Brownheart, Wacapou,(Vouacapoua americana),Brownheart, Wacapou,Andira aubletii,Andira Aubl aubletii.,Vouacapoua americana,Acap £ Pará do,Vouacapoua,Andira

Brownheart, Wacapou,(Vouacapoua americana),Brownheart, Wacapou,Andira aubletii,Andira Aubl aubletii.,Vouacapoua americana,Acap £ Pará do,Vouacapoua,Andira

brownheartBrownheart,(Vouacapoua americana)

Ortak İsim (ler):  Brownheart, Wacapou,Andira aubletii,Andira Aubl aubletii.,Vouacapoua americana, Acap £ Pará do,Vouacapoua,Andira,partridgewood , acapuAcapu, Bois perdrix, Bowhanti, Bruinhart, Epi de bleu, Keklik Wood, Ritangueira, Broinharti, Sarabebeballi, Wacapoe, Dakamaballi, Kabbi, Tjanaren wakapoe, Tjatjaboetja, Vouacapoua Americana, Keklik Wood, Brownheart, Acapu, Wacapou, Bois Perdrix, Bowhanti, Ritangueira, Kabbi, Tjanaren Wakapoe, Tjatjaboetja ve Wakabo.

Bilimsel Adı:  Vouacapoua americana

Dağıtım:  Kuzeydoğu Güney Amerika,Brezilya (Amapá, Maranhão, Pará); Fransız Guyanası; Guyana; Peru; Surinam,cinsi Vouacapoua Amazon havzasında doğu ve kuzey bölgelerinde olmayan sular altında alanlarda sınırlı dağılımı ile üç orta ölçekli boyunda ve ince ağaç türlerinin oluştuğu bildirilmektedir. Wacapou (V. americana) Surinam ve Fransız Guyanası bölgelerinde ormanlarda dağınık rapor edilmektedir.en gelişmiş ağaçlar Brezilya’da Para Devlette bulunan bildirildi…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Vouacapoua_americana11

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ürün Kaynakları : Bu türlerden bazıları malzeme sürdürülebilir yönetilen kurtarılmış, geri dönüşümlü ya da diğer çevreye duyarlı kaynaklardan olup olmadığını henüz bilinmemektedir. yakışıklı, koyu renkli ahşap, ağır, dayanıklı yapı ve döşeme için Brezilya’da son derece popüler olduğu bildirildi ve türler olduğu Fransız Guyanası iyi kereste kaynağı olduğu bildirilmektedir. Uluslararası Tropikal Kereste Örgütü (Itto) türlerden kereste üretimi düşük ama düzenli olduğunu bildiriyor. kereste düşük miktarlarda ihraç edilecek rapor edilmektedir.

Etkisi köreltme: Ağaç nedeniyle sertlik Kesme kenarları üzerindeki orta körleştirilmemesi etkisi vardır. Kesme Dayanımı    testereler dönüşüm için tavsiye edilmiştir.  düzlemine orta derecede zor olduğu rapor edilmiştir. Özel uçlu kesiciler öne sürülmüştür. Dönme   Torna özellikler adil olduğu bildirilmektedir. Sıkıcı işlemler oldukça kolay olduğu bildirilmiştir, ancak bazı yırtılmış tane olabilir. Mortising kereste de delik olacak bildirildi, ancak yüzeyler pürüzlü olma eğilimi çalıştı. Yapıştırma,  iyi tutkal almaya bildirilmiştir. Çivisi Odun kolayca bölünmeler beri önerilir Ön sıkıcı, ama tırnak tutan nitelikleri iyidir. Zımpara, Zımpara işlemleri kolay olduğu bildirildi ve kumlu yüzeyler çok düzgün olma eğilimindedir. Parlatma, Ahşap iyi parlatma özelliğine sahiptir. El Aletleri Tepki, materyal el aletleri zayıf yanıt bildirilmiştir. Kurutma kolaylığı, Ahşap kuru orta derecede zor olduğu rapor edilmiştir. Hava baharat fırın kurutmadan önce önerilmiştir. Hataları Kurutma, Baharat sırasında fincan, büküm ve check hafif bir eğilim vardır. Fırın Çizelgeleri,T7 – B3 (4/4) ABD,T / R Oranı,1.48 diğer kurutma bilgi ve teğetsel ve radyal yönde, gerçek çekme verileri ile birlikte kullanıldığında, bu gösterge daha anlamlıdır

Ağaç Boyutu:  boyunda 65-100 ft (20-30 m), 2-3 ft (0,6-1 m) gövde çapı

Ağaç Veri:Ağaç nadiren 36 inç (90 cm) ulaşan, 50 ila 75 feet (15 m 22) ve en az 24 inç (60 cm) bir gövde çapı şube açık Boles ile uzun boylu ve unbuttressed olarak tarif edilir.

Genel Bilgi: Vouacapoua americana ince bir yuvarlakça taç ile semideciduous ağacı; 35 metre boyunda – 15 büyüyebilir. düz, silindirik bole unbuttressed, ancak bazı çok karakteristik oluklar vardır; 22 metre ve 50 – – çapı 90cm 15 için dalsız olabilir. Çok önemli ve cazip bir kereste, ağaç yaygın yerel kullanım için ve ihracat için doğadan toplanır. Ağaç aynı zamanda yerel tıbbi kullanım alanı vardır.Primer ormanlarda yoğun alanlarda bir bitki nedeniyle bir kereste ağacı olarak aşırı tüketim nedeniyle, vahşi azalmaktadır ikincil oluşumlar veya açık yerlerde bulunamadı. Bu Tehdit Altındaki Türlerin IUCN Kırmızı Listesi (2011) içinde ‘Kritik Tehlikede’ olarak sınıflandırılır.

catsBrownheart, Wacapou343

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ortalama Kuru Ağırlık:  62 £ / ft 3 (925 kg / m 3 )

Hacimsel kütlesi: (850-) 950 (-1100),% 12 nem içeriği yeşil kereste 1050-1150 kg / m3 / m3 kg.

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): 0,78, 0,93

Janka Sertlik:  1880 £ f (8.370 N)

Diri odun Renk :açıkça ayırt Diri odun soluk bej veya renkli neredeyse beyazdır. Heartwood Renk ,Öz odun rengi koyu kahverengi veya kırmızımsı kahverengi, ya da koyu kahverengi bordo, kahverengi olarak tarif ve maruziyet üzerine derinleşir edilir. Çok farklı ve açık renkli damar hatları mevcut olduğu bildirilmiştir.Tahıl, bazen düzensiz, oldukça düzdür. Doku kaba fakat üniform ziyade, ve ahşap dokunuş için sert hissetmek için bildirilmektedir. Parıltı Luster düşüğe ortamdır.Diri odun soluk bej veya renkli neredeyse beyazdır. Öz odun rengi koyu kahverengi veya kırmızımsı kahverengi, ya da koyu kahverengi kestane kahverengi ve maruziyet üzerine derinleşir. Çok farklı ve hafif renkli damar çizgileri mevcuttur.

Kopma Modülü:  21.820 £ f / içinde 2 (150.5 MPa)

Elastik Modülü:  £ 2.586.000 f / içinde 2 (17.83 GPa)

Kırma Gücü:  11.590 £ f / içinde 2 (79.9 Mpa)

Çekme: Radyal:% 4.6, Teğet: 6.7%, Volumetrik: 11.9%, T / R Oranı: 1.5

Renk / Görünüm: Heartwood bazen kırmızımsı bir renk tonu ile, koyu kahverengi bir orta. Boyunca karıştırılır (parankimden) Çakmak kahverengi çizgiler bir tezat bir görünüm verir. Soluk diri odun açıkça öz odun gelen tahdit edilmiştir.

Tahıl / Doku: Tahıl düzgün bir orta doku ve orta doğal parlaklık, düz biraz düzensiz.

Endgrain: Yaygın gözenekli; yalnız ve radyal katları; özel düzenleme, birkaç büyük gözenekler; Mineral / sakız mevduat bazen mevcut; parankima pastil, kanatlı, birleşen ve marjinal; dar ışınları normal aralık.

Rot Direnç:  Çok dayanıklı olarak Anma; İyi böcek direnç.

Doğal Dayanıklılık: Öz odun çürüklere neden olan organizmalar tarafından saldırıya karşı çok dayanıklı olduğu bildirilmiştir. Ayrıca termitler ve diğer kuru ahşap böcekler tarafından saldırıya dayanıklı olduğu bildirilmiştir. Direnç emprenye etmek Öz odun koruyucu tedaviye son derece dayanıklı olarak değerlendirilmiştir.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsBrownheart, Wacapou32

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

İşlenebilirlik: Oldukça zor yoğunluğu nedeniyle çalışmak için. Kesiciler künt eğilimindedir. , Açar yapıştırıcılar ve iyi bitirir.

Koku: Tecrübeli ahşap hiçbir belirgin koku veya tadı vardır, ama yeşil durumda ahşap hafif tatsız bir kokuya sahip olduğu bildirilmiştir

Alerjiler / Toksisite:  Şiddetli reaksiyonlar oldukça nadir olmasına rağmen, Brownheart cilt tahrişine neden olduğu bildirilmiştir. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: Brownheart nadiren ihraç edilmektedir. Çok daha sık ağır dış inşaat ve iç mobilyalar doğal aralığı var içinde kullanılır. Küçük dönüm boşlukları bir ithal parke için yüksek fiyat orta bazen mevcuttur.

Sürdürülebilirlik: Bu ağaç türleri Ekler CITES, ancak IUCN Kırmızı Listesi’nde üzerinde listelenen değil. Bu nedeniyle doğal aralığı ve sömürü bir düşüş nedeniyle son üç kuşakta% 80’in üzerinde bir nüfus azalması, kritik tehlike altında olarak listelenir.

Mukavemet Özellikleri: Hava-kuru durumda (yaklaşık yüzde 12 nem içeriği) içinde eğilme derece yüksektir. Bu Teak veya Sabit akçaağaç birine gücü üstündür. Maksimum kırma gücü, ya da tahıl sıkıştırma paralel, son derece yüksek. Tik daha sert ve marr değil veya kolayca göçük – Zor olduğunu. Bu çok ağır bir ağaç türüdür. Ahşap yoğunluğu çok yüksektir.

Ortak Kullanım Alanları:Köprü kirişleri, Dolap, Yurtiçi döşeme, mobilya, merdiven basamaklarında, Alet kolları, Tornacılık, lambri, Yatak odası suit, Köprü kirişleri, Köprü inşaatı, Sandalyeler, Sandıklar, Gizli parçaları (Mobilya), Masaları, Yemek odası için mobilya, Dowell pimleri, Dowells, çekmece kenarları, Güzel mobilya, Ayaklı lamba, Döşeme, Mobilya takımlar, Mobilya kareler veya hisse senedi, Kolları, Hatracks, İç inşaat, İç Döşeme, Mutfak dolapları, Oturma odası suit, süslemeler, Ofis mobilyaları, Lambri, Parke döşeme, Radyo, stereo TV dolapları, rustik mobilya, Miller / Kolları, Merdiven raylar, Tabureler, Stringers, Alt-döşeme, Masalar, Yardımcı mobilya, dolaplar

Diğer Kullanımları: Öz odun bitter çikolata karanlık zeytin; 30mm geniş, krem ​​renkli diri odun – açıkça 18 den demarcated edilir. Rengi başlangıçta hafif kahverengi ama sonunda neredeyse siyah çevirmek parankiminde çok sayıda ince çizgiler, ahşap alışılmadık cazip hale getirmektedir. Doku eşit kaba; Düz hafif Roey tane; Düşük parlaklık; Hiçbir belirgin koku veya tat görmüş ahşap mevcuttur. Odun çürüme ve böcek saldırılarına karşı son derece dayanıklı olan, sert, ağır, yoğun ve toprak ile temas çok dayanıklıdır. Genellikle oldukça dirençli olarak kabul edilir olsa da, deniz suyu saldırıyı Toredo onun direncini ilgili çelişkili raporlar vardır. Bu kontrol ve bozulma sadece hafif bir risk ile, sezona biraz yavaş; bir zamanlar kuru hizmete orta derecede stabildir. Bu oldukça yüksek bir köreltme etkisi vardır, böylece stelit uçlu ve tungsten karbür araçları tavsiye edilir; Yüksek yoğunluklu rağmen, Ağaç çalışması sadece orta güç olduğunu ve genellikle iyi çalışma özellikleri olduğu söylenir; Pürüzsüz yüzeyler testere ve planya elde, ancak iri taneli sıkıcı ve Zıvana bazı kaba ve yırtık grain neden olan; çivileme ve vidalama çok uzun delikler önceden sıkılmış gibi iyi; yapıştırma iç amaçlıdır doğrudur. ahşap yüksek sınıf mobilya, dolap yapımı, turnery, döşeme, kirişler, genel inşaat, doğrama, lambri, demiryolu çirozları, mesaj, yükselen ve teknelerin küpeşteli ve genel inşaat yapımında kullanılır.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsBrownheart, Wacapou11

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Yorumlar: Güçlü ve güzel Hem Brownheart hasat ve doğal aralığı boyunca yarar ve estetik amaçlı hem de kullanılmıştır. Brownheart eski sınıflandırılan olmuştur Andira cinsi ve yakından Patridgewood ilişkilidir (ve ahşap ayrıca görsel hem de yakın bir benzerlik taşımaktadır.)

Yorumlar   :kereste Beyaz meşe (Quercus alba) daha üstün olduğu bildirilmektedir Wenge (Millettia laurentii) Afrika, mekanik ve fiziksel özellikleri özelliklerinde benzer olduğu bildirilmiştir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates