Messmate,Stringybark,Okaliptüs obliqua

Messmate,Stringybark,Okaliptüs obliqua

messmateMessmate (Okaliptüs obliqua)

Ortak İsim (ler):  Diğer İsimler:  Messmate Stringybark, Kahverengi-üst Stringybark, Avustralya Meşe, Tazmanya Meşe, Victoria Messmate Messmate Tazmanya ve Victoria ve New South Wales ve Queensland güney yaylalarında bir parke yerli. Çapında üç metreye bir gövde yukarı, 90 metre boyunda büyümeye bilinmektedir.

Geniş bir uygulama yelpazesi için yüksek talep olduğunu tanınmış Avustralyalı parke, sofra arkadaşı sık sık Vic kül veya Tazmanya meşe gibi dağ kül ile satılır. Bu yoluyla şeftali ince ipuçları ile hafif sarı soluk kahverengi renk değişir. Diri odun açık kahverengi öz odun ile, kahverengi soluk sarı solgun. Ayrıntılı zengin ve sıcak bir tür, bir hatta, orta kaba bir dokuya sahiptir. bazen birbirine, düz taneler güzel tanımlanmış halkalar mevcuttur. Sakız damarlar oldukça yaygındır.

Messmate ahşap orta sertlik ve mukavemet, ancak düşük dayanıklılık vardır. Kolayca böler ve delici saldırı lyctid duyarlıdır. Bu çalışma, tutkal nispeten kolaydır ve iyi eğilir. Hali hazırda, boyalar, boya ve cila kabul edecek, ancak koruyucu maddeler ile emprenye edilmesi için zor olabilir.

Messmate çoğunlukla, özellikle zemin (korumalı olduğunda), iç döşeme, lambri, kontrplak üzerinde çerçeveleme, kağıt hamuru üretimi ve genel inşaat ve imalat için kullanılan harici kullanım, iç doğramalar ve mobilya korunmaktadır.

cats45445GÖRÜNÜM

Messmate ile şeftali ince ipuçları ile hafif sarı soluk kahverengi renk değişir. Bu daha doku ve güzel tanımlanan büyüme halkaları ayrıntılı olarak zengin olan bir türdür. Sakız damarları yaygındır.

 ORTAK UYGULAMALAR

Temelde hamuru üretimi ve genel inşaat ve imalat için kullanılan, sofra arkadaşı, (korumalı) zemin, iç döşeme, lambri, kontrplak üzerinde çerçeveleme için kullanılan harici kullanım, iç doğramalar ve mobilya korunabilir.

 İŞLENEBILIRLIK

Orta sertlikte ve gücü ancak kolayca düşük dayanıklılık sofra arkadaşı işleri, yapıştırıcılar ve virajlı. Bu kolayca lekeleri, boya ve cila kabul eder, ancak koruyucu ile emprenye zor olabilir.

 Köken

Messmate Tazmanya ve Victoria ve New South Wales ve Queensland güney yaylalarda yetişir.

Bilimsel Adı:  Okaliptüs obliquaDağıtım:  Güneydoğu Avustralya

Ağaç Boyutu:  boyunda 150-250 ft (46-76 m), 4-8 ft (1,2-2,4 m) gövde çapı

Ortalama Kuru Ağırlık:  47 £ / ft 3 (750 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .57, .75

Janka Sertlik:  1520 £ f (6.750 N)

Kopma Modülü:  16.290 £ f / içinde 2 (112.3 MPa)

Elastik Modülü:  £ 2.071.000 f / içinde 2 (14.29 GPa)

Kırma Gücü:  8710 £ f / içinde 2 (60.1 Mpa)

Çekme:  Radyal:% 5.3, Teğet: 10.3%, Volumetrik: 15.4%, T / R Oranı: 1.9

Alerjiler / Toksisite:  Şiddetli reaksiyonlar oldukça nadir olmasına rağmen, Messmate cilt ve solunum yollarında tahrişe, yanı sıra astım benzeri semptomlara neden olduğu bildirilmiştir. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Sürdürülebilirlik: Ekler veya Tehdit Türlerin IUCN Kırmızı Listesi CITES Bu ağaç türleri listede yok.

Nispeten kolay çalışması için. tutkalları iyi. buhar bükme için tatmin edici.

cats354646Döşeme

Yapısal veya bitmiş döşeme uygulamaları için olsun, kereste dayanıklılık, çok yönlülük ve uyum sunuyor. sıcaklık, kuvvet ve ahşap döşeme doğal güzelliği iç ayarları çeşitli kalıcı ve popüler kanıtlamıştır.

 Çerçeveleme

İnsanlar basit barınaklar inşa başladığından beri, ahşap çerçeve birçok türde yapıların şekillenmesinde önemli bir rol oynamıştır. Ahşap doğramaların en popüler türlerinden biri hafif ahşap yapı olarak bilinir.

Kullanım Alanları: Messmate çoğunlukla, özellikle (korumalı) zemin, iç döşeme, lambri, kontrplak üzerinde çerçeveleme, kağıt hamuru üretimi ve genel inşaat ve imalat için kullanılan harici kullanım, iç doğramalar ve mobilya korunmaktadır. Bu kolayca lekeleri, boya ve cila kabul eder. Teknik Özelliklerİç Lambri

Onlar şık olarak Kereste lambri sıcak olarak iç oluşturur. Yaygın bir MDF veya kontrplak substratı kullanılarak, iç ahşap lambri, doğal ve çok yönlü ve sağlam doğal ahşap paneller ya veya işlenmiş ağaç ürünleri yaprak gibi geliyor

cats657855Notlar

Yoğunluk: ‘Yeşil Yoğunluk’ (GD) yaşayan ağaç kesilmiş anda ahşap yoğunluğudur. Bu sezon, hava şartlarına, böylece ağacın ve yaşı ile önemli ölçüde değişmektedir; Belirtilen rakam, bu nedenle doğru yeşil yoğunluk rakamları ulaşım maliyetlerinin değerlendirilmesi, diyelim ki, için gerekli olan sadece bir kılavuz olarak kabul edilmelidir, bu alan malzemeler üzerinde doğru tespitler yapılması tavsiye edilir. ‘Kuru Yoğunluk’ ya da ‘Hava Kuru Yoğunluk ‘(ADD) yüzde nem içeriği yüzde 12 odun ortalama yoğunluğudur. . Çok büyüme, iklim ve ahşap vade koşulları ile değişir Yeşil Yoğunluğu ve çoğu ticari türlerin Hava Kuru Yoğunluğu hem rakamlar var yayınlanmaktadır. Yukarıda verilen rakamlar en yakın 50 yuvarlanmıştır. Sertlik oylaması: sertlik değerlendirmesi Bir ahşap türü Janka Testi ile ölçülür. Bu ortak bir yük ve merminin kereste içine nüfuz ölçen standart bir testtir. Sonuçlar bir malzeme sertliği kapasitesi ile ilgilidir ve kN cinsinden ifade edilmiştir. Etkilerin bir dans pistine örneğin gelen kereste olası hasar tabi olabilir nerede bu bilgiler yararlı olur. Yayınlanan rakamlar 2 takım vardır; % 12 nem oranı ile yani kereste – taze ‘Yeşil’ için bir ya da kereste ve deneyimli kereste için bir kesilmiş. Burada verilen derecelendirmelerim:   Yumuşak – daha az 5,5   Orta – 5,5-7,0   Sert – 7,1-10,0   Çok Sert – büyük . 10.0 daha Lyctid duyarlı diri odun: Bazı Sertağaç Sadece diri odun delici saldırı lyctid duyarlıdır. Hiçbir softwoods saldırı duyarlıdır. Doğal dayanıklılık dereceleri: Bir ağaç türlerinin doğal dayanıklılık değerlendirmesi ahşap yok mantar ve ağaç yok böcekler tarafından saldırı kereste direnişinin bir puanı. Tüm ahşap türlerinin diri odun zayıf dirence sahiptir ve bu nedenle doğal dayanıklılık değerlendirmesi sadece bir ağaç türlerinin odun için de geçerlidir. değerlendirme toprağa ve tarihsel performansı uzman görüşüne gömülü kazıklar ve direkleri test dayanmaktadır. Yukarıdaki toprak kullanımı için bir ve toprak temas kullanılmak üzere bir: Rating 2 set vardır. dayanıklılık açısından performansı yüksek sayı daha düşük. Bu bilgiler, harici veya açık uygulamalar için kullanılan materyal spesifik için yararlıdır.

İlgili Türler:

Blue Gum  (Okaliptüs globulus)

Kahverengi Mallee  (Okaliptüs dumosa)

Coolibah  (Okaliptüs Coolabah)

Deglupta  (Okaliptüs deglupta)

Cerrah  (Okaliptüs marginata)

Karri  (Eucalyptus diversicolor)

Lyptus ®  (Okaliptüs urograndis)

Dağ Kül  (Okaliptüs regnans)

Kırmızı Mallee  (Okaliptüs oleosa)

Nehir Red Gum  (okaliptüs)

Gül Sakız  (Okaliptüs grandis)

Bataklık Maun  (Okaliptüs robusta)

Beyaz Kutu  (Okaliptüs hemiphloia)

Sarı Kutu  (Okaliptüs melliodora)

Sarı bir zamk  (Okaliptüs leucoxylon)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates