Kızılağaç yapraklı Birch(HUŞ), (Betula alnoides),Alder-leaf Birch, Southwest Birch, Dev Tiger (Londra), Yunnan Cheng

Kızılağaç yapraklı Birch(HUŞ), (Betula alnoides),Alder-leaf Birch, Southwest Birch, Dev Tiger (Londra), Yunnan Cheng

142398382469Alder-leaf Birch,(Betula alnoides)Alder-leaf Birch,(Betula alnoides)

Ortak Ad (lar): Alder yapraklı Birch, Southwest Birch, huş maun, kiraz, Dev Tiger (Londra), Yunnan Cheng

Bilimsel Adı: Betula alnoides

Dağıtım: Burma, Hindistan, Nepal ve kuzey Myanmar, Yunnan ve Guangxi tropikal, Çin, Butan, dağıtım Myanmar, Vietnam, Tayland.ve subtropikal bölgelerde.

map_of_Betula_alnoides

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ağaç Boyutu: boyunda 65-100 ft (20-30 m), 2-3 ft (0,6-1,0 m) gövde çapı, Yaprak döken ağaçlar, 30 metreye, 0,5 ile 1 metre çapına.Southwest huş ağacı, kuru düz uzun boylu, küçük konik derecesi yüksek, kuru odun dallanma hiçbir yaşam ve ölüm bölümü, malzeme nispeten düzgün ve düz işareti olmasıdır.

Ağaç özellikleri:Renk – Diri odun arasındaki çekirdek belirgin fark, diri odun beyaz, beyaz çekirdek, kırmızı veya kırmızımsı-kahverengi. Çizgiler – Düz çizgiler ve daha fazla satır güzel bir renk. Büyüme halka – özel açık. Hava-kuru yoğunluk – nem içeriği 12:00, hava-kuru yoğunluk 0.48 ~ 0.67g / cm3,Doğa odun hamuru orta hızlı kısa, orta, yaprak dökmeyen ya da yaprak döken büyüyen ve büyük 40’dan fazla m büyümüş olabilir. Kabuğu kahverengi. Ya da daha doğrusu grimsi siyah Bir sporadik hava Peel kafur gibi kokuyor Kağıt gibi ince lamine,botanik kolay Sonbahar küçük kulak, dairesel, oval veya mızrak bıçak uzunluğu bırakır 6.5 13.5 cm uzunluğunda sivri yaprakları 2-3 düzensiz zemin bazı sert alt yaprakları yaprakları yaprak marjı serrate keser. Bir bezi açık kahverengi küçük bir noktadır. Ayrı cinsiyet Çiçekler Değil 2-5 ipek çiçek yaprakları, organlarındaki, çanak ile aynı çiçek buketi erkek aksiler üzerindeki yaprakları 4 2 kadın çiçek buketi 3-5 yapraklı cataphylls 2 hayır olacaktır. fındık, tohumlar, kabuğu ince düz kanat Kaliks etkisi. Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsAlder-leaf Birch,(Betula alnoides)36

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ortalama Kurutulmuş Ağırlık: 33 £ / ft 3 (530 kg / m 3 )… Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .41, .53

Janka Sertlik: 830 £ f (3,690 N)

Meyve – 1-1,5 cm, koyu kırmızı meyve, yaklaşık olarak küresel, çapı.Haziran olgun meyve 5. Tohum vade yaklaşık 10 gün dağınık kısa genellikle pişmiş tohum, yani tohum zamanında. Ne zaman kahverengi kulağa yeşil değişim olgun olduğunu. Tohum, buzdolabı içine tohum ekmeye temizlemek için zaman almaya, kapalı otomatik erişimi kulak tohumları kurumaya 3-5 gün sonra kulak ile birlikte birlikte kesilmelidir.. Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsAlder-leaf Birch,(Betula alnoides656

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Kopma Modülü: 8.980 £ f / içinde 2 (61.9 Mpa)… Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Elastik Modülü: £ 1.235.000 f / içinde 2 (8.52 GPa)

Kırma Gücü: 6400 £ f / içinde 2 (44.1 Mpa)

Çekme: Radial:% 5.0, Teğet:% 7.0, Üçboyutlu:% 13.0, T / R Oranı: 1.4

Renk / Görünüm: Heartwood neredeyse beyaz diri odun ile hafif kırmızımsı kahverengi, olma eğilimindedir. Bazen düşündüm parçalar bulunan kıvrılma benzer bir geniş, sığ kıvrım mevcuttur Cherry . Birch biraz donuk, tekdüze bir görünüm veren yıllık büyüme halkaları arasında neredeyse hiç renk ayrımı yoktur.Cilt kahverengi, kırmızı, kalın deri, sert kalite, kabuğu kolay.Enine düzensiz düzenleme, kaba cilt ve lamelli soyulabilir kağıttan pul, endotel kahverengi, taş hücre tabakası çatlama.

Diğer özellikler: Southwest huş ahşap masa tahıl, katı ilik örmüş. Parlak, yapı ve ayrıntılı. Cilt büzülme faktörü orta küçük, teğet daralma küçük, orta sertlik, hiçbir çözgü deformasyon, hızlı kurumaya kolaydır. Kesme, planya, spin, bükme performansı. Boya doğa, yapışkanlık, renklendirme iyidir. Tırnak kavrama kuvveti, ancak tırnak çatlak kolay. Daha az dirençli, ama kolay koruyucularla tedavi edilecek. Bir ağacın Southwest Cheng kuzey yarımküre huş ağacı cins en güney kolu. Doğal orman Southwest ağırlıklı tropikal ve subtropikal bölgelerde kuzey Myanmar, Yunnan ve Guangxi yoğunlaşmıştır. Batı Yunnan vb Gaoligongshan, Lancang Nehri Havzası’nda, Wuliangshan, Dağ, Yuanjiang Nehri Vadisi, Nehri ve Kızılırmak Havzası çevresinde güney Nanpanjiang havzası da dahil olmak üzere Guangxi büyük dağ, nehir havzaları, batısındaki güneybatısında Cheng dağıtılır . Hainan, Sichuan, Johnson alan, kuzeybatı Yunnan, Tibet ve Medog, Hindistan ve Nepal, Himalaya bölgesi, güneybatısında huş dağıtılır. Sichuan ve Tibet boyunca bilinen sektörü olmuştur “Kuzeybatı huş ağacı.” Beyaz ahşap yoksullar daha “Kuzeybatı Huş” ahşap rengi…. Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsAlder-leaf Birch,(Betula alnoides88

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Hububat / Doku: Tahıl ince, hatta doku ile, genellikle düz ya da hafif dalgalı olduğunu. Düşük doğal parlaklık.. Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77.

Endgrain: Yaygın gözenekli; öncelikle radyal katları; Çok sayıda orta derecede sayısız özel düzenleme, orta gözenekler; parankim maringal ve bazen dağınık-in-agrega (lens ile hafifçe görünür); Kapatmak için oldukça yakın aralığı dar ışınlar.

Rot Direnci: Birch bozulabilir ve elemanlara maruz kalırsa kolaylıkla çürümeye olacaktır. Ahşap, aynı zamanda, böcek saldırısına karşı hassastır.

İşlenebilirlik: Yabani tahıl ile panoları işleme işlemleri sırasında tahıl koparma neden olabilir ama genellikle kolay, el ve makine aletleri ile çalışmak. , Açar yapıştırıcılar ve iyi bitirir.

Koku: yok karakteristik koku.

Alerjiler / Toksisite: Birch in Betula cinsi bir olarak bildirilmiştir hassasiyetini . Genellikle en yaygın reaksiyonlar sadece cilt ve solunum tahriş sayılabilir. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: çoğu durumda oldukça ekonomik olması olasılığı. Figürlü kurulları daha pahalı olabilir, ancak normal düz huş kereste aynı fiyat aralığında akçaağaç veya meşe. Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.

Ortak Kullanım Alanları: Kontrplak, kutular, kasalar, nesneleri, iç trim ve diğer küçük özel ahşap öğeler döndü.Southwest huş döşeme, masif ahşap kapı, merdiven, hatları ve diğer ev geliştirme ortamı kereste. Geçtiğimiz on yılda güneybatısında huş kata, Japon karşılama tarafından üretilen ve Japonya’ya ihraç kereste büyük miktarda yenilenmiş Southwest huş döşeme ve dekorasyon malzemeleri. Southwest Cheng kolay işleme, pürüzsüz, boya ve iyi plastik viskozitesi soyma değil, aynı zamanda mobilya üretimi için, bazı korozyon direncine sahiptir. Southwest huş kontrplak yüzeyler veya daha iyi. Çünkü mükemmel bir malzeme, ahşap zeminler ve son yıllarda popüler dekorasyon malzemeleri, piyasa talebi olur.Southwest huş kabuğu tanen, sodyum salisilat içeren aroma kabuğu ekstresi ilaç endüstrisinde kullanılabilir 6.96% 57,66,% saflık içeren tanen malzemeleri yapılabilir. hava kurusu yoğunluk 0.56 ~ 0.75 g / cm3. Sertlik ve yoğunluğu.Genel mobilya, ekipman kutuları, tahta, ahşap ve diğer askeri kullanım için uygundur. Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsAlder-leaf Birch,(Betula alnoides)78

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

.Yorumlar: Birch dünya çapında kaplama ve kontrplak için en yaygın kullanılan ormanda biridir. Kontrplak düzenli yaprak yanı sıra, Huş kaplama da kapı, mobilya ve lambri kullanılmaktadır.

cats Hazar

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

İlgili Türler:

Alaska Kağıt Birch (Betula neoalaskana)

Downy Birch (Betula pubescens)

Gri Birch (Betula populifolia)

Kağıt Birch (Betula papyrifera)

Nehir Birch (Betula nigra)

Silver Birch (Betula pendula)

Tatlı Birch (Betula lenta)

Sarı Birch (Betula alleghaniensis)

Baltık Birch

Masur Birch

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates