Beefwood,(Grevillea striata),Gümüş Hanımeli,Sığır Meşe,Batı Beefwood , sığır İpeksi Oak ve Simli Hanımeli .

Beefwood,(Grevillea striata),Gümüş Hanımeli,Sığır Meşe,Batı Beefwood , sığır İpeksi Oak ve Simli Hanımeli .

catstyyyBeefwood (Grevillea striata)

Ortak İsim (ler): Beefwood, Gümüş Hanımeli,Sığır Meşe,Batı Beefwood , Sığır Meşe , sığır İpeksi Oak ve Simli Hanımeli .

Bilimsel Adı: Grevillea striata

Dağıtım:Batı Avustralya, Northern Territory, Güney Avustralya, Queensland, Yeni Güney Galler. Western Australian Botanik İl (ler): Eremaean ve Kuzey; Ibra biyobölgeler ER: GSD, TAN, PIL, ARABA, GAZ, CR, ve MUR; Ibra biyobölgeler N: VB, DL ve OVP.

map_of_Grevillea99

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ağaç Boyutu: boyunda 30-45 ft (10-14 m), 1-2 ft (0,3-0,6 m) gövde çapı

TANIM: Beefwood Highlands  600mm veya benzeri gövde çapları ile yüksek yaklaşık 12 metre büyür. Birçok yerli mobilya seçerek burada çok popüler bir ağaç türüdür. Büyük ağaçlar, mobilya yapımı için özellikle çeyrek biçilmiş istikrarlı, çekici panoları üretebilir. Beefwood orta ağır ama iyi makine yapar (ama bu korkunç reçine süreçte bıçakların bir karmaşa yapabilirsiniz). Zımpara gelince – her tokatlamak kağıdı tıkanır. Çok güzel bir finiş sürüyor – yaklaşık bir gün sonra reçine dışarı sızmaya başlar ve işinizi kalıntıları. Ben bizim yerel kulüp üyeleri tarafından hazırlanmış bazı güzel Beefwood mobilya gördük, ben mümkün olduğunca yalnız bırakın.

Ortalama Kuru Ağırlık: 60 £ / ft 3 (965 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): 0,78, .96

Janka Sertlik: 2420 £ f (10.770 N)

Kopma Modülü: 13.630 £ f / içinde 2 (94.0 Mpa)

Elastik Modülü: £ 2.030.000 f / içinde 2 (14.00 GPa)

Kırma Gücü: 7830 £ f / içinde 2 (54.0 Mpa)

Çekme: Radyal:% 3.5, Teğet:% 5.8, Volumetrik:% 9.3 T / R Oranı: 1.7

Renk / Görünüm: Beefwood hafif kırmızımsı gri ışınları, (: Bu nedenle adı belki de o çiğ sığır eti için görsel bir benzerlik veren) koyu kırmızımsı kahverengi bir orta. Güçlü rakam sergileyen diğer ormanda gibi quartersawn adet, (örneğin Çınar ), Beefwood en belirgin figür vardır ve ne zaman mükemmel büyük benekler görüntüler quartersawn; Bu ahşabın büyük nedeniyle medüller ışınları olan düzen endgrain bakarken net görülebilir.

Tahıl / Doku: oldukça kaba doku ve düz tahıl vardır.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsGrevillea striata676

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Endgrain: Yaygın gözenekli; teğet sıralar orta gözenekler küçük; 2-3 yalnız ve teğet katları; bazen mevcut odun mevduat; büyüme halkaları belirsiz; lens olmadan kolayca görülebilen çok geniş ışınları; parankim diffüz-in-agrega, bantlı.

Rot Direnç: veri yok.

İşlenebilirlik: Oldukça zor çünkü yüksek yoğunluğu ve planya sırasında koparma için eğilimi çalışmak. Beefwood, döner yapıştırıcılar ve iyi bitirir.

Koku: yok karakteristik koku.

Alerjiler / Toksisite: Özellikle Beefwood için bildirilen herhangi bir olumsuz sağlık etkileri olmasına rağmen, yakından ilişkili Güney İpeksi Meşe (Grevillea robusta) göz ve deri tahrişine neden olduğu bildirilmiştir. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: Avustralya içinde doğal aralığında Limited kullanılabilirlik, Beefwood Birleşik Devletler gibi diğer pazarlarda neredeyse hiç mevcuttur. Göster yüksek olması muhtemeldir.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsGrevillea striata444

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.

Ortak Kullanım Alanları: Kakma, kakmacılık, nesneleri döndü, ve diğer küçük özel öğeler.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Yorumlar: Beefwood olan  Proteaceae ailesi ve Lacewood karakteristik özelliği olan geniş ışınları vardır. Bunu muğlak anlamda terimi “lacewood” (teknik Beefwood içerecek şekilde) bu dantel benzer bulmaktan görüntüler herhangi bir ahşap tarif etmek için kullanılır. Zor olabilir makroskopik belirli bir tahta belirlemeye çalışır. Bununla birlikte, Beefwood genellikle koyu renk dayalı İpek Oak ve Lacewood en yaygın türleri (aynı zamanda daha yüksek bir yoğunluğa sahip Leopardwood hariç olmak üzere) önemli ölçüde daha yüksek bir yoğunluğa ayrılabilir.

Ağaç ve orman tipi boyutu: küçük ağaçlar 10 m, orta 10-30 m’ye kadar ortalama yükseklikleri ve 30 m üzerinde uzun boylu ağaçlar var. Bitki örtüsü kompleksler (80’den fazla yüzde gölgelik kapağı ile birlikte) orman ve dahil ormanlık . Çap meme yüksekliği (dbh) standart ormancılık ölçüsüdür yerden 1.3 m çapında, kök olduğunu.

Ahşap yoğunluğu : Yeşil yoğunluk olan yoğunluk yeşil yeşil hacim bölünmesiyle kütle ve ulaşım maliyetlerinin tahmin için yararlı olarak tanımlanan yaşam ağacında ahşap. Bu sezon ve yetiştirme koşullarına göre değişir. Hava kuru yoğunluk yüzde yüzde 12 ile hacim bölü ortalama kütlesi nem içeriği (bu Avustralya’nın kıyı sermaye şehirlerde ortalama çevresel durumdur). Temel yoğunluk bölü fırın kuru kütlesi Yeşil hacmi. Bu önlem, yıl boyunca ağaç nem içeriği varyasyonlar kaçınılması avantajlıdır.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsGrevillea striata77

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Kurutma ve büzülme:  tahta kurudukça gibi, radyal yönde olduğundan daha (büyüme halkaları yani paralel) teğetsel yönde daha küçülür (örneğin, büyüme halkaları dik açılarda). Verilen rakamlar buhar önce yeşilden yüzde nem içeriği başına 12 büzülmeye olan yenileme tedavisi ve dere yenilemeden sonra bazı türler ile. Yenileme geri kazanılması için gerekli olan çöküşü , kurutma işlemi sırasında meydana gelmiş olabilir ve bu Doğu Avustralya’da kül tipi okaliptüs gibi türler için gereklidir.

İşlenebilirlik: güney-batı ve plantasyon yetiştirilen ağaçlar ile, yorum karşılaştırmalı kolaylık ya da bölme yatkınlık üzerine, torna çivi ve bükme zorluğu ve diğer çalışma özelliklerine yapılır. ,değerlendirilen özellikler yapıştırma ve terbiye, sıkıcı, işlenebilirlik dönüm screwholding, istikrar, zımpara idi. Bir yarı-nicel puanı kullanılmıştır: Çok, 1 = zavallı yoksul = 2, 3 = ortalama iyi = 4, ve Bu kitap yerine sayı daha açıklayıcı terimler kullanır 5. = mükemmel.

Durumu çok türe Kereste ağaçları doğal olarak yetiştiği (veya tarlalarında) alanların yakınında dan sadece sınırlı miktarda mevcuttur. Örneğin kırmızı sızlama olan ve ahşap oluşumu bölgeleri koruma alanlarında ağırlıklı çünkü ender ticari olarak temin edilebilir san bir sızlama gibi diğer türler bulunmaktadır. Böyle Goldfields ahşap gibi diğer türler nedeniyle dağınık oluşumu ve sanayi gelişiminin erken evrelerinde olduğu gerçeğini sınırlı miktarlarda kullanılabilir.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsGrevillea striata44

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

İlgili Türler:

İpeksi Meşe, Güney (Grevillea robusta)

Proteaceae ailesi:

Lacewood (Panopsis spp.)

Leopardwood (Roupala spp.)

İpeksi Meşe, Kuzey (Cardwellia sublimis)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates