Australian Cypress, Avustralya Selvi, Beyaz Cypress Pine,Murray Nehri Çam, Murray Nehri Cypress, Cypress-Çam, Murray Çam (Avustralya).

Australian Cypress, Avustralya Selvi, Beyaz Cypress Pine,Murray Nehri Çam, Murray Nehri Cypress, Cypress-Çam, Murray Çam (Avustralya).

australian-cypressAvustralya Cypress (Callitris Glauca)

Ortak İsim (ler): Avustralya Selvi, Beyaz Cypress Pine,Murray Nehri Çam, Murray Nehri Cypress, Cypress-Çam, Murray Çam (Avustralya).Avustralya Cypress, Beyaz Cypress Çam, Batı Cypress, Kuzey Cypress Çam, Callitris glauca, Callitris Columellaris, Callitris Hugelii

Bilimsel Adı: Callitris glaucophylla (. syn C Glauca, C. columellaris)

Dağıtım: Avustralya, Yaygın Yeni Güney Galler ve Queensland ana ticari gelişme ile Avustralya çapında dağıtılan.Beyaz selvi son derece dayanıklı Avustralyalı yumuşak ağaç kereste türüdür. Bu Avustralya çapında kolayca kullanılabilir.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Özellik:Beyaz selvi kadar 25 metre yüksekliğinde ve 0.6 metre gövde çapı büyüyen bir yumuşak ağaç kereste türüdür. Genellikle Victoria, Batı Yeni Güney Galler ve merkezi batı Queensland boyunca bulunur.Diri odun krem-beyaz bant, ara sıra koyu kahverengi çizgiler açık kahverengi turuncu ile açık sarı renk bu tür aralıkları odun, aksine.Tahıl düz çok ince ve hatta doku ile genellikle. sayısız sıkı knot varlığı maruz kalan yüzlerinde bir çarpıcı dekoratif figür üreten bir ayırt edici özelliktir.Ahşap Doğal reçineler beyaz selvi bir ayırt edici bir koku vermek ve ahşap en etkileyici doğal dayanıklılık katkıda inanılmaktadır. Öz odun termitlere karşı dayanıklıdır. Yukarıdaki zemin uygulamaları için yaşam beklentisi 40 yıldan ve toprak 25 yıl kadar büyüktür. Diri odun ve bu türün öz odunu Hem ticari olarak mevcut koruyucu ile emprenye karşı.Sertlik açısından, beyaz selvi (girinti ve el takım hem ilgili 6 sınıf ölçekte 4 puan) sağlam bir kereste olduğunu. Bu tatmin edici işlenebilir ve pürüzsüz bir yüzey döndü olabilir. Kesme noktası çivi ile çivi makinası iyi çalışmasına rağmen Ön delme, tecrübeli kereste çivi el için tavsiye edilir. Beyaz selvi kolayca çoğu standart kaplamalar, lekeleri ve cila kabul eder. Bu tür yüzey pürüzlendirmeyle gibi özel teknikler, yapıştırma için gereklidir. Doğal oluşum kendi alanında, beyaz selvi yaygın biçilmiş kereste (genellikle baharatsız) çerçevesinde ve genel bina inşaatı diğer yönleri olarak bulunmuştur. Daha yaygın, bu döşeme, kaplama ve eskrim malzemesi olarak kullanılır. Beyaz selvi Dekoratif kullanımları kaliteli iç ve dış mekan mobilyaları, tornacılık, doğrama, oyma, parke ve astarları vardır. Diğer yaygın uygulamalar istiridye kazıklar ve iskele kazıkları düşük tuzluluk ortamlarda, yanı sıra arı kovanı bulunmaktadır.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Yaklaşık 16 türü bulunmaktadır hangi cins Callitris aittir Avustralya Cypress (‘Selvi çam’ bazen, yanlış ‘Beyaz Cypress’ ya, olarak anılacaktır).  Avustralya’ya yerli olan, Yeni Kaledonya, diğer iki (bir güney Pasifik Adası). Avustralya Cypress ayrıca Florida, ABD’de vatandaşlığa edilir. Avustralya Cypress Pinus türlerinin ağaç benzer bir görünüme sahip  .Ayrıca yaygın Fırça Cypress ve Port Macquarie Cypress olarak bilinen – büyük türler Stringybark (Callitris macleayana) ‘dir. Çoğunlukla NSW kuzey Queensland (Atherton) için, kuzey Port Stephens gelen kıyısında, yağmur ormanlarının içinde bulunur. Bu tür büyür 50 metre  .Tarihsel, Aborijinler çeşitli amaçlar için kabuğu, kereste ve yağlar kullandık (: reçine kürekler, mızrak: ahşap tutkalı   .Avustralya Selvi (Callitris glaucophylla), ticari olarak, bir, en önemli türler  .Avustralya Cypress genellikle yaklaşık 18 metre boyunda büyüyen, ama bazen 30 metreye ulaşan, orta ölçekli ağaç bir küçük ve düz bir gövde vardır  .

Küçük miktarlarda Siyah Cypress (Callitris endlicheri) de kaydedilir . Bu tür daha sık görülen Avustralyalı Cypress daha dik, genellikle küçük ve daha fazlası.Queensland Ormancılık hektar başına yaklaşık 300 ağaç (1 hektar = 2.5 dönüm) Avustralya Cypress standları incelir. Boğmakta veya selvi aşma olmayan ticari türler de kaldırılır. Büyüme oranı, bu tedavinin bir sonucu olarak en fazla on kat arttırdığı iddia edilmektedir  .Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Australian CypresskllkÖzellikler:Callitris ahşap genellikle çekici işaretlenmiş ve yumuşak ağaç için, oldukça sert ve yoğun olduğu. Hoop çam Radiata 3.3 kN ve Selvi 6.1 kN çam, 3.4 kN tecrübeli sertlik derecesi vardır. Selvi Diğer iki 550 kg / cu.m göre, yaklaşık 700 kg / cu.m deneyimli bir yoğunluğa sahiptir : . Bu nedenle dünyanın en zor iğne yapraklı kereste ünvanını kazanmıştır.

Ağaç Boyutu: boyunda 65-100 ft (20-30 m), 1.5-2 ft (0,5-0,6 m) gövde çapı..Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ortalama Kuru Ağırlık: 41 £ / ft 3 (650 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .56, .65

Janka Sertlik: 1360 £ f (6,060 N)

Kopma Modülü: 11.550 £ f / içinde 2 (79.6 Mpa)

Elastik Modülü: £ 1.351.000 f / içinde 2 (9.32 GPa)

Kırma Gücü: 7460 £ f / içinde 2 (51.5 Mpa)

Çekme: Radyal:% 3.7, Teğet:% 4.9, Volumetrik:% 8.7 T / R Oranı: 1.3

Renk / Görünüm: cebire rengi genellikle koyu kırmızımsı kahverengi çizgiler, hafif bronzluk gelen koyu kahverengi arasında değişen, kurulları arasında değişebilir. Soluk sarı veya pembemsi diri odun. Genellikle küçük, dar knot ahşap boyunca mevcuttur.Öz odun koyu-kahverengi açık sarı ve sık sık koyu kahverengi knot vardır, ve diri sarı ve geniş soluk. Doku çok ince ve hatta ve tahıl düzdür. Ahşap bir karakteristik reçineli kokusu vardır ve biraz yağlı hissediyorum vardır.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Australian CypressjjTahıl / Doku: Tahıl orta üniforma doku ile, düzdür. Biraz yağlı veya yağlı hissi ile bir orta doğal parlaklık vardır.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Endgrain: Reçine mevcut canals; genellikle kademeli latewood geçiş, yüksek renk kontrastlı orta earlywood; trakeid çapı orta-büyük; zonate parankim bol.

Rot Direnç: çürüme direnci açısından çok dayanıklı olduğu bildirildi ve aynı zamanda böcek saldırı dayanıklıdır.odun çok dayanıklı olarak puan ve termitler de dahil olmak üzere hem çürüme mantar ve böcek tarafından saldırmak için son derece dayanıklıdır. Deniz organizmalar için yüksek direnç de bildirilmiştir.

İşlenebilirlik: Bu kırılgan ve çalışırken bakım gereklidir. Knot ve reçine işlenebilirliğini etkileyebilecek olan yaygındır. Nedeniyle kırılganlık düşük nem içeriğine kereste elbise yanlış. Çivilenmiş ve ön delme önerilir zaman ayırmak eğilimindedir. Ince yüzey kontrolü, beyaz selvi çam kendi duyarlılık sayesinde baharatsız durumda kaplı zaman daha iyi bir resim performansı veren bir kereste ve ilk kurutma hızını yavaşlatarak kaplama kontrolleri oluşumunu engeller. diri yüksek basınçlar uygulanır zaman dahi, bunun yanı sıra, öz odun olarak, koruyucu maddeler ile emprenye edilmesi için çok zordur olağan değildir.

Koku: benzer bir karakteristik koku var Kafur .Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Dış Cephe Kaplama:kereste doğal itiraz, çok yönlülük ve gücü dış cephe için üstün bir seçim yapar. Şartname, planlama, tasarım ve bitim işlemleri sayesinde, kereste kaplama üstün gücü, akustik ve termal performans bina yaratır ama aynı zamanda güzellik, stil ve doğal temyiz bir yer oluşturur sadece.

Döşeme:Yapısal veya bitmiş döşeme uygulamaları için olsun, kereste dayanıklılık, çok yönlülük ve uyum sunuyor. sıcaklık, kuvvet ve ahşap döşeme doğal güzelliği iç ayarları çeşitli kalıcı ve popüler kanıtlamıştır.

Çerçeveleme:İnsanlar basit barınaklar inşa başladığından beri, ahşap çerçeve birçok türde yapıların şekillenmesinde önemli bir rol oynamıştır. Ahşap doğramaların en popüler türlerinden biri hafif ahşap yapı olarak bilinir.

İstinat Duvarları (Peyzaj):Bu duvar, peyzaj tasarım ve inşaat istinat gelince, kereste doğal bir seçimdir. , Dayanıklı, sağlam ve güvenilir bir malzeme, o açık havada ile sorunsuz uyum yardımcı doğal estetik sahiptir. Şartname ve tasarım sürecinde dikkatli bir değerlendirme önümüzdeki yıllarda çevresindeki peyzaj tamamlayacak bir uzun dayanıklı, kalıcı ve göz alıcı ahşap istinat duvarı oluşturulmasını kolaylaştıracaktır.

Yapısal Kereste Direkleri:Kereste direkleri yanal kuvvetlere karşı düşey yükler için destek ve direnç sağlamak için yapısal inşaat kullanılmaktadır. Sadece yapısal işlev hizmet değil, kereste direkleri genellikle doğal çevre ile uyum amaçlı mimari tasarımlar tamamlayan inşaat onların kullanımı ile, birçok estetik yararlar sağlamaktadır.

Alerjiler / Toksisite: Şiddetli reaksiyonlar oldukça nadir olmasına rağmen, Avustralya Cypress cilt tahrişine, yanı sıra kaynar gibi daha az yaygın etkileri, göz kapaklarında şişme ve astım benzeri semptomlara neden olduğu bildirilmiştir. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: En yaygın döşeme olarak sunulan, kereste fiyatları, bir ithal türler için ılımlı olmalıdır.

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.

Ortak Kullanım Alanları: Kaplama, kontrplak, döşeme, mobilya ve diğer hafif inşaat amaçlı.servi-çam ahşap, hafif, yumuşak ve aromatik. Kolayca bölünmüş ve çürüme, servi çam da termit dayanıklı direnir olabilir. Bu mobilya, iç ve dış paneller, ve çit mesajları yapmak için kullanılır. Cypress-çamlar bazen süs ağaçları gibi ekilir, ancak bunların kullanımı bushfires onların çok yüksek yanıcılık tarafından dayatılan yüksek riskler ile sınırlıdır.Döşeme ve vagon, bina çerçevesi, mesajlar ve küçük direkler. Sık sık knot ve yüksek çıkarıcılar içeriği nedeniyle kağıt üretimi için tercih değil.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsAustralian CypressyyORTAK UYGULAMALAR:Doğal oluşum kendi alanında, beyaz selvi yaygın biçilmiş kereste (genellikle baharatsız) çerçevesinde ve genel bina inşaatı diğer yönleri olarak bulunmuştur. Daha yaygın, bu döşeme, kaplama ve eskrim malzemesi olarak kullanılır. Beyaz selvi Dekoratif kullanımları kaliteli iç ve dış mekan mobilyaları, tornacılık, doğrama, oyma, parke ve astarları vardır. Diğer yaygın uygulamalar istiridye kazıklar ve iskele kazıkları düşük tuzluluk ortamlarda, yanı sıra arı kovanı bulunmaktadır.

İŞLENEBILIRLIK: Sertlik açısından, beyaz selvi (girinti ve el takım hem ilgili 6 sınıf ölçekte 4 puan) sağlam bir kereste olduğunu. Bu tatmin edici işlenebilir ve pürüzsüz bir yüzey döndü olabilir. Kesme noktası çivi ile çivi makinası iyi çalışmasına rağmen Ön delme, tecrübeli kereste çivi el için tavsiye edilir. Beyaz Cypress kolayca çoğu standart kaplamalar, lekeleri ve cila kabul eder. Bu tür yüzey pürüzlendirmeyle gibi özel teknikler, yapıştırma için gereklidir.

Yorumlar: Bu ağaç, bazen kafa karıştırıcı isimle rağmen Beyaz Cypress Çam , teknik bir gerçek çam (değil Pinus cinsi daha geniş dahil olmasına rağmen,) Cupressaceae daha genel bir terim “selvi kapsayacak çeşitli cins içeren aile. “cins Callitris Avustralya yerli yaklaşık 14 tür içerir.

Bu Avustralyalı softwood tür bazı türlerin rakip, dünyanın en zor kozalaklı biri olan Yew ( Taxus spp. Kuzey Yarımküre’de bulunan). Sonuç olarak, bu “yumuşak odun” türler yaygın olarak döşeme için kullanılan bu forgivable.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates