Live Oak, Southern Live Oak,Güney Live Oak,Quercus vırgınıana

Live Oak, Southern Live Oak,Güney Live Oak,Quercus vırgınıana

Quercus virginiana, Live Oak, MississippiLive Oak, Southern Live Oak,Canlı Meşe (Quercus virginiana)

Ortak İsim (ler): Live Oak, Güney Live Oak

Canlı meşe (Quercus virginiana), olarak da adlandırılan Virginia canlı meşe, büyük ve sitenin bağlı olarak yayılmasına çalı veya bodur formlar, çeşitli dökmeyen olduğunu. Genellikle meşe alçak kıyı alanlarının kumlu topraklarda yetişir canlı, ama aynı zamanda kuru kumlu Woods ya da nemli, zengin ormanda yetişir. Ahşap çok ağır ve güçlü ama küçük bir hediye olarak kullanılmaktadır. Kuşlar ve hayvanlar meşe palamudu yiyin. Canlı meşe hızlı büyüyen ve böylece bir süs olarak yaygın kullanıldığı zaman genç kolayca nakledilen. Yaprak boyutları ve meşe palamudu fincan şekilleri Varyasyonları Teksas meşe canlı, tipik iki çeşit ayırt (S. uirginiana Var. fusiformis (Küçük) Sarg. ) ve kum canlı meşe (Q. vırgınıana var. geminata (Küçük) Sarg. ).Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Bilimsel Adı:  Quercus vırgınıana

Dağıtım: Güneydoğu Amerika Birleşik Devletleri, Canlı meşe güneydoğu Virginia güney Florida Keys dahil Gürcistan ve Florida Güneydoğu ABD’nin alt Kıyı Ovası bulunur; batısında güney ve orta Teksas’a dağınık güneybatı Oklahoma nüfus ve kuzeydoğu Meksika dağlar .Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ağaç Boyutu: boyunda 40-60 ft (12-18 m), 4-6 ft (1.2-1.8 m) gövde çapı

Ortalama Kuru Ağırlık: 63 £ / ft 3 (1.000 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .80, 1.00

Janka Sertlik: 2680 £ f (12.920 N)

Kopma Modülü: 18.220 £ f / içinde 2 (125.6 MPa)

Elastik Modülü: £ 1.960.000 f / içinde 2 (13.52 GPa)

Kırma Gücü: 8810 £ f / içinde 2 (60.8 Mpa)

Çekme:  Radyal:% 6.6, Teğet:% 9.5, Volumetrik: 14.7%, T / R Oranı: 1.4

Renk / Görünüm: renk varyasyon adil bir miktar olabilir ama, orta kahverengi renk bir ışık vardır. Tersine, Kızıl Meşe biraz daha kırmızımsı olma eğilimindedir, ancak güvenilir bir yöntem anlamına tarafından Oak türünü belirleyen.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Tahıl / Doku:  Tahıl kaba, düzensiz doku ile, düzdür. Ağacın yetişme şartlarına bağlı olarak düzensiz tahıl olabilir.

catsklglgkuEndgrain: Yaygın gözenekli; sadece yalnız; radyal düzenlenmiş çok büyük gözenekler büyük, az; bol tyloses; parankima vasicentric, dağınık-in-agrega; Normal aralık çok geniş agrega ışınları ve dar ışınları.

Rot Direnç: Live Oak çürümeye çok iyi dirence sahip olduğu puan olmuştur ve gemi ve tekne üretimine sıkça kullanılır olmuştur.

İşlenebilirlik: Kolay tutkal ve leke sürer ve çok iyi bitirir için. Rağmen, nedeniyle inanılmaz yoğunluğu, (özellikle meşe için), Live Oak Quercus cinsinin diğer türlere göre daha çalışmak zor.

Koku: En meşe ortak bir Gammaz kokusu vardır. En cazip buluyorum.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Alerjiler / Toksisite: Şiddetli reaksiyonlar oldukça nadir olmasına rağmen, meşe bir olduğu bildirildi . hassasiyetini Genellikle en yaygın reaksiyonlar sadece göz ve deride tahrişe, yanı sıra astım benzeri belirtiler vardır. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu:  Nadiren mevcut ticari, Live Oak sadece yerli aralığında yerel hızar mevcut olabilir. Fiyatlar diğer birçok yerli türler daha yüksek olmasını bekliyoruz.

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.

Ortak Kullanım Alanları: Dolap, mobilya, iç trim, döşeme, tekne yapım, varil ve kaplama.

Yorumlar:  aynı özelliklerin çoğu Live Oak hisse  White Oak (Quercus alba) , bu yaygın gözenekli ve anatomi temelinde beyaz meşe kolayca ayrılabilir olsa.Tarihsel olarak, gemi yapımında kullanılan olmuştur, ve hatta yapımında kullanılan USS Anayasası, Fittingly ahşabın tokluk için “Eski Ironsides” -bir yadsınamaz kanıtı seçildi.

Genellikle İspanyolca yosun ile süslemekte ve eski Güney kuvvetle anımsatan büyük, yayılan, pitoresk ağaç, Live Oak derin, davet gölge geniş alanlar sunan, geniş Oaks yayılması biridir. Gürcistan devlet ağaçtır. Bir 60 ila 100 ayak yayılması ile yüksekliği 40 ila 60 metre ulaşan ve genellikle birçok sinuously kavisli gövdeleri ve dalları sahip, Live Oak herhangi bir büyük ölçekli manzara için etkileyici bir manzara. Düzgün bulunduğu ve peyzaj bakım eğer bir inanılmaz dayanıklı Amerikan yerli, o yüzyıllarda ömrünü ölçebilirsiniz. Bu Güney’de mükemmel bir sokak ağacı yapar. Ne yazık ki, Meşe solgunluk merkezi Texas bölgelerinde ağacı harap etmiştir. O gövde çapı fazla altı metre büyüyebilir çünkü bol verin.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Kullanımı ve Yönetimi:Bir kez kurulan, Live Oak hemen her yerini gelişirler ve çok iyi rüzgar direnci olacaktır. Canlı Meşe iyi drene toprak üzerinde bol nem kuvvetli büyüme ile cevap verecektir zor, kalıcı bir ağaçtır. Diğer Oaks gibi, bakım, erken ağacın hayatında güçlü bir şube yapısını geliştirmek için alınmalıdır. Bu da büyüdükçe ağaç bölmek için muhtemel olarak gövde ile dar açı oluşturacak birden gövdeleri ve dalları ortadan kaldırmak için emin olun.

Yeterli toprak alanı Live Oak verilir emin olun. Ağaç kentsel bölgelerde gelişmek için izin sınırlı toprak alanlarda ekilen zaman kökleri bordürler ve kaldırımlar altında büyüyecek rağmen, zaman içinde, onlar kaldırımlar, bordürler ve garaj kaldırın. Bu, sağlıklı ağaçlar satır ile döküm bol gölge ödemek için küçük bir fiyat olabilir.

Bizim şehirlerde Live Oak ile en büyük sorunlardan biri budama olmaması. Bu nedenle, bir bitki ve unutulabilecek ağaç değildir. Bu ağaç gibi uzun bir süre için yaşamak Çünkü, erken ağacın ömrü uygun gövde ve dal yapısını geliştirmek için çok önemlidir. Kreş ekim ardından, yaş 30 ağaç toplumda güçlü, uzun ömürlü fikstür içine geliştirir sağlamaya yardımcı olacak bu programı daha sonra her beş yılda bir, ilk üç yıl için her yıl ağaç budamak ve geliştirmeye yardımcı olacaktır 14 ila 15 metre uzunluğunda araç boşluk şehir sokaklarında dikim için gerekli.

catsömhkhEn iyi büyüme nemli, asit toprak, kum, balçık veya kil yapılır, ancak ağaç inanılmaz kuraklık uyarlanmıştır. O da iyi alkali toprak göz yumuyor. Genç ağaçlar, üç ayak, her yıl büyümeye ve gövde fidanlık koşullarında çapı yaklaşık bir-inç ekler. İnşaat-etkiledi ağaçlar Live Oak zor bir ağaç olduğu için bir itibar vererek, ölmek için çok uzun zaman alabilir. Genellikle yeni inşa bina etrafında ölmek son ağaçtır.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Kum Live Oak, Quercus vırgınıana var. geminata (S. geminata) , kumlu toprakta yetişen daha dik ve açık taçlandırılmış alışkanlığı olan, kalın dönel yaprakları ve çift üretilen meşe palamudu vardır. Dolayı küçük boyutu sokak ağaç dikimi için daha uygun olabilir. Yapraklar yaklaşık dört hafta Live Oak daha Live Oak ve Kum Live Oak kaybedenler sonra ortaya çıkar. hızlı büyüyen çeşitli `Miras ‘çöl alanları için tavsiye ve güneybatı Amerika Birleşik Devletleri. daha sık görülür olan Quercus fusiformis orta ve güney Texas yerli, solgunluk, ancak kök çürüklüğüne dayanıklı Oak hassastır. Belki de daha fazla Texas adapte Quercu Güney canlı meşe Güney amblemleri olan görkemli ağaçlar bulunmaktadır. Büyümek için yeterli oda verildiğinde, onların süpürme uzuvlar şube etkileyici bir dizi oluşturarak, yukarı çekimden önce yere doğru dalma. Büyük güney canlı meşe taçlar 150 feet-yaklaşık bir futbol sahasının yarısı kapsayacak kadar büyük çapları ulaşmak! Ortalama olarak, olsa, taç yayılmış 80 metre ve yüksekliği 50 metre olan. Şubeler, genellikle çapı 5 veya 6 metre kadar büyüyebilir tek gövdede, kaynaklanıyor. Yaprak döken En meşe ağaçları aksine, güney canlı meşe neredeyse dökmeyen. Bu yay birkaç hafta gibi kısa bir süre içinde yapraklarını değiştirin. Ağaçlar tarafından üretilen tatlı, konik meşe palamudu sapsuckers, yeşilbaş, yabani türkiye, sincap, siyah ayılar, ve geyik de dahil olmak üzere kuşlar ve memeliler tarafından yenir. tehdit Florida çalıkargası yumurtlamak için güney canlı meşe fırçalama şeklinde dayanır. Diğer kuşlar sık sık yuvalar inşa etmek ağaç dallarından asılı yosun faydalanmak.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

şkşkkphlTipik ömrü: Güney canlı meşe ağaçları hızla büyüyor, ancak onların büyüme oranı yaşla birlikte yavaşlar. Onlar 70 yıl içinde maksimum gövde çapı yakın ulaşabilir. Ülkenin en eski canlı meşe bin yıldan daha eski birkaç yüz arasında olduğu tahmin edilmektedir.

Habitat: Güney canlı meşe tuzlu topraklarda ve gölgede iyi büyür, diğer daha az hoşgörülü ağaçlar karşı onlara büyük rakipleri yapar. Güney canlı meşe nedeniyle donma sıcaklıkları hayatta kalmak için kendi yetersizlik olsa ülkenin sıcak bölgelerinde, sınırlıdır. Bu ağaçlar doğada büyümeye, ama onlar da pek Güneyliler ile popüler süs bitkileri konum.

Aralık:  kendi bilimsel adı olarak Quercus vırgınıana öneriyor, güney canlı meşe Virginia bulunan ve Teksas ve Oklahoma Florida ve güney batı Virginia edilir.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Hayat Tarih ve Üreme: güney canlı meşe Çiçekler diğer bazı ağaçların olduğu gibi parlak ve gösterişli değildir. Onlar, küçük kahverengi ve ilkbaharda rüzgar tarafından tozlaşma bulunmaktadır. Meşe palamudu sonbaharda düşer ve birçok hayvanlar için bir besin kaynağı olarak hizmet vermektedir.

Fun GERÇEK: Güney canlı meşe Ahşap inanılmaz sert ve dayanıklıdır. deniz gemi USS Constitution onu canlı meşe gövde 1812 Savaşı sırasında top ateşi tekrarlanan hayatta kalan sonra “Eski Ironsides” lakabı.

Koruma Durumu: Onlar bir zamanlar gemi inşa kullanılmak üzere tercih edilen ağaç olsa onların inanılmaz güçlü ahşap rağmen, güney canlı meşe, artık kereste çok kullanılmaz. Onların büyük tehdit Texas en yaygın olduğu solgunluk hastalığı, dahil olmak üzere birçok hastalık ve zararlıların vardır. Onlar da dondurucu soğuklar ve asit yağmurlarına karşı hassastır. s virginiana ama kreş operatörleri normalde Canlı Oaks arasında ayrım yoktur.

quercusvirginiana17

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates