Hububalli,Loxopterygium sagotti,

Hububalli,Loxopterygium sagotti,

HububalliHububalli (Loxopterygium sagotti)

Ortak İsim (ler):  Hububalli, Hububali

Bilimsel Adı:  Loxopterygium sagotti,  

Hububalli rengi açık kırmızımsı kahverengi bir öz odun sahiptir. tahıl, genellikle düz ve bir üniforma orta dokuya sahiptir. uç tane dağınık gözenekli olduğunu. Bu ve yapıştırıcılar, dönüşler çalışmak kolay ve iyi bitirir. Hububalli çürüme açısından orta derecede dayanıklı dayanıklı derecelendirilmiştir. ahşap iyi bir doğal cila alır.

Dağıtım:  Güney Amerika

Ağaç Boyutu:  40-80 ft (12-24 m) boyunda

Ortalama Kuru Ağırlık:  43 £ / ft 3 (685 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .54, .69

il_570xN.294913953Janka Sertlik:  1030 £ f (4.570 N)

Kopma Modülü:  14.620 £ f / içinde 2 (100.8 MPa)

Elastik Modülü:  £ 1.831.000 f / içinde 2 (12.63 GPa)

Kırma Gücü:  6990 £ f / içinde 2 (48.2 Mpa)

Çekme: Radyal:% 3.4, Teğet:% 7.2, Volumetrik:% 11.1, T / R Oranı: 2.1

Renk / Görünüm: Heartwood öncelikle açık kırmızımsı kahverengi, genellikle koyu çizgiler.

Hububat / Doku: Tahıl genellikle düz değil, aynı zamanda iç içe veya dalgalı olabilir. İyi doğal parlaklık ile Üniforma orta doku.

Endgrain: Yaygın gözenekli; yalnız ve radyal katları; özel düzenleme, çok az büyük gözenekler; görünmez parankim; dar ışınları normal aralık.

Rot Direnç: dayanıklı orta derecede dayanıklı olarak Anma; böcek saldırılarına zayıf direnç orta.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Hububalliık

İşlenebilirlik: Kolay Genel hem el ve makine aletleri ile çalışmak. Tutkal, döner, ve iyi bitirir, ve iyi bir doğal cila almak mümkün.

Koku: yok karakteristik koku.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Alerjiler / Toksisite: Hububalli ile ilişkili herhangi bir olumsuz sağlık etkileri olmuştur, ancak, diğer türler Loxopterygium  cinsine cilt tahrişine neden bildirilmiştir. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: Değil sık ithal veya kullanılabilir; küçük dönüm boşlukları genel olarak sadece. Fiyatlar bir ithal parke için orta düşüktür.

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.

P48345Ortak Kullanım Alanları: Mobilya, kabini, döşeme, kaplama, ve nesneleri döndü.Hava kuru bölünmüş ve çözgü ile biraz zor; biraz kanıt çürümeye dayanıklı-çürümeye ya da değil; termitler dayanıklı; koruyucu emprenye zordur; Kolay sawability, mükemmel parlatma iyi işleme performansı, resim yapıştırma bakımı, mükemmel hava koşullarına, iyi bir istikrar ile ele alınması gerekiyor, biraz zor. Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Timber Kullanımı:Ağır veya hafif inşaat malzemesi, yaygın ve ağır yük zemin, araçlar, high-end mobilya, kolları, merdivenler, dekoratif kaplamalar, polywoods, iç dekorasyon, cabinetworks, tornacılık, vb..Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Yorumlar: Bazen bir ekonomik alternatif olarak lanse Goncalo Alves . Çünkü onun ılımlı yoğunluğu, bu Güney Amerika parke diğer birçok ultra-yoğun sert ağaçlarına daha çalışmak daha kolaydır.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Hubabali değnek yapımı için son derece arzu yandan nadir ahşap, elde etmek genellikle zordur, ama ne zaman, olduğunu. Boruları daha swishy yerine sağlam olma eğilimindedir. Gizem örtüler Hubabali ahşap. Belirli zamanlarda, ve (örneğin siyah bir ışık altında gibi) belirli koşullar altında Hubabali yanardöner renkte olabilir. Bu ışımanın nedeni bilinmemektedir, ancak bu zamanlarda, değnek özellikle güçlüdür. Hubabali değneklerini özellikle böyle kehanet, Zihinbend ve Zihnefend gibi zihinsel güçleri, gerektiren büyü için uygundur.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates