Bırch yellow, Sarı Huş, (Betula alleghaniensis), Bataklık Birch,Keltakoivu

Bırch yellow, Sarı Huş, (Betula alleghaniensis), Bataklık Birch,Keltakoivu

yellow-birch-sealed-sarıhuşSarı Huş ağacı (Betula alleghaniensis)

Ortak Ad (lar): Sarı Birch, Bataklık Birch,Keltakoivu

Sarı huş (Betula alleghaniensis) ‘dir yerli birches en değerli. Bu kolaylıkla adını veren sarımsı-bronz peeling kabuğu tarafından kabul edilmektedir. İç kabuğu aromatik ve keklik bir lezzet vardır. Diğer isimler gri huş, gümüş huş ve bataklık huş bulunmaktadır. Bu yavaş büyüyen uzun ömürlü ağaç araziler ve dağ ravines nemli, iyi drene topraklarda diğer sert ağaçların ve iğne yapraklılar ile bulunur. Bu parke kereste ve geyik ve geyik için iyi bir göz bitkinin önemli bir kaynağıdır. Tomurcukları ve tohum Diğer yaban hayatı besleme.

Bilimsel Adı: Betula alleghaniensis

Tanım   : 30 m ve 0.8 m çapında – Geniş ile büyük bir gölge ağacı, 21 yüksekliğe kadar büyüyen, sarkık dalların taç yuvarlanır.  Sarı BirchÖzellikler Ayırt – Yapraklar: 7,5-13 cm uzunluğunda ,; eliptik kısa sivri veya üssünde yuvarlak; keskin ve çift-testere dişli; her iki tarafta yaklaşık 10 damarlar ile; kıllı Gençken; Yukarıdaki koyu mat yeşil, sarı-yeşil ışık altında; sonbaharda parlak sarı dönüm. Bark: parlak sarımsı veya gümüş-gri; kâğıt kıvırcık şeritler halinde ayrılması; pullu tabak içine-kırmızımsı kahverengi ve çatlaklı olma. Dallar: yeşilimsi kahverengi, ince, tüylü. Çiçek: küçük; Erken ilkbaharda. Dallar ucuna yakın uzun sarkık catkins çok 2 organlarındaki ile, sarımsı Erkek. Tekrar aynı dal ucu kısa dik catkins Kadın yeşilimsi. Konileri: 2 – Uzun 3 cm; dikdörtgen; tüylü; kahverengimsi; dik; Neredeyse sapsız; Birçok kıllı terazi ve 2 kanatlı nutlets ile;  Sonbaharda olgunlaşan.

Yetişme ortamı: Güneydoğu Manitoba Kanada’da, Güney Ontario ve Quebec aracılığıyla, güney Newfoundland; güneyinde New England ve Doğu sahil ABD Mid-West aracılığıyla; dağ yarıklarda da dahil olmak üzere araziler serin, nemli toprak conditins içinde; Yapraklı ağaçlarda ve kozalaklı ile…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

20mBırch yellow223

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Dağıtım: Kuzeydoğu Kuzey Amerika,Sarı huş aşırı güneydoğu Manitoba güney Ontario aracılığıyla batı Newfoundland, Nova Scotia, New Brunswick ve Anticosti Adası aralıkları; Minnesota ve kuzeydoğu Iowa güney; Kuzey Illinois, Ohio, kuzey New Jersey ve New England Pennsylvania doğu; ve güney doğu Tennessee ve kuzeydoğu Gürcistan Appalachian Dağları. Sarı huş yüksek rakımlarda yetişir güneye, daha düzensiz görünür ve nihayet 914 m (3,000 ft) üzerindeki nemli Boğaz sınırlıdır.Sarı huş ahşap büyük konsantrasyonları Quebec, Ontario, Maine, Yukarı Michigan, New York ve New Brunswick (96) bulunur. Kuzey Amerika’da sarı huş artan stok hacminin yaklaşık yüzde 50 Quebec olduğunu.

Açıklama: Bu ağaç, genellikle 60-75 olduğunu karşısında ‘3 ½ kadar yayılan tek bir gövde ile vade sonunda uzun boylu’. Yoğun ormanlık alanlarda küçük ve düzensiz ise açık alanlarda, taç, geniş ve yaygın olarak aktarılmasıdır. Sarı Birch tipik çeşitliliği için, gövde kabuğu onların kenarları boyunca kıvrılmış kâğıt gibi yaprak uzak soyulması grimsi bronz sarı ve biraz parlak olduğunu. Daha güney çeşitli (için . var fallax ), gövde kabuğu koyu kahverengi ve kırışık gri ise; Bu ağaç için tipik çeşitli kabuğu gibi aynı ölçüde pul pul etmez. şube ve twigs kabuğu dağınık beyaz lenticels ile kırmızımsı kahverengi, kahverengi veya gri; kendi iç kabuğu hafif üzümü aroması vardır. Genç sürgünler ve teşvik sürgünler yeşil ışık ve genellikle tüylü vardır. Yaprakları kısa düz-sürgünler üzerinde Dallar boyunca dönüşümlü olarak düzenlenmiştir; mahmuz-ateş başına bir veya iki yaprak vardır. Yaprak bıçakları 2½-4 “Uzun ve 1 ¼-2½” dır genelinde; Onlar şeklinde oval ve iki kat daha onların kenarları boyunca dişli vardır. Bu bıçakların üst yüzeyi koyu yeşil ve tüysüz veya seyrek kısa sert tüylerle kaplıdır ya olduğu; alt yüzey damarlar boyunca orta yeşil ve tüylü olduğunu. sapı ¼-½ “, uzun yeşil soluk ve kısa tüylü vardır.

Ağaç Boyutu: uzun boylu 65-100 ft (20-30 m), 2-3 ft (0,6-1,0 m) gövde çapı

Ortalama Kuru Ağırlık: 43 £ / ft 3 (690 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): 0,55, 0,69

Janka Sertlik: 1260 £ f (5.610 N)

Yırtılma Modülü: 16.600 £ f / içinde 2 (114,5 MPa)

Elastik Modülü: £ 2.010.000 f / içinde 2 (13.86 GPa)

Kırma Gücü: 8170 £ f / içinde 2 (56.3 MPa)

Büzülme: Radyal:% 7.3, Teğet:% 9.5, Volumetrik: 16.8%, T / R Oranı: 1.3..Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsBırch yellow223

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Renk / Görünüm: cebire neredeyse beyaz diri odun ile hafif kırmızımsı kahverengi, olma eğilimindedir. Bazen düşündüm parçaları bulunan curl benzer bir geniş, sığ kıvrılma mevcuttur Cherry . Birch biraz donuk, tekdüze bir görünüm vererek yıllık büyüme halkaları arasında hemen hemen hiçbir renk ayrımı yoktur.

Tahıl / Doku: Tane ince, hatta dokusu, genellikle düz veya hafif dalgalı. Düşük doğal parlaklık.

Endgrain: Yaygın-gözenekli; öncelikle radyal çarpanları; çok sayıda orta derecede sayısız belirli bir düzen yoktur, orta gözenekler; parankim maringal ve bazen diffüz-in-agrega (lens ile belli belirsiz görünür); Kapatmak için oldukça yakın aralığı dar ışınlar.

Rot Direnç: Birch bozulabilir ve unsurlara maruz kalırsa kolaylıkla çürür ve çürüme olacak. Ahşap, insekt saldırısına karşı hassastır.

İşlenebilirlik: vahşi tahıl ile panoları işlendiği operasyonlar sırasında tane koparma neden olabilir ama genel olarak kolay, el ve makine aletleri ile çalışmak. , Döner yapıştırıcılar ve iyi bitirir.

Koku: karakteristik bir koku.

Alerjiler / Toksisite: Birch içinde Betula cinsi bir olarak bildirilmektedir Duyarlanmaya . Genellikle en yaygın tepkiler sadece cilt ve solunum tahriş içerir. Makaleleri görmek Ahşap Alerji ve Toksisite ve Ahşap Toz Emniyet fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: çoğu durumda oldukça ekonomik olması muhtemeldir. Figürlü kurulları daha pahalı olabilir, ancak normalde düz huş kereste gibi aynı fiyat aralığında akçaağaç veya meşe .

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Altındaki Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.

Ortak Kullanım Alanları: Kontrplak, kutular, kasalar, nesneleri, iç trim, ve diğer küçük özel ahşap ürünler döndü.Sarı huş kereste ve kaplama mobilya, lambri, kontrplak, dolaplar, kutular, woodenware, kolları ve iç kapı yapımında kullanılır. Odun alkol, kireç, kömür, katran asetat damıtmada kullanılan başlıca sert ağaçların biridir, ve sıvı yağlar,Betula alleghaniensis kereste önemli bir kaynak ve mobilya, mobilyalar, alet sapları, kutular, iç kapılar, kömür ve posa için kullanılmaktadır. Bu ahşap alkol, katran ve yağlar için kullanılan başlıca sert ağaçlarından biridir.

Yorumlar: Birch dünya çapında kaplama ve kontrplak için en yaygın kullanılan ormanda biridir. Kontrplak düzenli yaprak yanı sıra, Birch kaplama da kapı, mobilya, ve paneller kullanılır.

Yorumlar: birches arasında ( . Betula spp ) doğu Kuzey Amerika’da, Sarı Huş kereste kaynağı olarak en önemli kabul ediliyor. Bu ağacın odun, nispeten güçlü yakın taneli ve ağır olduğu; Bu mobilya, kabini, iç bitirmek, kağıt hamuru, kutular, kömür, alet sapları, kürdan, ahşap kapılar ve ahşap oyma öğeleri yapmak için kullanılır olmuştur. Sarı Birch büyük ve daha uzun ömürlü huş biridir. Bu doğu benzerBetula Lenta ikinci ağaç güçlü üzümü aroması ile iç kabuğu vardır ve kadın catkins ait bracts tüysüz olması dışında, (Sweet Birch). Tatlı Birch kabuğu daha koyu ve sarı Birch tipik çeşitli kabuğu gibi pul pul değil; güney çeşitli (kabuğundan daha benzer olan var. fallax ) Sarı Birch. Başka türler, Betula nigra (River Birch), Sarı Birch tipik çeşitli kabuğu benzeyen kabuğu peeling vardır. Nehir Birch geniş kama şeklindeki dipleri ile yaprakları (yerine yuvarlak değil) alarak ve uzunluğu “¼ aşan peduncles üzerindeki kadın catkins alarak ayrılır. Bu son ağaç dağıtımından daha güney olduğunu. Sarı Birch bilimsel eşanlamlı Betula lutea …Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsBırch yellow454

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Notlar: Kuzeydoğu Kuzey Amerika’daki en büyük Sertağaç biri olan Sarı Birch dolap ve mobilya üretimi için kaplamalar içine yapılır; Ayrıca çok popüler bir yakacak.

İlgili Türler:

Alaska Kağıt Birch (Betula neoalaskana)

Kızılağaç yapraklı Birch (Betula alnoides)

Tüylü Birch (Tüylü huş)

Gri Birch (Betula populifolia)

Kağıt Birch (Kâğıt huşu)

River Birch (Betula nigra)

Silver Birch (Betula pendula)

Tatlı Birch (Betula lenta)

Baltık Birch

Masur Birch

catsBırch yellow656

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Gri Birch

Gri Birch (Betula populifolia) Ortak Ad (lar): Gri Birch Bilimsel Adı: Betula populifolia Dağıtım: Kuzeydoğu Kuzey Amerika ağacı Boyutu: uzun boylu 20-40 ft (6-12 m), 1 ft (0,3 m) gövde çapı Ortalama Kurutulmuş Ağırlığı: 35 lbs / ft3 (560 kg / m3) Özgül (Temel,% 12 MC): 0,45, 0,56 Janka Sertlik: 760 lbf Rüptürlerinde (3380 N) Modülü: 9,800 lbf / in2 (67.6 MPa) Elastik Modülü : 1.150.000 lbf / in2 (7.93 GPa) Kırma Gücü: 4870 lbf / i …

Sarı Birch

Sarı Birch (Betula alleghaniensis) Ortak Ad (lar): Sarı Birch Bilimsel Adı: Betula Dağıtım alleghaniensis: Kuzeydoğu Kuzey Amerika ağacı Boyutu: uzun boylu 65-100 ft (20-30 m), 2-3 ft (0,6-1,0 m) gövde çapı Ortalama Kuru Ağırlık: 43 lbs / ft3 (690 kg / m3) Özgül (Temel,% 12 MC): 0,55, 0,69 Janka Sertlik: 1,260 lbf Rüptürlerinde (5610 N) Modülü: 16.600 lbf / in2 (114.5 MPa) Elastik Modülü: 2.010.000 lbf / in2 (13.86 GPa) k …

River Birch

River Birch (Betula nigra) Ortak Ad (lar): River Birch Bilimsel Adı: Betula nigra Dağıtım: Doğu Amerika Birleşik Devletleri ağacı Boyutu: uzun boylu 65-100 ft (20-30 m), 2-3 ft (0,6-1,0 m) özgül ağırlığı modülü dayalı 970 Ibf (4320 N) * * Tahmini sertlik: gövde çapı Ortalama Kuru Ağırlık: 37 lbs / ft3 (590 kg / m3) Özgül (Temel,% 12 MC): 0,49, 0,59 Janka Sertlik Kopma: Kullanılabilir veriler yok Elastik Modülü: Kırma mevcut veri yok …..Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsBirch American Paper75

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Kağıt Birch

Kağıt Birch (Kâğıt huşu) Ortak Ad (lar): Kağıt Birch Bilimsel Adı: Kâğıt huşu Dağıtım: Kuzey ve orta Kuzey Amerika ağacı Boyutu: 65-100 ft (20-30 m) boyunda, 2-3 ft (0,6-1,0 m) gövde çapı Ortalama Kuru Ağırlık: 38 lbs / ft3 (610 kg / m3) Özgül (Temel,% 12 MC): 0,48, 0,61 Janka Sertlik: 910 Ibf (Rüptürlerinde 4050 N) Modülü: 12.300 lbf / in2 (84.8 MPa) Elastik Modülü: / in2’si (10.97 GPa) Kırma Str 1.590.000 lbf …

Tatlı huş ağacının

Tatlı Birch (Betula lenta) Ortak Ad (lar): Sweet Birch Bilimsel Adı: Betula lenta Dağıtım: Kuzeydoğu Kuzey Amerika ağacı Boyutu: 65-100 ft (20-30 m) boyunda, 2-3 ft (0,6-1,0 m) gövde çapı Ortalama Kuru Ağırlık: 46 lbs / ft3 (735 kg / m3) Özgül (Temel,% 12 MC): 0,60, 0,74 Janka Sertlik: 1470 lbf Rüptürlerinde (6540 N) Modülü: 16.900 lbf / in2 (116,6 MPa) Elastik Modülü: 2.170.000 lbf / in2 (14.97 GPa) Kırma Gücü: 8540 £ …

Baltık Birch

Baltık Birch belirli bir tür değil huş , ancak Rusya ve (Finlandiya gibi) yakındaki Baltık ülkelerinden gelen kontrplak genel bir tanımlamadır. Herhangi bir doğal ahşap üründe olduğu gibi, kaliteli değişken olabilir. Ancak, Baltık Birch kontrplak genellikle standart daha yüksek kalitede olarak kabul edilir huşkontrplak. Özetle, Baltık Birch kontrplak tamamen yapılan huş merkezi no yumuşak ağaç veya dolgu katı ile, katlar. Ayrıca, …

Tüylü Birch

Tüylü Birch (B.’nin alleghaniensis resimde) Ortak Ad (lar): Downy Birch , Avrupa Beyaz BirchBilimsel Adı: Tüylü huş Dağıtım: Kuzey Avrupa, Asya, İzlanda ve Grönland Ağaç Boyutu: 33-65 ft (10-20 m) boyunda 1-2 ft (0,3-0,6 m) gövde çapı Ortalama Kuru Ağırlık: 39 lbs / ft3 (625 kg / m3) Özgül (Temel,% 12 MC): 0,48, 0,62 Janka Sertlik: 930 Ibf ( Rüptürlerinde özgül ağırlığı modülü dayalı 4140 N) * * Tahmini sertlik: …

Kızılağaç yapraklı Birch

Kızılağaç yapraklı Birch (B.’nin alleghaniensis resimde) Ortak Ad (lar): Alder yaprak Birch Bilimsel Adı: Betula alnoides Dağıtım: Burma, Hindistan ve Nepal Ağaç Boyutu: uzun boylu 65-100 ft (20-30 m), 2- 3 ft (0,6-1,0 m) gövde çapı Ortalama Kuru Ağırlık: 33 lbs / ft3 (530 kg / m3) Özgül (Temel,% 12 MC): 0,41, 0,53 Janka Sertlik: 830 Ibf (3690 N) Modülü 8980 lbf / in2 (61.9 MPa) Elastik Modülü: Rüptürlerinde 1.235.000 lbf / in2 (8.52 GPa) Kırma …Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsBirch American Paper33

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Masur Birch

Masur Birch belirli bir tür değildir , huş ağacı , ama daha çok en çok tüylü görülen bir tane rakamBirch ve gümüş Birch . Bazen de Karelya olarak bilinen Birch -with Karelya Finlandiya ve Rusya arasında bir bölge olma. Bir kez belirli bir böceğinin sıkıcı larvalarının neden olduğu edilmiş edebilmiş, Masur Birch Norveç Betula Pendula var olarak varyantın adını sınıflandırılması, kalıtsal olarak gösterilmiştir. Carelica. Regardles …

Alaska Kağıt Birch

Alaska Kağıt Birch (B.’nin alleghaniensis resimde) Ortak Ad (lar): Alaska Kağıt Birch Bilimsel Adı: Betula neoalaskana Dağıtım: Alaska ve kuzey Kanada Ağaç Boyutu: 50-65 ft (15-20 m) boyunda, 1-2 ft (. 3-0,6 m) gövde çapı Ortalama Kuru Ağırlık: 38 lbs / ft3 (610 kg / m3) Özgül (Temel,% 12 MC): 0,49, 0,61 Janka Sertlik: 830 Ibf (Rüptürlerinde 3690 N) Modülü: 13.600 lbf / in2’si (93.8 MPa) Elastik Modülü: 1.900.000 lbf / in2 (13.10 GPa …

Doğal-kontrplak huş ağaç

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Akustik performans

Kereste akustik arenada güçlü performans – Amaç sesi geliştirmek veya sesi azaltmak için olup olmadığını. Küçük kilitli ahşap hücrelerinin ağını bu hücrelerin içinde sürtünme direnci ve onların alt-yapı içinde titreşimler ısı enerjisine çeviren ses enerjiye dönüştürür.

Çünkü bu iç sürtünme, ahşap yapı malzemeleri çoğu daha güçlü bir ses nemlendirme kapasitesi vardır. Bir beton duvar da sesi yansıtır iken, güçlü yankıları sonuçlanan, bir çok sert bir şekilde yapar.ahşap kontrolü doğal akustik özellikleri ses titreşimlerinin iletimini azaltarak bu aşırı yankı veya yankılanma. Birçok kamu binaları, kaplı duvarlar ve tavanlar akustik ahşap panel veya aralıklı ahşap çıtalı kaplı neden kereste Bu özellikler vardır.

Kontrplak ve ahşap elyaf akustik ürünler, düşük frekanslı yankılanma kontrolü sağlamak için tiyatro ve salonlarda kullanılmaktadır. Kereste akustik paneller genellikle esas soundwave enerji kesiliyor, ses emilimi miktarını artırmak için delik veya yuva kullanır. Sesi kırarak, yankılar azalır.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsBirch 78

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ahşap akustik ile elde edilebilir ne klasik bir örneği Sydney Opera Evi. İç duvarlar Fırça Kutusu akustik paneller ile kaplı. Fırça Kutusu güçlü akustik yetenekleri ve dayanıklılık için seçilir. Opera Evleri ‘Konser Salonu ve Opera Tiyatrosu Tavanlar bir akustik alçıpan substrat beyaz huş kontrplak paneller kullanın.Bu dünya standartlarında ve ikonik kamu binası bu gün bir mimari ve akustik kriter olarak hizmet vermektedir.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates