Black Oak, Eastern Black Oak, Quercus velutina,Siyah Meşe

Black Oak, Eastern Black Oak, Quercus velutina,Siyah Meşe

black-oak Black Oak,Siyah Meşe (Quercus velutina)

Quercus velutina , doğu siyah meşe basitçe olarak bilinen daha yaygın veya siyah meşe , bir olan meşe içinde kırmızı meşe ( Quercus mezhep. Lobatae olan) grup meşe . Bu özgüdür doğu Kuzey Amerika Güney gelen Ontario kuzey güney Florida ve güney Maine kuzeydoğu batı Teksas . Bu ortak bir ağaç Indiana Dunes ve güney kıyıları boyunca diğer kumlu DUNAL ekosistemler Michigan Gölü . Quercus velutina nedeniyle daha önce kendi iç kabuğu sarı pigment sarı meşe olarak bilinen, ancak günümüzde bu isim genellikle için ayrılmıştır Chinkapin meşe . [ 1 ] batı siyah meşe (bir yakın akrabası olan Quercus kelloggii batı Kuzey Amerika’da bulunan).

Ortak İsim (ler): Siyah Meşe, Doğu Karadeniz Meşe, Siyah meşe yaygın batı aşırı güney Ontario, güneydoğu Minnesota, Iowa ve New York’ta güneybatı Maine dağıtılır; Doğu Nebraska, Kansas doğu, merkez Oklahoma, ve doğu Teksas güney; ve doğu kuzeybatı Florida ve Georgia (18,19) için.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Bilimsel Adı: Quercus velutina :Yelpazesini kuzey kesiminde, siyah meşe 20-25 m (65-80 ft) ve 90 cm (35 inç) çapında bir yüksekliğe ulaşan bir nispeten küçük bir ağaç, ama güneyde ve merkezi büyüdükçe kadar 42 m (140 ft) yükseklikleri bilinen yelpazesini, bir. Siyah meşe de kolayca diğer üyeleri ile melezleşme bilinen kırmızı meşe ( Quercus mezhep. Lobatae en az bir düzine farklı adlandırılmış melez bir ebeveyn olmanın meşe) grup.Siyah meşe (Quercus velutina) ortak bir, orta ölçekli doğu ve Ortabatı Amerika Birleşik Devletleri’nin büyük meşe. Bazen sarı meşe, quercitron, yellowbark meşe, ya smoothbark meşe denir. Bu nemli, zengin, iyi drene topraklarda iyi yetişir, ama nadiren 200 yıldan fazla yaşadığı genellikle fakir, kuru, kumlu veya ağır buzul kil yamaçlarda bulunur. Meşe palamudu iyi bitkileri gıda ile yaban hayatı sağlamaktadır. Mobilya ve döşeme için ticari değerli ahşap, kırmızı meşe olarak satılmaktadır. Siyah meşe nadiren çevre düzenlemesi için kullanılır.Genç yapraklar yoğun tüylü edilir.Yaprakları siyah meşe dönüşümlü dal üzerinde düzenlenmiş ve 10-20 cm (4-8) uzunluğunda 5-7 derin U şeklinde çentikler ayrılmış uçlu lobu kıl ile vardır vardır. yaprağın üst yüzeyi parlak koyu yeşil, alt sarımsı kahverengi. Yığınlarda büyümeye yapraklarının alt stellat kıllar bulunmaktadır.İç kabuğu siyah meşe denilen sarı pigment içeren quercitron 1940’lara kadar Avrupa’da ticari satıldı.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

ORTAK İSİMLER: 
   Siyah meşe
   sarı meşe
   quercitron meşe
   quercitron
   Sarı-bark meşe
   yellowbark meşe
   Sarı popo meşe
   Pürüzsüz-bark meşe
   smoothbark meşe

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

 Anahtar Özellikleri:Güneş yaprakları çok derin U-şekilli sinüsler var.tomurcukları kadife ve beyaz saç kaplı.meyve ya da meşe palamudu siyah meşe-orta ölçekli ve geniş yuvarlak bulunmaktadır. kap büyük ve somun neredeyse yarısını kapsar.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Kayda değer Özellikleri:Siyah meşe tipik taç yayılan, bir globular ile uzun boylu 50-60 ‘büyür kırmızı meşe grubunun büyük, yaprak döken meşe olduğunu. Bu ağaç kuzey Maine, Ontario, Michigan ve Minnesota Texas Florida yayla tepeler, yamaçlar ve sırtlar öncelikle yerli. Kırmızı meşe (görünüm olarak benzer Quercus rubra bu vesileyle üzerinde hibridize olabilir hangi ile). Tomurcuklar iki ağaç (kırmızı meşe tüysüz ve küçük) arasında anlamlı bir fark vardır. Bark derin oluklar ile olgun gövdelerine neredeyse siyah. İç kabuk turuncu sarı. Gövde çapı ‘ila 3 olgunlaşır. Kösele, parlak, koyu yeşil yaprakları (uzun “10) 7-9 derinden kazıma lob (1-3 ile her diş uçlu kıl) var. Yapraklar sonbaharda donuk kırmızı sarı-kahverengi sarı açın. Terminal tomurcukları yoğun, gri tüylenme ile kaplanmıştır. Yaprakları ortaya ayrı erkek ve dişi catkins önemsiz monoecious sarımsı-yeşil çiçekler ilkbaharda görünür. Eliptik meşe palamudu (uzun “3/4) palamut 1/2 örtbas tabak şeklindeki palamut bardak var. Olgun ağaçlar üzerinde, meşe palamudu büyük bitkiler genellikle her 2 ila 3 yıl görünür. Meşe palamudu yaban hayatı (örneğin, geyik, sincap, küçük kemirgenler, hindi, tavuğu, Twins ve diğer kuşlar) için önemli bir besin kaynağıdır. Belirli sıfat tomurcukları ve genç yapraklarda bulunan ince kıllar referans kadifemsi veya tüylü anlamına gelir. Ortak ad kabuğu rengine atıfta bulunuyor.

catsmesekı - KopyaFAYDA:

Kullanım Yaban Hayatı: . ötücü, zemin kuşlar ve memeliler çeker Gıda kullanın: SIVI PARÇA: tanenler süzülür ya da dışarı haşlanmış sonra meşe palamudu (fındık) yenilebilir. Eylül-Ekim düşme sırasında fındık toplayın. Sadece oldukça olgunlaşmamış yeşil olanlardan daha olgun tan-to-kahverengi meşe palamudu toplamak. , acı kaldırmak kahverengi, olgun meşe palamudu kabuk ve herhangi bir mantar cilt katmanlarını kaldırmak, et zar, su kahverengi olana kadar 15 ila 30 dakika su içinde parçalar kaynatın. Sonra suyu dökün ve su tanik asit çıkarıldığını belirten temizler kadar işlemi tekrarlayın. Son kaynama sırasında tuzlu su eklenebilir; Daha sonra meşe palamudu derin kızarmış ya da bir çorba karışık olabilir. İnce kıyılmış meşe palamudu etler ekmek hamurlarının ve çörek hamurları eklenebilir. Liç işleminden sonra, palamut et dondurulabilir. Un yapmak için, haşlanmış palamut eti kapı nem kaçmasına izin kırık yavaş bir 200 derecelik fırında pişirme ikiye bölünmüş ve kurutulabilir. Crush veya eziyet ve kalınlaştırıcı veya un gibi kullanabilirsiniz. Başka bir yöntem taze kızartma için palamut , bir taşlama veya blender iyi çalışmak. Taşlama sonra, bir bez torbaya un koyun ve acı süzülmeye kaynatın. Onlar kırılgan kadar kavrulur sonra süzülür meşe palamudu, şasiye ve marjinal bir kahve yerine olarak kullanılabilir. (NC Zehirli Bitkiler) kullanın Diğer: Bir sarı boya iç kabuğundan yapılabilir. (Hosie) /> ahşap döşeme, kapalı yük vagonları, fıçı için kullanılır. (Peattie) Uyarı: ZEHİRLİ PARÇA: Meşe palamudu (fındık tohumları) ve genç yaprakları. Yenirse Düşük toksisite. . Belirtiler mide ağrısı, kabızlık ve daha sonra kanlı ishal, aşırı susama ve idrara çıkma içerir çeker: Kuşlar, kelebekler, Hummingbirds Larva Sunucu: Edwards hairstreak ( Satyrium edvvardsii )Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ağaç Boyutu: boyunda 65-80 ft (20-25 m), 3-5 ft (1-1.5 m) gövde çapı

 Ortalama Kuru Ağırlık: 45 £ / ft 3 (715 kg / m 3 )

 Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .56, .71

 Janka Sertlik: 1210 £ f (5.380 N)

 Kopma Modülü: 14.430 £ f / içinde 2 (99.5 Mpa)

Elastik Modülü: £ 1.736.000 f / içinde 2 (11.97 GPa)

 Kırma Gücü: 6450 £ f / içinde 2 (44.5 Mpa)

 Çekme: Radyal:% 4.4, Teğet: 11.1%, Volumetrik:% 15.1, T / R Oranı: 2.5

 Renk / Görünüm: renk varyasyon adil bir miktar olabilir ama, orta kırmızımsı-kahverengi renk bir ışık vardır. Tersine, Beyaz Meşe biraz daha zeytin-renkli olma eğilimindedir, ancak güvenilir bir yöntem anlamına tarafından meşe tipinin belirlenmesi.

 Tahıl / Doku: orta-geniş gözenekler ve oldukça kaba tahıl vardır.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

 Endgrain: Yüzük-gözenekli; Büyük, sadece yalnız earlywood gözenekler, radyal düzende çok sayıda küçük gözeneklerin latewood 2-4 sıra; devamsızlık tyloses; Büyüme farklı yüzük; lens olmadan büyük ve görünür ışınları; apotracheal parankim diffüz-in-agrega (ışınları arasındaki kısa çizgiler).

Kullanım:Siyah meşe ahşap sert ve iri taneli olduğunu. Bu çit direkleri ve yakıt, inşaat kullanılır. ahşap kalite kırmızı meşe daha düşüktür, ancak kullanımları her iki tür için benzerdir. Siyah meşe genellikle kusurları vardır, bu nedenle ahşap diğer meşe gibi bazı kadar kullanılmaz.

Yerli Amerikalılar hazımsızlık, titreme, ateş, solunum problemleri, boğaz gözleri, ve daha fazlası dahil olmak rahatsızlıkları çeşitli tedavi etmek için siyah meşe kullanılır. Aynı zamanda antiseptik ve bir emetic olarak kullanılmıştır (kusturmaya).

 Rot Direnç: dayanıklı olmayan yerde biraz dayanıklı arasındaki Falls. Black Oak kırmızı meşe çürüme düzeyine sahip ve direnç çürümeye yok White Oaks sahip.

 İşlenebilirlik: Kolay tutkal ve leke sürer ve çok iyi bitirir için.

 Koku: En meşe ortak bir Gammaz kokusu vardır. En cazip buluyorum.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

 Alerjiler / Toksisite: Şiddetli reaksiyonlar oldukça nadir olmasına rağmen, meşe bir olduğu bildirildi . hassasiyetini Genellikle en yaygın reaksiyonlar sadece göz ve deride tahrişe, yanı sıra astım benzeri belirtiler vardır. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: Biraz daha az pahalı White Oak, Kırmızı Meşe iyi / sürdürülebilir arz ve orta fiyatlı. Kalın 8/4 plakalar, ya quartersawn panoları hafifçe kurulu ayak başına daha pahalıdır.

 Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.

Siyah Oaks yaklaşık 80 metre büyüyen, büyük ağaçların orta. Onların gövdeleri genelde ikiden fazla ve bir buçuk metre genişliğinde.

Siyah Meşe yaprakları yedi dokuz ile, 4-10 santim uzunluğunda olan lob (parmaklar gibi). Loblar ucunda kıl bir sivri var. Yapraklar üzerindeki yeşil parlak ve aşağıda yeşil soluk. Bazen altında kahverengi tüyleri vardır. Siyah Meşe sonbaharda kırmızı renge bırakır:Kabuğu Black Oak düzgün ve genç ağaçlarda gri, ama yaşlandıkça gibi kabuğu siyah ve derin oluklar (kırışıklık) kalın döner. Bu ağacın iç kabuğu orangish-sarıdır.

Ortak Kullanım Alanları: Dolap, mobilya, iç trim, döşeme ve kaplama,demiryolu bağları,Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

 Yorumlar: ile karıştırılmamalıdır değil Bog Oak (renk aslında siyah), Siyah Meşe içine düşüyor kırmızı meşe grup, ve aynı özelliklerin birçok hisse Red Oak (Quercus rubra). Kızıl Meşe, onun kardeşi Beyaz ile birlikte Meşe, yaygın yerli kereste türleri kullanılır. Sert, güçlü ve Orta fiyatlı, Kızıl Meşe marangozlar-o kadar yaygın dolap ve mobilya yapımında kullanılan açıklıyor için olağanüstü bir değer sunuyor.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Sorunlar:Siyah meşe seyrek meşe solgunluk, kestane yanıklığı, parayla kök çürüklüğü, antraknoz, meşe yaprağı blister, pamukçuklarına, yaprak leke ve külleme dahil meşe yaygın hastalıklar tarafından saldırıya uğradı. Potansiyel böcek zararlıları ölçek, meşe skeletonizer, yaprak madenci tablası içerisinde gal, meşe dantel böcek, deliciler, tırtıllar ve fındık pamukkurtlarını bulunmaktadır.Boşluklar Siyah Oaks, birçok hayvan ev özellikle ağaçkakan vardır.Meşe palamudu sincaplar, fareler, tarla faresi, Beyaz kuyruklu geyik, ve böcekler tarafından yenir. Böyle Maviler ve hindi gibi birçok kuş, aynı zamanda bunları yiyin.Çingene Güveler Siyah Oaks (bütün yaprakları yemek) defoliate. Birkaç sezondur sonra, bu ağaç öldürecek.meşe Kuzey yarımkürede en yoğun ağaç türlerinden birini üreten ve yaygın olarak bilinen ve büyük bir güç ve ahşap sertliği için övgü. Meşe çıtalar 9. ve 10. yüzyıllarda en iyi Viking Longships için kullanılmıştır. ahşap kesme edildi balta ve kama ile (günümüz kereste plakalar benzer) radyal plakalar üretmek için, yeşil günlüklerinden. Meşe plakalar da yapmanız iç prestijli binaların paneller ve ince mobilya yapımında kullanılmak üzere Ortaçağ’dan beri ödüllü edildi .Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsşkjjk - Kopya Meşe yaprağı ve meyveler (meşe palamudu)

Onun koşum meşe nedeniyle güç ve dayanıklılık ortak bir sembolüdür ve birçok ülkede ulusal ağaç olarak seçilmiştir. Yunan mitolojisinde, meşe Zeus, tanrıların kralı kutsaldır. Dodona, Epirus Zeus’un kehanet olarak, kutsal meşe semt merkezinde idi, ve rahipler Meşe’nın yaprakların hışırtısı yorumlayarak tanrının bildirileri ilahi olacaktır. Almanlar meşe tapıyorlardı ve Donar, gök gürültüsü veya şimşek tanrısı ile bağlantılı. Muhtemelen nedeniyle meşe aynı yükseklikte başka ağacın daha yıldırım çarptı olması daha muhtemeldir gerçeği. İskandinav mitolojisinde, meşe gök tanrısı, Thor için kutsal oldu. Efsaneye göre, Aziz Boniface tarafından kafir kabilelerin Christianisation köknar için meşe değiştirerek damgasını vurdu bir “kutsal” ağaç olarak yangın üçgen şekli Trinity sembolize çünkü.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

İlgili Türler:

Bog Meşe

Kahverengi Meşe

Bur Meşe (Quercus macrocarpa)

California Siyah Meşe (Quercus kelloggii)

Cherrybark Meşe (Quercus pagoda)

Kestane Meşe (Quercus prinus)

İngilizce Meşe (Quercus robur)

Holm Meşe (Pırnal meşe)

The Laurel Oak (Quercus laurifolia)

Canlı Meşe (Quercus virginiana)

Oregon Beyaz Meşe (Quercus garryana)

Overcup Meşe (Quercus lyrata)

Pin Meşe (Quercus palustris)

Post Oak (Quercus stellata)

Kırmızı Meşe (Quercus rubra)

Scarlet Meşe (Quercus coccinea)

Sapsız Meşe (Quercus petraea)

Shumard Meşe (Quercus shumardii)

Güney Red Oak (Quercus falcata)

Bataklık Kestane Meşe (Quercus michauxii)

Bataklık Beyaz Meşe (Quercus bicolor)

Türkiye Meşe (Quercus cerris)

Su Meşe (Quercus nigra)

Beyaz Meşe (Quercus alba)

Willow Meşe (Quercus Phellos)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates