Bubinga-Gül,Kevazingo,essingang,(Guibourtia demeusei),Akume, Bubinga, Ebana, Essingang, Kevazingo, Okweni, Ovang, Waka

Bubinga-Gül,Kevazingo,essingang,(Guibourtia demeusei),Akume, Bubinga, Ebana, Essingang, Kevazingo, Okweni, Ovang, Waka

Bubinga-Gül1Bubinga (Guibourtia demeusei)

Ortak İsim (ler): Bubinga, Kevazingo,essingang,Akume, Bubinga, Buvenga, Cameroons sakız kopal, Eban, Ebana, Essingang, Gabon kevazingo, Sakız kopal, Irun-nduk, Kasasesase, Kevazingo, lianu, Lukunfu, Lusase, Mutenye, Ngulupang, Okweni, Ovang, Oveng, Waka, Waku

Bilimsel Adı: Guibourtia spp. (G demeusei G. pellegriniana vb G. tessmannii)

KEVAZINGO (Bubinga): BİLİMSEL ADI  : Guibourtia demeusei J. Leonard ,  Guibourtia J. Leonard tesmanii , Guibourtia J. Leonard pellegriniana

speciBubinga

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Bubinga ağacı Batı Afrika’nın ekvator bölgesinde yetişir. Bubinga bir ayrım düz, çizgili ve “düşündüm” desenleri arasında yapılır, en dekoratif Afrika türlerinden biridir. pembe renk skalası aralıkları mor damarlanma kırmızı kahverengimsi. Bubinga ağır ve sert ağaçlar biridir, ancak kolayca işlenebilir. ahşap mobilya yapımında ve dükkan ve iç tasarım hem de kullanılabilmektedir. Ayrıca otomobil, yanı sıra müzik aletleri iç sık sık Bubinga ahşap yapılmıştır. Çoğu marangozlar yaygın ve güzel Afrika ağır sıklet, Bubinga aşinadır.  Ünlü zengin ve farklı renk ve şekil için 1700 kıyafetleri, şimdi ürettiği büyük canlı kenar masa levhalarla ünlüdür çünkü.  Bubinga fazla yirmi tür dünya çapında bulunur Afrika’nın Batı Ekvator bölgesinde bulunan bir düzine. Yaygın Afrika Bubinga olarak ya da diğer ortak adı, Afrika Gülağacı altında ihraç edilmektedir bu oniki, 2 türün (Guibourtia tessmannii ve Guibourtia desmeusi) evi. Genellikle tek başına ya da bataklık, nehir ve göl kıyıları gibi nemli habitatları lehine küçük stantlarda yetişir.Türün içindeki malzemenin bir kısmı çevreye karşı sorumlu veya yönetilebilir kaynaklardan yetiştirilmektedir.Bubinga ABD pazarı içinde kereste şeklinde kullanılabilir, ve ithal günlüklerinin hacmi çok yüksek. günlükleri 10 kadar ton ağırlığındadır. . Türler ve sınıflar içindeki varyasyonları Bazı Muiracataria (Astronium leicointei) ve Pao Rosa (Swartzia fistuloides) vardır.

Özellikler Sertlik / Janka:. £ 65 / Janka Değerlendirme: 1980

Boyutsal kararlılık: Eğilme Mukavemeti: 22293 psi, Max. Kırma Gücü: 10010 psi, Rijitlik: 1000-2290 psi, Özgül Ağırlık: 0.88, Kilo: 55-65 lbs / cu-ft, Yoğunluğu (Hava Kuru).:. 58 £ / cu-ft, Radyal Küçülme (G-> OD:% 5, Teğet Küçülme (G-> OD):% 9 Menşei:. Batı ve Orta Afrika – Kamerun, Gabon ve Fildişi Sahili çoğunlukla Bulundu Büyükçe sayılar da Kongo, Ekvator Ginesi, Liberya büyüyen bulundu ve edilir .

Nigeria Durumu: boyutlarda çeşitli gelir ve kullanıma hazır Sen özel satış noktalarında 4 feet genişliğinde ve daha fazla kurulları edinebilirsiniz.. Ortalama ve maksimum ömrü:. Genellikle az 100 yıllık bir ömrü var ılımlı ahşap parlak olduğunu ve cabinetwork ve diğer ahşap ilgili öğeler bir kaplama olarak kullanılır.

 Testere / İşleme.:. Sert olmasına rağmen elle veya elektrikli aletler iyi çalışır ve yoğun Uzmanlar kilitli Tahıl için kesme açıları azalır tavsiye eden 15 derecelik bir kesim açısı planlama ve gereksiz kesme önlemek için zaman önerdi. Zımpara: Sert ve yoğun yüzey, ama nedeniyle yoğunluğu ve yetenekleri de küçük bir çalışma ile çalışmalarını zımpara. Bir Bununla birlikte, deneyin ve cilt tahrişleri neden de toz kaçınmalısınız.

Çivisi:. çivileme için gerekli ön delme

İşlem: Dönüşler, parlatır ve iyi bitirir. Son derece parlak yüzey sonuçları ve nedeniyle yoğunluk biraz çaba gerektirecektir.

Ortak Kullanım Alanları: Gemi inşaatında, Kano, Sandalyeler, Sandıklar, Dekor, Masalar, Yemek Odası Mobilyaları, Ev Döşeme, Dowell iğneler,  Çekmece Yüzler, Şekilli Veneer, İnce Mobilya, Ayaklı Lambalar, Döşeme Çeşitleri, Mobilya Bileşenleri, Mobilya Stock Mobilya Tasarımı, merdivenler, Merdiven Tasarımı, Aracı, tornacılık, Gizli Mobilya Parçaları, İç İnşaat ve Tasarım, Mutfak Dolapları, Mutfak Çekmeceler, Kulp Lifeboats Kolları, Yaşam Odalar, Büro Mobilyaları, Parke, Radyo Üniteleri, Stereo Üniteleri, TV Kabinleri, Eğlence Merkezleri, Rustik Mobilya, Miller ve Tersanecilik, Merdiven Rayları, Tabure, Stringers, Alt-döşeme, Masalar, Yardımcı mobilya, Kaplama, Gardırop Birimleri Ayrıntılı Bilgi Tesisi alışkanlık ve yaşam tarzı: Bubinga ağaçları normalde sık sular altında yakın lakebeds, nehirler, bataklık ve orman alanlarının büyür. Bu türlerin bazı ağaçlarının 6 feet çapında, 150 feet kadar büyüyebilir. Zaman zaman, Bubinga ağaçları payandaları olacak, ama normalde düz Boles ile donatılmıştır. Onlar da içerebilir biliyor ve sakız terlemek ve de tıbbi amaçlar için kullanılır vardır.

Gövdeler: taze kesilmiş ya da çekildiğinde istenmeyen koku ihmal kaynaklanıyor. Nedeniyle her sapının güçlü yoğunluğu, onları ayıklamak için tam bir çaba gereklidir. Kolayca düşük bend özelliklere lekeler vardır, ve el sanatlarının kullanılır.

Tomurcuklar: Düzensiz ve dalgalı nedeniyle ahşabın içinde encasement için. Yaprakları: Menzil sarıdan yeşile renk.

Flowers:. renk ve görünüşte beyazımsı Meyveler: Büyük Meyve Rosewood (Bubinga)

Habitat:. yüksek nem seviyeleri ile Lakebeds, nehirler, bataklıklar ve orman alanları

Özel Teşhis Karakterler: Bubinga termit dayanıklı ve kesim sonrası o doğal şeklini koruyabilirsiniz. diri odun, ancak, termit saldırı ya da koruma tedavileri maruz kalabilir. Grain düzensiz Kayıtlar soyma yoluyla kaplama içine döner kesilir. Bu, eşsiz ve egzotik bir görünüm girdap hareketiyle bir vahşi sonuçlanır. keser yaygın olarak kullanılan ve güzelliği ve yüksek son özellikleri için tüm dünyada bilinir. Ahşap başlıca cabinetwork için bir kaplama (Kevasingo), mobilya ve lambri kullanılmaktadır. Aynı zamanda bıçak sapları ve fantezi iyi öğeler için kullanılır.

Ülke:Kamerun, Orta Afrika Cumhuriyeti, Kongo, Ekvator Ginesi, Gabon, Liberya, Nijerya, Uganda, Zaire

Bubinga555

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Dağıtım: Ekvator Afrika,türler Ekvator Batı Afrika’da meydana geldiği bildirilmiştir ve genellikle diğer türler arasında ormanlık açık Savannah dağınık bulundu edilir. Kamerun, Orta Afrika Cumhuriyeti, Kongo, Ekvator Ginesi, Gabon, Liberya, Nijerya, Güney Afrika, Uganda, Zaire

Tanım:Ağaç ‘ilk 60 için, şube net’ 160 üzerinde yükseklikleri ulaşabilirsiniz. 6 ‘ya da daha fazla çapları nadir değildir. Onlar yağışlı mevsimlerde ormandan dışarı süzülüyor böylece bu ağaçlardan Kayıtlar, 10 ton üzeri ağır olabilir. Ağaç dik ağırlığı da kaplama olarak popülerliğini açıklanmasına yardımcı olabilir, ve dilimlenmiş kaplama nedeniyle daha düşük ağırlık pazara gemi daha kolaydır.Bubinga hızla Fransız Rönesans mobilya dahil oldu 1700’lerin tarafından Avrupa’ya kendi yolunu buldu. Böyle kendi renk ve yağların varlığı gibi gerçek Rosewoods birçok yüzeysel özelliklerini paylaşır çünkü ‘d’Afrique bois de gül’ ya da Afrika Gülağacı olarak tanındı. Ancak, gül ailesinin bir botanik üyesi değildir,kırmızımsı mor Öz odun genellikle koyu kırmızıdan siyaha değişir çizgileri içerir. özsuyu keskin kalpten olarak belirli bir krem ​​beyaz. Tahıl kenetlenmiş düz değişir ve doku gayet iyi. Bubinga, ağır yoğun ve son derece zordur. Bu böcekler ve çürüme korumak yağlar varlığı nedeniyle dayanıklı bir ahşaptır. Şekilde her türlü yaygın bulunur: benekli, kıvırcık, kapitone, pommele ve şelale. Odun genellikle kabini ve mimari uygulamalarda bu farklı figür tiplerinin yararlanmak için kaplama içine dilimlenir. Çok iyi kurur ve istikrarlı olarak kabul edilir.Düz taneli Bubinga makineleri de keskin karbür takım. Bir ter girmeye istemiyorsanız, el aletleri tavsiye edilmez. Kilitlemeli tahıl ve / veya yüksek rakam ile Ağaç yonga ve yırtılma olmadan çalışmak zor olacaktır. Yavaş besleme hızları ve farklı kesim açıları gözyaşı dışarı azaltmak için kullanılabilir. Vidalar için ön delme tavsiye edilir ve herhangi bir vida ağda kolay kurulum yapacaktır. yağlar ve yoğunluk bir sorun yapıştırma yapabilirsiniz. Aseton ile ahşap silme yardımcı olabilir yapıştırılmış yüzeyden yağları kaldırın. Artan kelepçe basıncı starved tutkal eklemler kaçınmak için dikkat edilmelidir. Odun kolayca lekeler ve olağanüstü yüksek lehçe bitmiş olabilir. Gözenekler ahşap sızdırmazlık leke veya bitirmek yoluyla kanama yağları önlemek için gerekli olabilir, ancak, bitmiş olması gerekmez.

catsBubinga434

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ağaç Boyutu: boyunda 130-150 ft (40-45 m), 3-6 ft (1-2 m) gövde çapı..Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ortalama Kuru Ağırlık: 56 £ / ft 3 (890 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .72, .89

Janka Sertlik: 2410 £ f (10.720 N)

Kopma Modülü: 24.410 £ f / içinde 2 (168,3 Mpa)

Elastik Modülü: £ 2.670.000 f / içinde 2 (18.41 GPa)

Kırma Gücü: 10.990 £ f / içinde 2 (75.8 Mpa)

Çekme: Radyal:% 6.0, Teğet:% 8.2, Volumetrik:% 13.9, T / R Oranı: 1.4

Uluslararası kereste ticareti Kamerun, türev kevazingó bile kızıl denir ve essingang okweni isim de yaygındır. Gabon yerliler Kongo ağaç waka denilen denilen ovangnak. Almanya Batı Afrika gül ağacı adı altında pazarlanmaktadır. Zimbabve ve Angola Guibourtia başka türler (G. coleosperma) o fındık, pazarlanan mussibi daha benzer olduğunu yaygındır, Rhodesian kopálfa veya muzuale denir. . mutenye ve ayrıca ovengkol Guibourtia türleri ağaçlar ve aynı özellikleri görünüm olarak çok benzer ve sık sık bubingával için yanlış olan, hissediyorum: didelotia sp. (Düğme), Pterocarpus sp. (Örneğin. Padauk) brachystegia, Copaifera religiosa ve Copaifera salikounnda. prevalansı Batı Afrika, Kongo Cumhuriyeti’ne Bubinga Hall East Nijerya tane. Temelde kuru Kameruntól Kongo g bulunan kuzey gelişen alanlardan uzanan. tessmannii, çoğundan pazarlanan bubingafa. Guibourtia Gabon ıslak kıyı bölgesi sık pellegriana. Hangi ağaç denilen ağaç türleri Gabon kevazingo geliyor. Ana büyüyen alanları Fernand-Vaz alanda yoğunlaşmıştır. Kıyı bantları ve Kongo ve kollarında oda bataklık vadiler áradásos olan Demeusei G Minor. Hemen hemen tüm türler tek tek veya küçük gruplar halinde büyür.

Renk / Görünüm: Heartwood koyu mor veya siyah çizgiler ile koyu kırmızımsı kahverengi pembemsi kırmızı arasında değişir. Diri bir soluk saman rengi ve açıkça öz odun gelen tahdit edilmiştir. Pommele, şelale, kapitone, benekli, vb, Alevli: Bubinga çok sık olmak üzere şekil çeşitli görülür

Tahıl / Doku: Tahıl kenetlenmiş düz olduğunu. Orta doku ve orta doğal parlaklık düzgün bir ceza vardır.

Endgrain: Yaygın gözenekli; özel düzenleme orta gözenekler; 2-3 yalnız ve radyal katları; maden yatakları bazen mevcut; nedeniyle marjinal parankiminde büyüme halkaları farklı; lens olmadan hafifçe görünür ışınları; parankima vasicentric, aliform, birleşen ve bantlı (marjinal).

Rot Direnç: Çok dayanıklı orta derecede dayanıklı türlere bağlı olarak gelen aralıkları. Bubinga da termit ve deniz delici etkisine karşı dirençli olduğu bildirilmiştir…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsBubinga222

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ağaç Veri.: Ağaç slender olarak açıklanan ve nadiren 70 feet (21 m) Yukarıdaki boyutlara yetişir. Gövde çapı yaklaşık 48 inç (120 cm) olduğu bildirilmiştir. Diri odun Renk, Diri odun grimsi döküm, fildişi veya çizgiler ile fildişi beyaz ya da kahverengi beyaz genellikle beyazdır. Heartwood Renk, Öz odun genellikle mor damarlar daha hafif kırmızı renkte, orta kırmızı-kahverengi vardır.  Tahıl  grain genellikle düzdür. Yıllık halkalar farklı olabilir ve genellikle koyu Summer Wood olarak görünmesini bildirilmektedir. Genellikle kırmızımsı sakız ihtiva İnce gözenekler, ahşap boyunca yayılır. Doku ,Doku genellikle orta. Parıltı, Ahşap yüzeyleri son derece parlak olduğu bildirilmektedir.  Hizmet Hareketi kereste kurutmadan sonra boyutsal olarak stabil olduğu bildirildi ve üretimden sonra iyi şeklini korur. Doğal Dayanıklılık, kereste termit saldırı son derece dayanıklı olduğu rapor ve bağlı silika varlığı deniz deliciler orta derecede dayanıklıdır. Direnç emprenye etmek Öz odun emprenye dayanıklıdır. Diri odun emdirme orta derecede dayanıklıdır. Silika İçerik ,Odun bazı işleme operasyonları engel olabilir silika içeren rapor edilmektedir. Kaplama Özellikleri: Bazı günlükleri, başta Gabon, yüksek düşündüm olduğu bildirilmektedir ve bu paneller, kakma çalışması, yüksek sınıf mobilya ve fantezi turnery çalışmaları gibi dekoratif uygulamalar için cazip kaplamalar dönüştürülür.

Ürün Kaynakları: Bu türün bazı malzeme çevreye karşı sorumlu veya sürdürülebilir şekilde yönetilen kaynaklardan edinilebilir olduğu bildirilmiştir. Uluslararası Tropikal Kereste Örgütü (Itto) türleri ihracat için kereste düzenli bir kaynak olduğunu bildirir. veritabanında aşağıdaki türler benzer olduğu bildirilmiştir Bubinga Özellikler: Muiracataria (Astronium leicointei) veri tabanında şu türler Bubinga için iyi bir alternatif olarak önerilmiştir: Pao Rosa (Swartzia fistuloides)..Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Bubinga, Kevazingof

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

İşlenebilirlik: türlere bağlı olarak Bubinga kenarları erken sıkıcı kesim, hangi silika mevcut olabilir ama kolay, genel çalışmak. Ayrıca, figürlü ya da birbirine tahıl ile parçaları üzerinde, koparma planya veya diğer işleme işlemleri sırasında oluşabilir. Yapıştırma bazen sorunlu olabilir nedeniyle Bubinga en yüksek yoğunluk ve doğal yağlar. Açar ve bitirme.

işlenmesi ve kullanımı :tüm bubinga  statik ve dinamik mukavemet özelliklerinin kesinlikle iyidir. Kendi ağırlığı ve şoka dayanıklı Well bükülmüş akraba. Bu ahşap sertlik rağmen nispeten kolay, işlenmiş iyi testereyle ve gyalulható ile geciktin edilebilir. çatlamak için çok eğilimli bir kuru saklandığı takdirde ağaç yavaş ama zahmetsizce kuru, nadiren çözgü. , değerli narin son derece dekoratif bubingafából çizgili veya benekli luxusfurnért üretti. Eğer ağır zımparalanmış kazık zorunda çünkü kaplama kalınlığı en az 0.7 mm olamaz. Ayrıca, çünkü ahşap sertliği ve yoğunluğu bu şekilde elde edilen düzgün kaplama gerekli nispeten uzun buharda zamanıdır. Furnérozásnál genellikle hoş olmayan reçine esterleri / çanta. Dikkat buharlama işlemi sırasında ve nedeniyle kolayca renksiz kaplama broşürleri olunmalıdır. Mobilya sanayi için özellikle iç ve dış furnérozására bubingafurnért lüks yatak odaları uygulamak için bekliyoruz. rendelenmiş yüzeyler parlıyor. Szegelhető ve iyi vidalı ve onlar. Sıkıca tutulur de kullanılan DÖNÜM. Ayrıca fırça ve aynı zamanda késnyélnek kakmacılık ve Şekil verme döşemeler ve alkali nedeni yapmak için iyi uygundur. Hazırlamak için de Boncuk ve flütler mutlu. Başka şeylerin yanı sıra, önemli bir hammadde üretim lehçe. Olduğu kopálgyantát seçilen ağaç,..Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsBubinga545

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

İthalat ve İhracat ekonomi:nedeniyle Afrika’nın termeszellenálló yüksek yeteneği, Bubinga demiryolu inşaatı kullanmak ister. Nedeniyle savaş yeniden başladı hemen sonra düşük bir seviyeye yüksek moda ve fiyat ízlés- değişimin Avrupa ithalatı. Ana borçlu ağırlıklı késfurnérnak işlenmiş Japonya. Avrupa’da, özellikle “Pommelé yapı.” Ona sürekli ilgi var .

Ortak Kullanım Alanları:Tekne yapımı, dekoratif kaplama, Yurtiçi döşeme, mobilya, merdiven basamaklarında, Alet kolları, Tornacılık, Kano, Sandalyeler, Sandıklar, Gizli parçaları (Mobilya), Masaları, Yemek odası için mobilya, Dowell pimleri, Dowells, Çekmece yanları, Figürlü kaplama, Güzel mobilya , Ayaklı lamba, Döşeme, Mobilya takımlar, Mobilya kareler veya hisse senedi, Kolları, Hatracks, İç inşaat, Mutfak dolapları, Lifeboats, Oturma odası suit, Ofis mobilyaları, parke döşeme, Radyo, stereo, TV dolapları, rustik mobilya, Miller / Kolları Tersanecilik, Merdiven raylar, Tabure, Stringers, Alt-döşeme, Masalar, Yardımcı mobilya, Kaplama, dolaplar,Tarımsal uygular, (genel) Tekne binası, Tekne binası, kutular ve kasalar, Fırça destekliyor ve kolları, Dolap, Kano, oymalar, Sandalyeler, Sandıklar, Gizli parçaları (Mobilya), Dekoratif kaplama, masası, yemek odası mobilyaları, Yurtiçi döşeme, Dowell pimleri, Dowells, Çekmece yanları, Figürlü kaplama, Güzel mobilya, Ayaklı lamba, Döşeme, Mobilya, Mobilya takımlar, Mobilya kareler veya hisse senedi, Mobilya, Kolları, Hatracks, Ağır inşaat, İç inşaat, Doğrama, Mutfak dolapları, Lifeboats, Hafif inşaat, Oturma odası suit, Millwork, Mine ahşaplar, süslemeler, Müzik aletleri, Ofis mobilyaları, Lambri, Parke döşeme, Kontrplak, Radyo – Stereo – TV dolapları, Demiryolu bağları, rustik mobilya, Miller / Kolları Tersanecilik, Merdiven raylar, merdiven basamaklarında, Tabure, Stringers, Alt-döşeme, Masalar, Aracı kolları, Tornacılık, Yardımcı mobilya, Araç parçaları, Kaplama, Kaplama: dekoratif..Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Koku: Bubinga kereste ahşap kuruduktan sonra kaybolur, hangi henüz yaşken tatsız bir kokusu olduğu bildirilmiştir.

Alerjiler / Toksisite: Şiddetli reaksiyonlar oldukça nadir olmasına rağmen, Bubinga bazı kişilerde cilt tahrişine ve / veya deri lezyonları neden olduğu bildirilmiştir. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: Orta Bir ithalat fiyatlı olmalı. Vb şelale, pommele gibi Figürlü tahıl desenleri çok daha pahalı olması muhtemeldir.

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.

Bubinga, Kevazingo

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ortak Kullanım Alanları: Kaplama, kakma, ince mobilya, kabini, dönüşmüşleri, ve diğer özel öğeleri. Bubinga ağaçlar çok büyük büyüyebilir beri, ahşabın doğal-kenar levhalar da masa ve diğer özel projelerde kullanılmaktadır.

Yorumlar:  onun gücü ve güzelliği için olduğu gibi bir derece popüler ithal Afrika parke, Bubinga onun ilginç isim kadar sevilen olabilir. Ayrıca bazen, genellikle dekoratif döner kesme kaplama referans, Kevazingo çağırdı.Bubinga yakın bir benzerlik vardır gül ağacı , ve genellikle daha pahalı ormanda yerine kullanmak olduğunu. Ancak Bubinga de bu ahşap gerçekten benzersiz kılan gibi Alevli, pommele ve şelale gibi çarpıcı tahıl rakamlar, bir dizi sunuyor. Bubinga da olağanüstü bir dayanım-ağırlık oranına sahiptir.Bubinga yaygın mobilya, masa ve döşeme için kullanılır. Iyi döner yana, aynı zamanda kaseler, kalem ve dekorasyon ürünleri için kullanılır. Bununla birlikte, o da bölmek etmez.Bubinga genellikle davul ve nedeniyle mükemmel akustik gitar kullanılan  tonal nitelikleri ahşap. Döner kesme kaplama genellikle mimari tesisler görülen bir türbülans, Kevazinga denilen psychedelic rakam, verim alınabilir. Bubinga Malzemeleri artık sabit ve istikrarlı. Ihracat yaptığı ülkeler daha fazla katma değerli ürünler satmaya çalışırken Bubinga ihracat kısıtlamaları gelecekteki durumunu sınırlayabilir.Sigara figürlü boyutlu Bubinga kendi soy düşünüyor iyi bir değer represnets. Fiyatlar son derece düşündüm ahşap ve büyük masa plaka için pahalı olabilir. Görünüşte çeşitli, Bubinga woodworker projeleri çok sayıda seçim için zengin bir palet sunabilir.

İlgili Türler:

Ovangkol (Ovenkol)

Tiete Gülağacı (Guibourtia chodatiana)

POMELA BOBİNGA

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

BUBINGAAFRIKA GÜLAĞACI, Didelotia africana ya Guibourtia sp.,,Bubinga başarı ile yıllardır kullanılmakta olan bir ağaç türüdür. Bir Dalbergia olmamasına rağmen sert ve Brezilya ya da Hint Rosewood ya daha ağır, Bubinga bazen Afrika Gülağacı olarak bilinir. Bu tahıl birbirine olan orta dokuya sahiptir. Bu zaman içinde güzel kahverengimsi-kırmızı okside pembemsi eflatun cast var. Çünkü onun birbirine tahıl, bu viraj daha zor Maun gibi bazı olabilir.

Etkisi köreltme : ahşap kesici kenarlar şiddetli köreltme etkisi orta sarfetmek bildirilmiştir.  Kesme Dayanımı: Ahşap düşük kesme direncine sahiptir. Rendeleme: 15 derecelik bir azalma açısı alıp kopmasını önlemek için tahıl kenetlenmiş ve düzensiz taneli malzeme planlaması gerekmektedir. Dönme :Torna özellikler genellikle iyi olarak değerlendirilen, ancak sakız eksüdasyon bazı sorun neden olabilir. Kalıp, 15 derecelik bir düşük açılı kenetlenmiş ve düzensiz taneli malzemenin kalıplanmasıyla tavsiye edilir.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77  Sıkıcı, Onun sertlik rağmen, kereste iyi delik bildirilmiştir ancak sakız cepler bazı güçlüklere neden olabilir. Yönlendirme ve geri çekilmesi, Yönlendirme ve yataklamaktır işlemleri genellikle iyi olarak derecelendirilir. Mortising  , Sakız cepler bazı güçlüklere neden olabilir, fakat malzeme genellikle iyi zıvana. Oyma, Oyma özellikler iyi olduğu bildirildi, ancak sakız cepler zahmetli olabilir. Yapıştırma, Sakız cepler yapıştırma işlemleri ile müdahale edebilir. Çivisi Malzeme iyi bir çivi ve tırnak tutma özelliklere sahip olduğu bildirilmiştir.  Vidalama ,Ön delme vidalanması gerekli olduğu bildirilmektedir. Zımpara, Ahşap zımpara iyi cevap rapor ve mükemmel bir yüzey üretir. Parlatma, Ahşap mükemmel parlatma niteliklere sahip olduğu bildirilmiştir.  Kurutma kolaylığı Malzeme çok az kusuru ile kolayca sezonu bildirilmektedir. Sakız sızma kurutma bazı zorluk sunabilir. Hataları Kurutma, Stok bozulmasını ve kontrol önlemek için yavaş yavaş görmüş olmalıdır. Fırın Çizelgeleri, T2 – C2 (4/4); T2 – C1 (8/4) ABD, T / R Oranı 1,80 diğer kurutma bilgi ve teğetsel ve radyal yönde, gerçek çekme verileri ile birlikte kullanıldığında, bu gösterge daha anlamlıdır..Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

bobi

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

 

 

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates