Castelo Boxwood,Palo Blanco Castelo Şimşir,(Calycophyllum multiflorum), Ivorywood,

Castelo Boxwood,Palo Blanco Castelo Şimşir,(Calycophyllum multiflorum), Ivorywood,

castelo-boxwood-s

Castelo Şimşir (Calycophyllum multiflorum)

Ortak İsim (ler):  Palo Blanco Castelo Şimşir, Ivorywood,Agracejo, Maracaibo şimşir, Palo blanco, Venezüella şimşir, Batı Hint şimşir, Zapatero, Almez Americano, Amerikan Celtis, Bagolaro Americano, Bois, Bilinmeyen, connu, ovası Hackberry, Micocoulier a Sucre, Sockernasslatrad, Güney Hackberry, şeker çitlembiği, Şeker Hackberry, Suikernetelboom, Teksas şeker çitlembiği.

Bilimsel Adı:  Calycophyllum multiflorum

Dağıtım:  Güney Amerika

20m Calycophyllum multiflorum77

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Coğrafi dağılım: Tropikal Güney Amerika, güney Brezilya ve ılıman Güney Amerika.

Tanım: Palo Blanco ahşap  veya Calycophyllum multiflorum  bir orta sert ahşap bükme düz taneli ve dayanıklıdır. Kendi öz odunu açık kahverengi sarımsı gri-kahverengi ise Onun diri odun, grimsi soluk sarı veya yeşilimsi sarıdır. Bu teknik nitelikleri ahşap Elm Beyaz Ash benzemektedir, ve bazen bu türler için bir yedek olarak kullanılır.Çizgiler olmadan; temelde beyaz veya (sadece açık renkli diri odun işlem görmektedir bazen sarımsı-kahverengi renksiz öz odun ile) sarı beyaz veya kahverengi gri gri Heartwood.Öz odun renginden Öz odun rengine benzer ya da farklı Diri renk (renksiz odun mevcut olması durumunda).Koku belirsiz veya yok.Yoğunluk 0,75-0,95 g / cm³.

Calycophyllum multiflorum222

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Castello Şimşir, Calycophyllum multiflorum çoğunlukla Paraguay Güney Amerika kaynaklıdır. Değil gerçek bir Buxus türler olsa da, Şimşir böyle bir arzu tür yapmak aynı niteliklerin birçok paylaşıyor. Sen değirmen daha iyi bir ahşap sorabilirsiniz değil – bu belki de dünyanın en iyi taneli ahşap. Bu ipeksi pürüzsüz ve yüksek, parlak bir yüzey alır ince, düzgün bir dokuya sahiptir. ahşap, model gemi yapımı, enstrümanlar, oymalar, gravür, kakma, piyano tuşları, hassas aletler, tekstil, tornacılık, satranç taşları, kaplama, bobin, karmaşık dönemeçler, mekikler, iğ için idealdir son derece ince ayrıntı tutmak mümkün staves, makaraların ve daha fazlası yay! Renkler krem ​​sarı sadece bir yüzünde genellikle alacalı kahverengi / zeytin gibi öz odun arasında değişir.Şimşir ağaçları bazen 16 ayak ulaşan genellikle uzunluğu 9 ila 12 fit olan küçük, üreten günlükleri, olarak tarif edilmektedir. Bir kaç 18 ulaşabilir rağmen çapları genellikle 6 ila 12 inç “(derin ve öz odun diri odun genellikle ½) arasındaki renk herhangi bir fark yoktur” dedi. Ağacın çok çekirdek mevcut Karanlık çizgiler, öz odun sadece küçük bir yüzdesi vardır. üretilen ahşap taneli düz basıp kurullarının dörde yüzlerinde şekil küçük bir miktar içerebilir. Odun hiçbir fark kokusu vardır. Calycophyllum multiflorum Castello Şimşir, değil gerçek bir Buxus türünün olsa da, hala çok ince doku ve güzel bir ışık kanarya sarısı rengi vardır. Bu mill.It bir rüya ağaç çok ince ayrıntı yeteneğine mükemmel bir turnery ahşap, gerçekten olduğunu. Model gemiler için ölçek ahşap ve diğer parçaları yapmak için Ayrıca çok popüler.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

cats Calycophyllum multiflorum44

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ağaç Boyutu:  boyunda 20-30 ft (6-9 m), 1-2 ft (0,3-0,6 m) gövde çapı

Ortalama Kuru Ağırlık:  51 £ / ft 3 (815 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): 0,64, .82

Janka Sertlik:  1810 £ f (8.050 N)

Kopma Modülü:  13.460 £ f / içinde 2 (92.8 Mpa)

Elastik Modülü:  Kullanılabilir veriler yok

Kırma Gücü:  7840 £ f / içinde 2 (54.1 Mpa)

Çekme: Radyal: 4.0%, Teğet:% 7.4, Volumetrik: 11.0%, T / R Oranı: 1.9..Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

cats Calycophyllum multiflorum232

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Renk / Görünüm: Heartwood sarımsı renk soluk bir açık kahverengi. Diri odun rengi hafif ve açıkça Hartwood formu sınırları çizilmiş değil.diri ve öz odun açıkça birbirinden demarcated değildir. Ahşap rengi neredeyse beyazdan limon-sarı değişir

Tahıl / Doku: Tahıl düz hafif kenetlenmiş için olma eğilimindedir. Biraz parlak görünüme sahip İnce, üniform doku.

Endgrain: Yaygın gözenekli; 2-4 veya daha fazla yalnız ve radyal katları; küçük gözenekler bazen çapraz düzenlenmiş, çok sayıda çok sayıda; parankima yoktur; oldukça yakın aralığı lens olmadan görünmez dar ışınları.

Rot Direnç: çürüme mantar türüne bağlı Karışık raporlar; Genellikle orta dayanıklı olarak puan. Deniz kurtlarının karşı mükemmel direnç.

İşlenebilirlik: kuru odun yüksek kesim direnci bildirilmiştir olsa genel çalışma özellikleri, adil. Castelo Şimşir, döner yapıştırıcılar ve iyi bitirir.

Koku: yok karakteristik koku…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

cats Calycophyllum multiflorum444

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Alerjiler / Toksisite: Castelo Şimşir ile ilişkili herhangi bir olumsuz sağlık etkileri olmuştur. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu:  Amerika Birleşik Devletleri, yakından ilişkili yaygın mevcut değil (aynı zamanda Degame olarak da bilinir) LEMONWOOD daha sık görülür. Genellikle boşlukları dönüm olarak sattı. Fiyatlar bir ithal kereste için orta derecede yüksek olması muhtemeldir.

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.

Ortak Kullanım Alanları: Okçuluk yay, oymalar, kakma ve açık nesneler.Ahşap oymalar, Gravür, Kakma işleri, Takım gövdeleri, Piyano tuşları, Hassas aletler, tekstil ekipmanları, Tornacılık, Kaplama, Bobbins Core Stok, Dekoratif kaplama, Figürlü kaplama, Müzik aletleri, Süs iş, Piyano, Düz kaplama, minibüsleri , fener, masuralar, Ağaç işleri,Model yapımcıları bir tercih odun. Soluk sarımsı / krem ​​rengi. Doku ve renk çok benzer olmasına rağmen, ancak hakiki şimşir bulunan kusurları olmadan gerçek bir şimşir. Bu malzeme genellikle kısmen hava kurudur.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

cats Calycophyllum multiflorum3232

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Yorumlar:  Gerçek avrupa alternatif olarak pazarlanmaktadır  Şimşir (şimşiri) , Castelo Şimşir çok iyi açmak için söylenir, ve onun renk ve doku hem de gerçek şimşir karşılaştırılabilir.kereste çok iyi torna özelliklere sahip olduğu bildirilmiştir.  odun bölmek kolay olacak şekilde bildirilmiştir.   ağaç çok kolay parlak olabilir.

İlgili Türler:

LEMONWOOD  (Calycophyllum candidissimum)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates