Katalox, Mexican Ebony,Swartzia spp., (S cubensis),Catalox, Katalox, Wamara

Katalox, Mexican Ebony,Swartzia spp., (S cubensis),Catalox, Katalox, Wamara

Katalox-prKatalox (Swartzia cubensis)

Ortak İsim (ler): Katalox, Meksika Abanoz,Catalox, Katalox, Wamara

Bilimsel Adı: Swartzia spp. (S cubensis)

Dağıtım: Güney Meksika, Orta Amerika, Güney Amerika Brezilya, Kolombiya, Guyana, Honduras, Meksika, Panama, Peru, Surinam, Venezuela, Cins Swartzia birkaç türler güney Meksika Orta Amerika, Batı Hint Adaları ile ve güneye Kuzey Güney Amerika’ya, tropikal Amerika’da meydana bildirilmektedir. Bu Guyanas ve Amazon bölgede daha bol olduğu bildirilmiştir.

Ağaç Boyutu: boyunda 100-130 ft (30-40 m), 2-4 ft (0,6-1,2 m) gövde çapı

Ortalama Kuru Ağırlık: 72 £ / ft 3 (1.150 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .94, 1.15

Janka Sertlik: 3660 £ f (16.260 N)

Kopma Modülü: 28.010 £ f / içinde 2 (193,2 Mpa)

Elastik Modülü: £ 3.557.000 f / içinde 2 (24.53 GPa)

: Güç Kırma 15.240 £ f / içinde 2 (105.1 MPa)

Çekme: Radyal:% 3.9, Teğet:% 7.6, Volumetrik: 11.2%, T / R Oranı: 1.9

Renk / Görünüm: Heartwood bazen güçlü mor renk tonu ile neredeyse siyah koyu kırmızımsı kahverengi, olduğunu. Diri keskin sınırları belirgin ve soluk sarımsı beyazdır. Kıvırcık veya dalgalı tahıl Parçalar nadir değildir.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Tahıl / Doku:  Tahıl, genellikle düz, ama aynı zamanda düzensiz veya kilitli olabilir. Para cezası bile doku ve iyi bir doğal parlaklık ile.

Endgrain:  Yaygın gözenekli; Birkaç orta derecede birkaç büyük gözenekler, orta; 2-3 yalnız ve radyal katları; Mineral / sakız mevduat bazen mevcut; parankima kanatlı, birleşik ve bantlı; dar ışınları, oldukça yakın aralık.

Rot Direnç: Değişir türlere bağlı olarak, ama genellikle çok dayanıklı. Öz odun genellikle yüksek çürümeye karşı direnç ve termitlerin sahip olduğu kabul edilir; bu deniz kurtlarının duyarlı olsa.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

imagesİşlenebilirlik: Katalox tipik olarak yüksek yoğunluklu hesabına çalışmak zor kabul edilir. ahşap kesiciler yüksek körleştirilmemesi etkisi ılımlı vardır, ve tahıl mevcutsa kenetlenmiş ise, koparma planya sırasında oluşabilir. Çünkü yüksek yoğunluğu ve mevcut doğal yağların tutkal etmek sıkıntılı olabiliyor.

Koku: çalışmış edilirken Katalox çok hafif bir kokusu vardır.

Alerjiler / Toksisite: Katalox bazı kişilerde solunum yollarında tahrişe neden olduğu bildirilmiştir. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için..

Fiyatlandırma / Durumu: (genellikle diri odun mevcut büyük miktarda) Genellikle dönüm kareler mevcut veya figürlü kereste gibi. Fiyatlar bir ithal tropikal sert ağaç için üst aralığı orta olmasını bekliyoruz.

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok…Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

images (1)Ortak Kullanım Alanları: Yurtiçi döşeme, Dış Döşeme ve dış cephe kaplaması, Dış, Fabrika döşeme, Figürlü kaplama, Döşeme, Mobilya bileşenleri, Mobilya kareler veya stok, İç inşaat, İç Döşeme, Işık inşaat, doğrama, Kalıplarda, Ofis mobilyaları, Lambri, Parke döşeme, Demiryolu bağları kullanır , Shakes, kaplaması, Zona, Siding, Merdiven raylar, Stairworks, Alt-döşeme, Kırpma, Kaplama, İnşaat malzemeleri, Dolap, Tavan, Çirozlar, Dekoratif kaplama

Yorumlar: Katalox olağanüstü dayanıklılık özelliklerine sahip ve dünya çapında kullanılabilir çok stiffest ve güçlü kereste arasındadır. Onun koyu renk ne için popüler bir yerini yapar abanoz , ve Diospyros cinsi bir gerçek abanoz olmasa ahşap bazen, Meksika Ebony denir,Swartzia cubensis – Katalox, veya Meksika Kraliyet Abanoz, yoğun Orta Amerika parke olduğunu. Bu yaylı çalgılar Afrika Gabon Abanoz (genellikle klavyelerde ve köprüler) için uygun bir yerine birkaç USDA yayınlarda listelenir. Ağaçlar “20” 12 çapları ile ‘tipik uzun boylu 40-75 ve iyi drene topraklar tercih; Onlar suya doymuş toprak alanlarda iyi büyür yok. .Gerçek bir Ebony benzer, herhangi bir günlüğüne sadece yaklaşık% 20-30 karanlık öz odun üretir. iyi krem ​​/ altın diri odun ile koyu mor / siyah renkli vurgular sıra projelerde benzersiz bir görünüm için kullanılabilir kontrast yaratmak için. Her yönetim kurulu bir tür farklı ve! ahşap iyi döner ve bir güzel bitirmek alır. Ortak kullanım ince kutular, müzik aletleri, döşeme ve diğer ince ahşap projeleri bulunmaktadır….Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

sgfsgsfgKATALOxBilimsel Adı: Swartzia cubensis Ayrıca olarak bilinir: Meksika Kraliyet Abanoz; Wamara; Bannia; Catalox; Katalosh Durum: NADİR Menşei: Güney Meksika, Orta Amerika Geleneksel kullanır: Instruments; Güzel Mobilya; Dolap; Tablolar; Tornacılık; Kundak; Bıçak Ölçekler; Bilardo Cues

Katalox luthier pazarında popülerlik kazanıyor son derece yoğun tonewood olduğunu. Öz odun yaş ile yakın siyaha karartmak hangi derin mor menekşe arasında değişmektedir. Diri odun kremsi altın rengi ile bu renk tonunu övgü ve projeye çalışırken zengin odun için harika canlı kontrast sağlar.

USDA yaylı çalgılar için Afrika Gabon Ebony uygun bir yerine çeşitli yayınlarda Katalox sırada yer alıyor. Katalox yüksek yoğunluklu planya bıçakları ve diğer kesici ılımlı köreltme etkiye sahip olduğu bilinmektedir. Yapıştırma de bu nedeniyle yoğunluk etmek sıkıntılı olabiliyor. Katalox son derece ince gözenekler ve doku nedeniyle harika bir dönüm aday. Katalox nedeniyle dayanıklılık ve estetik nitelikleri de masa, sandalye ve diğer ince mobilya Yucatan halk tarafından bir seçim kereste olduğunu. işyerlerinde ziyaret ederken hafif diri odun ile morumsu siyah dönen imza renk tonu Costa Maya dışarı ile bulunabilir.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsKatalox, Mexican EbonyTon Özellikleri:Katalox kaliteli gitar oluşturmak için arıyor ve klavyelerde ve köprüler için Martin Gitar tarafından yaygın bir biçimde kullanılmaktadır luthiers iyi bilinen olduğunu. Aynı zamanda kaliteli arkaları ve iki taraf için tanıma geliştirmeye başlıyor. Katalox için Tonlama mükemmel sürdürmek birlikte, abanoz geleneksel özelliklerini taklit söyleniyor.

Swartzia cubensis – Katalox, veya Meksika Kraliyet Abanoz, yoğun Orta Amerika parke olduğunu. Bu yaylı çalgılar Afrika Gabon Abanoz (genellikle klavyelerde ve köprüler) için uygun bir yerine birkaç USDA yayınlarda listelenir. Aretypically 40-75 ’12 “20” çaplı uzun boylu ve iyi drenaj toprakları tercih Ağaçlar; Onlar herhangi bir günlüğüne sadece yaklaşık% 20-30 karanlık öz odun üreten, gerçek abanoz benzer areaswithwater doymuş toprakta .. iyi büyümez. krem / altın diri odun ile de koyu mor / siyah renkli vurgular sıra projects.Every kurulu benzersiz bir görünüm için kullanılan farklı ve bir tür olabilir kontrast yaratmak için! ahşap iyi döner ve bir güzel bitirmek alır. Ortak kullanım ince kutular, müzik aletleri, döşeme ve diğer ince ahşap projeleri bulunmaktadır.

Ürün Kaynakları:Bu türün bazı malzeme çevreye karşı sorumlu veya sürdürülebilir yönetilen kaynaklardan temin olduğu bildirilmiştir.

Ağaç Veri:Olgun ağaç büyüklüğü bir ağaç 110 feet (33 m) ve 24-36 inç (60-90 cm) gövde çapları yükseklikleri elde ile, türlerine bağlı olduğu bildirilmiştir.

Diri Renk:Diri odun beyaz krem, ya da off-beyaz renkte olup, açıkça öz odun gelen tahdit edilmiştir.

Heartwood Renk:odun koyu kahverengi, kırmızımsı kahverengi, ya da renk neredeyse siyah ve yavaş yavaş oluşturmak bildirilmiştir. Renk, genellikle katı, ama biraz alacalı olabilir.

catsKatalox, Mexican EbonyffTahıl:Tahıl düzensiz genellikle düz olduğu bildirilmiştir.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Doku  :Doku genellikle orta çok iyi.

Parıltı  :Cila genellikle orta olduğu bildirilmiştir.

Koku:Karakteristik koku ya da tat vardır.

Hizmet Hareketi:Bazı swartzia ahşap kararsız olduğu bildirilmiştir ve kullanımda oldukça yüksek hareket göstermektedirler.

Doğal Dayanıklılık:Öz odun mantarlarına ve kuru ağaç termitler tarafından saldırıya karşı oldukça dirençli olduğu bildirilmiştir. Bu deniz kurtlarının saldırısına karşı hassastır. Diri odun tozu-sonrası böceği. saldırısına yükümlüdür emprenye için Direniş koruyucu tedaviye karşı çok dayanıklı olduğu bildirilmiştir öz odun ama diri tedavi edilebilir.

Zehirli Bileşenler:Bazı Swartzia ahşap işleme talaş bazı kişilerde tahrişe neden olduğu bildirilmiştir.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsKatalox, Mexican EbonyggDayanıklılık Özellikleri    :Hava-kuru durumu (yaklaşık yüzde 12 nem içeriği) gücü Bükme derece yüksektir. Bu Teak veya Sabit akçaağaç birine gücü üstündür. Tahıl sıkıştırma paralel Mukavemet nitelikleri son derece yüksek. Çok zor – Beyaz meşe, akçaağaç Sert, ya da Tik daha zor. ahşap derece ağır. Bu yeşil veya deneyimli durumda Sert akçaağaç veya Tik daha fazla ağırlığa sahip. ahşap çok yoğundur.

Yorumlar  :türleri Ebony için potansiyel alternatif olarak önerilmiştir (Diospyros sp.).

Kesme Direnç   :ahşap, çünkü yüksek yoğunluklu kesmek için orta derecede zor olduğu rapor edilmiştir. Planya Swartzia ahşap nedeniyle yüksek yoğunluklu operasyonlarında en makineye genellikle oldukça zor olarak derecelendirilir.

Kurutma kolaylığı   :Swartzia ahşap, genel olarak orta zorluk ile kurumaya rapor edilir.

Hataları Kurutma  :Denetleme ve çözgü hava kurutma sırasında oldukça yaygın olduğu bildirilmektedir.

Fırın Çizelgeleri :T2 – C2 (4/4); T2 – C1 (8/4) ABD Takvimi B (4 / 4-6 / 4) Birleşik Krallık..Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

ffffffgfss

İlgili Türler:

Queenwood (Swartzia spp.)

Wamara (Swartzia benthamiana)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates