Greenheart,Chlorocardium rodiei ,(sin Ocotea rodiei.)

Greenheart,Chlorocardium rodiei ,(sin Ocotea rodiei.)

greenheart (1)

Greenheart (Chlorocardium rodiei)

Ortak İsim (ler): Greenheart

Bilimsel Adı: Chlorocardium rodiei (sin Ocotea rodiei.)

Dağıtım: Kuzeydoğu Güney Amerika

Ağaç Boyutu: boyunda 75-100 ft (23-30 m), 1.5-2 ft (0,5-0,6 m) gövde çapı

Ortalama Kuru Ağırlık: 63 £ / ft 3 (1.010 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .81, 1.01

Janka Sertlik: 2530 £ f (11.260 N)

Kopma Modülü: 26.900 £ f / içinde 2 (185.5 MPa)

Elastik Modülü: £ 3.573.000 f / içinde 2 (24.64 GPa)

Kırma Gücü: 13.290 £ f / içinde 2 (91.7 Mpa)

Çekme: Radyal:% 8.2, Teğet:% 8.9, Volumetrik: 16.5%, T / R Oranı: 1.1

Renk / Görünüm: Heartwood koyu çizgiler ile bir soluk zeytin yeşili renk olma eğilimindedir. Sarımsı yeşil diri odun odun gelen kötü ayırt edilebilir.

Tahıl / Doku: Tahıl orta tahıl ince ve iyi bir doğal parlaklık, düz kilitli için eğilimindedir.

Endgrain: Yaygın gözenekli; özel düzenleme, birkaç büyük gözenekler; 2-3 yalnız ve radyal katları; tyloses ve diğer sakız mevduat bazen mevcut; büyüme halkaları belirsiz; dar normal aralık ışınları; parankim vasicentric.

Rot Direnç: Greenheart çok dayanıklı olarak puan ve aynı zamanda en böcek saldırılarına karşı dayanıklıdır. Ayrıca deniz ortamlarda kullanım için en uygundur ormanda biri olarak kabul edilir ve iyi hava koşullarına özelliklerine sahiptir var.

İşlenebilirlik: Genellikle biraz zor kesiciler yüksek köreltme etkisi orta ile, onun yoğunluğu nedeniyle çalışmak için. Kilitlemeli tahıl ile Bölümler tane koparma önlemek için dikkatle işlenmiş olmalıdır. Yapıştırma bazı parçalar zor olabilir, ve önlemleri tropik türler yapıştırma takip edilmelidir. Açar ve bitirme. Buhar eğilme orta iyi yanıt verir.

Koku: yok karakteristik koku.

Alerjiler / Toksisite: Şiddetli reaksiyonlar oldukça nadir olmasına rağmen, Greenheart bir olduğu bildirildi  hassasiyetini . Greenheart ayrıca hırıltılı solunum, kalp ve bağırsak bozuklukları gibi diğer sağlık etkileri, bir dizi neden gözlenmiştir, ve ahşap parçalanmak için eğilimi enfekte olma. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: kereste şeklinde Birleşik Devletleri’nde Nadiren mevcut, Greenheart genellikle zeminini ya da diğer açık malzemeler satılıyor. Fiyatlar bir ithal egzotik türler için ılımlı olmalı, ama bir kaynak bulmak sorun olabilir.

Sürdürülebilirlik:  Bu ağaç türleri Ekler CITES, ancak veri eksikliği olarak IUCN tarafından bildirilen listelenen değildir. Eskiden (nedeniyle doğal aralığında düşüş ve sömürü nedeniyle son üç kuşakta% 20’nin üzerinde bir nüfus azalması için) savunmasız olarak Kırmızı Listesinde yer aldı, ancak bu liste Guyana Ormancılık Komisyonu tarafından itiraz edilmiştir .

Ortak Kullanım Alanları: tekne yapım, rıhtım, zemin kaplaması, mesajlar, balıkçılık çubuklar, havuz ipuçları ve diğer açık ahşap ürün.

Yorumlar: Greenheart belki şaşırtıcı bir £ 3.716.000 esnekliği ortalama modülü ile dünyanın en sert ahşap, f / içinde 2 ! Bununla birlikte, ahşap, aynı zamanda hizmet oldukça yüksek harekete sahiptir ve kararlılık önemli olduğu durumlarda kullanılmamalıdır.

Greenheart günlükleri bazen şiddetle ahşap uçan kesme-gönderme adet üzerine ayrı bölünmüş bildirilmektedir. Bu sıradışı özelliklerinin bir sonucu olarak, Sawyers zaten biçilmiş olan günlük bölümler etrafında zincirini sarın.

Greenheart ahşap (chlorocardium rodiei) kuzey Güney Amerika’da Venezuela ve Guyana özgüdür. Hızla güverte ve rıhtım gibi dış mekan uygulamalarında geleneksel basınç tedavi malzemeler yerine bir yaprak dökmeyen bir ağaçtır.

greenheart

 

Nedeni? Bu son derece sert, güçlü ve böcekler ve çürümeye karşı doğal olarak dirençli olduğunu. Ama su içinde ya da yakınında özellikle … o çevre dostu inşaat için doğal bir seçim yapar hiçbir insan yapımı kimyasallar içerir.

Biz değirmen, ya da özelliklerine değirmen o kadar Greenheart Ahşap kaba biçilmiş teslim ve dünyanın her yerinde … sizin şantiyeye gemi bırakabilirsiniz. Karayipler’de yer alıyorsa, iş yerinde bizim değirmen bu damla gemi orta adam maliyetini kurtaracak.

Not: Biz% 25 veya daha fazla (taze kesilmiş veya hava kurutulmuş) bir nem içeriğine sahip Greenheart Wood kullanılmasını tavsiye ederiz. Fırın kurutulmuş Greenheart aslında kırılgan hale gelir.

DENIZ KERESTE

Deniz kereste temin deneyimi 2 kuşak var.

Biz tropikal sert ağaçların, ve deniz ahşap geniş bir dizi kaynağı. Biz ağır inşaat çalışmaları, deniz savunma eserleri ve kıyı koruma çalışmaları için kullanılabilecek güçlü ve dayanıklı deniz ahşap stok.

Greenheart çürümeye neredeyse bağışıklık, su geçirmez ve deniz organizmalarının ve ateşe karşı son derece dayanıklıdır. Öncelikle nedeniyle kereste önemli dayanıklılık ve gücü, Guyana’nın Greenheart geç 18. yüzyıldan beri ticari kereste olarak hasat edilmiştir.

  1. yüzyılın başında kesme Greenheart kareler bir ihracat kurulmasını gördüm. İlk Hızar Bu zaman hakkında kurulmuş ve biçilmiş Greenheart itirazlar ihraç edildi.

İngiliz Guyanası Orman Dairesi olarak bilinen Ulusal Orman Servisi, kurulduğu 1925 yılında, Greenheart sömürü ve kullanım desen de yerleşmiş oldu. Greenheart kesme kareler, kazıklar ve büyük biçilmiş itirazlar dünya çapında belirli boyutlarda ve uzunlukları siparişlere yanıt alıcılara ihraç edildi.

1920’li yılların başında, Fram ve dayanıklılık, iki güçlü ahşap gemi inşa ve şimdiye kadar polar seferlerde ünlü yaptı Roald Amundsen ve Ernest Shackleton, buz tarafından ezilmekten gemileri önlemek amacıyla Guyana GreenHeart kılıflı edildi. GreenHeart çoğu ticari hasat Guyana, ancak, zincir testere tanıtımı ile 1967 yılında başladı.

Greenheart ahşap gibi yapıların ve teknelerin yapımı gibi uygulamalarda dünya çapında kullanılan ve iskelelerde, rıhtım ve köprüler için pilings gibidir. Greenheart ağacının ahşap yaygın ahşap karıncalar. Geleneksel çam yapımı için bir sorun Karayip, bölgelerinde inşaat projeleri için aranan

Ulaştırma New York (NYC) Bakanlığı (DOT) oluşturmak ve Guyana GreenHeart ithal etti Brooklyn Köprüsü mesire yenilemek.

Buna ek olarak, Guyana en Greenheart Staten Island Feribotu rıhtım on bin artı pilings için kullanılır olmuştur. Her bildirildi üzerinde 60 metre boyunda ve bir tek Greenheart ağaç gövde oluşturmuştur. Kazık

Guyana olarak, seçici bir günlük bir yaklaşım, belirli bir çapa sahip ağaçlar belirlenmiş bir sayıda bir alandan ekstre burada Greenheart ağaç, kereste toplama için kullanılmaktadır.

. Uygulama Kodu operasyonel standartlar için minimum gereksinimleri belirler ve Guyana Ormancılık Komisyonu saha ziyaretleri yapılandırılmış bir program aracılığıyla hasat uygulamaları izler.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates