir.Antraknoz da yaprak kavrulma ve yaprak lekesi denir. Yaprakların Enfekte parçaları, özellikle kenarları boyunca, kahverengi açmak. Enfekte yaprakları erken sonbahar. Komisyon kadar ve enfekte yaprakları yok. Kimyasal kontroller en büyük ağaçların pratik ya da ekonomik değildir.Gövde enfekte olduğunda pamukçuk hastalıkları ağacın dalı tepe kurumalarına ve ölüme neden olur. Düzenli gübreleme ile sağlıklı ağaçları tutmaya çalışın.Toz halinde küf yaprak beyaz bir kaplama sağlar.Kül halka nokta virüs yapraklarında klorotik kırmızı ve sarımsı lekeler veya halkaları neden olur. Enfekte ağaçlar bodur ve geriye doğru kurumaların yaygın, ancak minör sık ​​sık sorun olabilir.Verticillium solgunluğu enfekte ağaçların dalları solgunluk ve sonunda tüm ağaç ölebilir, ölmek neden olur. Sağlıklı ağaçları tutun ve hastalık belirtileri bastırmak için enfekte ağaçları döller.

Bir yılan önleyici ısırmaya gibi beyaz kül erken bildirilen kullanımlarından biri oldu. Ash, bir avcının cebinde bırakır ya da çizme rattlesnakes saldırgan olduğu “kanıtladı” ve böylece onlardan koruma sağlandı.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

ghg (1)

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

İlgili Türler:

Siyah Kül (Fraxinus nigra)

Blue Ash (Fraxinus quadrangulata)

Avrupa Kül (Fraxinus yonga)

Yeşil Kül (Fraxinus pennsylvanica)

Oregon Kül (Fraxinus latifolia)

Kabak Kül (Fraxinus profunda)

Tamo Kül (Fraxinus mandshurica)

Zeytin Kül

Bataklık Kül

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates