Marblewood, Angelim Rajado,  (Zygia racemosum),Ingarana da terra firma, (syn Marmaroxylon racemosum.),Bois yılanın, Sneki oedoe, Ingarana,Bostamarinde

Marblewood, Angelim Rajado, (Zygia racemosum),Ingarana da terra firma, (syn Marmaroxylon racemosum.),Bois yılanın, Sneki oedoe, Ingarana,Bostamarinde

marblewoodMarblewood (Zygia racemosum)

Ortak İsim (ler): Marblewood, Angelim Rajado, Ingarana da terra firma, Bois yılanın, Sneki oedoe, Ingarana, Snakewood, Bostamarinde

Bilimsel Adı: Zygia racemosum (syn Marmaroxylon racemosum.)

Dağıtım: Kuzeydoğu Güney Amerika, Brezilya, Fransız Guyanası, Guyana, Surinam

Ağaç Boyutu: boyunda 65-100 ft (20-30 m), 2 ft (0,6 m) gövde çapı

TANIM:Figürlü Marblewood, bilimsel adı Marmaroxylon racemosum, Kuzeydoğu Güney Amerika olduğunu. Ağaçlar genellikle 2 metre maksimum taban çapı 65-100 metre boyunda. Öz odun düzensiz kahverengi, mor ya da siyah çizgiler, altın kahverengi bir sarı. Diri odun odun (katı sarımsı renk) daha soluk ve öz odun zıt çizgileri yoksun. Diri odun genellikle kalın gövde içine “yaklaşık 1 kadar gider. tahıl düz veya hafif kilitli olma eğilimindedir; doku açık gözenekler orta. Altın vücut ve çok koyu çizgiler arasındaki yüksek kontrast bunu bu türler için “Marblewood” doğal mermer biraz benzer bir görünüm, dolayısıyla ortak bir ad verin. Marblewood daha ince bir dokuya sahip olma eğilimindedir, ancak Marblewood genel görünümü Afrika Zebrawood çok benzer. Marblewood için ortak kullanım alanları şunlardır: döşeme, dilimlenmiş kaplama, döndü makaleler, kabini, galeri mobilya ve ince ağaç işçiliğinin.

map_of_Zygia_racemosa

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Adı ve Dağıtım: adı “Marblewood” öz odun mermer deseni ifade eder. Diğer isimler ahşap ya da mermer Serpente (“yılan”) olabilir. Ancak, ticaret ve Leitname “Angelim rajado” dir. Botanik duydum Zygia racemosa = Marmaroxylon racemosum aileMimosaceae (Fabaceae). Ağaç Kolombiya Amazon Havzası, Güney Amerika’nın tropikal ova yağmur ormanlarında bulunur. ağaç kadar 60 cm ve en fazla 25 m yüksekliğe çapını ulaşabilirsiniz.

Ahşap Resim: Diri odun dar ve beyaz ve odun koyu, düzensiz çalışma bantları ile altın sarısı-açık kahverengi. Orta büyüklükte, diffüz gözenekleri, yıllık halka bölgeleri belirgin değildir. Yapısı: Basit, paralel lif oryantasyonu, bazen wechseldrehwüchsig.Dekoratif, mermer Fladerschnitt de anımsatan. Zebrano ile benzerlik mevcuttur, ama genel anlamlı “Wilder görüntüsü”.

Özellikler: spec. Ağırlık gösterilen 1.03 ton / m³ 0.98 ortalama% 12 bir nem muhtevası olan. şişme ve büzülme değerleri, düşük dayanıklılık göstermektedir ikisi oldukça yüksek değerler% 5.5 ve% 10.2 radyal teğet tahmin edilmektedir. Bir teknik kurutma mutlaka çatlama ve deforme olmaması için dikkatli yapılmalıdır. Çünkü yüksek yoğunluk ve sertlik mutlaka keskin aletler kullanılmalıdır. Kolay işlenebilirlik, özellikle virajlarda, her yöne uyumludur. Bu parlak yüzeyler üretir. Çıkan sorun reçineler bildirilmiştir. Daha sonra kaybolur Yüksek elastikiyet (Young modülü 19.400 N / mm²), yüksek sertlik, orta doğal dayanıklılık, işlem sırasında reçinenin ince kokusu.

catsMarblewood11

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ortalama Kuru Ağırlık: 63 £ / ft 3 (1,005 kg / m 3 )..Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .77, 1.00

Janka Sertlik: 2530 £ f (11.250 N)

Kopma Modülü: 22.780 £ f / içinde 2 (157,1 Mpa)

Elastik Modülü: £ 2.818.000 f / içinde 2 (19.43 GPa)

Kırma Gücü:  10.990 £ f / içinde 2 (75.8 Mpa)

Çekme: Radyal:% 5.5, Teğet:% 9.8, Volumetrik: 15.0%, T / R Oranı: 1.8

Renk / Görünüm: Heartwood düzensiz kahverengi, mor ya da siyah çizgiler, altın kahverengi bir sarı. Diri odun odun daha soluk ve zıt çizgiler eksik bir katı sarımsı renk:

Tahıl / Doku: Tahıl düz veya hafif kilitli olma eğilimindedir; doku açık gözenekler orta.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsMarblewood44

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Endgrain: Yaygın gözenekli; özel düzenleme orta gözenekler; 2-3 yalnız ve radyal katları; bol gözeneklerinde sarımsı mevduat; büyüme halkaları belirsiz; lens olmadan görünmez ışınları; parankima vasicentric, aliform (kanatlı ve pastil), ve birleşik.

Rot Direnç: böcek saldırı orta direnç, çok dayanıklı ilişkin çürüme direnci dayanıklı olarak Anma.

İşlenebilirlik: Yüksek yoğunluklu hesabına çalışmak zor eğilimindedir. Marblewood aracı kesiciler şiddetli köreltme etkisi ılımlı olabilir. Tutkal, döner, ve bitirir iyi olsa kurutma sırasında kontrol ve reçine eksuda yüksek riski vardır.

Koku: Marblewood çalışmış olurken bir ayırt edici-se, genellikle soluk-kokusu olabilir.

Alerjiler / Toksisite: Marblewood ile ilişkili bilinen bir olumsuz sağlık etkileri olmuştur. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Fiyatlandırma / Durumu: Marblewood fiyatlarının ithal egzotik parke için üst aralığı orta olma eğilimindedir.

cats36868

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.

Ortak Kullanım Alanları: Döşeme, dilimlenmiş kaplama, nesneleri, kabini, ve ince mobilya döndü.Kereste, örneğin, Kullanılmış M. racemosum (Ducke) Killip mobilya, döşeme, Dolap, kakma, müzik aletleri, tornacılık ve inşaat (Marblewood, Angelim rajado, serpentwood, snakewood)Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsMarblewood221

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Yorumlar: altın gövde ve çok koyu çizgiler arasındaki yüksek kontrast o doğal mermer biraz benzer bir görünüm, bu türler için “Marblewood” dolayısıyla ortak bir ad verin. Marblewood genel görünümü çok benzer Zebrawood Marblewood biraz daha ince bir dokuya sahip olma eğilimindedir da.

Sadece Marblewood açıklamak için bir kelime kullanmak olsaydı, bu kelime zor olurdu. Bu şeyler Cidden hiç çalıştığım en zor ahşap. Ben onunla zar bir dizi yapmaya çalıştım ilk kez, titanyum kesmek için tasarlanmış bir 1/4 “karbür Frezeler tersledi! Teknik değil zor ne de yoğun ağaç etrafında, bu ayrım ait iken lignum vitae , Marblewood mermer gibi … iyi gibi sert olduğunu. Aslında ben onun adını karanlık çalışan rağmen genellikle renkli Creme kalp ahşap ve mermer çizgiler nedeniyle olsa. Bu malzeme, bir kaya gibi sert çünkü Hayır, ondan mermer ahşap diyoruz.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

cats528656

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Marblewood Güney Amerika Kuzey Doğu kısmında bulunabilir ve Güney bölgelerinde yetişen Tiger, Hazar ile ilgilidir. Özellikle aşınma ve yıpranma için yüksek direnç gerektiren döşeme veya diğer kullanımlarda kullanılmak üzere ihraç ediyor.

cats6982454

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates