Cucumbertree,(Manolya akuminata),Salatalık Magnolia

Cucumbertree,(Manolya akuminata),Salatalık Magnolia

magnolia-gwCucumbertree,(Manolya akuminata) Güney Manolya

Ortak İsim (ler): Cucumbertree, Salatalık Magnolia

Bilimsel Adı: Manolya akuminata

Dağıtım: Doğu Amerika Birleşik Devletleri..Cucumbertree yaygın olarak dağıtılan ama asla bol. Bu Güneydoğu Oklahoma ve Louisiana güney Ohio, güney Indiana ve Illinois, Missouri güney güneybatı çoğunlukla Batı New York ve Güney Ontario dağlarda serin nemli sitelerde büyür; kuzeybatısında Florida ve merkezi Gürcistan doğu; ve kuzey Pensilvanya dağlarda.

Cucumbertree (Magnolia akuminata), olarak da adlandırılan salatalık manolya, sarı cucumbertree, sarı-çiçek manolya, ve dağ manolya, en yaygın ve Amerika Birleşik Devletleri’nde, sekiz yerli manolya türlerinin hardiest ve Kanada’da yerli sadece manolya olduğunu. Onlar güney Appalachian Dağları karışık parke ormanlarında yamaçları ve vadilerin nemli topraklarda onların en büyük boyutuna ulaşır. Büyüme oldukça hızlıdır ve vade 80 ila 120 yıl ulaşılır. Yumuşak, dayanıklı, düz taneli ahşap sarı-kavak benzer (Liriodendron tulipifera). Bunlar sık sık birlikte pazarlanan ve paletler, sandıklar, mobilya, kontrplak ve özel ürünler için kullanılır. tohumlar kuşlar ve kemirgenler tarafından yenir ve bu ağaç parklarında dikim için uygundur.

Ağaç Boyutu: boyunda 50-80 ft (15-24 m), 2-3 ft (0,6-1 m) gövde çapı…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsCucumbertreeOrtalama Kuru Ağırlık: 33 £ / ft 3 (530 kg / m 3 )Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .44, .53

Janka Sertlik: 700 £ f (3,110 N)

Kopma Modülü: 12.300 £ f / içinde 2 (84.8 Mpa)

Elastik Modülü: £ 1.820.000 f / içinde 2 (12.55 GPa)

Kırma Gücü: 6310 £ f / içinde 2 (43.5 Mpa)

Çekme: Radyal:% 5.2, Teğet:% 8.8, Volumetrik: 13.6%, T / R Oranı: 1.7

Renk / Görünüm: Çok geniş diri odunu gri renk bir kremsi beyazdır. Bazen, yeşil, mor ya da siyah çizgiler ile koyu kahverengi bir ortamdan Nispeten dar öz odunu renk aralıkları.

Tahıl / Doku: Tahıl ince, düzgün bir doku ile, düzdür. Orta doğal parlaklık.

Endgrain: Yaygın gözenekli; özel bir düzenlemede, küçük gözenekler; 2-3 yalnız ve radyal katları; Büyüme farklı yüzük; lens olmadan hafifçe görünür ışınları; parankim bantlı (marjinal).

Rot Direnç: çürüme direnci konusunda bozulmaz olmayan dayanıklı ve böcek saldırı da duyarlı olarak Anma.

İşlenebilirlik: Genellikle kolay hem el ve makine aletleri ile çalışmak. , Açar yapıştırıcılar, lekeler, ve iyi bitirir.

Koku: yok karakteristik koku.

Alerjiler / Toksisite: Şiddetli reaksiyonlar oldukça nadir olmasına rağmen, türlerin Magnolia cinsi astım benzeri semptomlar ve burun akıntısı neden bildirilmiştir. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: Cucumbertree sık ile karıştırılır Sarı Kavak (Ayrıca  Magnoliaceae ailesi) ve Sarı Kavak gibi birbirinin sattı. Fiyatlar bir iç parke düşük olmalıdır.

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsCucumbertree33Ortak Kullanım Alanları: Kaplama, kontrplak, iç trim, döşemeli mobilya çerçeveleri ve genel yarar ahşap.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Yorumlar: ağacın olgunlaşmamış meyve, yeşil ve küçük salatalık benzer çünkü Yani atadı. Cucumbertree aslında Magnolia diğer türler ile ilgili, ve cins içinde orman güvenilir görsel ayrılamaz. Ayrıca, Manolya türleri dışında Sarı Kavak söylemek oldukça zordur (Liriodendron tulipifera) , ve tipik mikroskobik inceleme, iki cins ayırt etmek gerekir.

Özel Kullanımları:Genel olarak, gıda cucumbertree yaban hayatı kullanımının düşük olduğu; Ancak, tohumlar kuşlar ve küçük memeliler  çeşitli türler tarafından yenir. Grackles ve karatavuk da salatalık ağacı  genç meyve yiyin. Dallar, yapraklar, ve tomurcukları geyik tarafından göz vardır; cucumbertree bazı araştırmacılar  tarafından nonpalatable olarak sınıflandırılır rağmen, diğerleri bir veya daha fazla mevsimlerde bunu Batı Virginia’da önemli bir geyik bitki gıda olarak kabul olması .

Cucumbertree çünkü gösterişli çiçekler, meyve süs dikim ve çekici yaprakları ve kabuğu  için son derece arzu değerli bir orman ve gölge ağacıdır. Bu tür iyi kuzey yerli dizi başarıyla dikildi edilmiştir ; biraz asit, iyi drene toprak  iyi yetişir.

Cucumbertree ahşap ürünleri için kullanılan ve ahşap daha sert, daha ağır olması dışında sarı kavak benzer, ve daha güçlü . Bu tür yaygın, özellikle Batı Virginia ve Devletlerin bitişik, Appalachian Dağları kereste kullanılır. ahşap genellikle sarı-kavak olarak satılır; 1928  beri cucumbertree kereste olarak satılan olmamıştır. ahşap mobilya, demirbaşlar, jaluziler, siding, iç trim, kanatlar, kapı, kutular, sandıklar ve kullanılır. Cucumbertree yoğun sert ağaç olarak yakacak odun gibi istenen bir durum değildir. 100 bir yakıt değerine sahip ceviz ile karşılaştırıldığında, cucumbertree (bir hacim bazında) 57, bir yakıt değerine sahiptir.

Cucumbertree 12 oranında nem muhtevasına sahip olan fırın kuru ağırlık ve hacim göre fırın kuru ağırlığına ve yeşil hacmine ve 0.48 göre 0.44 bir özgül ağırlığa sahiptir . Genel olarak, ahşap çürümeye, taneli yakın dayanıklı ve hassastır . Öz odun uçuk kahverengi ise Diri, tipik olarak hafif bir renktir. Bu türün dalları yumuşak ve zor ağaç tırmanışı yapmak, kolay kırılabilir .

Bu çok nadir türler Carolinean Kanada’nın sadece yerli Magnolia türdür, ve ne yazık ki Bursa’nın ilk nesli tükenmekte olan ağaç türleri oldu. Bu muhteşem türler güney-doğu Amerika Birleşik Devletleri’nde daha yaygın olmasına rağmen, bunun nedeni ormansızlaşma ve habitat kaybı Ontario ve Kanada’da tehdit altındadır. Bireysel ağaçlar genellikle parçalanmış ormanlar tarafından ayrılır ve birbirinden çok uzak düzgün tozlaşma için, böylece rehabilitasyon çabaları yavaş olmuştur. Bu eşsiz ağaç şekli ve olgunlaşmamış tohum kabukları renk onun ortak adı alır. Olgun tohum kutucukları parlak koyu kırmızı. Salatalık-Ağaç yaprakları açık olarak erken ilkbaharda sarı-yeşil çiçekler üretir.

Ne gibi görünüyor:Salatalık ağaçları kadar 25 cm uzunluğunda büyük, basit yaprakları ve tomurcukları kışın kıllı var. Bu tür, bu ağacın olgunlaşmamış meyve salatalık gibi görünüm için adlandırılır. Daha sonra, meyve ince bir beyaz iplik üzerinde sallanmakta parlak kırmızı-turuncu tohumları serbest bırakmak için kırmızı ve açık açın. Çiçekler birçok yaprakları ile sarımsı-yeşil, ama onlar geç ilkbaharda yaprakları ile uyum. Olgun kabuğu Damarlara ile grimsi-kahverengi.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsCucumbertree43Kültür : cucumbertree onun tam potansiyelini geliştirmek için büyük bir açık alan ihtiyacı var. Bu parklar, büyük yerleşim alanları ve golf sahaları için mükemmel bir ağaçtır. Büyümeye uygun bir yer göz önüne alındığında, bu son derece cesur ve hızlı büyüyen bir ağaçtır. Tam güneş tercih rağmen, cucumbertree kısmi gölge tahammül edecek. Bu ağaç, derin, nemli, iyi drene toprak ve toprak pH geniş bir yelpazede büyür. Çok fazla nem, kuraklık veya kirliliği ile sitelerdeki kötü bir performans sergiliyor.cucumbertree nispeten haşere-ücretsiz ama ölçek böcekler ve sassafras hortumluböceği ile zaman zaman sorunlar vardır.

Kayda değer Özellikleri:Manolya akuminata yaygın salatalık ağaç olarak bilinen, güney Appalachian Dağları, en büyük boyutuna ulaşan, doğu Kuzey Amerika’ya özgü olan. Bu genellikle devlet (Steyermark) uzak güney kesiminde Mississippi Nehri boyunca ormanlık vadiler, blöf üsleri ve çalılıkları nemli topraklarda oluştuğu Missouri yerli sadece manolya olduğunu. Bu ilkbahar geç dal uçlarında yeşilimsi-sarı, lale gibi çiçekler (2-4 “uzun), hafif-kokulu üreten bir yaprak döken manolya olduğunu, ancak yeşil, siğilimsi, salatalık gibi meyve adlı (seedcones) Bu çiçek izleyin. Koni gibi meyveler vade sonunda ince iş parçacığı üzerinde asılı bireysel kırmızı kaplı tohum bırakmadan, yaz sonunda bir gösterişli kırmızı olgun. Salatalık ağacı genellikle bir piramidal taç ile uzun boylu ‘(100 sık sık az’) 40-70 büyür düz gövdeli bir ağaçtır. Olgun ağaçların gövde çapı çatıldı koyu gri-kahverengi kabuğu ile, ‘3-4 ulaşabilir. (10 “uzun) ovat, sarı-yeşil yaprakları klasik dar-sivrilen akuminat formu belirli sıfat anlaşılacağı gibi, vardır ucu (akuminat) işaret değil. En manolya aksine, bu ağaç genellikle saygın sonbahar renk (altın) üretir.

 İlgili Türler:

Güney Manolya (Magnolia grandiflora)

Sweetbay (Magnolia virginiana)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates