Port Orford Sedir,Lawson’ın Cypress,Liman Orford Sedir,(Chamaecyparis lawsoniana),Çam Zencefil, Oregon Sedir, Lawson’ın Selvi, Port-Orford Sedir, Port Orford Cypress, Port Orford Beyaz sedir

Port Orford Sedir,Lawson’ın Cypress,Liman Orford Sedir,(Chamaecyparis lawsoniana),Çam Zencefil, Oregon Sedir, Lawson’ın Selvi, Port-Orford Sedir, Port Orford Cypress, Port Orford Beyaz sedir

port-orford-cedarChamaecyparis lawsonianaLiman Orford Sedir,Port Orford Sedir, Lawson’ın Cypress ,(Chamaecyparis lawsoniana)

Ortak Ad (lar): Port Orford Sedir, Lawson’ın Cypress,Çam Zencefil, Oregon Sedir, Lawson’ın Selvi, Port-Orford Sedir, Port Orford Cypress, Port Orford Beyaz sedir,Lawson Cypress, Port orford sedir, Oregon Sedir, Port Orford Sedir, Lawson’ın Cypress, beyaz veya Oregon sedir, zencefil çam,lawson sedir, 美国 扁柏, 美国 扁 白 (mei Guo bian bai), cyprišek Lawsonuv, Californische schijncipres, Lawsoncipres, Lawsoninsypressi, Cyprès de Lawson, Cyprès de Lawson, Petit-cyprès de Lawson, Lawsons Scheinzypresse, Oregoni álciprus, Cipresso di Lawson, Vanlig sypress, cedro-branco, cedro-do-Oregon, кипарисовик Лаусона (kiparisovik Lausona), cypruštek Lawsonov, cedro de OREGON, Cipres de Lawson,

Port-Orford-sedir (Chamaecyparis lawsoniana), aynı zamanda Lawson selvi ve Port Orford beyaz sedir olarak adlandırılan, süs dikimleri kendi lütuf ve onun çok yönlü ahşap tanınır. Çoğunlukla Japonya’ya ihraç günlükleri, olarak, Amerika Birleşik Devletleri’nde hemen hemen tüm diğer kozalaklı daha yüksek fiyatlar getiriyor. Bu değerli ağaç, ancak çok sınırlı bir aralık ve belirsiz bir gelecek vardır. Port-Orford-sedir yönetimi hala yayılıyor ölümcül kök çürüklüğü girmesinden bu yana yelpazesini çok imkansız hale gelmiştir. Eski büyüme ormanları hızla tükenmiş ediliyor ve erken büyüme nispeten yavaş olması nedeniyle ikinci ormanlarda kullanımı karmaşıktır. En güzel ve potansiyel olarak yararlı ağaçlardan birinin ticari geleceği kök çürüklüğü ile enfeksiyonu en aza silvikültürel uygulamaların geliştirilmesine bağlıdır.Port-Orford-sedir şu anda kabul bilimsel adı Chamaecyparis lawsoniana (A. Murr.) Parl olduğunu. Hiçbir tanınan alttür, çeşitleri, veya formları vardır; Bununla birlikte, 200 çeşitleri, boyut, şekil, dallanma ve renk değişir geliştiirlmiştir. Port-Orford-sedir ailesine Cupressaceae aittir. Cins Chamaecyparis Port-Orford-sedir boyutu büyük olduğu sekiz takson içermektedir. Alaska-sedir (Chamaecyparis nootkatensis) aralığı olduğu Port-Orford-sedir çakışıyor, ancak doğal melezler son derece nadirdir. Port-Orford-sedir o ya formlar, küçük, saf standları, diğer kozalaklı birlikte codominates, ya da dağınık ağaçlar olarak ortaya çıkar, birçok bitki türleri bulunur. Bu hakim veya diğer iğne yapraklı ağaçlar codominates dört bitki örtüsü bölgeleri içinde olgun standları oluşturmak için bu uzun ömürlü, gölge toleranslı doruk türdür. Sitka ladin (sitka ladini), beyaz köknar (Abies concolor), Batı içinde bir doruk türünün veya toplum tipleri (CTS) ya da bitki birlikleri (pas) bitki örtüsü hakim parçası olarak aşağıdaki yayınlanmış sınıflandırma şemaları listesi Port-Orford-sedir baldıran (Tsuga heterophylla) ve karma dökmeyen bölgeleri.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsChamaecyparis lawsoniana4532232

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Ilişkili türler: Sitka ladin, köknar beyaz, kırmızı köknar, batı baldıran, sahil sekoya, Douglas-köknar, köknar büyük, lodgepole çam, şeker çam, batı beyaz çam, sedir tütsü

Tanım: Port Orford Cedar Coast Range güney Oregon içine Kuzey Kaliforniya’da deniz koşullarında iyi yetişir görkemli Kuzeybatı yerli olduğunu. En iyi muazzam kalın gövde konik siluet ve mavi-yeşil yaprakları için kabul edilir. . Ayrıca Lawson falsspres olarak bilinen   Morfoloji : Bu ​​dökmeyen kozalaklı 60′-100 yetişen ‘uzun boylu ayakları ve 40 kadar’ geniş vade sonunda. Kısa dik şubesi ve yavaşça ağlayan ipuçları içeren dar piramidal ağacı oluşturur. Yeşillik baharatlı kokusu ile mavi-yeşil iğne düzleştirilmiş spreyler düzenlenmiş yaprakları gibi eğrelti oluşur. Düzleştirilmiş yaprak gibi dallar yatay düzenlenmiştir. yeşillik alt belirgin beyaz bir “X” işaretleri gösterir. Tersine, Western Red Cedar yaprakların alt tarafında “kelebek” şekli vardır. Erkek polen kozalakları manşonları uçları üzerinde oluşan ve geç kış polen verildiği tarihteki kırmızı dikdörtgen ve koyu kahverengi oval bulunmaktadır. Dişi çiçekler 1/3 “çapında olan yuvarlak tohum konileri içine gelişmekte, mavi-yeşil yeşil. Vade üzerine açtıkları ve kahverengi açmak. Brown, gri-kahverengi ayrışma, olgun kabuğu, lifli çıkıntılı, derin çatıldı ve üssü yakınlarında kalınlıkta 4 ila 8 inç ulaşabilirsiniz.

 Bilimsel Adı: Chamaecyparis lawsoniana

Dağıtım: Pacific kuzeybatısında Amerika Birleşik Devletleri

hamaecyparis_lawsoniana

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Menzil:Çok sınırlı, kuzeyden güneye yaklaşık 220 mil kapsayan. 40 mil mesafedeki en büyük bereket Pasifik Okyanusu güneybatı içinde Oregon ve kuzeybatı Kaliforniya, Yamalı dağılımı ile uzak iç. Siskiyou Bulunan ve Klamath Ulusal Ormanlar.

Port-Orford-sedir güney Oregon ve Kuzey Kaliforniya (13) ‘de N.’ 43 ° 35 kadar ‘° 50 enlem yaklaşık 40 dan, Pasifik kıyısından küçük bir alanda yetişir. Bu yükselmiş deniz teraslar üzerinde ve güney Coos County ve kuzey Curry County, OR Sahil aralıkları içinde en önemlisidir. İkincil konsantrasyon Oregon Eyalet sınır yakınındaki Illinois ve Klamath River drenaj üst ulaştığında yüksek rakımlarda bulunur. Yelpazesini geri kalanı boyunca, Liman-Orford-sedir orta Rogue drenaj, üst Illinois, Smith, düşük Klamath ve alt Trinity Rivers en yaygın küçük, dağınık nüfus olarak bulunmuştur. Büyük bir iç ayrılma güneybatısında Mount Shasta, CA üst Trinity ve Sacramento River drenaj küçük popülasyonları içerir

Ağaç Boyutu: boyunda 150-200 ft (45-60 m), 4-6 ft (1.2-1.8 m) gövde çapı

Ortalama Kurutulmuş Ağırlık: 29 £ / ft 3 (465 kg / m 3 )

Özgül Ağırlık (Temel,% 12 MC): .39, .47

Janka Sertlik: 590 £ f (2.620 N)

Kopma Modülü: 12.290 £ f / içinde 2 (84.8 Mpa)

Elastik Modülü: £ 1.646.000 f / içinde 2 (11.35 GPa)

Kırma Gücü: 6080 £ f / içinde 2 (41.9 Mpa)

Çekme: Radial:% 4.6, Teğet:% 6.9, Üçboyutlu:% 10.1, T / R Oranı: 1.5..Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsChamaecyparis lawsoniana32212

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Renk / Görünüm: Heartwood bir açık sarımsı kahverengidir. Diri odun neredeyse beyaza sarı-kahverengi solgun ve açıkça öz odun ayırt edilmez. Renk (üniform bir gri havalarda dış sol maruz olsa da), ışığa maruz kalma üzerine yaş ile koyulaştırma eğilimindedir.

Hububat / Doku: Port Orford Cedar bazen doku ince bir üniforma orta “, düz bir ok gibi” ok milleri yapımında kullanılan ve tahıl olduğunu.

Endgrain: Reçine mevcut canals; latewood geçiş kademeli, renk kontrastı ortamına earlywood; trakeid çapı orta-büyük; zonate parankim.

Rot Direnci: En böcek saldırılarına çok dayanıklı ilişkin çürüme direnci, dayanıklı ve aynı zamanda dayanıklı olduğu bildirildi. (Ayrıca sırasında ve öncesinde Dünya Savaşı depolama pil ayırıcılar kullanıldı asit korozyon Port Orford Cedar iyi direnç olduğu bildirilmiştir.)

İşlenebilirlik: Kolay, hem el ve makine aletleri ile çalışmak. Iyi boya tutar. Lekeler, yapıştırıcılar ve bitirir de.

Adaptasyon : Port Orford Cedar güneş veya kısmi ya büyüyebilir gölge. . Bu güçlü rüzgarlar iyi drene site ve barınak olmalı büyüklüğü bu kozalaklı parklar, golf sahaları veya mülk gibi büyük manzara için en uygun olduğu için.

Zararlıları : Port Orford sedir Phytophthora’dan olarak bilinen kök çürüklüğü mantarı, son derece duyarlı olduğu Kıyı Range bu ağacın daha da yayılmasını sınırlıdır lateralis. Sadece en iyi drenaj siteler Port Orford Cedar dikkate alınmalıdır.

Koku: Port Orford Sedir keskin, zencefil gibi kokusu vardır.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

egtett

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Etnobotanik: beyaz, aromatik ağaç çok türbelerin, tapınaklar ve ok milleri (için Japonlar tarafından değerlidir 1980 Küçük ). Başlangıçta gemi ve maç sopa gibi çeşitli kullanımlar için kullanılan, artık batı Kuzey Amerika’da hasat en değerli ahşap, geçmiş aşırı tüketimin sayesinde. Birçok çeşitlerin süs olarak kullanılan 1980 Küçük ); o. çoğunlukla park ve bahçelerde yarı bodur çeşitler olarak görülen İngiltere’de en önemli süs kozalaklı türler, ve birçok çok daha ilginç türlerin dışlayarak dikilmiş Welch ve Haddow (1993) liste 559 çeşit adları (birçoğu gayrimeşru), bunlardan sadece yaklaşık 30 neredeyse tüm ticaret hesap 40 1999 .

Alerjiler / Toksisite: Şiddetli reaksiyonlar oldukça nadir olmasına rağmen, Port Orford Cedar bazı kişilerde cilt tahrişi, burun akıntısı, astım ve benzeri semptomlara neden olduğu bildirilmiştir. Uzamış ve talaş sürekli inhalasyon böbrek sorunlarına neden olduğu bilinen Çünkü Port Orford Cedar ile çalışırken, birçok meslek işçi yüz maskeleri giyerler. Makalelerine bakın Ahşap Alerjiler ve Toksisite ve Ahşap Toz Güvenliği fazla bilgi için.

Habitat ve Ekoloji:POC dar bir coğrafi alana sahip olmasına rağmen, pek çok farklı ortamlarda kaplar. türler üstteki üçte eğim pozisyonlarına düşük gelen dere boyunca, teraslarda ve dağ yan yamaçlarında, buzul havzalarında, 1950 metre deniz seviyesinden yüksekliklerde bulunur. POC kıyısında iç çok düşük nem oranı yaz boyunca çok yüksek nemden yaz bitki su tüketimi stres geniş bir adaptasyon gösterir. POC bulunursa Topraklar kumtaşı, şist, fillit, granit, diyorit, gabro, serpantin, peridotit ve volkanitlerin dahil olmak üzere birçok üst malzemeleri, türetilmiştir. Alt yüksekliklerde genellikle ultramafik toprak tipleri bulunur.

catsChamaecyparis lawsoniana32212

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Bireysel ekolojisi: POC orta yüksek gölge toleransı vardır ve Tütsü Sedir, Sugar Pine, Douglas Fir ve Batı White Pine daha hoşgörülü ve Shasta Kırmızı Fir, Brewer Ladin, Beyaz köknar, Sitka Ladin, Büyük köknar, Western Red Cedar daha az hoşgörülü ve Batı Hemlock. Diğer çalışmalar geç Süksesyonel standlar dahil karanlık mikrositeleri, ancak tüm iyi çoğaltmak mümkün POC göstermektedir. Zobel ve (1980) Hawk POC bulundu Batı Hemlock hariç tüm rakiplerinden daha da ya da daha iyi gölgesinde hayatta kalmak için. gölge toleranslı olmanın yanı sıra, POC tekrarlanan yangın (Hawk 1977) hoşgörülü olduğunu. Hatta kutup boy ağaçlar gibi, POC yangınları hayatta kalma şansı (Zobel vardır ve ark . 1985). Yangın direnci, gerçek köknar ya da Batı Hemlock daha Douglas Fir daha az, ama daha büyüktür. POC sık sık yangın sonrası reinvade ilk türdür. POC (Zobel oldukça düşük kuraklık direnci sahip olarak karakterize edilir ve ark . 1985) ve büyüme mevsimi sırasında nem için şartlar doğal dağıtım sınırlayabilir. POC Batı Hemlock ve Sitka Ladin daha hoşgörülü fazla kuraklık, ama kabul Douglas Fir, Jeffrey Pine, Tütsü Sedir, Sugar Pine ve onun aralığında bulunan diğer birçok ağaçlardan daha az hoşgörülü olduğunu .

Jeomorfik Pozisyonu: POC Sahil Range ve Klamath Dağları denize bakan 6.400 fit yükseklik deniz seviyesinden tüm fizyografik yerlerde oluşur.  POC ormanlar kuzeybatı yönlerine en sık ortaya çıkar; (1977) Hawk tarafından toplanan araziler yüzde 82’si yönlerine 200-45 derece azimut Hawk tarafından belirlenen topluluklar midslope manzara pozisyonlarda vardı.

Nem Rejimi: POC aralığının çoğu genellikle ıslak kışlar, kuru yazlar, nispeten homojen sıcaklıklar, yüksek bağıl nem, ve sık yaz sis vardır. Yaz ve kış sıcaklık dalgalanmaları daha (USDA-FS 1965) ise uzaklıkta aralık, yağış, bağıl nem ve yaz sis güney ve doğu kısmında kıyı etkilerden gelen, azalmaktadır. Nem rejimi şiddetle POC aralığında bitki topluluğu gelişimini etkiler. POC en popülasyonları için, su tutarlı bolluğu kritik gerekliliğini (Zobel görünmektedir ve ark ., 1985). Douglas Fir mevcut olduğu yerlerde su için POC dışı yarışıyor. Sadece aralık kuzey kesiminde bitki su tüketimi mevcut su oranı bu yarışma .POC düşük macronutrients, ya da soğuk veya doymuş topraklarda olan alanlarda Douglas Fir dışı rekabet edebilir.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsChamaecyparis lawsoniana2322

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Biyoloji: Lawson’ın servi, gölgeleme oldukça hoşgörülü tam güneş ışığı ve kısmi gölgede hem de büyüyen . Bu nedenle, hızlı bir stand rahatsız alanları işgal, bir öncü olarak rol oynar ya da bir doruk tür olarak, yavaş yavaş arkaya bir işlemde, diğer öncü türleri yerine ‘. Ilımlı bir büyüme oranı ile, Lawson’ın selvi sürece 560 olarak yıllardır yaşayan 250 ila 300 yıl sonra olgunluğa ulaşır, ama önce sadece 5-9 yıl sonra üreyen başlar, erkek ve dişi kozalak ilkbaharda gelişmeye başlar ancak aşağıdaki bahar kadar üreme aktif olmazlar. Tüm kozalaklı olduğu gibi, tozlanma erkek koni tarafından üretilen bol polen küçük ama önemli bir kısmı dişi koniler içindeki Yumurtacığa rüzgarla transfer edildiğinde ortaya çıkar, kanatlı tohumlar Ekim ayında olgunluğa ulaşması ancak yıl boyunca koni salınır ve rüzgar ve su hem dağılmıştır.

Fiyatlandırma / Durumu: Sınırlı büyüyen aralığı, Port Orford Cedar talebi genellikle arzı aşması. Kullanılabilirliği sınırlıdır ve bir yerli yumuşak ağaç ağaç türlerinin fiyatlarının çok yüksek olmasını bekliyoruz. Birçok günlükleri woodenware, oyuncak ve diğer küçük yenilikleri kullanmak yanı sıra evler, türbelerin ve tapınaklar onarım ve inşaat için Japonya’ya ihraç edilmektedir.

Sürdürülebilirlik:  Bu ağaç türleri Ekler CITES, ancak IUCN Kırmızı Listesi’nde üzerinde listelenen değil. Nedeniyle sömürü kaynaklanan son üç kuşakta% 20’nin üzerinde bir nüfus azalması, ve mantar kök enfeksiyonuna savunmasız olarak listelenen Phytophthora lateralis .

Ortak Kullanım Alanları: Ok miller, müzik aletleri (gitar Ses Tahtası), tekne yapım, kutular ve sandıklar, zemin kaplaması ve çeşitli iç doğrama uygulamaları.Ağaç – dayanıklı, çok sert, yakın taneli kuvvetli, kolayca aside dayanıklı, kokulu reçine yüklü, ışık çalıştı. Dünyanın en iyi ahşaplar biri, yaygın tekneler vb yapma, döşeme, eskrim için kullanılır. Bu  diktikten olmadan nedeniyle aşırı hasat kısa kaynağı artık.

Kullanım ve Ticaret: Kızılderili Kabileler için Kültürel Önemli Ürünler, POC akım aralığı Kuzey Amerika’nın batı kıyılarında çok sayıda Amerikan Kızılderili Kabileler geleneksel toprakları içinde düşer. Dahil Standartlar ve komşu Federal arazi Rehberinin birçoklarına göre yönetilen orta-batı Oregon Coquille Hint Tribe 5.400 dönümlük orman olduğunu. POC kuzeybatısında Kaliforniya aracılığıyla güney batı-orta Oregon POC aralığında yaşayan birçok Kavimler kültürel ve dini hayatında önemli bir rol oynamaya devam etmektedir. Nasıl, POC hasat ve kullanılan yıl ne zaman ve kimler tarafından dağıtımının tahditli nerede, ilgili özel bilgiler.

Her türlü Cedars Pacific Northwest yerli kültürler tarafından en çok kullanılan ahşap olarak kabul edilir. Kullanılabilirliği azalan rağmen, POC kültürel önemi yüksek verilmiş fiziksel ve yapısal özellikleri, ayırt edici bir görünüm ve aroma kalır. POC kokuyor da kültürel ritüelleri anlamını artırmak. Dayanıklılığı ile bilinen POC eşit şekilde bölünmüş sağlayan düz tahıl özelliklere sahiptir. POC geleneksel yapıları inşa etmek için ve kemik veya taş mermi noktalarını destekleyen oklar ya da lans için plakalar kaynağı olarak aranır. Ancak, sıkıntısı ve azalan erişilebilirlik ağaçları olgun bazen banklar ya da yan duvarlar gibi tahta ev ya da ter kulübenin bölgelerine POC havale. Bu aynı zamanda, kano yapımı için de geçerlidir.POC diğer geleneksel kullanımları vardır. Dalları süpürgeler olarak kullanılır ve kabuğu ve kökleri soyulmuş ve ince geleneksel kıyafetler, sepetçilik, ağlar, sicim, paspaslar ve diğer öğeleri yapımında kullanılmak üzere parçalanmış. Uzuvlar ip içine bükülmüş olabilir.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsChamaecyparis lawsoniana444

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Western Red Cedar ve Tütsü Sedir aksine, POC nedeniyle idrar söktürücü olarak, son derece zehirli karakteri tıbbi değeri sınırlıdır. Benzer şekilde, POC korunması ve tüyler, deri ve diğer malzemeler gibi bozulabilir malzemelerin depolanması için tütsü Sedir daha az etkilidir. POC genellikle diğer sedir sedir-dolap aroması yoktur. yüzyıl boyunca, sağlıklı, olgun POC ağaçların azalan kullanılabilirliği POC Tribes standları kalan önemini artırmıştır. bölge Tribes, POC azalan mevcudiyeti ile ekonomik ve kültürel gençleştirme yaşadı rağmen çeşitli faktörler nedeniyle de dahil olmak üzere geçmiş ahşap kesme, hastalık, nesli tükenmekte olan türler koruma, balık koruma ve arazi kullanım tahsisleri, geri yükleme ve kültürel geleneklerini canlandırmak için Tribal girişimleri engellemektedir.

POC ürün koleksiyonları olmayan POC dallar, beargrass ve kozalakları, ancak nadiren sorun izinler dahil olmak üzere özel orman ürünlerinin toplanması için Ajanslar sorunu izinleri. Bu nedenle, POC günümüz kültürel kullanımları ile ilgili sayısal veriler Aşiretleri ve genellikle hazır değil dışarıda Tribal topluluklar arasında çok değişkendir. Bununla birlikte, genelde, POC kullanımı mütevazı seviyelerdedir. Kültürel önemli türler Tribes için önemlidir ve geleneksel Tribal kullanır uzlaşmacı Federal politika ve hedefleri yerine getirir getirmez POC Bakım Federal topraklarda duruyor. Bu kullanımlar da “American Indian Diyanet Kanunu,” Federal topraklarda bitkilerin geleneksel kültürel kullanımları önemini vurgulamak diğer tüzük ile tutarlıdır. POC aralığında hiçbir off-rezervasyon antlaşma saklıdır hakları vardır, çünkü bu hakların kullanılmasına hiçbir etkisi vardır.

Kayda Değer Özellikleri: Chamaecyparis lawsoniana yaygın Lawson’ın selvi olarak bilinen, kısa dalları yayılması ve basık çırpı ile uzun boylu, dar piramidal, pullu yapraklı, yaprak dökmeyen kozalaklı olduğunu. Bu selvi ailesinin uzun üyesidir. Onun doğal yaşam, bu uzun boylu ‘(veya daha fazla 200 bazen’) ile 4-6 110-175 zamanla büyür ‘çapı, ancak (40-60 genellikle daha kısa’ olacak yetiştiriciliğinde uzun boylu). Bu ağaç çok küçük bir yerli yelpazesine sahiptir; öncelikle Trinity Dağları ve Mount Shasta yakınlarındaki Kuzey Kaliforniya’da izole ek nüfusu, kuzeybatı Kaliforniya’da Klamath Nehri güneybatı Oregon Coos Bay Pacific Coast dağ boyunca bir sahil kuşağında denize yamaçlarında bulundu varlık. Bazen saf stantlarda büyür, ama aynı zamanda batı kırmızı sedir, göknar büyük, batı baldıran ve Sikta ladin ile büyüyen bulundu edilir. Tiny, ölçek gibi, (16/01 mavi yeşil yaprakları parlak yeşil “altındaki manşonları bastırılır gümüş işaretleriyle uzunluğunda). Küresel kadın kozalakları (1/4 3/8 kadar” çapı) kahverengiye olgunlaşan yeşildir. Dikdörtgen erkek koni küçük, kırmızımsı-kahverengi ve dikdörtgen vardır. Kırmızımsı-kahverengi kabuğu kalın, gümüş-kahverengi çatıldı ve çıkıntılı olduğu. Ahşap sert ve dayanıklıdır. Arz sınırlı olmasına rağmen, bu ağaçtan kereste büyük talep olduğunu. Bu ağaç için başka ortak adı artık Port Orford, Oregon kasabasında tarafından işgal alanının yakınında 1854 yılında bu ağacın keşif tanınması (bu bir sedir değil çünkü maalesef yanıltıcı) Port Orford sedir olduğunu.Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

catsChamaecyparis lawsoniana332

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

Özel Orman Ürünleri : POC gibi Western Red Cedar ve Tütsü Cedar gibi diğer sedir, aynı çürüme dayanıklı özelliklere paylaşan ve mesajlar, raylar ve sallar için kullanılmaktadır. Onlar daha geniş bir yelpazesi var ve daha kolay erişilebilir olduğu için Batı Red Cedar ve Tütsü Sedir daha sonra aranır.POC Noel sırasında ve yıl süren çiçek düzenlemeleri için daha az dereceye kadar dalları için en büyük talep olduğunu. Dalları çelenk için bir tel destek sürekli ipliklerini bağlamak için ya da Noel çelenk içine katman için ideal hale getirir zarif, düz, boncuklu-dantel görünüme sahip. yeşillik da uzun ömürlü çiçek ekranlar için gliserin karışımları ile korunmuş sağlar dayanıklılık ve iğne tutma ile güzelliğini birleştiriyor. Bu nitelikler POC kişisel kullanım ve ticari hasat için arzu edilen bir emtia yapmak. Güneybatısında Oregon ticari alım tutuyor 2002 yılında POC dallar fazla 400.000 £ satın henüz dörtten az yüzde Federal karadan geldi. POC dallar için mevcut piyasa ya talep veya batı kırmızı sedir dalları için POC dallar ikame genişletilmesi yoluyla Federal dal arzında bir artış karşılamak. hangar tarafından ödenen fiyat diğer tarım iş azalan zaman yılın bir dönemde hasat için ekonomik arzu POC yapma $ 0.25 pound başına 0,35 $ arasında değişmektedir.

Yorum: İlk Oregon Port Orford yakınlarında keşfedildi çünkü Yani atadı. Port Orford Sedir elastisite ve kopma modülü hem modülü üstün güç-ağırlık oranları sahip yanı sıra gücünü kırma, belki de güçlü, hafif ahşap aleminde gizli bir mücevher olduğunu.

catsChamaecyparis lawsoniana22

Hazar Ahşap İşleme Merkezi 0212 670 11 77

İlgili Türler:

Alaska Sarı Sedir (Chamaecyparis nootkatensis)

Atlantik beyaz Sedir (Chamaecyparis thyoides)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates