Amerikan Red Oak,Kırmızı Meşe,Quercus rubra

Amerikan Red Oak,Kırmızı Meşe,Quercus rubra

PlainSawnRedOak_Full

 Kırmızı Meşe (Quercus rubra)

Ortak İsim (ler): Kırmızı Meşe
Bilimsel Adı: Quercus rubra
Dağıtım: Kuzeydoğu Amerika Birleşik Devletleri ve Güneydoğu Kanada

Kuzey kırmızı meşe Nova Scotia kuzeydoğusunda uzanan tek yerli meşe olduğunu. Cape Breton Adası, Nova Scotia, Prince Edward Island, New Brunswick ve Quebec Gaspé Yarımadası büyür, Ontario, Kanada’da; Doğu Nebraska ve Oklahoma Minnesota güneyden; Arkansas, güney Alabama, Georgia ve Kuzey Carolina doğu. Aykırı Louisiana ve Mississippi  bulunur.Kuzey kırmızı meşe site kalitesini belirleyen en önemli faktörler derinlik ve bir toprak ufuk, yönü ve eğim pozisyonu ve şekli doku vardır. En iyi siteler kalın olan topraklarda, bir kuzey ya da doğu yönü ile alt içbükey yamaçlarında bir ufuk ve tınlı dokusunu balçık bir tınlı bulunur. Diğer faktörler güney Michigan su tablasının derinlik ve kuzeybatı Batı Virginia 1120 mm (44) yıllık yağış kadar (2,24) olarak lokalize alanlarda sitesi kalitesini etkileyebilir.
Ağaç Boyutu: boyunda 80-115 ft (25-35 m), 3-6 ft (1-2 m) gövde çapı
Ortalama Kuru Ağırlık: 44 £ / ft 3 (700 kg / m 3 )
Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .56, .70
Janka Sertlik: 1220 £ f (5.430 N)
Kopma Modülü: 14.380 £ f / içinde 2 (99.2 Mpa)
Elastik Modülü: £ 1.761.000 f / içinde 2 (12.14 GPa)
Kırma Gücü: 6780 £ f / içinde 2 (46.8 Mpa)
Çekme: Radyal: 4.0%, Teğet: 8.6%, Volumetrik:% 13.7, T / R Oranı: 2.2 Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77
Renk / Görünüm: cebire yaygın kırmızımsı döküm, orta kahverengi bir ışıktır. Açık kahverengi diri odun neredeyse beyaz, her zaman keskin öz odun sınırını çizmek değil. Quartersawn bölümleri belirgin ışını fleck desenleri görüntüler. Tersine, Beyaz Meşe biraz daha zeytin-renkli olma eğilimindedir, ancak güvenilir bir yöntem anlamına tarafından meşe tipinin belirlenmesi.
Tahıl / Doku: Tahıl kaba, düzensiz doku ile, düzdür. Gözenekler bir kişinin ahşap bir ucunu darbe ve hava diğer ucunu çıkacaktır söyledi, böylece büyük ve açık: tahıl düz yeterince çalışır şartıyla.
Endgrain: Yüzük-gözenekli; Büyük, sadece yalnız earlywood gözenekler, radyal düzende çok sayıda küçük gözeneklerin latewood 2-4 sıra; devamsızlık tyloses; Büyüme farklı yüzük; lens olmadan büyük ve görünür ışınları; apotracheal parankim diffüz-in-agrega (ışınları arasındaki kısa çizgiler).Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsmeşeRot Direnç: bozulabilir olmayan dayanıklı kötü böcek direnci gibi Anma. Red Oaks çürüme düzeyine sahip ve direnç çürümeye yok White Oaks sahip.

İşlenebilirlik: El ve makine aletleri ile iyi sonuçlar üretir. Özellikle flatsawn kurullarında, vasat boyutsal kararlılık ortaya orta yüksek çekme değerleri, Has. Demir ile reaksiyona Can (özellikle ıslak) ve boyama ve renk değişikliği neden olur. Buhar-bükme iyi cevap verir. Tutkal, lekeler, ve bitirir iyi.

Koku: En meşe ortak bir Gammaz kokusu vardır. En cazip buluyorum.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77
Alerjiler / Toksisite: Şiddetli reaksiyonlar oldukça nadir olmasına rağmen, meşe bir olduğu bildirildi . hassasiyetini Genellikle en yaygın reaksiyonlar sadece göz ve deride tahrişe, yanı sıra astım benzeri belirtiler vardır. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77
Fiyatlandırma / Durumu: genişlikleri ve kalınlıklarda iyi bir dizi, hem flatsawn ve quartersawn kereste gibi Bol kullanılabilirlik. Kalın plakalar veya quartersawn kurulları biraz daha pahalı olmasına rağmen genellikle biraz daha az pahalı Beyaz Oak daha, fiyatlar, yerli parke için ılımlı vardır.
Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.
Ortak Kullanım Alanları: Dolap, mobilya, iç trim, döşeme ve kaplama.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77
Yorumlar: Muhtemelen Amerika Birleşik Devletleri’nde en popüler parke, Kızıl Meşe birçok evlerde bir yerde bir manzara. Hatta birçok vinil / imitasyon ahşap yüzeyler Red Oak gibi bakmak yazdırılır. Sert, güçlü ve Orta fiyatlı, Kızıl Meşe marangozlar-o kadar yaygın dolap ve mobilya yapımında kullanılan açıklıyor için olağanüstü bir değer sunuyor.
İlgili Türler:
Siyah Meşe (Quercus velutina)
Bog Meşe
Kahverengi Meşe                                        catsredmeşe
Bur Meşe (Quercus macrocarpa)
California Siyah Meşe (Quercus kelloggii)
Cherrybark Meşe (Quercus pagoda)
Kestane Meşe (Quercus prinus)
İngilizce Meşe (Quercus robur)
Holm Meşe (Pırnal meşe)
The Laurel Oak (Quercus laurifolia)
Canlı Meşe (Quercus virginiana)
Oregon Beyaz Meşe (Quercus garryana)
Overcup Meşe (Quercus lyrata)
Pin Meşe (Quercus palustris)
Post Oak (Quercus stellata)
Scarlet Meşe (Quercus coccinea)
Sapsız Meşe (Quercus petraea)
Shumard Meşe (Quercus shumardii)
Güney Red Oak (Quercus falcata)
Bataklık Kestane Meşe (Quercus michauxii)
Bataklık Beyaz Meşe (Quercus bicolor)
Türkiye Meşe (Quercus cerris)
Su Meşe (Quercus nigra)
Beyaz Meşe (Quercus alba)
Willow Meşe (Quercus Phellos)

 Meşe Amerikan Kızıl keresteleri Kurulu

Kızıl Meşe odun, renk kırmızımsı bir renk pembe bisküvi olduğunu. ahşap düz bir kaba dokulu taneli edilir. Bu nedeniyle tahıl içinde kısa ışınları beyaz Meşe daha az çekici olması tutulur. Güney kırmızı meşe kuzey kırmızı meşe daha hızlı büyür. Bu zor, ağır ve bir daha kaba bir dokuya sahiptir.
Kırmızı meşe ahşap yüksek kırma gücü ile orta eğilme dayanımı ve sertliği vardır. Bu buhar bükme için çok iyi bir malzemedir.
Kırmızı meşe yavaş kurur, bu, bölmek kontrol ve petek yükümlüdür. ahşap ihtiyaçları olduğunda hava kurutma veya fırın kurutma önemsiyorum. Hizmet orta hareket vardır.
Kırmızı meşe çalışma özellikleri ahşap yoğunluğu ve büyüme koşullarına bağlıdır.Çakma öncesi sıkıcı gerektirir ve yapıştırma özellikleri değişkendir. Lekeler ve parlatır iyi bir yüzey kazandırmak.
Kırmızı meşe döşeme, mobilya, doğrama kullanılır, bu kaplamalar için dilimlenmiş.Bu dış işler için uygun değildir. Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

 

Red Oak Grubu

White Oak Grubu

Kırmızı Meşe (Quercus rubra)Siyah Meşe (S. velutina)California Siyah Meşe (S. kelloggii)Cherrybark Meşe (S. pagoda)The Laurel Oak (S. laurifolia)Pin Meşe (S. palustris)Scarlet Meşe (S. coccinea)

Shumard Meşe (S. shumardii)

Güney Red Oak (S. falcata)

Su Meşe (S. nigra)

Willow Meşe (S. Phellos)

Beyaz Meşe (Quercus alba)Bur Meşe (S. macrocarpa)Kestane Meşe (S. prinus)İngilizce Meşe (S. robur)Holm Meşe (S. ilex)Oregon Beyaz Meşe (S. garryana)Overcup Meşe (S. lyrata)

Post Oak (S. stellata)

Sapsız Meşe (S. petraea)

Bataklık Kestane Meşe (S. michauxii)

Bataklık Beyaz Meşe (S. bicolor)

catsrege  catscıtas

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates