Bocote,(Cordia spp.),(Cordia elaeagnoides),Canalete Ajo,Arbol del Ajo,Bohun’a,Bois de Rhodes,Bois soumis, Bojon, Brown silverballi, Canaletta, Canalete, de humo, Çapa, Çapa de olor, Çapa de sabana, Çapa Prieto, Chene Caparo, Guacimil, Hafif Amerikan Cordia, Laurel, Siyah Laurel, Ekvador Laurel, Princewood, Salmwood, Cyp, Cype, Solera, ziricote,

Bocote,(Cordia spp.),(Cordia elaeagnoides),Canalete Ajo,Arbol del Ajo,Bohun’a,Bois de Rhodes,Bois soumis, Bojon, Brown silverballi, Canaletta, Canalete, de humo, Çapa, Çapa de olor, Çapa de sabana, Çapa Prieto, Chene Caparo, Guacimil, Hafif Amerikan Cordia, Laurel, Siyah Laurel, Ekvador Laurel, Princewood, Salmwood, Cyp, Cype, Solera, ziricote,

bocoteBocote,(Cordia spp.),(Cordia elaeagnoides)

Bilimsel Adı: Cordia spp.,Cordia elaeagnoides

Ortak Ad (lar): Bocote, Anacahuite, Baria (Küba), Siricote, Bocote, Cupane, Amapa asta (Meksika), Canalete (Kolombiya, Venezuela), Louro pardo (Brezilya), Loro negro (Arjantin).Amapa asta (Meksika) ,Anacahuite ,Barcino ,Baria (Küba) ,Bocote ,Bois de gül ,Canalete ,Canalete (Kolombiya, Venezuela) ,Cordia ,Cupane ,Cype ,Ekvador defne ,Freijo ,Laurel ,Laurel costa de ,Laurel de costa ,Laurel negro ,Işık Amerikan
Loro negro (Arjantin) ,Louro pardo (Brezilya) ,Meksika gül ağacı ,Peterebi ,Salmwood ,Solera

Dağıtım:  Meksika ve Orta / Güney Amerika,Bu grubun birkaç tür kuzey Florida, Batı Hint Adaları, Orta Amerika’da bulunan ve güneye Brezilya ve Arjantin’e edilmektedir…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Cordia elaeagnoides

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Bocote Bakış: LATİN: CORDIA GERASCANTHUS  ORİJİN: ORTA AMERİKA, BATI INDIES

Bocote Meksika, Orta Amerika ve Batı Hint Adaları’nda yerli egzotik bir ağaç olduğunu. Bu eğri çizgiler ve swirls, düz vahşi gelen tahıl desen geniş bir yelpazede sunuyor. kızarana renk aralıkları altın sarısına kadar bronzluk için. Bu orta doku ile güçlü ve sert bir sert, ağır ve yoğun odun, olduğunu. Temelde özel havuz ipuçları, Dolap, kaplama, mobilya, dekoratif aksesuarlar, bıçak sapları ve kalem kullanılır. Bu mum veya poliüretan ile iyice parlatır ve orta derecede yüksek doğal bir parlaklık alacaktır.Kolay ile çalışmak ve çok sorunsuz tamamlanır. Orta derecede yüksek doğal parlaklık. Iyi balmumu veya poliüretan ile parlatır. Birdseyes ve diğer sorun değil endam. Oldukça yüksek doğal yağların seviyesi ancak genellikle iyi yapıştırıyor. Bocote bazen maun, tik veya ceviz için bir yedek olarak kullanılır. Cocobolo turuncu bir renk tonu olmadan benzer.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsCordia elaeagnoides11

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Bocote : Bocote güçlü ama şaşırtıcı derecede sıcak tonu verir Amerikalı tropik sert orta ağırlıkta egzotik ahşap olduğunu.  Bocote çok dramatik vahşi sergiyi için ödüllü oldukça yağlı ahşap olduğunu. kalın koyu çizgiler bazen Bocote onun tanımlayan bir görünüm ve farklı bir görünüm vermek konsantrik daireler oluştururlar. ahşap çürümeye ve böcek saldırısı oldukça dirençlidir.

catsCordia elaeagnoides3221

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Görünüm:Öz odun koyu kahverengi kırmızımsı-kahverengi arasında değişir ve düzensiz siyah çizgiler vardır. Açıkça, gri veya sarımsı diri odun den demarcated edilir. koku kokulu ve bir mumlu, yağlı bir görünüm ile orta parlaklık vardır. doku ortamına gayet iyi ve düz gelen hububat aralıkları dalgalı.

Ağaç Boyutu: boyunda 65-100 ft (20-30 m), 3-5 ft (1-1.5 m) gövde çapı

Ortalama Kuru Ağırlık: 53 £ / ft 3 (855 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .68, .85

Janka Sertlik: 2010 £ f (8,950 N)

Kopma Modülü: 16.590 £ f / içinde 2 (114.4 MPa)

Elastik Modülü: £ 1.767.000 f / içinde 2 (12.19 GPa)

Kırma Gücü:  8610 £ f / içinde 2 (59.4 Mpa)

Çekme: Radyal: 4.0%, Teğet:% 7.4, Volumetrik:% 11.6, T / R Oranı: 1.9..Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsCordia elaeagnoides432Genel Özellikleri: bir yağlı veya mumlu bir görünüm daha fazla veya daha az düzensiz koyu kahverengi veya siyahımsı çizgiler ve variegations ile, kırmızımsı kahverengi renkli Öz odun tütün; oldukça keskin grimsi veya sarımsı diri odun den sınırları çizilmiş.   Luster değişken; orta doku ince taneli değişken; belirgin değil tat; koku, en azından zaman taze, kokulu hafif.

Renk / Görünüm: neredeyse siyah çizgili dramatik koyu kahverengi ile sarımsı kahverengi vücudu var. Renk yaş karartmak eğilimindedir. Ayrıca, tahıl desenlendirme özellikle üzerinde, oldukça çarpıcı olabilir flatsawn alanlar. Aksine knot, onlar işleme herhangi bir özel zorluklar görünmüyor olsa: Bu Bocote endam birçok “gözleri” ve diğer görmek için nadir değildir.

Tahıl / Doku:  en dekoratif parçalar üzerinde Tahıl genellikle bir şekilde düşündüm ve aynı zamanda sade ve düz tahıl ile parçaları da bulunabilir olsa, kilitli eğilimi olduğunu. Orta üniforma doku ve doğal yağlı / mumsu hissediyorum. İyi doğal parlaklık.

Endgrain: Yaygın gözenekli; yalnız ve radyal katları; özel bir düzenlemenin, çok az olarak büyük gözeneklere medyum; tyloses ve diğer maden yatakları (sarı / kahverengi) ortak; parankimi yanı sıra, aliform (pastil) vasicentric ve yapışık gibi, türler arasında biraz değişir, ama genellikle (marjinal) bantlı olduğu; Geniş ışınlarına orta, geniş normal aralık.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsCordia elaeagnoides332

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Kurutma ve büzülme:Bocote kuru kolay değildir. Bir zamanlar kuru boyutsal olarak stabil, ancak kolayca kontrol ve bitiş bölme geliştirir.Ortalama bildirilen büzülme değerleri (fırınlamak yeşil)% 5.0 radyal,% 7.4 teğet ve% 11,6 hacimsel vardır.

Rot Direnç: cebire orta dayanıklı çok dayanıklı anma türe bağlı olarak; Bu böcek saldırısına karşı hassastır.

İşlenebilirlik: Bazı türler donuk kesiciler olacak silika içerebilir. Bütün, Bocote kolayca çalıştı ve iyi sonuçlar ile işlenmiş. Bocote mevcut doğal yağlar oldukça yüksek miktarda olmasına rağmen, yapıştırma genellikle sorunsuz olduğunu. (Makalesine bakın yağlı tropikal sertağaçları yapıştırma daha fazla bilgi için.) Bocote da döner ve iyi bitirir.Bocote çok sorunsuz terbiye ile çalışmak kolay ve son derece çekici. Toz ve ahşap Olası advers etki, bir cilt hassaslaştırıcı olabilir olmasıdır.

Koku: Bocote dereotu turşu benzediği çalışılan ılımlı bir kokusu vardır.

Alerjiler / Toksisite: Bocote belli ormanda bir alerjik duyarlılık geliştirilmiştir sonra çapraz reaksiyonlara neden olduğu gösterilmiştir. İlk hassasiyete neden olabilir Woods şunlardır:  Pau Ferro , Macassar Abanoz , Cocobolo ve en Rosewoods . Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: diğer orta-yüksek fiyatlı egzotik sert ağaçların biraz pahalı yakın olma olasılığı.

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.

catsCordia elaeagnoides211

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ortak Kullanım Alanları: İnce mobilya, kabini, döşeme, kaplama, tekne yapım, müzik aletleri, kundak, nesneleri döndü, ve diğer küçük özel ahşap ürünler.İnce mobilya, Marangoz, turnery, döşeme, döner ve dilimlenmiş kaplama ve tüfek stokları.Oldukça ev yapımı, doğrama ve mobilya için yöredeki saygın. Ihraç ahşap tornacılık, Dolap, fırça arkaları, kolları, kundak ve doğrama için kullanılmaktadır. Ayrıca kaplama için dilimlenir.

Durumu:Nedeniyle kereste kıtlığı, kullanılabilirlik pahalı, çok sınırlı ve kullanılabilir.

Kemik Tehdidi Gerçekler :Bocote göz alıcı enstrüman klavyelerde için ödüllü bir derece sert ahşap olduğunu. Aynı zamanda. Zenginliği ile bir enstrüman titreşir bir gitar sesi kurulu olarak mükemmel bir üne sahipsertlik orta ağırlık ve yoğunluk ile temperli olduğundan, bu kemikler bir hayret güçlü sıcak tonu üretir.

Yorumlar: onun çarpıcı, zebra gibi zıtlıkların ve endam kalın ile Bocote bir çok göz alıcı ahşap olabilir. (Nispeten ince çentik bıçak desen kayması en aza indirmek için kullanılmalıdır gerçi), ahşap simetrik “yüzleri” ve diğer desenleri oluşturmak iki ardışık panelleri Bookmatching. Hiçbir zayıf yoluyla Bocote olmasına rağmen Bocote genellikle oldukça mekanik değil, estetik nitelikleri için kullanılan olanlar-ve onun güç-ağırlık oranı ortalamasının altındadır. (Kabaca gibi sert ve güçlü Sert Akçaağaç Bocote oldukça ağır olmasına rağmen,.)

catsCordia elaeagnoides65

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

İlgili Türler:

Freijo (Cordia alliodora)

Louro Preto  (Cordia megalantha)

bocote-turned-s

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

bocote-flat

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates